Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Shokugeki No Soma

Hepten uçmuş bizimki. :(

O ne alaka la? Kendisine ileri geri konuşanlara ayar vermiş.
Joichiro uçtukça uçuyor. Soumanın küçük bir restoranda bu düzeye gelmesi de normalleşti. Akademi tarihinin en iyi adamlarından birinin yanında yetişti nasılsa. Sürekli yanındaydı. Hani Luffy gibi bari babasından dedesinden uzakta yaşasa, varlığından haberi olmasa neyse de 490 maç yaptılar, sayısız kez yemek yapışına şahit oldu. Son sayılar hoşuma gitmedi benim.
Meguminin gelişimi bile daha etkileyici oldu benim gözümde.
Kibir gördüm biraz bu adamda. Sanırım, biri buna tokat attı, kendine getirdi. O da mütevazi hayat yaşamayı seçti, gerçek aşçılığı aramak için dünyayı falan dolaştı işte. Azami ile de burada kopmuş olabilir. Azami onu örnek alırken o bırakıp gidince boşluğa düşmüştür.

Kibir gördüm biraz bu adamda. Sanırım, biri buna tokat attı, kendine getirdi. O da mütevazi hayat yaşamayı seçti, gerçek aşçılığı aramak için dünyayı falan dolaştı işte. Azami ile de burada kopmuş olabilir. Azami onu örnek alırken o bırakıp gidince boşluğa düşmüştür.
Aslında tam tersi. Diğerlerinde bu kibri görünce kendi bu yolu seçmiş gibi. İyi yemeklerin illa pahalı malzemelere dayalı olmadığı, herkesin bunlara erişmeye hakkı olduğu gibi bi düşünce içinde gibi geldi bana. O yüzden sisteme ayak uydurmak yerine herkese o dünyayı gösterme çabasında. Özgüveni var, zaten bunun dışında hırslı ve gücünün farkında. Kibir biraz farklı bu durum sanki. Mesela Erinanın Soumaya karşı tutumları kibirdi. Ama Ryo'nun Souma ve Hayamaya karşı olan tutumu daha çok kazanma hırsı ile alakalıydı.

Aslında tam tersi. Diğerlerinde bu kibri görünce kendi bu yolu seçmiş gibi. İyi yemeklerin illa pahalı malzemelere dayalı olmadığı, herkesin bunlara erişmeye hakkı olduğu gibi bi düşünce içinde gibi geldi bana. O yüzden sisteme ayak uydurmak yerine herkese o dünyayı gösterme çabasında. Özgüveni var, zaten bunun dışında hırslı ve gücünün farkında. Kibir biraz farklı bu durum sanki. Mesela Erinanın Soumaya karşı tutumları kibirdi. Ama Ryo'nun Souma ve Hayamaya karşı olan tutumu daha çok kazanma hırsı ile alakalıydı.
İşte ben küçük Erina gördüm sanki. Azami'de hatta kendi olmadığı şeyi Erina'ya dayatmış gibi geldi. Bakalım sonraki bölüm her şey açığa çıkar.

Adam uğraşlarının, çalışmalarının, ayırdığı onca vakitin değer takdir görmediğine tavır koyuyor. Adamlar her şeyi dahi olmaya bağlamışlar. Çabalamak, mücadele etmek, elinde gelenin en iyisini yapmaya çalışmak gibi kavramlara sahip olmayan adamlara karşı tavrı bu. Joichiro'nun daha sonraki durumu Soma'nın annesine falan bağlanabilir.

Soma'da sonraki bölüm "How I met your mother". :D

Adam uğraşlarının, çalışmalarının, ayırdığı onca vakitin değer takdir görmediğine tavır koyuyor. Adamlar her şeyi dahi olmaya bağlamışlar. Çabalamak, mücadele etmek, elinde gelenin en iyisini yapmaya çalışmak gibi kavramlara sahip olmayan adamlara karşı tavrı bu. Joichiro'nun daha sonraki durumu Soma'nın annesine falan bağlanabilir.

Soma'da sonraki bölüm "How I met your mother". :D
How I met kısmı ciddi mi? Öyleyse müthiş bir haber.

Annesine bağlanırsa iyi olur ama Azami'nin değişmesi için bir şeyler yaşamaları lazım.

How I met kısmı ciddi mi? Öyleyse müthiş bir haber.

Annesine bağlanırsa iyi olur ama Azami'nin değişmesi için bir şeyler yaşamaları lazım.
Yok canım şakasına dedim o kısmı. :D Ama annesine değinirler diye düşünüyorum.

Azami'nin durumuda Joichiro'yu anlayamadığından olmuş olabilir. Çünkü yemeği çöpe göndermek Joichiro'nun yapacağı bir şey gibi değil.

Bu kadar tarih tekerrürü kafasında gidiyosa Joichiro - Souma benzerliğinden. Jouchiro'nun Souma'ya bahsettiği yemeklerini tattıracak kadın olayını kendisi de Erina gibi biriyle yaşamıştır. Souma'nın annesinin zamanında Erina gibi kibirli ve güçlü bi kadın olma ihtimali yüksek gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık