Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Şenks'in kılıçustası olması OP serisine bile aykırı bir durum. Eğer Şenks kılıçustası olsa idi Mihawk En Güçlü Kılıçustası olmazdı. Yoksa :eek:
Ben de bunu demeye çalışıyorum işte. Shanks'ın durumu farklı. En Mihawk fanı adam bile Mihawk>Shanks diyemez.Diyen varsa da söylesin direkt engelleyeyim.

@gyjbsch'in söylediği gibi, Shanks'ın özelliklerinden birisi de Mihawk kadar kılıç kullanma yeteneğidir ama Shanks bundan ibaret değil demek daha doğru olur. Shanks da Mihawk da A skill'ine sahip diyelim ama ek olarak Shanks da B skill'i de var ama.Bu şekilde düşünebiliriz.Shanks için komplike bir dövüşçü de diyebiliriz belki.

Uzun lafın kısası Shanks'ı sadece kılıç ustası olarak ele alırsak Mihawk>Shanks oluyor ki bu da kesinlikle doğru olmayan bir şey.Aksini düşünen uzak dursun. :S

Ben de bunu demeye çalışıyorum işte. Shanks'ın durumu farklı. En Mihawk fanı adam bile Mihawk>Shanks diyemez.Diyen varsa da söylesin direkt engelleyeyim.

@gyjbsch'in söylediği gibi, Shanks'ın özelliklerinden birisi de Mihawk kadar kılıç kullanma yeteneğidir ama Shanks bundan ibaret değil demek daha doğru olur. Shanks da Mihawk da A skill'ine sahip diyelim ama ek olarak Shanks da B skill'i de var ama.Bu şekilde düşünebiliriz.Shanks için komplike bir dövüşçü de diyebiliriz belki.

Uzun lafın kısası Shanks'ı sadece kılıç ustası olarak ele alırsak Mihawk>Shanks oluyor ki bu da kesinlikle doğru olmayan bir şey.Aksini düşünen uzak dursun. :S
Millet herhalde Shanks kılıç ustası kabul edersek, fanlar Mihawk'ı yonkou ilan edecek diye inkar ediyorlar. Bir nevi savunma mekanizması geliştirmişler kendilerine.

Millet herhalde Shanks kılıç ustası kabul edersek, fanlar Mihawk'ı yonkou ilan edecek diye inkar ediyorlar. Bir nevi savunma mekanizması geliştirmişler kendilerine.
Olabilir. :/ Mihawk'ı Yonkou ilan edenler azımsanmayacak derecede zaten, o kısım önemli değil de direkt Mihawk>Shanks'a geliyor olay.Asıl sıkıntı burası.

Vista'ya bakıyorum, Mihawk'a bakıyorum, Zoro'ya bakıyorum.
Sonra da Ray-san'a ve Shanks'a bakıyorum. Kesinlikle iki grup aynı değil.

Vista Fransız kültüründe bir kılıç ustası olabilir. Zoro da Japon. Mihawk da her nereninse artık İspanyola benziyor ama neyse.
Bunların teknikleri var. Japon kültüründe nasıl bir felsefesi varsa ,tekniği varsa Vista'nın da ait olduğu kültürde teknikleri veya felsefesi var.
Ama Shanks ve Ray-san bunlara benzemiyor benim gördüğüm kadarıyla. Ellerinde kılıç var fakat o kılıçta teknik yok gibi. Yani amaç değil araç gibi ellerindeki.

Son düzenleme:
Arkadaş adam en güçlü slashını atsa ne olur? Gücü bu kadar mı? Kılıç ustalığı slashtan mı ibaret :(
slash dedigin sey, bedendeki enerjini kılıcına aktarıp ondan yansıttıgın bir kesiş. ucan kılıc saldırısı yani. ve dikkat edersen zoro güclendikce ucan kılıc saldırısıda güclendi. heh işte akıllı adam o kılıc kesişinin büyüklügünden mihawkın sınırını cıkarır. çünkü iki silah tokustu diye gök yaran adamlar var bu seride :) onun beden gücünün oldugu yerde, bedenlerinden haki tasan krallar ;)

Arkadaş mihawkın attığı uzaktan slash üzerinden değerlendirmede nedir? shanks o mesafeden atsa sanırsın jozuyu yarıp geçecek.hakisi yok kende dedim şimdide diyorum bu adam çıktığında herkes dönecek bende demiştim diye ama neyse.
zamanında dofu ezenler ,sanjinin tekmesi marconun tekmesinden güçlüdür diyenlerle doluydu,sonra döndüler sanki hiç dememişler gibi zannediyorlarki millet unutuyor :artiz:
ben hep burdayım , söyledigiminde arkasındayım. daz bonesda uzaktan kesişini karsıladı mihawkın, ne oldu ? mihawk yakına geldi, hakisi olmayan celigi kesti gitti. :D peki jozuda ne yaptı ? kılıcını kınına soktu. ben mihawkın yerinde olsam bende sokarım. şimdi elması kesmek zor degil. belki elması kesemessin ama hakin iyiyse elmas adamı kesebilirsin. hah işte sıkıntı orda, mihawkta biliyorki jozuyu asmak uzun iş. çünkü jozu amiralden kan getircek kadar saf gücü ve hakisi olan üstüne elmas bir adam. yani mihawka ters bir adam. ama sadece tek bir soru sorayım ;) shankste kılıcustası ya hani, jozuyu öldüremezmi ?

Arkadaş çok mu zor bazı şeyleri anlamak.

Kılıç kullanıp yetenklerini geliştirmiş , kılıç kullanma konusunda ustalaşmış adam kılıç ustasıdır.Yok Japonya bilmem ne , sanki adam seriyi sadece Japonlara bakıp yazıyormuş gibi One Piece'nin dünyanın tüm kültürlerinden yararlanan bir seri olduğunu bilmeden yorum yapıyorsunuz.

Vista fransız kültüründen esinlenme bir kılıç ustasıdır , Mihawk başka kültürden esinlenme bir kılıç ustasıdır, Ryuuma samuray kültüründen esinlenme bir kılıç ustasıdır.Bunun neyini idrak edemiyorsunuz.

http://onepiece.wikia.com/wiki/Swordsmen
serinin wikisinde Swordsman = Kenshi olarak nitelendiriliyor ve kılıç konusunda yetenekli kişilere kılıç ustası deniyor.One piece de böyle.
Sanki 40 yıldır Japonyada yaşayıp kılıç felsefesini yutmuş gibi çevirmeyin şu mevzuyu.
Haha anlaşılan sen çok biliyorsun pardon lafının üstüne laf ettik.

Olayın sağlamasına zaten girmiyorum en güçlü kılıç ustası Mihawk ve Shanks ondan daha güçlü olduğuna göre kılıç ustası değildir zaten belli. Mihawk fanları parçalasın şimdi beni.

Bak tamam sana felsefesinden bahsetmeyelim şuna baksan yeterli. Birinin en ön planda olan özelliği kılıç ise kılıç ustasıdır yoksa değildir. Bu kadar basit. Bakarsan hepsinde sağlıyor zaten. Mihawk, Ryuma, Tashigi, Vista vs. hepsinin en ön planda olan özellikleri kılıçtır. Unvanları, lakapları bile kılıca dayanır. Shanks'e baktığında kılıçtan bahseden kimse olmaz onun mesele hakidir. Mihawk haki kullanmayı bilmiyor mu biliyor ama meselesi kılıç çünkü bir kılıç ustası. Rayleigh'nin de mesele aynı Kizaru'nun da. Hatta Kyros'un da, onun ön plandaki özelliği kaba kuvvet, fiziksel güç.

Senin gibi söyleyeyim şimdi hala bunun neyini idrak edemiyorsunuz kendiniz mi kılıç ustasısınız? "Kizaru'nun da ışın kılıcı var Rayleigh ile çarpışıyorlar demek o da kılıç ustası" deyin ben de tartışıp vaktimi boşa harcamayayım.

Olabilir. :/ Mihawk'ı Yonkou ilan edenler azımsanmayacak derecede zaten, o kısım önemli değil de direkt Mihawk>Shanks'a geliyor olay.Asıl sıkıntı burası.
Mf bakarsam amirallerin yanından bile geçemez derdim. Güçlü çıkacağı kesin ama ne kadar olur bilemem. Shanks'a denk bir Mihawk hayal edemiyorum. Hani Mihawk ile Shanks yer değiştirse MF'de savaş nasıl olurdu. 10 dk sonra basacak yer kalmazdı ceset yığınından dolayı.

Shanks hem siyah kuşak karateci hem boks biliyor hemde dünya şampiyonu kılıç ustasıyla denk kılıç çarpıştırıyor, olay bu kadar basit. Al ikisinden de kılıçları güç farkı nasıl ortaya çıkıyor o zaman. Herkes Kılıcı saygı duymak zorunda değil ki, adam bunun eğitimini almışsa ve silah olarak kullanıyorsa bu yolda kabul ederiz. Samuray olmak farklı bir dünya, Türk ve Avrupa tarihine bakınca bunlar kılıç kullanıcısı mı diyelim.

Oyumu çektim oy falan vermiyorum. Kılıç ustası desen ayrı dert demesen ayrı dert :D

Oy çekemiyormuşum :D

slash dedigin sey, bedendeki enerjini kılıcına aktarıp ondan yansıttıgın bir kesiş. ucan kılıc saldırısı yani. ve dikkat edersen zoro güclendikce ucan kılıc saldırısıda güclendi. heh işte akıllı adam o kılıc kesişinin büyüklügünden mihawkın sınırını cıkarır. çünkü iki silah tokustu diye gök yaran adamlar var bu seride :) onun beden gücünün oldugu yerde, bedenlerinden haki tasan krallar ;)

ben hep burdayım , söyledigiminde arkasındayım. daz bonesda uzaktan kesişini karsıladı mihawkın, ne oldu ? mihawk yakına geldi, hakisi olmayan celigi kesti gitti. :D peki jozuda ne yaptı ? kılıcını kınına soktu. ben mihawkın yerinde olsam bende sokarım. şimdi elması kesmek zor degil. belki elması kesemessin ama hakin iyiyse elmas adamı kesebilirsin. hah işte sıkıntı orda, mihawkta biliyorki jozuyu asmak uzun iş. çünkü jozu amiralden kan getircek kadar saf gücü ve hakisi olan üstüne elmas bir adam. yani mihawka ters bir adam. ama sadece tek bir soru sorayım ;) shankste kılıcustası ya hani, jozuyu öldüremezmi ?
Tamam sensin akilli adam :( ha pardon ;)

Fark şu, Shanks ve Rayleigh, karşısına Jozu gibi Buggy gibi yeteneğe sahip adamlar çıkınca, kılıcının kabzası ile, yumruğu ile kodumu oturtma yeteneğine sahip, veya nasıl Rayleigh Kizaru'nun lazerini tekme ile durdurdu, o şekilde tekme atarak durdurur, filin ayağını eliyle kalkan yaparak durdurduğu gibi veya. Ama Mihawk'a bakıyoruz, adam Buggy'yi yenmek için onun Muggy topunu kılıcıyla geri fırlatmasını bekliyor ve Buggy'i o şekilde yenebiliyor, Haki'nin bile işlemediği şeytan yetenekleri var Buggy gibi Jozu gibi, Pica kendini göstermese Zoro kesemeyecek, ancak gözlem hakisinde ustalaşan bir Rayleigh rahatça Pica'nın gerçek yerini tespit edip tekler, hiç uğraşmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık