Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Ahlakın estetik standartları vardır. Sokakları fareler bassa kıyamet koparıp öldürülmeleri için ellerinden geleni yaparlar. "Tabi ki köpekler öldürülsün demiyorum." ama toplumumuz malesef böyle. Konya'da toplanıp hayvanları sahiplenmişler hem de en cins olanlarını. Nedense karabaşları kimse sahiplenmemiş.

Aynen kesin olur bu. :D Senin 10 yaşındaki kardeşin, kuzenin, komşu çocuğu o mermi ile kafası patlamış kanla yerde duran köpeği görsün bakalım bi. :D Ben çocukken gördüğüm için söylüyorum. :D
Aynen uyutulmaya başlanınca sokak ortasında bunu yapıcaklar kesin yaşanır.

Ahlakın estetik standartları vardır. Sokakları fareler bassa kıyamet koparıp öldürülmeleri için ellerinden geleni yaparlar. "Tabi ki köpekler öldürülsün demiyorum." ama toplumumuz malesef böyle. Konya'da toplanıp hayvanları sahiplenmişler hem de en cins olanlarını. Nedense karabaşları kimse sahiplenmemiş.
En azından bir kısmını sahiplenmişler. Tabii %90 fotoğraf, şov için. 2 ay sonra yastık parçalayıp eve pisliğini yapmaya başlayınca çoğu bakamayacağını anlayıp tekrar sokağa salacak.

Garibanın yüzü güler mi zaten...

Sineklerin taşıdığı virüslerin aldığı can ile köpeklerin aldığı can arasındaki fark olabilir. Boyut farkı olabilir. Sineği öldürmek için kullanılan plastik zımbırığın köpek versiyonu yapılsa insanlar kaldıramayabilir. En önemlisi sanırım 80 milyon insanın köpek ve sineğe farklı bakması. Bugün 80 milyon köpekler ölsün istese ölmüş olurdu... 🤔 Devam etmek istersen devamını getirebilirsin.
Ee o da kuduz taşıyor, parçalayıp öldürme riski de var üzerine?

En azından bir kısmını sahiplenmişler. Tabii %90 fotoğraf, şov için. 2 ay sonra yastık parçalayıp eve pisliğini yapmaya başlayınca çoğu bakamayacağını anlayıp tekrar sokağa salacak.

Garibanın yüzü güler mi zaten...
TR içerisin de öğrendiğim tek bir şey var ki. Katiyen bir insanın fikrini değiştiremiyorsun. Diyologlara kazandım veya kaybettim gözü ile bakılıyor. Bu kafada olan insanlara da bazı şeyleri anlatmak çok zor. Onun için bir şeyler anlatmaktan vazgeçtim. Ha bu olay nezdinde ne karar verilirse verilsin karşı çıkanlar olacaktır o da ayrı bir olay. Ama hepsinin uyutulması kararı alınsa 3 gün yazılır çizilir sonra unutulur. Onun için, kendimi bile yormama gerek yok.

Ee o da kuduz taşıyor, parçalayıp öldürme riski de var üzerine?
Kuduzdan yılda 59 bin kişi ölüyormuş. Hadi düz mantık yaparsak bizim ülkemizde 590 kişi ölüyor demektir bu. Tek bir insan ölsün istemem kesinlikle. Sonuçta yarın bir gün o ölenlerden birisi benim ailemden de olabilir... Şöyle yaklaşayım konuya. Yılda 360 bin kişi boğularak ölüyormuş. Yine düz mantık 3600 kişi ülkemizde ölüyor. Denizlere girmek yasaklansın. Yaklaşık 5 bin kişi trafik kazasından ölüyor. Araba sürmek yasaklansın. 2500 işçi hayatını kaybediyor. İnşaatlar kapatılsın? Ya da buna daha mantıklı bir çözüm mü bulunsun?

Edit: Tabii kuduz sadece köpekten bulaşmıyor...

Bana sorma... Ben sokak köpekleri de olduğu gibi kalsın isteyenlerdenim... Adamlar kedi, köpek, kuş, böcek ne var ne yok indirmek istiyor renk, dil, din, ırk ayırt etmeksizin...
Ben de aşağı yukarı senin gibi düşünüyorum ama tam da olduğu gibi kalmasın be hacı. Hani ankette başka insaflı seçenek olmadığı için "olduğu gibi kalsın" dedim ama sorun benim çevremde gördüğümden büyükmüş. Bir şeylerin değişmesi şart

Ben de aşağı yukarı senin gibi düşünüyorum ama tam da olduğu gibi kalmasın be hacı. Hani ankette başka insaflı seçenek olmadığı için "olduğu gibi kalsın" dedim ama sorun benim çevremde gördüğümden büyükmüş. Bir şeylerin değişmesi şart
Ankette o olduğu için... Bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasında değilim. Biri bundan zarar görüyorsa tabii ki bir şey yapılsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık