Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Fark var arada kardeşim... Birincisi kapışmak ayrı düello yapmak ayrı... İkincisi Shanks Mihawk ile bir kere değil daha fazla yapıyor daha öncede yazmıştım...

Beyazsakal bunu söylüyodu ayrıcabu Mihawk Shanksı ziyarete geldiğinde Shanks düello için mi geldin diye soruyor oda tek kollu adamlarla düello yapmam diye bişeler sölüyor burdan çıkan sonuç şudur ki ;

Shanksta bi alışkanlık olmuş önceden ki Mihawk geldiğinde direk sorduğu soru dövüş içinmi geldin yani bunu daha önceden çok yaptıkları apaçık ortada.

Bu kısım anlaşıldığına göre ki umarım anlaşılmıştır ... DÜnyanın en iyi kılıç ustası olan bir adamla 1 den fazla düello yapabilen ve silah olarak yanında kılıç taşıyan bir insan kesinlikle ustadır bitti =)

Yani siz çok zorluyosunuz kardeşler shanksın kılıç ustası olmadığını savunanlar olarak çok zorluyosunuz...
Anlaşmadık..si tek düello yapıldı.yYani ben öyele biliyorum.Üstelik kapışmak düello farklılığı da ne imiş.Kapışmışlar düello yapmışlar işte kasıt o.

Kılıçla yaşayıp kılıçla ölen adamdır, Gorousei'de ki kel amca mesela, sürekli kılıcıyla dolanıyor ki büyük ihtimal kılıcıda lanetli kılıç Kitetsu, Zoro eline lanetli kılıç aldığında hissedebiliyor, adam kılıçustası. Shiryu, hapisten çıkar çıkmaz kılıcını istiyor, kılıcını çekince dayanamıyor gardiyanları kesiyor sonra özür diliyor,

Shiryu'yu tekrar gördüğümüzde aynı şekilde yine kılıcıyla ilgilenirken mangaka resmetmiş.

Mihawk kılıcında çentik olmasın diye Haki kullan diyor güçlü olması için değil mantığa bakın, Shanks için Haki ana güç durumunda, Mihawk için yan güç durumunda. Rayleigh yeri geldimi tekme de atıyor, Kizaru'ya attığı gibi, tokatta atıyor file attığı gibi. Shanks'ta böyledir benim gözümde.

Sinsi bi tipi var bunun.Kendi kızını öldürdüğünü düşünüyorum.Kuina'nın ölümünde başka bisey olduğu kesin ama :fool:
Yetenekli bir kılıç ustası olduğu için denizciler el koydu kıza. Ölü süsü verildi sevenleri zorluk çıkarmasın diye.
Tashigi=Kuina yani bu tarz bir şey olduğu kesin. Bir şey var o ölüm işinde.

Gravity

Kılıçla yaşayıp kılıçla ölen adamdır, Gorousei'de ki kel amca mesela, sürekli kılıcıyla dolanıyor ki büyük ihtimal kılıcıda lanetli kılıç Kitetsu, Zoro eline lanetli kılıç aldığında hissedebiliyor, adam kılıçustası. Shiryu, hapisten çıkar çıkmaz kılıcını istiyor, kılıcını çekince dayanamıyor gardiyanları kesiyor sonra özür diliyor,

Shiryu'yu tekrar gördüğümüzde aynı şekilde yine kılıcıyla ilgilenirken mangaka resmetmiş.

Mihawk kılıcında çentik olmasın diye Haki kullan diyor güçlü olması için değil mantığa bakın, Shanks için Haki ana güç durumunda, Mihawk için yan güç durumunda. Rayleigh yeri geldimi tekme de atıyor, Kizaru'ya attığı gibi, tokatta atıyor file attığı gibi. Shanks'ta böyledir benim gözümde.
zoro da mr1e tekme attı.

RAW MANGA NEREDEN BULABİLİRİM?

zoro da mr1e tekme attı.
Zoro'nun Daz Bones'a attığı tekme ile Rayleigh'in Kizaru'nun ilk saldırısını durdurması bir mi ? Şöyle söyleyeyim, Zoro bir adaya gidip kılıcını kullanmadan hayvanları pataklar mı ? Rayleigh pataklıyor, ara sonrası Zoro Haki kullanarak rakiplerini bayılttı mı ? Rayleigh bayıltıyor. Zoro bir bombayı Haki kullanarak çıplak elleriyle etkisiz hale getirdi mi ? Rayleigh bu yaşta bile bunları yapıyor. Sen Rayleigh'i kılıç ustası olarak görmeye devam edebilirsin, benim gözümde kılıcıyla yaşayıp, kılıcıyla ölen bir adam değildir, yukarıda örneğini verdiğim kişilerle kıyaslarsan, adam kılıç kullanmayalı yıllar oldu diyor, kılıçustası dediğin adam kılıcını asla bırakmaz önce bunu bilmek lazım, Rurouni Kenshin serisini okuyanlar bilir, Kenshin kanlı geçmişini geride bırakmasına rağmen kılıcından vazgeçmiyor, hatta kılıç taşımak yasak buna rağmen kılıcını taşıyor, adam kesmiyor kılıcın keskin tarafı körelmiş bir kılıç kullanıyor yine öyle savaşıyor, kılıç ustası diye buna denir, Rayleigh gibi kılıcını yıllarca eline almamış bir adama denmez. E.Oda da bunu en iyi bilenlerden, kendisi zamanında Rurouni Kenshin serisinde asistanlık yapmış.

Gravity

Zoro'nun Daz Bones'a attığı tekme ile Rayleigh'in Kizaru'nun ilk saldırısını durdurması bir mi ? Şöyle söyleyeyim, Zoro bir adaya gidip kılıcını kullanmadan hayvanları pataklar mı ? Rayleigh pataklıyor, ara sonrası Zoro Haki kullanarak rakiplerini bayılttı mı ? Rayleigh bayıltıyor. Zoro bir bombayı Haki kullanarak çıplak elleriyle etkisiz hale getirdi mi ? Rayleigh bu yaşta bile bunları yapıyor. Sen Rayleigh'i kılıç ustası olarak görmeye devam edebilirsin, benim gözümde kılıcıyla yaşayıp, kılıcıyla ölen bir adam değildir, yukarıda örneğini verdiğim kişilerle kıyaslarsan, adam kılıç kullanmayalı yıllar oldu diyor, kılıçustası dediğin adam kılıcını asla bırakmaz önce bunu bilmek lazım, Rurouni Kenshin serisini okuyanlar bilir, Kenshin kanlı geçmişini geride bırakmasına rağmen kılıcından vazgeçmiyor, hatta kılıç taşımak yasak buna rağmen kılıcını taşıyor, adam kesmiyor kılıcın keskin tarafı körelmiş bir kılıç kullanıyor yine öyle savaşıyor, kılıç ustası diye buna denir, Rayleigh gibi kılıcını yıllarca eline almamış bir adama denmez. E.Oda da bunu en iyi bilenlerden, kendisi zamanında Rurouni Kenshin serisinde asistanlık yapmış.
Little gardenda suyun içindeki timsah mı neydi onları yumrukları ile dövdü zoro :p Sizin anlamadığınız nokta şu: one piece diğer serilerden farklı. Mangaka çıkmış demişki bunlar benim evrenimde kılıç ustasıdır. Öyle kılıç ruhu falan da şart değil.

Little gardenda suyun içindeki timsah mı neydi onları yumrukları ile dövdü zoro :p Sizin anlamadığınız nokta şu: one piece diğer serilerden farklı. Mangaka çıkmış demişki bunlar benim evrenimde kılıç ustasıdır. Öyle kılıç ruhu falan da şart değil.
Mangaka ne zaman demiş öyle bir şey ben merak ediyorum, bu seride Higuma'dan tutta ezik denizciler bile elinde kılıçla dolanıyor, yahu sen savaşa gidiyorsun, eline kılıç almak istemez misin ? Çıplak elle mi daha iyi dövüşürsün elinde kocaman döner bıçağı büyüklüğünde kılıçla mı ? Millet eline döner bıçağı alıp adam öldürüyor işte, bak One Piece'te olay da bundan ibaret, insanlar bu mantıkla kılıç kullanıyor, kılıç ustalığı ise farklı bir olgu. Zoro ben en iyi kılıçustası olucam diyor, ünvanı umursuyor, Vista'nın kılıca yönelik bir ünvanı var, birine kılıçustası demek için önümüze veri koymanız lazım, sadece kılıç tutmakla o iş olmaz, bende kılıç tutar hatta rahatça adam öldürürüm ama bu beni kılıç ustası yapmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık