Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Önemli olması demek, hayatının herhangi bir insandan daha önemli olduğu manasına mı gelir? İlginç ilginç yorumlar görüyorum. Benim olsun yada olmasın, herhangi bir hayvanın hayatı, herhangi bir insandan daha önemli olamaz. Bu şu demek değildir; hadi gidelim bütün hayvanları öldürelim, insan hayatı söz konusuyken hayvan hayatı teferruattır.
Etik değerler kişiden kişiye değişen bir şey. Tartışmak gereksiz sanki.

Önemli olması demek, hayatının herhangi bir insandan daha önemli olduğu manasına mı gelir? İlginç ilginç yorumlar görüyorum. Benim olsun yada olmasın, herhangi bir hayvanın hayatı, herhangi bir insandan daha önemli olamaz. Bu şu demek değildir; hadi gidelim bütün hayvanları öldürelim, insan hayatı söz konusuyken hayvan hayatı teferruattır.
Evcil hayvan besliyor musun bilmiyorum ama evinden bir birey gibi oluyorlar. Benim muhabbet kuşu da çoğu kişiden değerlidir. Sokak hayvanları konusunda sana hak veririm, insanla kıyaslamanın anlamı yok.

Üstün değil de değerli diyelim. Diğer insanlara zararı olmadığı sürece bu değeri tartışmanın anlamı yok gibi.
Kişisel olarak manevi bir değeri olabilir. Toplumsal anlamda bir insan daha değerlidir. En basitinden kendini düşün. Evcil hayvanın mı, sen mi? Bence benim x zamanda mevcut olan evcil hayvanıma kıyasla, sen daha değerlisin.

Diğer insanların da senin için aynısını düşünmesi dileğiyle diyelim o zaman. Trafikte bir köpek ve sen varken, köpeği kurtarmayı seçsinler, sonuçta insan canı ne ki?
Kimin kimi kurtarmayı tercih edeceğine karar verecek biz değiliz. İnsan canı dediğin de altı üstü bir canlıya ait can. Sırf kendi türün diye taraflı konuşuyorsun ama aslında daha değerli ya da üstün değiliz.

Kimin kimi kurtarmayı tercih edeceğine karar verecek biz değiliz. İnsan canı dediğin de altı üstü bir canlıya ait can. Sırf kendi türün diye taraflı konuşuyorsun ama aslında daha değerli ya da üstün değiliz.
Peki, üstün değiliz diyelim. Köpecüklerle insanları kıyasla, bakalım küpecükler mi yoksa insanlar mı daha üstün.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık