Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356

Gravity

Olay büyük ihtimal çeliği kesmekte olduğu gibi kılıçustalığı ile alakalı. Ben Haki kullanan ama yeteri kadar saldırı gücü olmayan yani çelik kesmeyi öğrenememiş karakterlerin yine de Daz Bones'u kesemeyeceğini düşünüyorum, Mihawk uzaktan slash atıyor ve bunu Daz Bones durduruyor, ardından Mihawk koşarak Daz Bones'u kesip aradan çıkarıyor, şayet Mihawk yakına gidip Jozu'yu kesebilme imkanı olsaydı, kesmemesi için bir sebep göremiyorum, ama kılıcını yerine takıp saldırmaktan vazgeçiyor, şimdi kimse mesafe uzaktı vesaire demesin, isteyen adam her türlü yaklaşır orada, aynı şekilde Buggy'yi de kesmemesi için sebep görmüyorum. Yani olay Logia gibi değil Paramecia'da, Logia'ların gerçek bedende yakalanma riski var, ama Paramecia her zaman kendi gücünde sayılı durumda, Haki'de kullansan, Lastik Luffy'ye Haki ile vursan Luffy halen Lastik, Jozu'ya Haki ile de kesmeye çalışsan Jozu halen Elmas.

Doflamingo bile ki kendini kasmadı savaşta, Jozu'yu durdurup üstüne çıkabiliyorsa, Doflamingo'nun aksine, Mihawk'ın hiç bir amacı hedefi de olmadığını varsayarsak, Jozu'yu kesmemesi için hiç bir sebep bulunmuyor.
Minicik dahi hakin varsa meyve kullanıcısının gerçek bedenine ulaşırsın. Çeliği kesmesine gerek yok. Luffye dof yumruk attığında ağzından kan geliyor. Hala lastik ama canı yanıyor. Mr1 de jozu da direk haki ile temasa geçti mi kesilirler. Tabi onların da hakisi bu konuda önemli bir etken. Ama haki kullanmazlarsa doğranırlar.

Hocam mihawk nerdeeee jozu nerdeee alla sen. Uçacak mı bu adam. Savaş ortasında sanki millet durup bu iki kodamanın dövüşünü izleyecekti. Ula kim kime kim duma :D O kadar uzakta ben de olsam kılıcı kınıma sokarım. Belliki adam slashla kesilmiyor. Dövüş anında da hep luffye vakit ayırdı. Uzun sürecek dövüşlerle uğraşmadı.

Minicik dahi hakin varsa meyve kullanıcısının gerçek bedenine ulaşırsın. Çeliği kesmesine gerek yok. Luffye dof yumruk attığında ağzından kan geliyor. Hala lastik ama canı yanıyor. Mr1 de jozu da direk haki ile temasa geçti mi kesilirler. Tabi onların da hakisi bu konuda önemli bir etken. Ama haki kullanmazlarsa doğranırlar.

Hocam mihawk nerdeeee jozu nerdeee alla sen. Uçacak mı bu adam. Savaş ortasında sanki millet durup bu iki kodamanın dövüşünü izleyecekti. Ula kim kime kim duma :D O kadar uzakta ben de olsam kılıcı kınıma sokarım. Belliki adam slashla kesilmiyor. Dövüş anında da hep luffye vakit ayırdı. Uzun sürecek dövüşlerle uğraşmadı.
Bilmen gereken tek gerçek Haki'nin meyveyi iptal etmediği.

Yani nasıl ki Luffy lastik halinde olmasına rağmen darbe alınca canı yanıyor aynı o şekilde, belki Elmas Jozu Haki'li saldırılara karşı canı yanacak ama Elmas olduğu için kesilmeyecek. Aksi halde şeytan meyvelerinin hiç bir önemi kalmıyor, Haki bu kadar basit bir şekilde meyveyi yalan edebiliyorsa, ama olay öyle değil işte.

Ayrıca kılıçustalığı, korsan çağında bulunan One Piece evreninde çok matah bir olay değil, Zoro'dan başka hatrı sayılır kimsenin Mihawk'ın ünvanını umursadığı yok, herkes korsanlıkla ilgileniyor ve o doğrultuda bir yerlere gelmeye çalışıyor, ve bunu ilginç buluyor, bu sebeple dünyanın en iyi kılıçustası da bir korsan olmuş, yine dünyanın en iyi kılıçustalarının bir çoğu da korsan, ve dünyanın en iyi kılıçustası olacak kişi Zoro olarak kabul ediliyorsa o da bir korsan kaptanının tayfa üyesi olacak.

http://www.mangapanda.com/one-piece/6/7

Luffy'nin söylemi aynen şu ;
''To be the world's number one swordsman ! Since you wanna be the pirate king's crew member, if you can't even accomplish something that small, then I would be very embarrassed as well !''

Çevireyim ; Eğer korsan kralın tayfa üyesi olarak o kadar küçük bir şeyi başaramazsan bu benim için utanç verici olur diyor.

Zoro'nun hedefi, Luffy'nin hedefinin yanında çok küçük kalan bir şey olduğunu söylüyor. Shanks'ın korsanların zirvesinde sayılı kişilerden birisi olarak bulunması da zaten Mihawk'tan güç olarak üstün olduğunu gösterir vaziyette, şayet Shanks kılıçustası olarak kabul ediyseydi, Mihawk o ünvanı taşıyamazdı, malum, Shanks bir imparator korsan olarak bir korsan olan Mihawk'ın çok üzerinde bir seviyede.

Shanks'ın kılıç yeteneklerine gelirsek, bunu Law ile karşılaştırabilirsiniz, Law'ın da kılıç yetenekleri var ve bu konuda Diamante'den ders almış, ama aynı zamanda Lao G ve Gladius'tan da dövüş sanatları ve silah kullanmayı öğrenmiş, Shanks'ın da tek olayı kılıç değildir, Rayleigh gibi yumruğu ile tekmesi ile yeri geldiğinde gayet rahat dövüşüyordur.
erkan orjinal japoncadan cevirisi var biliyorsun gerekli seylerin. bende cıkmıs tüm sayıları var one piecein ve ceviriler defalarca kontrol ediliyor. sonuc itibariyle etiketli biçimde satılan orjinal mangada söyle diyormus orda;

- daha önce söyledigim gibi korsan olurum, bunlarla savasınca nasıl olsa bende kanun kacagı olacagım. ama önemli degil benim bir hedefim var. dünyanın bir numaralı kılıcustası olacagım. adımın temiz olması veya olmaması bundan sonra hiçbirseyi degiştirmez. iyiymiş, kötüymüş adımı tüm dünyaya duyuracagım.

- eger beni durduracak bir hareketini yakalarsam, o zaman kendi karnını desip benden özür dilemek zorunda kalacaksın.

luffyde diyorki;

- ne güzel, dünyanın bir numaralı kılıc ustası!! korsanlar kralının nakamasıysan, bu kadar ufak bir seyi basaramaman zaten utanc verici olur diyor.

zoroda;

- haha iyi dedin diyor :D

Zoro'dan başka kimsenin umursamadığı bir karekter ve onun OP evrenine göre dar kalıplı ünvanı.Önceden demiştim bu Oda yonkoları veya amiralleri boşuna şişirmiş.

Doflamingo bile Jozu'yu durdurup üstüne çıkabiliyorsa, Mihawk'ın hiç bir amacı hedefi de olmadığını varsayarsak, Jozu'yu kesmemesi için hiç bir sebep bulunmuyor.
Aynen de hiçbir amacı yok, bu yüzden jozu, wb, vista, buggy ve diğerleri ile uğraşmıyor:fool: Doflamingo bile ciddi ciddi dövüşmüyor marineford'da ve diğer shiçiler, luffy'de yaptığı teknikleri gördüğümüz üzere:rolleyes:

Olay büyük ihtimal çeliği kesmekte olduğu gibi kılıçustalığı ile alakalı. Ben Haki kullanan ama yeteri kadar saldırı gücü olmayan yani çelik kesmeyi öğrenememiş karakterlerin yine de Daz Bones'u kesemeyeceğini düşünüyorum, Mihawk uzaktan slash atıyor ve bunu Daz Bones durduruyor, ardından Mihawk koşarak Daz Bones'u kesip aradan çıkarıyor, şayet Mihawk yakına gidip Jozu'yu kesebilme imkanı olsaydı, kesmemesi için bir sebep göremiyorum, ama kılıcını yerine takıp saldırmaktan vazgeçiyor, şimdi kimse mesafe uzaktı vesaire demesin, isteyen adam her türlü yaklaşır orada, aynı şekilde Buggy'yi de kesmemesi için sebep görmüyorum. Yani olay Logia gibi değil Paramecia'da, Logia'ların gerçek bedende yakalanma riski var, ama Paramecia her zaman kendi gücünde sayılı durumda, Haki'de kullansan Luffy'ye, Luffy halen Lastik, Jozu'ya Haki ile de kesmeye çalışsan Jozu halen Elmas.

Elemente dönüştükten sonra, karakterlerin Haki ile canını yakabiliyorsun, ama dönüşüm yapılmışsa Logia'da Haki ile dahi madde aynı kalıyor. Kaldı ki Paramecia'da ve Zoan'da bu hep böyle kalıcı, gerçek vücutta yakalanma riskleri hiç yok.

Luffy, dumana dönüşen Smoker'ın kolunu tutuyor, kol halen duman ama canı yanıyor, mesela Amirallerinde bu özelliği tam anlamıyla hatmettiklerini o sebeple Haki ile gerçek bedende hiç yakalanmadıklarını düşünüyorum, Akainu'nun Marco'nun kesmesini yiyince canı yanıyor ama vücudu magma halinde, gerçek bedende yine yakalanmıyor.

Doflamingo bile Jozu'yu durdurup üstüne çıkabiliyorsa, Mihawk'ın hiç bir amacı hedefi de olmadığını varsayarsak, Jozu'yu kesmemesi için hiç bir sebep bulunmuyor.
1 soru soracağım kardeşim doflamingo sence jozuyu kesebilirmiydi.

Gravity

Bilmen gereken tek gerçek Haki'nin meyveyi iptal etmediği.

Yani nasıl ki Luffy lastik halinde olmasına rağmen darbe alınca canı yanıyor aynı o şekilde, belki Elmas Jozu Haki'li saldırılara karşı canı yanacak ama Elmas olduğu için kesilmeyecek. Aksi halde şeytan meyvelerinin hiç bir önemi kalmıyor, Haki bu kadar basit bir şekilde meyveyi yalan edebiliyorsa, ama olay öyle değil işte.
Tam olarak öyle. Senin mantığına göre haki ile vuran kişinin elinin donması, yanması falan da gerekirdi. Meyvenin farkı ise meyve kullanıcısısın da haki sahibi olması ile değişiyor. Haki bilmeyen croco shichi oldu. Süpernovalar var büssürü hakisiz.

Yeni dünyaya geldin mi haki daha ön planda oluyor. Elmas jozu haki kullanmasın tashigi direk keser. Hakinin tanımı bu: meyve kullanıcısının gerçek bedenine ulaşmayı sağlar.

- mihawkın gücü gösterildi bize gayet net. yani söyle diyeyim cephanesinde bir sürü silahı olan bir adam baska seyler cıkarabilir ortaya, ama mihawkın ki kılıc ustalıgı ve dünyanın en güclü kesişini mangaka onaylı yaptı. ee gördükki o kesişte uzak mesafedeki en iyi saldırısı ve üst düzey karakterleri gıdıklamıyacagı gibi orta halliler bile ondan kacınabilir. en azından ölmez.

- mesela wbninde tam saglıklı halini görmedik, yani en azından daha az darbe alabilirdi, saglam olsa yinede bence vurup vurabilecegi en güclü yumruguda akainuya attı. seninki suna benziyor. wbde gücünün hepsini göstermedi :)

- inan bak tarafsızlıkla yazıyorum. ben dünyanın en güclü adamına saldırsam herseyimle saldırırım. ve wbnin yerinde olsam oglum öldürülse yine herseyimlen saldırırım. marinefordda hersey tartısılır ama mihawkın kesişi ve wbnin yumrugu tartısılmaz gayet netler.

- sonra jozu meselesi. tabiki elmas olmasının avantajı var. ama kimseye anlatamıyorum yeminlen, shanksın neden daha üstün oldugunu :D mihawk jozuyu kesemeyebilir, ama shanks keser. çünkü en iyi kılıcustası bile olsa hakisi elmas+ jozunun busoshokusunu asmaya yetmeyebilir. shanks ise kesip geciyor işte. o yüzden onla degil babasıyla muhatap oluyor. meitoular özel celikten kılıclar yani daha sertler,ama normal bir demire o meitouyu kıracak kadar haki yüklersen kırarsın. yani bu degilki mihawk jozuyu yenemeyebilir. ama mihawk yenemesede sasırmam. bu su demek hiç bir kılıcustasıda yenemez demek. ama shanks jozuya yenilirmi yani ? :D gördünmü olay total gücle alakalı. bir adam birine ters gelebilir. ama istisnai bir sekilde tüm kişilere karsı daha güclü olan, cok daha güclüdür.

- mihawk yonko olamaz. bak ben en fazla kizaru kadar gücü vardır diyorum. akainu jinbeiye diyorki shicibukaisin sen gücümü biliyorsun. yani biz amiraller sizi tokatlarız diyorlar. acıkcada tokatlarlar :) mihawk bir amiral etse bile zephry gibi eder. bizim su 3 canavar logia amiralin birini bile alamaz bence. kaldıki yonkoluk.

- wb kizaru konusunda ise söyle söyliyeyim kizaru o haldeki wbyi bir zahmet dessin. ama benim gördügüm wb, saglamken kizaruyu ampul yapar. sen bunu mihawk için objektif bir sekilde rahatca söyleyebiliyormusun ? ;)

- buda e.odanın sublimanal bir sekilde çizdigine inandıgım shicibukai listesi;

mihawktan baslıyarak sırayla saymıs. brandnew ekliyor birde önceden söyledigim var :) yani mihawktan önce söylenen weevil. ben bu sıralamaya inanıyorum.

Yapma @Dragon yapmaaaağğğğ :)

Mihawk'ın kesişine eziğin biri Dünya'nın en güçlü kesişi diyor. O ezik hayatında ilk defa görmüş Mihawk'ı yahu. Nerden bilsin en güçlü kesişi mi değil mi ? :) Ama neden öyle diyor ? Çünkü adam dünyanın en iyisi bu konuda. Dolayısıyla sen de ben de o ezik gibi düşünüp ''yahu adam en iyi, onun kesişinden daha güçlü bir kesiş atabilen biri olsa adam kendine en iyi kılıç ustası diyebilir mi ? '' şeklinde düşünürdük. Ki o eziğin konuşması ile yorum çıkarmayı geçtim kalbur üstü karakterlerde bile (bilhassa arc bossları) edilen lafların arkasının dolmadığını defalarca gördük. Serinin en önemli ve en gizemli karakterlerinin başında gelen bir adamın gücünü, hayatında ilk defa öyle bir slash gören Abuzer Kadayıf'ın sözlerine dayanarak mı değerlendireceğiz ? O eziği de mangaka konuşturmuyor mu diyeceksin belki. Evet, tabi ki mangaka konuşturuyor. Ancak bu lafların arkasının dolmadığı onlarca sahne var.

Marineford gibi her çiçekten bir dal göstereyim kafasında geçen bir arcta, Oda hangi karakterin gücünü tam olarak gösterdi ki yüzlerce bölüm sonra işlenecek olan Mihawk'ı göstersin ? Hiç mümkün mü böyle bir şey ? :) Eğer Mihawk'ın seviyesi belli ise Zoro'nun ulaşmak istediği nokta şu diyebilir misin ? Dersen de kanıtın ne olur ?

Biz bu seride hangi karakterin gücünü, o karakterle ilgili bölümler gelmeden bilebildik ki sevgili @Dragon ?

Mingo'nun gücü Marineford'da belli miydi ?

Kizaru ve Fujitora bile, gücü bize gösterilen karakterler olmasına rağmen adamların ne seviyede oldukları hala belli değil. Hatta bu konuda Fujitora o kadar cuk oturan bir örnek ki... Adam meteor indirdi, yerçekimi kulanarak binaları yamulttu, bir kolunu kaldırması ile tüm Dressrosa'nın belediye hizmetini yaptı :) Peki şimdi Fujitora'nın gücü bunu yapmaya yeter bunu yapmaya yetmez diyebilir miyiz ? Ya da Fujitora net olarak şu seviyededir diyebilir miyiz ?

Forumdaki çoğu kişi (eminim ki buna sen de dahilsin) Fujitora'nın sınırlarının bize gösterilenlerden ibaret olmadığını biliyor.Yani Fujitora bile Dressrosa'da Mihawk'ın Marineford'da olduğundan daha aktif bir şekilde karşımıza çıkmış iken biz nasıl oluyor da slash atmaktan başka bir şey yapmamış olan Mihawk'ın gücünü bilebiliyoruz ? :rolleyes:

Dünya'nın en güçlü adamına saldırmak için tabi ki güçlü bir saldırı çıkarmak zorundasın. O konuda hemfikiriz. Ancak sen Mihawk'ın o saldırısının elindeki en iyi saldırı olduğunu düşünmüyorsun değil mi ? Yok yok düşünmüyorsundur :) Adam elini indirip kaldırınca o muazzam slash ortaya çıkıyor zaten üstad. Bu nasıl bir en güçlü saldırıdır ? Sen diyorsun ki, teee Baratie arc'ta Zoro'nun potansiyelini gören, Luffy-Zoro ikilisine ''iyi takım'' diyen, Marineford'da Luffy'nin insanları yanına çekebilme kabiliyetine ilk kez etiket yapıştıracak kadar gözlem yapma kabiliyeti kuvvetli bir adam,atacağı slashla Wb'nin kafasını almayı düşündü :fool: Yahu böyle bir şey mümkün mü güzel insan ? Yapma lütfen. Sen yapma!

Ben şunu iddia etmiyorum:

- Mihawk istese Joz'uyu keser atar kenara.

Hayır! Kesinlikle hayır hem de. Çünkü daha evvel de yazdığım gibi elmas kesilemiyor olabilir. Elmas kılıç ustalarının en baba antisi de olabilir. Bu durumda Mihawk Joz'uyu yenemeyebilir. Ancak bu durum Mihawk'ın gücünden bir şeyi kaybettirmez. En iyiliğinden bir şey kaybettirmez. Luffy Enel'i yendiği için totalde Enel'den güçlü olmadıysa bu da aynı muhabbet. Belki en iyi kılıç ustasına rakip olacak kişi elmas meyvesine sahip olsa şu an Mihawk en iyi kılıç ustası değildi. Belki en iyi kılıç ustası olmak için elması kesmek şart değil. Yani elmas söz konusu olduğunda hiçbir şey belli değil. Çünkü bu konuda hiçbir şey bilmiyoruz. Shanks! Bu adam da kılıçla rakiplerini indiren biri ise o da Joz'uyu kesemeyebilir. Cidden. Yani '' ulan koskoca Shanks Joz'uya yenilir mi arkadaş!'' diye düşündüğümüzde belki komik geliyor kulağa bu. Belki de kendimize yediremeyiz böyle bir şeyi. Ya da hayal etmek bile istemeyiz vs. :) Ancak bu anti işinin ucu o kadar saçma sapan bir yere gidiyor ki (Enel vs. Luffy)... Böyle bir örnek olmasaydı neyse ama var işte ne yazık ki :)

Elmas konusunda bilinmezlerden biri de bu maddenin b. haki ile kesilip kesilmediği sorusu ? B. hakiyle alakalı olmayıp tamamen başka bir şey de çıkabilir. Ancak b. haki ile alakalı olup Shanks yenebilir Joz'uyu. Bunu bilmiyoruz ve bilemeyiz de şu an. Çünkü bu zamana kadar elmasın kesildiğini duymadık! Zoro dünyanın en iyisi olmayı gözüne kestirmiş biri olmasına rağmen elmas diyince ne diyor ?

- Vakit kaybı ;)

Acaba elması kesmek dünyanın en iyi kılıç ustası olmaktan daha imkansız bir şey olarak mı gözüküyor Zoro'nun gözünde ? Eğer durum böyleyse elmasın önemi kılıçla dövüşen insanlar için gerçekten farklı olabilir. Bu sebeple de ne Mihawk'ı elmas üzerinden ne de Shanks'ı elmas üzerinden değerlendirmek sağlıklı olmaz. Çünkü ne Shanks hakkında bir şey biliyoruz ne de Mihawk. Bu adama Şahin Göz lakabı neden verilmiş, Dracule isminin altında yatan bir şey var mı, koskoca bir şatoda tek başına ne haltlar yiyor gibi bir sürü cevaplanmamış sorusu olan bir adamın başka bir şekilde farklı bir güç barındırıp barındırmadığı gibi sorular varken biz ne Mihawk'ın gücü bu diyebiliriz ne de sınırı bu diyebiliriz; ne Shanks'ın yapamadığını Mihawk yapar ne Mihawk'ın yapamadığını Shanks yapar diyebiliriz.Bu adamda kral haki bile çıkabilir. Kimse kesinlikle çıkmaz diyebilir mi ? Neticede bu adam kılıç konusunda şu an en tepede. Şimdi bazı arkadaşlar,

''Mihawk'ta kral haki olması mümkün değil. Çünkü kral haki insanları etrafında toplamanı sağlıyor. Mihawk'ta ise bu yokkkk!'' diyebilir.

Ama aslında böyle bir şey yokkk! Çünkü kral haki çok farklı şekillerde kullanılabiliyor. Rayleigh kimi toplamış etrafında ? :rolleyes:

Neyse bu apayrı bir konu...

Shicbukai sıralamasına gelince. Brandnew'ın, -önceden söylediğim isim- cümlesi.. Öncelikle, biz seride shicbukai sıralamasının sürekli değiştiğini gördük. İnenler oldu çıkanlar oldu. Nalları dikenler oldu.... Burdaki söylemin amacı, 7. shicbukainin kim olduğu konusunda gizemin sürdürülmesi sadece. Yoksa sıralamayı, önceden saydığım adam, rakipsiz kılıç ustası, gök iblisi... şeklinde de yapabilirdi değil mi ? :) Ben de bu şekilde yorumladım.

Ancak ne açıdan bakarsak bakalım, senin gördüğün şekilde Mihawk en fazla Kizaru edecek bir karakter olsa....

• Hangi amiral hakkında bilmediğimiz bir şey var bu kadar ? (Açıklanmayan Greenbull hariç)
  • Hangi amiral şimdinin yonkousu olan biri ile dövüşüyordu diye bir sunum yapıldı ? Ve hangi sunum dünyanın en güçlü adamının ağzından tekrar söylendi ? :)
  • Hangi amiral serinin en önemli isimlerinden birinin nihai hedefi olarak gösterildi ?
  • Hangi amiral seviyesi adam Sengoku'ya rest çekip arkasını dönüp gidebilir ? (Bu belki ast-üst ilişkisinden dolayı münkün olmayabilir amiraller için. Ancak yukarıdaki yorumunda yazdığın üzere (Jinbei-Akainu diyaloğu) bir shicbukai ile amiral arasında hiyerarşik bir level farkı olsa Mihawk da yerini bilir, sonrasında denizcilerin kendisine bir yaptırım uygulayacağından çekinebilir vs. arkasını dönüp gitmemeyi tercih edebilirdi. Ama adamın sülalesi rahatttt :D
  • Hangi amiral en büyüklerin savaşında yerleri süpürmedi ? Mihawk neden aynı duruma düşmedi ? Ancak belli karakterlere (Croco-boy) iade-i itibar yapabilmek için ya da Luffy'nin Mihawk tesbitinin onaylanması (herkesi yanına çekme olayı) için önü kesilip durdu.
  • Hangi amiral kasmadan yeri göğü inletecek slashlar atabilir ? Green Bull mu ? Green Bull çok yüksek ihtimalle bir kılıç ustası. Ve yine yüksek ihtimalle Zoro'nun rakibi olacak. Diğer amirallerden aşağı kalır bir yanı olacağını düşünen var mı bu adamın ? Zannetmiyorum. Demem o ki Green Bull bir kılıç ustası olduğuna göre Mihawk bu adamın da üzerinde olmuyor mu ? Yani sırf bu bile Mihawk'ın amiral üstü bir güce sahip olduğuna büyük bir destek ;)
gibi şeyler var ortada sevgili @Dragon. Bilemiyorum ama forum olarak Mihawk hakkındaki beklentiler yabana atılıyor. Kişisel görüştür bir yerde. Ancak bazı şeyler de kişisel görüş değildir bea!

Neyse Akınsoft CafePlus uyarı veriyor ben kaçar. Bir başka birlikteliğimizde görüşmek üzere :byee:

erkan orjinal japoncadan cevirisi var biliyorsun gerekli seylerin. bende cıkmıs tüm sayıları var one piecein ve ceviriler defalarca kontrol ediliyor. sonuc itibariyle etiketli biçimde satılan orjinal mangada söyle diyormus orda;

- daha önce söyledigim gibi korsan olurum, bunlarla savasınca nasıl olsa bende kanun kacagı olacagım. ama önemli degil benim bir hedefim var. dünyanın bir numaralı kılıcustası olacagım. adımın temiz olması veya olmaması bundan sonra hiçbirseyi degiştirmez. iyiymiş, kötüymüş adımı tüm dünyaya duyuracagım.

- eger beni durduracak bir hareketini yakalarsam, o zaman kendi karnını desip benden özür dilemek zorunda kalacaksın.

luffyde diyorki;

- ne güzel, dünyanın bir numaralı kılıc ustası!! korsanlar kralının nakamasıysan, bu kadar ufak bir seyi basaramaman zaten utanc verici olur diyor.

zoroda;

- haha iyi dedin diyor :D
Bu konuda aynı düşünüyoruz zaten, tamam kılıçustaları seride önemli ama asıl güç şeytan meyvesi ve aşırı potansiyelli Haki kullanıcılarında. Mankaga Shanks'ı kılıçla savaşan bir adam olarak resmetmiş, ama birde Mihawk'ı çizmiş demiş ki bu adam en iyisi kılıç üzerine, ama birisi shichibukai yani hükümetin çatısı altına sığınan bir korsan yani kalibresi belli iken, Shanks koskoca yeni dünyayı yöneten imparatorlardan birisi, demek ki bu adamın kılıç ustalığından fazla yeteneği ve gücü de var Mihawk'ın aksine.

Zaten dediğin gibi Moby Dick'e gelirken kimse Shanks şöyle kılıçustası böyle kılıçustası demiyor, Marco ve Jozu adamın Haki'sini övüyor. Kılıçustalığı Law'da olduğu gibi ek güçlerinden birisi.

Tam olarak öyle. Senin mantığına göre haki ile vuran kişinin elinin donması, yanması falan da gerekirdi. Meyvenin farkı ise meyve kullanıcısısın da haki sahibi olması ile değişiyor. Haki bilmeyen croco shichi oldu. Süpernovalar var büssürü hakisiz.

Yeni dünyaya geldin mi haki daha ön planda oluyor. Elmas jozu haki kullanmasın tashigi direk keser. Hakinin tanımı bu: meyve kullanıcısının gerçek bedenine ulaşmayı sağlar.
Manga bilgin 0 ama maşallah her tartışmada dediğim dediğe devam ediyorsun. :/ Cidden ilginç bir durum.
Gerçek bedene ulaşıyorsun ona hasar veriyorsun ama meyvesi iptal olmuyor. Mihawk'ın Buggy'yi kesememesi işte bu yüzden.
Herkes sana bir şeyler açıklamaya çalışıyor ama illa anlamamakta ısrar ediyorsun. Bu kadar zor olmamalı bu olay.

Birisi de kitap gibi yazı yazıyor uzun uzun okuyan var mı acaba diye soruyor mu kendine? Nicki gören geçiyordur yorumu. Bu kadar uzun uzun yazmasına gerek yok yani.
Kısa yazsa belki dalgınlıkla okunur. Bu da tavsiyem ona.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık