Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Sıcak Kafa (2022)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 5 83.3%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    6

Yayınlayan Kanal: Netflix
Sezon Sayısı: 1
IMDb Puanı: 7.2
Türü: Gizem, Macera, Dram
Durumu: İptal edildi
Baş Roller: Osman Sonat, Şevket Çoruh, Hazal Subaşı

Dünyayı pençesine almış bir delilik salgını...
Konuşma yoluyla, zihinden zihne bulaşarak yayılan bir hastalık...
Yıkılmanın eşiğine gelmiş uygarlık...

Vaktiyle bu amansız hastalık üzerine çalışmış eski dilbilimci Murat Siyavuş, umutsuzluk içinde annesinin evine sığınmıştır.
Acımasız bir devlet kurumunun peşine düştüğünü öğrenince, evden çıkıp hayata karışmak ve salgının dönüştürdüğü dünyayla yüzleşmek zorunda kalır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dizi'nin 3. bölümü dün bitti. Sürükleyici ve akıcı bir formatı var. CGI tabi ki çok çok iyi değil ama bence rahatsız edecek kadar da kötü değil ortalama diyelim.

Benim rahatsız olduğum tek bir kısım var, Muratın alıkonulup Şule'nin tam işkence başlarken yardıma yetişmesi. :D Tam bir fiyaskoydu. Diğer kısımlar gayet hoş ilerliyor. Çerezlik zamanı olan varsa izleyebilir. Zaman öldürmek için gayet güzel ve tatlı bir dizi olmuş.

+1'in içerisindeki eylemci arkadaşlarında malum kişilere benzetilmesi manidar olmuş ksdfhdhgdfg

Bende ilk 2 bölümü izledim değişik güzel bir dizi. Seviyorum bu tür senaryoları . Biraz araştırma yaptım kitapı 2016 da yazmış yazar , filmi çekmeye 2018 de pandemiden önce çekmeye başlamışlar ilginç geldi baya.

İkinci bölümden sonra kapattım. Çok ucuz bir kurgu var. Film değil set izliyormuşsunuz hissi kaybolmuyor bir türlü. Ton yakalamaya çalışıp eline yüzüne bulaştırmışlar.

Konu olarak çok iyi ama işleniş berbat, daha ilgi çekici bir ortam sağlanabilirmiş. Klasik distopik ortamı yaratma çabaları çok kötü, bir ortama eskimiş beyaz örtü takınca farklı bir dünya olmuyor. Yani aklıma direkt bir insan niye balkonuna yırtık bir beyaz çarşaf taksın ki mantıklı değil gibi şeyler geldi :D İnsanların hastalıklı birisini görünce verdikleri tepkiler çok yüzeysel, bence bu konuda oyuncu ve figüranlar iyi seçilmemiş veya farazi bir seçim olmuş. Dizi müzikleri ve ortam sesleri gerekli gerilimi hissettirmiyor, malum İngilizce'ye çevirme olacağı içinde oyuncu replikleri çok kötü. Bu yüzden bu tarz Türk içeriklerin yabancılardan çok bizlere hitap etmesi lazım. Osman Sonant'ı da Leyla ile Mecnun'dan dolayı çok severim, oyunculuğu fena değil ama dizinin senaryosu kötü olduğundan role tam ayak uyduramamış.

Bu dizi fitne fesat distopyasını mı anlatıyor virüsün ismi vesvese 32 falan mı mevzu nedir?
Virüsün ismi abuklama. Virüs bulaştığı zaman insanlar bomboş konuşmaya başlıyor, konuşan kişiyi dinleyip yeterince boş konuşmaya maruz kalırsan sende abuklamaya başlıyorsun, bağışıklığı olan bir adam var derken böyle böyle ilerliyor.

Virüsün ismi abuklama. Virüs bulaştığı zaman insanlar bomboş konuşmaya başlıyor, konuşan kişiyi dinleyip yeterince boş konuşmaya maruz kalırsan sende abuklamaya başlıyorsun, bağışıklığı olan bir adam var derken böyle böyle ilerliyor.
Boş konuşuyor derken nasıl bir boş konuşma bu? Zoro > Goku falan mı diyorlar :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık