Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    338
Evet, besin zincirinin tepesindeyiz tabii ama sürdürülebilirliği ne kadar bu durumun orası muamma. Bir türün evrimsel yönden başarısını incelemek istersek besin zincirinin tepesine çıkıp çıkmadığından ziyade formunu ne kadar uzun süre koruyabilmiş, ona bakmak gerek diye düşünüyorum.
Dediğinde haklı olabilirsin, başarı kriteri de değişir vs vs çok bilgim olan konular değil, zaten bu konunun öznesi de şu an konuştuklarımız değil, olması gereken şey bir kurul kurulup, soruna bilimsel yaklaşılması, çok zor bir olay değil aslında.

Ben de sana söyleyeyim bir tane insan saldırıya uğrayıp zarar göreceğine veyahut öleceğine senin gibi milyonlarca ar damarı çatlamış zarar görsün.Nasıl ki insanlar mültecilere bakmak zorunda değil köpeklere de bakmak zorunda değil.Hayal dünyasında sokak köpeklerini melek olarak görüyorsunuz da mülteclerin canı köpeklerden değersiz mi? Bu zihniyet işte asıl cani ve ikiyüzlü zihniyettir.
Mültecilerin kendi ülkesi veya sığınabileceği tonla ülke var. Ülkelerini düzeltmek yerine bizim ülkemizde keyif yapıyorlar. Kendi ülkesine hayrı olmayan birisi neden yada nasıl senin ülkene fayda sağlayabilsin? Sadece işine güçlerine gitseler iyi ülkemizde de sorun çıkartıyorlar. Mülteci çalıştıran patronsun herhalde. Köpeklere gelecek olursak saldırgan olanlar uyutulmalı benim buna itirazım yok. Fakat sokaktaki başıboş her köpek için itlaf isteniyor. Bu saçmalığın daniskası. Her canlının iyisi kötüsü vardır. Bir köpek saldırdı diye sen saldırmayan 9 köpeği daha öldüremezsin. Bu şuna benziyor bir insan cinayet işledi tüm bi şehri hapse atalım. Besin ihtiyacını karşılamak dışında hayvan öldürmek cinayettir, insan öldürmekten farkı yoktur gözümde.

Ülkedeki köpek sayısı ortada. Barınaklar ve kısırlaştırma çözüm üretmiyor. Hükümettekiler birşey söylese algı yapiliyor, elestiriler geliyor ama Mansur Yavaş da geçen aylarda açık açık, biz denedik olmuyor, demişti. Tüm belediyeler ve hükümet birleşse, ki mümkün değil, yine de bu sayı ile başa çıkamazlar.

Hayvanseverler sahiplensin, yardımcı olsunlar dendiğinde de olaya yardım eden yok. Kapımızın önüne yem koyup sayıyı çoğaltmak dışında yaptıkları birşey de görülmüyor. Ee desen kısmen sahiplendiler, köpekler yavru iken tatlı büyüdüklerinde sokağa atıyor bizim bazı hayvanseverimiz.

İtlaf çözüm mü? Bilaemiyorum. Yasa tasarısı içeriğini okumadım ama hükümet isen bazen radikal olacaksın ve acı veren kararlar da alabileceksin.

Açık hakaret etmişsin üyeye, olmamış. Burası serbest tartışma alanı. Farklı fikirlere tahammül etmeyi bilmek lazım.
Banlayabilirsiniz ben fikrimi dile getirdim. Köpek yerine insan tercih ederim demek sorun olmuyor fakat insan yerine köpek tercih ederim demek mi sorun oluyor? Ben onun şahsına söylemedim öyle düşünen herkes için geçerli düşüncem.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık