Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shimotsuki Ryuma vs. Monkey D. Garp

Bu savaşı kim kazanır?

• Ryuma, onun köyünden değilmişçesine böler.

Kullanılan: 120 39.1%
  • Garp, Chinjao'ya yaptığı gibi kötürüm de bırakmaz, kelle paça yapar.

Kullanılan: 137 44.6%
  • Berabere kalınır, ardından ek sıkışılır.

Kullanılan: 50 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    307
Ace gibi basiretsiz olmadığından yaşına kadar gelmiş işte. Ace’in psikolojisi bitik zaten Ace’in potansiyeli olduğunu iddia eden yanlış okumuştur seriyi. Garp bildiğimiz Luffy gibi bam bam yumruk atam, dövüşem modunda. Wanted hikayesinde ben Zoro gördüm baya. Yok kılıcıma dokunan adamı yaşatmam falan tam Zoro’ya yakışan kazmalıklar.
Biri Ryuuma'nın kılıcını çalmaya kalksa 150 parçaya böler, biri Zoro'ya iftira atsa Zoro onları 150 parçaya böler. Neresini benzettin Ryuuma'nın?
Zoro kazandığı, güçlendiği sürece hangi kılıcı almış tınlamıyor Wado dışında, o da kılıç ustalığının verdiği kılıca saygıdan değil çocukluk aşkına bağlılığından. Monsters'ı 7-8 kere okumuşumdur, Zoro'ya benzettiğim tek yönü tipi.

Adamın giriş cümlesi "Bu kasabada sevgi yok, böyle bir yerde asla ölmeyeceğim..."
Zoro'nun böyle bir cümle kurduğunu dahi hayal edemiyorum.
Zoro tansiyonun yükseldiği anlarda dramatikleşir, asla yoktan tansiyon yükseltmez bir anda dramatik hareketler yapmaz. Çakma mihowk ile dövüşürken kız durdurun şunu diye bağırdığı dizlerinin üstüne çöküp "evet efendim" diyor mesela Ryuuma. Tayfadan böyle bir hareket yapsa Zoro'nun diyeceği şeyi bile tahmin edebiliyorum "Oi oi, bir şeyi de abartmayın hıammına"
Ryuuma'ya bakıp da Zoro'ya benzeten adam delüzyoneldir, hayal görüyordur.
Son olarak şunu bırakacağım:
Zoro bir şeyleri korumak için değil, dünyanın en güçlü ünvanına sahip olmak için yola çıkıyor :d

Ryuma, Zoro ve Luffy karışımı bir karakter Wanted serisinde. Ama muhtemelen One Piece içinde daha çok Zoro’ya benziyecek. Zaten Tb arc da daha acımasız ve ciddi gözüküyordu. Ve atası çıkma ihtimali var. Ryuma’yı, Zoro’ya benzetmek kadar normal bir şey yok. Ayrıca Zoro da kılıcını ve hayalini tayfasını korumak için çeken ve hayatını kuma’ya sunan ve Rakip bellediği adama bile diz çökecek kadar fedakar ve sevgi dolu bir insan :D

Üye silindi 1004

Biri Ryuuma'nın kılıcını çalmaya kalksa 150 parçaya böler, biri Zoro'ya iftira atsa Zoro onları 150 parçaya böler. Neresini benzettin Ryuuma'nın?
Zoro kazandığı, güçlendiği sürece hangi kılıcı almış tınlamıyor Wado dışında, o da kılıç ustalığının verdiği kılıca saygıdan değil çocukluk aşkına bağlılığından. Monsters'ı 7-8 kere okumuşumdur, Zoro'ya benzettiğim tek yönü tipi.

Adamın giriş cümlesi "Bu kasabada sevgi yok, böyle bir yerde asla ölmeyeceğim..."
Zoro'nun böyle bir cümle kurduğunu dahi hayal edemiyorum.
Zoro tansiyonun yükseldiği anlarda dramatikleşir, asla yoktan tansiyon yükseltmez bir anda dramatik hareketler yapmaz. Çakma mihowk ile dövüşürken kız durdurun şunu diye bağırdığı dizlerinin üstüne çöküp "evet efendim" diyor mesela Ryuuma. Tayfadan böyle bir hareket yapsa Zoro'nun diyeceği şeyi bile tahmin edebiliyorum "Oi oi, bir şeyi de abartmayın hıammına"
Ryuuma'ya bakıp da Zoro'ya benzeten adam delüzyoneldir, hayal görüyordur.
Son olarak şunu bırakacağım:
Zoro bir şeyleri korumak için değil, dünyanın en güçlü ünvanına sahip olmak için yola çıkıyor :d
Zoro çakal ve eğitimsiz bir kazma diye Ryuma’ya benzemiyor demek ayrımcı bir tutum bence. Baya bariz benziyor. Ryuma dediğimiz adam da yana yakıla Kral’ı arıyor. Zoro’yla aynı zihniyet.

Oda benzetmese Zoro’yu tip olarak aynı çizmezdi bence. Bariz Oda’nın kafasında Zoro=Ryuma. Zoro’ya ejderha kestirmesi, Zoro’ya onun kılıcını vermesi falan direkt fantezisini yaşatıyor Oda. Wano’yla beraber iyice Jr. Ryuma oldu.

Ryuma, Zoro ve Luffy karışımı bir karakter Wanted serisinde. Ama muhtemelen One Piece içinde daha çok Zoro’ya benziyecek. Zaten Tb arc da daha acımasız ve ciddi gözüküyordu. Ve atası çıkma ihtimali var. Ryuma’yı, Zoro’ya benzetmek kadar normal bir şey yok.
Bana tipi dışında neresini benzettiğini söyleyebilir misin? Random kılıç ustası seçsen evrenden bi o kadar benzer Ryuumaya. Tashigi mesela,çok daha fazla benziyor Ryuumaya Zorodan.

Zoro çakal ve eğitimsiz bir kazma diye Ryuma’ya benzemiyor demek ayrımcı bir tutum bence. Baya bariz benziyor. Ryuma dediğimiz adam da yana yakıla Kral’ı arıyor. Zoro’yla aynı zihniyet.

Oda benzetmese Zoro’yu tip olarak aynı çizmezdi bence. Bariz Oda’nın kafasında Zoro=Ryuma. Zoro’ya ejderha kestirmesi, Zoro’ya onun kılıcını vermesi falan direkt fantezisini yaşatıyor Oda. Wano’yla beraber iyice Jr. Ryuma oldu.
Gene neresinin benzediğine düzgün bir örnek vermeden Zoro Ryuuma ikilemi kurmuşsun. Kişiliği desen benzemiyor, motifleri desen benzemiyor. Kocana mesela KK olmak istiyor, KK olmak istediği için Luffy'e mi benziyor? Her zengin olmak isteyen adam birbirine mi benziyor? Ne alakası var? Ayrıca Oda Zoro'yu başta Buggy'nin adamı olarak tasarlıyor

G*tümüzden element uydurmayalım

Bana tipi dışında neresini benzettiğini söyleyebilir misin? Random kılıç ustası seçsen evrenden bi o kadar benzer Ryuumaya. Tashigi mesela,çok daha fazla benziyor Ryuumaya Zorodan.
Ben Oda’nın yaptığı göndemelere bakarım. Bir kere ejderha kesmesi, samuray ruhları, kılıçlara saygısı. Ve Ryuma’nın anıldığı her yerde Zoro’nun olması. Oda bunu açık açık yapıyor daha ne olması lazım ki?

Üye silindi 1004

Gene neresinin benzediğine düzgün bir örnek vermeden Zoro Ryuuma ikilemi kurmuşsun. Kişiliği desen benzemiyor, motifleri desen benzemiyor. Kocana mesela KK olmak istiyor, KK olmak istediği için Luffy'e mi benziyor? Her zengin olmak isteyen adam birbirine mi benziyor? Ne alakası var? Ayrıca Oda Zoro'yu başta Buggy'nin adamı olarak tasarlıyor

G*tümüzden element uydurmayalım
@Mr.Bushido güzel demiş. Dediği gibi ben Oda’nın yaptığı göndermelere bakarım. Oda benzetiyor bu bariz. Yol haritaları aynı. Seninkisi sinema filmlerine gereksiz okuma yapmak gibi oluyor. Bildiğimiz Zoro işte Ryuma.

Ben Oda’nın yaptığı göndemelere bakarım. Bir kere ejderha kesmesi, samuray ruhları, kılıçlara saygısı. Ve Ryuma’nın anıldığı her yerde Zoro’nun olması. Oda bunu açık açık yapıyor daha ne olması lazım ki?
Usopp'un olduğu yerde Ryuuma'nın anılacak hali yok herhalde, herhalde ilgi alanına göre insanlar yöneliyor değil mi? Usopp'un olduğu yerde elfler ve cüceler anılıyor diye Usopp'u onlara benzetmek yaptığınız.
@Mr.Bushido güzel demiş. Dediği gibi ben Oda’nın yaptığı göndermelere bakarım. Oda benzetiyor bu bariz. Yol haritaları aynı. Seninkisi sinema filmlerine gereksiz okuma yapmak gibi oluyor. Bildiğimiz Zoro işte Ryuma.
Bana burada ecnebilerin deyişiyle "prentious cunt" demek istemişsin herhalde ama yanlış basmışsın Yuba-sama, ben hiç yoktan yorum çıkarmıyorum burada, bariz gözüken kişilik farklılıklarına parmak basıyorum.
Zoro kendini kurtaran Luffy'e ilk dediği laf "hayalimle arama girersen seni adana kebap yaparım", Ryuuma kendini kurtaran kız dur dedi diye ölümüne düelloyu durdurup emredesin prensesim diye dizlerinin üstüne çöküyor. Hala, inatla kişiliklerinin neresinin benzediğini söyleyen yok, benzemiyor çünkü. Bu da zoruna gidiyor kılıç koklayan kardeşlerimin. Zoro'nun çok sağlam bir karakter olması için Ryuuma reise benzemesine gerek yok, kendi başına süper bir karakter zaten.
Aynı yanılgı Roger-Luffy'de de oluyor, Rayleigh çıkıp "Sen ne cins bir adammışsın len, hiç öyle düşünmemiştim" diyor Luffy'e, Roger'ın yanında yarım asır kalan adam Luffy'e benzese böyle bir tepki verir miydi ? Alzheimer'ı varsa bilemem tabii.
Şimdi gelelim Ryuuma'nın en güçlü ile dövüşme isteğine:
"Aramızda kalsın ama, bir gün onunla dövüşmeyi umut ediyorum"
Şununla hayatını en güçlü ününe sahip adamı indirmek üzerine kuran birine aynı diyorsunuz ya, daha ne kadar düz bakılır bilemiyorum. Zoro Mihawk'da süper savaşçı ruhu olup olmadığını tınladığını dahi sanmıyorum, buna parmak basan benzer tek bir sahne bile yok. Açın bakın cono kılıç ustaı balık adamı indirdiğinde ne dediğine.

Usopp'un olduğu yerde Ryuuma'nın anılacak hali yok herhalde, herhalde ilgi alanına göre insanlar yöneliyor değil mi? Usopp'un olduğu yerde elfler ve cüceler anılıyor diye Usopp'u onlara benzetmek yaptığını
Bak şimdi olayı şöyle başından ele alalım;
Biz Ryuma’yı neden konuşup Zoro’ya benzetiyoruz? Çünkü Ryuma One Piece evrenine eklendi. Eğer bu evrende olmasaydı ne Ryuma’yı ne de Wanted serisini konuşacaktık. Şimdi bu adamın Wanted serisi çok önce ki bir seri. Ryuma’nın Luffy’e olan benzerliği Sohunen mangakaların da refleks haline gelmiş, baş karakter tavırlarından geliyor. Çünkü serinin baş karakteri ve bir yandan da Samuray ve kılıç sevdalısı. Bu yönüyle de Zoro’yu andırıyor. Tip olarak da Zoro’ya benzemesi, yine Oda’nın çizim şekliyle alakalı. Nasıl ki bir çok kadın Nami ve Robin’e benzetiliyorsa o şekilde düşünelim. Sonra adam bu herifi seriye dahil ediyor. Ve bir bakıyoruz ki, Adamın görüldüğü her yerde adının anıldığı her anda, hatta adamın parçası olan kılıcı bile, hepsi Zoro’nun yanında gerçekleşiyor. Şimdi atası çıkma ihtimali de var. Ve ejderha kesme olayını zaten herkes biliyor. Şimdi bu adam seriye dahil edildikten sonra artık oda’nın ne gösterdiğine bakılması lazım. Ve açık açık Ryuma=Zoro bunda herhangi yanlış bir şey yok. Çok açık çünkü. Zoro, Ryuma’nın mirasını aldı(Kılıcını) dediğim gibi çok açık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık