Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Sıcak Kafa (2022)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 5 83.3%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    6
Az bir detay ver Jaq izleyelim mi izlemeyelim mi olum hastalık gerçekten bu kadar komik mi yoksa mevzunun altı dolu mu?
Bence sağlam dizi olmuş. Daha finali izlemedim ama ilk 7 bölüm su gibi akıp gitti. Ara ara rahatsız edici detaylar olsa da güzel baya. Abuk muhabbetine de takılmanın pek bir mantığı yok bence. Komik değil çünkü ben hiç gülmedim.

Başrolü bir kaşık suda boğmalık duyarsız bir mal yapmışlar. Geri zekalı bu kadar durumundan bir haber yaşamak nedir seni geç o evrende yerin göğün oynamaması nedir bu ihtimal üzerine arkadaş biraz özenin kurguya kurban olayım.

Hastalığa yakalanan tipler agresif olsa deli gibi güçlü olup zorla kendilerini dinletmeye çalışsa çok daha ürkütücü olurdu ortam. Konuşarak hasta eden pasif ve güçsüz tiplerin ağzının orta yerine vurmak yerine öküz gibi karşısında dikilip kulağını kapatmaya çalışan sağa sola kaçan tipler var. Lan elinle, pasifçe önünde duran hastanın ağzını kapat en kötü bu neyin acizliği : /

3 bölüm izledim. Kendini izletiyor izletmesine de çok çok daha iyi olabilirmiş her şey. Oyunculuklar da yavan bu arada bari oraya özenselermiş anasını satayım

Yeni izleyip bitirdim. Bence boş zamanınız varsa izleyebilirsiniz. Yani öyle ya da böyle gerçekten bir şeyler deneyip belli bir hava yakalamışlar bence. Kısacası ben beğendim gibi... diğer sezonu da izleyeceğim büyük ihtimal.

Dizideki seni asla havaya sokamama durumu için senaristleri mi yoksa oyuncuları mı suçlasam anlayamadım. Türk yapımlarının çoğu böyle oluyor. Oyuncular çoğunlukla çok kötü ama yazılan diyaloglar daha kötü. Makale yazar gibi ya da şiir yazar gibi diyalog yazıyorlar. Doğallık yok konuşmalarda, hepsinin bir metin okuduğunu anlayabiliyorsun.

Hiç sarmadı dizi. Zaten yaratıcı olacağım diye biraz abartmışlar. Son yılların da hastalığı bu zaten; farklı olsun yaratıcı olsun diye zorluyor herkes. Tek odak bu olunca da gerisi kötü oluyor.

Kurban olayım bu nasıl konu memleketin yarısından fazlası zaten böyle
ndsfhjasdlkfsdljkf sosyal ve politik mesajlar verilmiş işte

Dizideki seni asla havaya sokamama durumu için senaristleri mi yoksa oyuncuları mı suçlasam anlayamadım. Türk yapımlarının çoğu böyle oluyor. Oyuncular çoğunlukla çok kötü ama yazılan diyaloglar daha kötü. Makale yazar gibi ya da şiir yazar gibi diyalog yazıyorlar. Doğallık yok konuşmalarda, hepsinin bir metin okuduğunu anlayabiliyorsun.

Hiç sarmadı dizi. Zaten yaratıcı olacağım diye biraz abartmışlar. Son yılların da hastalığı bu zaten; farklı olsun yaratıcı olsun diye zorluyor herkes. Tek odak bu olunca da gerisi kötü oluyor.

ndsfhjasdlkfsdljkf sosyal ve politik mesajlar verilmiş işte
Fragmanına baktım şimdi, "hoş geldin sıcak şey" diye bir diyalog gördüm. Diyaloglar, konuşmadaki tonlamalar asla günlük konuştuğumuz dil değil. Sanki yerelleştirmeden sadece düz bir şekilde çevrilmiş yabancı bir dizi gibi.

İlk bölümü izledikten sonra şunu diyebilirim; oyuncular konusunda sıkıntı yok. Hatta sonradan kadroya da baktım, baya iyi isimler var. Problemin oyuncularda olduğunu sanmıyorum bu yüzden. Diyalog mevzusunda ise şöyle bir durum var; ana karakterin kafasının içinde geçen monologlarda sıkıntı yokken, ikili diyaloglara girildiğinde yazdığın yapaylık durumu göze çarpıyor, bir türlü immersion olamıyorsun diziye. Bunun başlıca sebebi de Netflix dizisi olmasından kaynaklı diye düşünüyorum. Local bir içerik gibi gözükse de daha çok genel izleyici için İngilizceye göre yazılmış ve oyuncular da tonlamaları ona göre yapmış gibi geliyor bana.

Haa bu arada dizi bir kitap uyarlaması, 2016 senesinde basılmış kitap. Bence yaratıcı olacağız diye zorlama bir durum yok, hatta pandemi öncesinde bazı mevzuları fena şekilde düşünmemiş. Günümüz dünyasında iletişimin bu kadar önemli olduğu bir çağda da iletişim yoluyla buluşan bir hastalık iyi filir. Kara mizah için uygun bir konu, kendisini ciddiye alan bir bilim kurgu ise diziyi bitirdikten sonra farklı bir eleştirim olur.

Yarısına geldim. Arada saçma şeyler olsa da güzel dizi. Türkiye'de daha önce böyle konularda diziler pek çekilmediği için ben +2 ile başlatıyorum puanlamayı genelde. İnternet dizilerimiz bile aşk meşk çarpık ilişkilerden oluşan saçma şeylerle dolu oluyor genelde. O yüzden farklı konular güzel oluyor. Konu kaliteli ancak oyunculuklar ve genel kurgu geriye çekmiş kaliteyi.

Osman Sonat, rolü çok kötü yazılsa da iyi oyuncu. O kurtarıyor. Ezelden beri Şevket Çoruhun oyunculuğunu sevmem. Hazal Subaşı da pek iyi oyuncu değil. Güzel kadın, orası ayrı tabi. Halka'da Hande Erçel varken göze batmıyordu. :D

Gonca Vuslateri'nin karakteri acayip bir libidokiller olmuş. Nefret ettim.

4. bölümde duvarda çukur sembolü görünce ve dizide, tıpkı çukurda olduğu gibi sürekli duvar yazısı olunca sandım ki yönetmen ya da yapım şirketi aynı. Değilmiş. Şaşırdım.

Hastalık kafada canlandığı gibi makara bir şey değil. Bir iki küçük aksiyonla çok daha rahatsız edici olabilirmiş hatta. Hastalığa yakalananlar zorla bu hastalığı yayma eğiliminde olmalı fiziken de bir tehdit oluşturmalıydılar saldırgan tavırlar sergilemeliydiler mesela. Dizide markette sevimli ponçik bir teyze gösterdiler, ağzını kapatsan ya da gelişine vursan kadın iptal direkt. Bu haliyle korkutucu olmaktan çok üzücü olmuş vakalar.

Dizi inanılmaz gereksiz işlerle vakit harcıyor bomboş olaylar saçma salak bir yürüyüş üzerine kurulu sezon falan derken gerçekten ilgi çekici olan mevzuya giremeden bitirdiler. Hastalık nasıl ortaya çıktı nasıl yayıldı tüm dünyada genel olarak durum nedir evreleri neler hastalığa yakalananlar ne kadar bilinçli ya da bilinçli mi (Anton'un karısı çocuğu yaralanınca endilişeleniyor korkuyor panik yapıyordu) Haluk reisin olayı ne vs havada kaldı bunlar. En çok bunları anlatman lazımdı anasını satayım.

Oyunculuklar da gerçekten kötüydü. Konuşmadan herkesten daha iyi oynayan reislerin reisi hariç izlerken rahatsız etti bir çoğu. Ana karakterin motivasyonuna daha doğrusu motivasyonsuzluğuna girdiği gereksiz hallere tüm dünyanın kurtuluşu olabilecek mevzunun ciddiyetine kimsenin adam takıllı varamamasına kafayı yedim ekran başında. Farklı bir iş olmuş tavsiye ederim ama sorduğum soruların cevabını bir şekilde öğrensem ben bu dizinin devam sezonunu izlemem. Bir iki sahneye bakar kapatırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık