Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Öyle May hala mı olur :utan:
Genelde orjinal düşkünü biriyim, ama çizgiromandaki temayı bozmadığı sürece daha iyi olan değişikliklere hep varım May hala da bunlardan biri :D

Şimdi bu hatunun olayı ne? Birnevi Peter'a anne gibi olması. Bu daha genç biriyle de yapılabilir. Kaldıki bana May halanın bu kadar yaşlı olması çizgiromanlarda hep absürt gelmiştir. Sonuç olarak babasının kardeşinin karısı.

Birde aslında yenge diyip geçmeyelim, aşk hayatı bayağı renkli birisi. Bunu yansıtmak istemişlerse yaşlı biriyle yansıtmaktan daha ziyade daha genç biriyle yansıtmak istemeleri gayet makul bence.

Yönetmenlerin seçtiği en iyi 100 film.
http://bfi.org.uk/films-tv-people/sightandsoundpoll2012/directors

Top 250 gibi listeler seyirci beğenisine göre oluşturulur.Yani seyir zevki esastır.Fakat bu liste öyle değil.Buradaki filmler sinema tarihinin en iyi işlerinden gerçekten.Hollywood ağırlıklı değil.Gerçek bir liste.
İzlediğim 5 film anca var herhalde aralarında. Yakın zamanda çekilmiş film de yok aralarında. En yakını 90'da falan çekilmiş herhalde. Kubrick ve Hitcock ayarında adamların filmleri zaten gördüğüm kadarıyla. Bookmark koyalım da izleriz sırayla.

İzlediğim 5 film anca var herhalde aralarında. Yakın zamanda çekilmiş film de yok aralarında. En yakını 90'da falan çekilmiş herhalde. Kubrick ve Hitcock ayarında adamların filmleri zaten gördüğüm kadarıyla. Bookmark koyalım da izleriz sırayla.
Sadece bu filmlerden ibaret değil elbette buna benzer başka listeler de var.Söylediğin kalitedeki yönetmenlerin sinemasına dalmak lazım ucundan kıyısından.Alışınca bazı filmler yavan gelebiliyor.90 sonrası da var ama son 10 seneden tabii bu sayı biraz az.Kaliteli yönetmen sayısıyla alakalı biraz şu sıralar da ticari film çekmeyeni pek fazla yok.

Sadece bu filmlerden ibaret değil elbette buna benzer başka listeler de var.Söylediğin kalitedeki yönetmenlerin sinemasına dalmak lazım ucundan kıyısından.Alışınca bazı filmler yavan gelebiliyor.90 sonrası da var ama son 10 seneden tabii bu sayı biraz az.Kaliteli yönetmen sayısıyla alakalı biraz şu sıralar da ticari film çekmeyeni pek fazla yok.
Özellikle Japon filmlerine bakmayı düşünüyorum. Zamanım ve izleme hevesim olduğunda izlerim artık. Bu aralar pek film-dizi izleme hevesim yok.

Memento-Akıl defterini izledim ama hiç birşey anlamadım ya la. Katil kim şimdi öldürdüğü herif katil miydi, o gözlüklü gevşek kimin nesi ne istiyor bizim adamdan, o anlattığı karısını iğneleye iğneleye öldüren adam hikayesi kendi hayali miydi o adam kimdi, karısı nasıl öldü tecavüzden mi öldü diyabetten mi öldü kafam çok karışık. Nolan tarzını çok severim bütün filmlerinin hastasıyımdır ama diğer filmlerinde hep sonunda bi vooo çekerdim, kafam karışırdı ama yine de birşeyler anlar yorum yapabilirdim bundan hiç birşey anlamadım lütfen aydınlatın beni :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık