Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Uzun lafın kısası besleyebilen evinde besleyecek sokakta köpek kalmayacak bu absürt rakamı eriteceksin bir şekilde.
Şimdi ben diyeceğim "takılsınlar abisi ne istiyorsun" falan uzayacak yine başa döneceğiz... En iyisi Datte sen şehir değiş. Şöyle köpek olmayan bir yere geç. En basit ve hızlı çözüm...

Daha önce de yazmıştım sanırım. Bana göre çözüm oldukları gibi kalsınlar. Üremeleri kontrol altına alsın. Saldırgan olanlar yakalansın. Toplu olarak dolanmalarına izin verilmesin(5-10). Ve mesela benim olduğum yerde sorun yok ama sen anlattığına göre sorun yaşıyorsun. Bu bölgeler müdahil olunsun. Ayrıca bütün köpeklerin kısırlaşmasına gerek yok. 10 tane dişi köpek mi var? 8 tanesini kısırlaştır ya da 9 tanesini... İtlaf falan boş iş 10 milyon köpeği ne kadar sürede toplayacaksın ne kadar sürede itlaf edeceksin? Gördüğün ablalardan 100 binlerce var... Sen inanıyor musun bizim ülkede öyle bir şeyin doğru düzgün yapılabileceğine? Bana göre çözüm budur.

Devletin duygusu olmaz ama devleti yönetenlerin olur...

Doğrudur. Bilgim yok.
bende zaten itlaf kararı çıkacak demiyorum kendimce neyin yapılması gerektiğini söylüyorum . ki ankette bu değil mi zaten ?

herkesin hayalindeki barınak çözümü yapılabilir gelmiyor itlaf ona göre daha yapılabilir bir şey ama hiçbir hükümet bu riske girmez bence.

bende zaten itlaf kararı çıkacak demiyorum kendimce neyin yapılması gerektiğini söylüyorum . ki ankette bu değil mi zaten ?

herkesin hayalindeki barınak çözümü yapılabilir gelmiyor itlaf ona göre daha yapılabilir bir şey ama hiçbir hükümet bu riske girmez bence.
Bence de girmez, giremez... Twitter'ı biliyorsun. 3-5 tane sözde sözcü çıkacak milyonlarca insan inanacak... Dediğim gibi itlaf etmek isteyeni de toplayacaksın al kardeşim sen et diyeceksin. Gerçi bunu yapan da olur. Vicdan azabı da çekmez... Geçen bir haber gördüm bilmem bi tane üfürükçü yok kedinin sağ bacağını getir şunun tedavisi için demiş bölgedeki kedilerin yarısının sağ arka bacağı yok... Böyle tuhaf bir milletiz.

Ben eminim o kürek vuran adama da üstlerinden birisi dedi yap diye.

Bunu sorun görenler için belki memleketin ilk 10 sorunu arasına bile girmez ama çözülmesi de bir hayli zor... Nereden tutsan elinde kalır.

Şimdi ben diyeceğim "takılsınlar abisi ne istiyorsun" falan uzayacak yine başa döneceğiz... En iyisi Datte sen şehir değiş. Şöyle köpek olmayan bir yere geç. En basit ve hızlı çözüm...
Konunun başından beri sırf kendim için mi itiraz ettiğimi düşünüyorsun anasını satayım. Yazık şu tartışırken harcadığımız süreye

Bence de girmez, giremez... Twitter'ı biliyorsun. 3-5 tane sözde sözcü çıkacak milyonlarca insan inanacak... Dediğim gibi itlaf etmek isteyeni de toplayacaksın al kardeşim sen et diyeceksin. Gerçi bunu yapan da olur. Vicdan azabı da çekmez... Geçen bir haber gördüm bilmem bi tane üfürükçü yok kedinin sağ bacağını getir şunun tedavisi için demiş bölgedeki kedilerin yarısının sağ arka bacağı yok... Böyle tuhaf bir milletiz.

Ben eminim o kürek vuran adama da üstlerinden birisi dedi yap diye.

Bunu sorun görenler için belki memleketin ilk 10 sorunu arasına bile girmez ama çözülmesi de bir hayli zor... Nereden tutsan elinde kalır.
sen olayı dramatize ediyorsun biraz. devlet bu kararı almakta çekinmez, sadece gelecek tepkiden çekinir. tepki gelmeyeceğini bilse ya da yeteri kadar olumlu karşılanacağını bilse zaten yapar. itlaf etmek isteyeni alcan al sen et kardeşim diyip eline tüfek vereceksin nasıl bi argüman yav :////

sen olayı dramatize ediyorsun biraz. devlet bu kararı almakta çekinmez, sadece gelecek tepkiden çekinir. tepki gelmeyeceğini bilse ya da yeteri kadar olumlu karşılanacağını bilse zaten yapar. itlaf etmek isteyeni alcan al sen et kardeşim diyip eline tüfek vereceksin nasıl bi argüman yav :////
Hakikaten çok basit mi gözüküyor konu? Devlet tabii ki Anayasaya aykırı olmadığı sürece karar alır. Ve bir tepki gelir gelmez. Herkes bunu istese zaten sokakta bizim dışımızdaki bir canlı biz doğmadan olmazdı. 10 milyondan bahsediliyor yahu. Nasıl yapacaksın bu işi? Zamana yaysan yıllar alır?

Bak ben sana söylüyorum. Bi grup oluştursan itlaf için, bunları yapanları isim, soyisim, T.C. kimlik numarsı, telefon numarasına kadar ifşalarlar. Sen bu insanlara can güvenliği nasıl sağlayacaksın?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık