Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shimotsuki Ryuma vs. Monkey D. Garp

Bu savaşı kim kazanır?

• Ryuma, onun köyünden değilmişçesine böler.

Kullanılan: 120 39.1%
  • Garp, Chinjao'ya yaptığı gibi kötürüm de bırakmaz, kelle paça yapar.

Kullanılan: 137 44.6%
  • Berabere kalınır, ardından ek sıkışılır.

Kullanılan: 50 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    307
Bak şimdi olayı şöyle başından ele alalım;
Biz Ryuma’yı neden konuşup Zoro’ya benzetiyoruz? Çünkü Ryuma One Piece evrenine eklendi. Eğer bu evrende olmasaydı ne Ryuma’yı ne de Wanted serisini konuşacaktık. Şimdi bu adam Wanted serisi çok önce ki bir seri. Ryuma’nın Luffy’e olan benzerliği Sohunen mangakaların da refleks haline gelmiş baş karakter tavırlarından geliyor. Çünkü serinin baş karakteri ve bir yandan da Samuray kılıç sevdalısı bu yönüyle de Zoro’yu andırıyor. Tip olarak da Zoro’ya benzemesi yine Oda’nın çizim şekliyle alakalı. Nasıl ki bir çok kadın Nami ve Robin’e benzetiliyorsa o şekilde düşünelim. Sonra adam bu herifi seriye dahil ediyor. Ve bir bakıyoruz ki, Adamın görüldüğü her yerde adının anıldığı her anda, hatta adamkn parçası olan kılıcı bile hepsi Zoro’nun yanında gerçekleşiyor. Şimdi atası çıkma ihtimali de var. Ve ejderha kesme olayı zaten herkes biliyor. Şimdi bu adam seriye dahil edildikten sonra artık oda’nın ne gösterdiğine bakılması lazım. Ve açık açık Ryuma=Zoro bunda herhangi yanlış bir şey yok. Çok açık çünkü. Zoro, Ryuma’nın mirasını aldı(Kılıcını) dediğim gibi çok açık.
Varsayımdan varsayım çıkarıp, o çıkardığın varsayımı kanıt gösterip Zoro=Ryuuma diyorsun. Bir de kesin diyorsun, tamam Buşidocuğum, senin için Ryuuma Zoro'dur.
Şimdi de kılıcı bıraktı Zoro, sanırım iradeyi aktardı alskjdashdkjasd

Üye silindi 1004

Usopp'un olduğu yerde Ryuuma'nın anılacak hali yok herhalde, herhalde ilgi alanına göre insanlar yöneliyor değil mi? Usopp'un olduğu yerde elfler ve cüceler anılıyor diye Usopp'u onlara benzetmek yaptığınız.

Bana burada ecnebilerin deyişiyle "prentious cunt" demek istemişsin herhalde ama yanlış basmışsın Yuba-sama, ben hiç yoktan yorum çıkarmıyorum burada, bariz gözüken kişilik farklılıklarına parmak basıyorum.
Zoro kendini kurtaran Luffy'e ilk dediği laf "hayalimle arama girersen seni adana kebap yaparım", Ryuuma kendini kurtaran kız dur dedi diye ölümüne düelloyu durdurup emredesin prensesim diye dizlerinin üstüne çöküyor. Hala, inatla kişiliklerinin neresinin benzediğini söyleyen yok, benzemiyor çünkü. Bu da zoruna gidiyor kılıç koklayan kardeşlerimin. Zoro'nun çok sağlam bir karakter olması için Ryuuma reise benzemesine gerek yok, kendi başına süper bir karakter zaten.
Aynı yanılgı Roger-Luffy'de de oluyor, Rayleigh çıkıp "Sen ne cins bir adammışsın len, hiç öyle düşünmemiştim" diyor Luffy'e, Roger'ın yanında yarım asır kalan adam Luffy'e benzese böyle bir tepki verir miydi ? Alzheimer'ı varsa bilemem tabii.
Şimdi gelelim Ryuuma'nın en güçlü ile dövüşme isteğine:
"Aramızda kalsın ama, bir gün onunla dövüşmeyi umut ediyorum"
Şununla hayatını en güçlü ününe sahip adamı indirmek üzerine kuran birine aynı diyorsunuz ya, daha ne kadar düz bakılır bilemiyorum. Zoro Mihawk'da süper savaşçı ruhu olup olmadığını tınladığını dahi sanmıyorum, buna parmak basan benzer tek bir sahne bile yok. Açın bakın cono kılıç ustaı balık adamı indirdiğinde ne dediğine.
Yok olmayan bir şeyi uydurmaktan çok olmasının önemi olmayan bir şeyi aktarıyorsun bence. Yani haklısın çok düz bakıyoruz fakat düz bakınca da yanlış bir şey görmüyoruz bence. Zoro kibar, minnettar veya ince ruhlu değil. Fakat olmaması benzemediği anlamına gelmiyor, Luffy'i koruma arzusundan boyun eğmesi Ryuma doğru gittiği gösteriyor. Zoro'nun Wano'daki yaklaşımı Ryuma'ya her zamankinden çok daha yakın. Luffy'nin Roger'a benzeme arzusu "Dünya'nın En Özgür Adamı" olma ideali zaten. Ray bunu duyunca "tamam senden olur" diyor. Shanks "kaptanla aynı şeyleri sallayan çocuk" diyor Luffy için.

Varsayımdan varsayım çıkarıp, o çıkardığın varsayımı kanıt gösterip Zoro=Ryuuma diyorsun. Bir de kesin diyorsun, tamam Buşidocuğum, senin için Ryuuma Zoro'dur.
Şimdi de kılıcı bıraktı Zoro, sanırım iradeyi aktardı alskjdashdkjasd
Hahaha :D Bak varsayım yapmıyorum. Oda’nın açık bir şekilde yaptığı göndermeleri yazıyorum sadece. Yani artık kesin demekte bir aksilik görmüyorum çünkü Tekrar yazayım; Ryuma’nın gözüktüğü ve konuşulduğu her sahnede Zoro var :D

Yok olmayan bir şeyi uydurmaktan çok olmasının önemi olmayan bir şeyi aktarıyorsun bence. Yani haklısın çok düz bakıyoruz fakat düz bakınca da yanlış bir şey görmüyoruz bence. Zoro kibar, minnettar veya ince ruhlu değil. Fakat olmaması benzemediği anlamına gelmiyor, Luffy'i koruma arzusundan boyun eğmesi Ryuma doğru gittiği gösteriyor. Zoro'nun Wano'daki yaklaşımı Ryuma'ya her zamankinden çok daha yakın. Luffy'nin Roger'a benzeme arzusu "Dünya'nın En Özgür Adamı" olma ideali zaten. Ray bunu duyunca "tamam senden olur" diyor. Shanks "kaptanla aynı şeyleri sallayan çocuk" diyor Luffy için.
Kaldı ki Luffy bile tam olarak Roger’a benzemiyor. Roger cani bir adam ve pire için yorgan yakan bir tip. Ama Biz okurlar biliyoruz ki Roger=Luffy. :D

Kaldı ki Luffy bile tam olarak Roger’a benzemiyor. Roger cani bir adam ve pire için yorgan yakan bir tip. Ama Biz okurlar biliyoruz ki Roger=Luffy. :D
Biz okur değiliz herhalde :d Luffy Roger değildir, Luffy Roger'ı geçecek adamdır. İstekleri birbirlerine benzeyen ama yapıları benzemeyen iki kişidir. Çok şükür ki serinin yazarı Kishimoto değil E. Oda, karaktleri 2 boyutlu düz karakterler yapmak, birbirlerine kopyalatmak yerine kompleks, bazı noktalarda birbirleri ile kesişse de aslında alakası olmayan karakterler yapmakta.
Bak sana attığım sayfada Ryuuma hakkında ne diyor "Hahaha, nasıl göründüğünü bilmiyorsun, değil mi? Duyduğuma göre insan önüne pek çıkan biri değil"
Wano'ya gidip ortalığı birbirine katıp, direkt çizimleri kasabaların her bir köşesine asılan kim? Çok benziyor Ryuuma'ya canım, çooooooooooooooook
Edit: Şehrin göbeğine asılarak tanıtılan pokemon, az sonra:

Biz okur değiliz herhalde :d Luffy Roger değildir, Luffy Roger'ı geçecek adamdır. İstekleri birbirlerine benzeyen ama yapıları benzemeyen iki kişidir. Çok şükür ki serinin yazarı Kishimoto değil E. Oda, karaktleri 2 boyutlu düz karakterler yapmak, birbirlerine kopyalatmak yerine kompleks, bazı noktalarda birbirleri ile kesişse de aslında alakası olmayan karakterler yapmakta.
Yok canım Estağfurullah.:D Bu arada bende katılıyorum Bizimkiler bunları geçecek. Bende yüzde yüz benziyorlar demiyorun. Ama seri içinde Roger ve Ryuma’nın yansımaları varsa, Bunlar Luffy ve Zoro diyorum. Hatta Ryuma’yı ayıran şey muhtemelen atası çıkacak Zoro’nun. Tabi ki de her şeyleri benzemiyor. Dediğin gibi benzmesinde zaten. Aslında dediğim şey çok basit. Zaten bizimkileri kendi idealleri ve yolları var. Daha demin o yüzden Luffy’nin bile Roger’a her şeyiyle benzemediğin yazdım zaten. Aynısı Zoro içinde geçerli. Ama Zoro=Ryuma dememin sebebi. İkisinin arasında bağ olması ve oda’nın bunlara göndermeler yapmış olması. Ve benzerlikte var :D

Yok canım Estağfurullah.:D Bu arada bende katılıyorum Bizimkiler bunları geçecek. Bende yüzde yüz benziyorlar demiyorun. Ama seri içinde Roger ve Ryuma’nın yansımaları varsa, Bunlar Luffy ve Zoro diyorum. Hatta Ryuma’yı ayıran şey muhtemelen atası çıkacak Zoro’nun. Tabi ki de her şeyleri benzemiyor. Dediğin gibi benzmesinde zaten. Aslında dediğim şey çok basit. Zaten bizimkileri kendi idealleri ve yolları var. Daha demin o yüzden Luffy’nin bile Roger’a her şeyiyle benzemediğin yazdım zaten. Aynısı Zoro içinde geçerli. Ama Zoro=Ryuma dememin sebebi. İkisinin arasında bağ olması ve oda’nın bunlara göndermeler yapmış olması. Ve benzerlikte var :D
Şimdi dense ki Zoro, Ryuuma gibi önemli bir figür olacak, Zoro güç olarak Ryuuma'yı hedefleyecek anlarım. Burada denilen bak Zoro nasıl Ryuuma gibi, insan ister istemez "Nasıl ulan?!" diyor. Şu gördüğün Ryuuma'nın, başkaları istedi diye hakkıyla kazandığı, benimsediği kılıcı lapıs diye bir anda bıraktığını hayal edebiliyor musun? Daha önce de dediğim gibi, Zoro kılıçlarını önemse de kutsal varlıklar gibi bakmıyor, kılıçlar kırılır kırılmaz dur lan yenisi bulam bari kafasına giriyor. Mihawk bile azarlıyor kılıçlarını kırdırmican lan puşt diye. Wado'yu kılıç ustalığından, aldığı dojodan ya da hocasına bağlılığından mı önemsiyor? Tabii ki de hayır, çocukluk bi' tanesine olan bağlılığından. Adam daha çocukken Dojo'nun kurallarını, öğrettiği kılıç stilini önemsemiyor, tek bir amacı var o da en güçlüsü olmak. Gerekirse ağzına 1 tane daha kılıç alır marjinalleşip, öyle kültür, tanrı cart curt tınlayan birisi değil.

Şimdi dense ki Zoro, Ryuuma gibi önemli bir figür olacak, Zoro güç olarak Ryuuma'yı hedefleyecek anlarım. Burada denilen bak Zoro nasıl Ryuuma gibi, insan ister istemez "Nasıl ulan?!" diyor. Şu gördüğün Ryuuma'nın, başkaları istedi diye hakkıyla kazandığı, benimsediği kılıcı lapıs diye bir anda bıraktığını hayal edebiliyor musun? Daha önce de dediğim gibi, Zoro kılıçlarını önemse de kutsal varlıklar gibi bakmıyor, kılıçlar kırılır kırılmaz dur lan yenisi bulam bari kafasına giriyor. Mihawk bile azarlıyor kılıçlarını kırdırmican lan puşt diye. Wado'yu kılıç ustalığından, aldığı dojodan ya da hocasına bağlılığından mı önemsiyor? Tabii ki de hayır, çocukluk bi' tanesine olan bağlılığından. Adam daha çocukken Dojo'nun kurallarını, öğrettiği kılıç stilini önemsemiyor, tek bir amacı var o da en güçlüsü olmak. Gerekirse ağzına 1 tane daha kılıç alır marjinalleşip, öyle kültür, tanrı cart curt tınlayan birisi değil.
Ama burada yetiştiği yerin de önemi var. Yani Wano da yetişse belki daha farklı olacaktı. Zaten en güçlünün peşinde paldır küldür koşmasının sebebi de verdiği söz. Mesela Luffy, 2.nesil iblis biçenin kılıfını umursamazca fırlattığın da Zoro baya endişeleniyor ve hemen alıyor yerden kılıfı. Yani saygılı baya baya. Tabi ki de tam anlamıyla benzeyemez. Ama Zoro da kılıcın yolunu bilen bir adam. Zoro ve Ryuma bağlantısının temeli zaten aşırı derece de benzemeleri değil. Dediğim gibi Oda’nın yaptığı göndermeler ve olacak olan da belli. Bunu sende kabul ediyordundur herhalde? :D

Ama burada yetiştiği yerin de önemi var. Yani Wano da yetişse belki daha farklı olacaktı. Zaten en güçlünün peşinde paldır küldür koşmasının sebebi de verdiği söz. Mesela Luffy, 2.nesil iblis biçenin kılıfını umursamazca fırlattığın da Zoro baya endişeleniyor ve hemen alıyor yerden kılıfı. Yani saygılı baya baya. Tabi ki de tam anlamıyla benzeyemez. Ama Zoro da kılıcın yolunu bilen bir adam. Zoro ve Ryuma bağlantısının temeli zaten aşırı derece de benzemeleri değil. Dediğim gibi Oda’nın yaptığı göndermeler ve olacak olan da belli. Bunu sende kabul ediyordundur herhalde? :D
Yav ben gönderme yok demiyorum ki, yapılan çıkarımlar çok düz diyorum sadece :d Ayrıca kılıfını attığı sahneyi hatırlatman çok iyi oldu, bu arcda en sevdiğim sahneler Luffy Zoro ikilsi ve Queen'in sahneleri, hazır ingilizce volumeler de çıktı boş olunca bi' okuyayım :d
Bana sorsan Zoro'nun pozisyonu nedir:
Ryuuma Wano'nun kültürel temellerini ve dünyaya karşı duruşunu tanımlamışken;
Zoro Wano'yu dünyaya açıp, kılıç ustalığının yeni figürü olacak gibi bir his var içimde. Yani Ryuuma eski Caponya'yı simgelerken, Zoro 2. dünya savaşı sonrası caponların dünyaya açılmasının öncüsü olacak.

Yav ben gönderme yok demiyorum ki, yapılan çıkarımlar çok düz diyorum sadece :d Ayrıca kılıfını attığı sahneyi hatırlatman çok iyi oldu, bu arcda en sevdiğim sahneler Luffy Zoro ikilsi ve Queen'in sahneleri, hazır ingilizce volumeler de çıktı boş olunca bi' okuyayım :d
Bana sorsan Zoro'nun pozisyonu nedir:
Ryuuma Wano'nun kültürel temellerini ve dünyaya karşı duruşunu tanımlamışken;
Zoro Wano'yu dünyaya açıp, kılıç ustalığının yeni figürü olacak gibi bir his var içimde. Yani Ryuuma eski Caponya'yı simgelerken, Zoro 2. dünya savaşı sonrası caponların dünyaya açılmasının öncüsü olacak.
Luffy ve Zoro birlikte çok güzeller :D
Evet Mesela Wano da kadınlara kılıç tutturmuyorlar ama Zoro’nun Kuina muhabbeti var. Ya aslında çıkarımlar da çok düz değil. Aslında böyle tartışılacak bir şey de yok. Herkesin kendi yolu var ama yansımaları olduğu sağlam adamlar da var. Oda da bunu Zoro için Ryuma olarak düşünmüş ki bence çok da güzel olmuş. Ryuma gibi bir adamın seriye dahil olması bence çok hoş :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık