Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Savaşın Bir Kanunu Var mıdır?

Bir Kural Var mı?

• Evet, belli etikleri olmalı

Kullanılan: 40 65.6%
  • Hayır, kökünü geçtim toprağıda karartacaksın

Kullanılan: 9 14.8%
  • Ortaya karışık, ne gerekirse o ama kararında

Kullanılan: 10 16.4%
  • Kararsızım

Kullanılan: 2 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    61
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Osmanlı hanedanının tek ressam üyesidir ve döneminin Türk ressamları arasında yer almıştır.[2] Amcasının oğlu Mehmed Vahdettin’in 4 Temmuz 1918’de tahta çıkması üzerine Osmanlı tahtının veliahdı olan Abdülmecid; bu sıfatı 1 Kasım 1922’de saltanat kaldırılıncaya kadar taşıdı. TBMM tarafından 19 Kasım 1922’de halife seçildi. Osmanlı halifeliğine resmen son veren 431 sayılı Kanun'un kabul edildiği 3 Mart 1924 tarihine kadar “halife” unvanını taşıdı. Tarihe “Son Osmanlı Halifesi” olarak geçmiştir.

Kanka TBMM adamı halife tayin ediyor. O haber ajansları kimdi bu arada? Müslim Times falan mı? Kesin bütün müslümanlara bu bildiri tek tek iletilmiştir. Umduğu ilgiyi bulamamak falan. Sen hilafet nedir, ne değildir bir öğren ya. Hristiyanlıkta nasıl ki papalık varsa, İslam'da da Hilafet makamı var. Kim resmi olarak hilafet makamında bulunan bir kişi'ye "umduğu ilgiyi" göstermiyormuş? Bu bildiriden önce resmi olarak hilafet makamı kaldırılmış zaten ???
Türkiye'de hilafet kaldırılınca Osmanlı'ya karşı Arap İsyanı'nın liderliğini yapan Şerif Hüseyin kendisini halife ilan ediyor ama hilafetini takmıyan İbn Suud kendisine savaş açıp topraklarına el koyuyor.

Papa ve Hristiyanlık kısmı biraz hatalı, kendisi sadece Katoliklerin ruhani lideri. Bizdeki halife de sadece Sünnilerin ruhani lideriydi.

Duruma göre değişiyor. Savaş suçlarından yargılanan insanlar da var. Evet hepsi kaybeden ülkelerden. Ama 1>0 misali hiç olmamasından iyidir.
Kaybettiği netleşmişken Alman halkının üzerinden geçtiler. Kazandıkları için cezası yok ama Dressden'de falan, hele Berlin de yaptıklarını yargılasan ne olacak, vereceğin herhangi bir ceza bunların karşılığı olamaz.

Böyle korkunç bir örnek varken tüm o sözleşmeler komik.

Kanka TBMM adamı halife tayin ediyor. O haber ajansları kimdi bu arada? Müslim Times falan mı? Kesin bütün müslümanlara bu bildiri tek tek iletilmiştir. Umduğu ilgiyi bulamamak falan. Sen hilafet nedir, ne değildir bir öğren ya. Hristiyanlıkta nasıl ki papalık varsa, İslam'da da Hilafet makamı var. Kim resmi olarak hilafet makamında bulunan bir kişi'ye "umduğu ilgiyi" göstermiyormuş? Bu bildiriden önce resmi olarak hilafet makamı kaldırılmış zaten ???
Bütün müslümanların mı duyması lazım destek için? Müslümanlar çok sevseydi halifeliği adam halifelikten atılınca ayağa kalkmaları lazımdı. İster bir grup olsun ister bütün müslümanlar olsun hiç kimse bir şey yapmamış. Sokak ropörtajlarında bilmiyosun diyen dayılar gibisin yapma bence böyle.

Kaybettiği netleşmişken Alman halkının üzerinden geçtiler. Kazandıkları için cezası yok ama Dressden'de falan, hele Berlin de yaptıklarını yargılasan ne olacak, vereceğin herhangi bir ceza bunların karşılığı olamaz.

Böyle korkunç bir örnek varken tüm o sözleşmeler komik.
E, iyi de napalım? "Aferin iyi yaptın" diye sırtını mı sıvazlayalım? Verebileceğin en yüksek ceza idam zaten. Bu da seni tatmin etmiyorsa ne tatmin eder bilmiyorum artık.

E, iyi de napalım? "Aferin iyi yaptın" diye sırtını mı sıvazlayalım? Verebileceğin en yüksek ceza idam zaten. Bu da seni tatmin etmiyorsa ne tatmin eder bilmiyorum artık.
Anlaman gereken şu o cezalar adamlar suç işledi diye değil kaybettiler diye veriliyor yani ortada 1 yada 0 gibi bir şey yok.

Savaşta da olduğu gibi gücü gücü yetene kuralının başka bir işleniş biçimi sadece.

Anlaman gereken şu o cezalar adamlar suç işledi diye değil kaybettiler diye veriliyor yani ortada 1 yada 0 gibi bir şey yok.

Savaşta da olduğu gibi gücü gücü yetene kuralının başka bir işleniş biçimi sadece.
Bu, suç işledikleri gerçeğini değiştirmiyor. Sadece adaletin düzgün bir şekilde işlemediğini gösteriyor.

Benim anlamadığım bir nokta var. Sadece tek mesaj atacağım tartışma gibi bir niyetim yok kimseyle. Fransa’ nın, Amerika’nın İngiltere’nin ve daha böyle pek çok büyük devletin tarihi soykırımla, katliamla dolu. Ama ben geçmişlerinde bu kadar kara leke olmasına rağmen geçmişini karalayıp nefret eden İngiliz, Amerikan vs. görmedim. Osmanlı’nın hataları tabiki var ama tarih bizim tarihimiz Osmanlı’da bizim Türkiye Cumhuriyeti’de. Geçmişe olan nefret boşuna. Diğer devletler gibi kara bir tarihimiz yok şükür. Dönem şartlarına göre baş kaldıranın başı alınır. Yakın zamanda bile yapılan darbede idam kararı bile konuşulmadı mı? Birkaç şeye takılı kalıp nefret etmek gereksiz. Diğer ülkeler gibi soykırım, katliamla dolu değil en azından tarihimiz. Telefondan yazdım yazım yanlışı varsa kusura bakmayın. İyi akşamlar.

Benim anlamadığım bir nokta var. Sadece tek mesaj atacağım tartışma gibi bir niyetim yok kimseyle. Fransa’ nın, Amerika’nın İngiltere’nin ve daha böyle pek çok büyük devletin tarihi soykırımla, katliamla dolu. Ama ben geçmişlerinde bu kadar kara leke olmasına rağmen geçmişini karalayıp nefret eden İngiliz, Amerikan vs. görmedim. Osmanlı’nın hataları tabiki var ama tarih bizim tarihimiz Osmanlı’da bizim Türkiye Cumhuriyeti’de. Geçmişe olan nefret boşuna. Diğer devletler gibi kara bir tarihimiz yok şükür. Dönem şartlarına göre baş kaldıranın başı alınır. Yakın zamanda bile yapılan darbede idam kararı bile konuşulmadı mı? Birkaç şeye takılı kalıp nefret etmek gereksiz. Diğer ülkeler gibi soykırım, katliamla dolu değil en azından tarihimiz. Telefondan yazdım yazım yanlışı varsa kusura bakmayın. İyi akşamlar.
Aşağılık psikolojisinden öte değil türk devleti olmayıp batı devleti olsaydı yağlayıp ballarlardı.Osmanlının birçok yanlışı vardı elbet ama durum bu olsun yine de bu düşünceyi savunanları dahi seviyorum hepsi benim memleketlim neyse ne Atamızın dediği gibi muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızda gezen asil kanda gizlidir.
Atalarımıza selam olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık