Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
ahahah şimdi herkes karsısındakini kendisi gibi sanar diyecegim. bunu kullanabilecek bir tanısıklıgımız bile yok :D neyse seni utandırmamaya calısırım diyecegim ama tarzım degil. ben yine yorumumu atar kacarım. su forumdada ne sıkıntı cektiysem bence kelimesini cok sık yazmadıgımdan oldu. seninle olan su muhabbetten sonra tekrar ve daha sık kullanayım en iyisimi :(
;)

ya kılıç ustası olmayan bi adam nasıl Mihawk ile düello yapabiliyor bunu açıklayabilirmi acaba shank sın kılıç ustası olmadığını iddia eden arkadaşlar

Shanks'ın kılıç kullanımı konusundaki yeteneğinin en üst düzey olduğunu Oda açıkladı zaten. Adamın kabiliyetine laf edemez kimse ustaca kullanıyordur tabi ama kendini bir kılıç ustası olarak görüyormu yoksa kılıcı sadece dövüşmek için bir araç olarakmı kullanıyor o belli değil. Benim mantığıma göre Mihawk'ın Shanks'tan güçlü olma ihtimali yok. Şu an denk de değiller bence yonkou gücünde çıkmaz Mihawk ama gene Shanks'ı en çok zorlayacak adamlardan biridir herhalde. Bu durumda mangaka Shanks'ı da kılıç ustası olarak betimlerse Mihawk'ın ünvanını kimse şeylemez. Shanks dururken kimse Mihawk'a en iyi demez. Mesele bu yani. Ha belki Oda, en iyi derken total güçten değil, kişinin kılıç kullanım becerisinden bahsediyordur o zaman eyvallah deriz. Ama bu durumda saçma olur gerçi

Gravity

Ayrıca kılıçustalığı, korsan çağında bulunan One Piece evreninde çok matah bir olay değil, Zoro'dan başka hatrı sayılır kimsenin Mihawk'ın ünvanını umursadığı yok, herkes korsanlıkla ilgileniyor ve o doğrultuda bir yerlere gelmeye çalışıyor, ve bunu ilginç buluyor, bu sebeple dünyanın en iyi kılıçustası da bir korsan olmuş, yine dünyanın en iyi kılıçustalarının bir çoğu da korsan, ve dünyanın en iyi kılıçustası olacak kişi Zoro olarak kabul ediliyorsa o da bir korsan kaptanının tayfa üyesi olacak.

http://www.mangapanda.com/one-piece/6/7

Luffy'nin söylemi aynen şu ;
''To be the world's number one swordsman ! Since you wanna be the pirate king's crew member, if you can't even accomplish something that small, then I would be very embarrassed as well !''

Çevireyim ; Eğer korsan kralın tayfa üyesi olarak o kadar küçük bir şeyi başaramazsan bu benim için utanç verici olur diyor.

Zoro'nun hedefi, Luffy'nin hedefinin yanında çok küçük kalan bir şey olduğunu söylüyor. Shanks'ın korsanların zirvesinde sayılı kişilerden birisi olarak bulunması da zaten Mihawk'tan güç olarak üstün olduğunu gösterir vaziyette, şayet Shanks kılıçustası olarak kabul ediyseydi, Mihawk o ünvanı taşıyamazdı, malum, Shanks bir imparator korsan olarak bir korsan olan Mihawk'ın çok üzerinde bir seviyede.

Shanks'ın kılıç yeteneklerine gelirsek, bunu Law ile karşılaştırabilirsiniz, Law'ın da kılıç yetenekleri var ve bu konuda Diamante'den ders almış, ama aynı zamanda Lao G ve Gladius'tan da dövüş sanatları ve silah kullanmayı öğrenmiş, Shanks'ın da tek olayı kılıç değildir, Rayleigh gibi yumruğu ile tekmesi ile yeri geldiğinde gayet rahat dövüşüyordur.
Son 1 yıldır Japonca çalışıyorum. Meyvesini yieceğim nıhahaha. İlgili sözün geçtiği yerin manga sayfası. Manga benim. Zamanla çeviriyorum elimden geldiğince.
Üstteki resmin sağ alt konuşma balonu ve soldaki balonda Japoncasından birebir çevirecek olursam şunu diyor:

Kaizoukou ou no nakama nara, sore kurai natte morawanai to ore ga komaru.
Korsanlar kralının nakamasıysan, o kadar (en iyi kılıç ustası demek istiyor) olmayınca başım derde girer / problem yaşarım.

Burada ingilizcesindeki gibi hiç bir şekilde küçültme yok.

Buradan şu mana çıkar: dünyanın en güçlü kılıç ustası olarak tayfamda olmazsan başım belada demektir. Zira kendi tayfasındaki kılıç ustası ileride en iyiye yenilecektir. Ve luffy bu sefer onunla dövüşmek zorunda kalacaktır.

Zoronun hedefini küçültme gibi birşey söz konusu değil yani.

Karolla geri dönmüş :) Gravity'nin yorumları birine benziyor ama kime benziyor diye çıkaramıyordum, şimdi emin oldum.

Mihawk'ın, Jozu'yu kesemeyeceği fikrine slash'a bakarak mı karar verdiniz?:artiz: Yani bundan ibaret olduğunu düşünüyorsunuz Mihawk'ın:respect:

Olay büyük ihtimal çeliği kesmekte olduğu gibi kılıçustalığı ile alakalı. Ben Haki kullanan ama yeteri kadar saldırı gücü olmayan yani çelik kesmeyi öğrenememiş karakterlerin yine de Daz Bones'u kesemeyeceğini düşünüyorum, Mihawk uzaktan slash atıyor ve bunu Daz Bones durduruyor, ardından Mihawk koşarak Daz Bones'u kesip aradan çıkarıyor, şayet Mihawk yakına gidip Jozu'yu kesebilme imkanı olsaydı, kesmemesi için bir sebep göremiyorum, ama kılıcını yerine takıp saldırmaktan vazgeçiyor, şimdi kimse mesafe uzaktı vesaire demesin, isteyen adam her türlü yaklaşır orada, aynı şekilde Buggy'yi de kesmemesi için sebep görmüyorum. Yani olay Logia gibi değil Paramecia'da, Logia'ların gerçek bedende yakalanma riski var, ama Paramecia her zaman kendi gücünde sayılı durumda, Haki'de kullansan Luffy'ye, Luffy halen Lastik, Jozu'ya Haki ile de kesmeye çalışsan Jozu halen Elmas.

Elemente dönüştükten sonra, karakterlerin Haki ile canını yakabiliyorsun, ama dönüşüm yapılmışsa Logia'da Haki ile dahi madde aynı kalıyor. Kaldı ki Paramecia'da ve Zoan'da bu hep böyle kalıcı, gerçek vücutta yakalanma riskleri hiç yok.

Luffy, dumana dönüşen Smoker'ın kolunu tutuyor, kol halen duman ama canı yanıyor, mesela Amirallerinde bu özelliği tam anlamıyla hatmettiklerini o sebeple Haki ile gerçek bedende hiç yakalanmadıklarını düşünüyorum, Akainu'nun Marco'nun kesmesini yiyince canı yanıyor ama vücudu magma halinde, gerçek bedende yine yakalanmıyor.

Doflamingo bile Jozu'yu durdurup üstüne çıkabiliyorsa, Mihawk'ın hiç bir amacı hedefi de olmadığını varsayarsak, Jozu'yu kesmemesi için hiç bir sebep bulunmuyor.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık