Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Savaşın Bir Kanunu Var mıdır?

Bir Kural Var mı?

• Evet, belli etikleri olmalı

Kullanılan: 40 65.6%
  • Hayır, kökünü geçtim toprağıda karartacaksın

Kullanılan: 9 14.8%
  • Ortaya karışık, ne gerekirse o ama kararında

Kullanılan: 10 16.4%
  • Kararsızım

Kullanılan: 2 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    61
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Osmanlı hanedanlıktır. Yaşayan halka Türk derler. Öğren istedim. Osmanlı olmazsın ama Türk olursun, Ermeni olursun, Moğol olursun vs. vs. vs. Osmanlı olamazsın, hanedanlıktan değilsin, dedelerin de değildi.
Osmanlı tabari veya Türk tabiri genel olarak ayni gozle bakilir avrupadave dunyada. Suan bile gitsen avel degilse eger, Türk dedinmi cogunlukla osmanli ve genel mana olarak musluman diye bakarlar. Türkler kelimesi bizim toplumumuzdada son 50 70 yili saymazsan, bir irktan ziyade bir topluluk olarak bakilmistir.

Osmanlı hanedanlıktır. Yaşayan halka Türk derler. Öğren istedim. Osmanlı olmazsın ama Türk olursun, Ermeni olursun, Moğol olursun vs. vs. vs. Osmanlı olamazsın, hanedanlıktan değilsin, dedelerin de değildi.
Osmanlı Hanedanlığının ırkı Türk değil miydi diyorsun hacım. Hımm, bu engin bilginle bizi aydınlattığın için en içten saygılarımı sunuyorum sana. Selçuklu da mesela Türk değildi, Selçuklu idi, Selçuk diye bir ırktan gelirlerdi :artiz:

Basit bir örnekle anlatacak olursak; Osmanlı Devleti içerisinde Osmanlı Hanedanlığı, Kayı Boyu Türklerinden öteberi gelmişlerdir. Osmanlı Devleti içinde yaşayan şahsiyetlere Osmanlı Vatandaşı denir. Herkes Osmanlı Hanedanıyla aynı ırkı paylaşmaz veya soyu paylaşmaz(Ermeniler gibi) ama bazıları paylaşır(Türkler gibi). Ayrıca, biraz daha Osmanlı öncesi döneme in, Kayı boyundan gelmiş olan ama hanedanlıktan olmayan birilerine rastlarsın elbet. İlla Osman Gazi ve evlatlarından bahsetmiyorum, Osman Gazi'nin geldiği Kayı Boyu ve bütün Türklerden bahsediyorum. Hepsi ırkdaş, değil mi?

Babamın soyu Karamanoğulları beyliğinden gelme. Zamanında Osmanlı tarafından Bulgaristan'a sürülmüşler. Şimdi bu etik mi değil. Kişisel olarak Osmanlı'yı sevmeme sebeplerimden biri. Ama kişisel olarak genel olarak baktığımızda olması gereken bu.
Kardeşim
nedir? Günümüz İsrail Bayrağı'nın esin kaynağı olmuşsunuz. Adamlar bayrağa bakıp göndermiş de olabilirler :D Şaka yapıyorum tabii, karamanoğulları çok dişli bir beylikti. Muhtemelen Osmanoğulları değil de Karamanoğulları mücadeleyi kazansaydı, karamanoğulları da benzerini yapardı. Kontrol altında tutmak için böyle bir girişimde bulunulmuş. Sen de genel olarak bakınca haklı buluyorsun zaten. Devletlerin siyasi hamleleri, ortaya "bu beylikten nasıl kurtuluruz?" sorusu atılıyor, biri de sürelim diyor. Tıpkı Osmanlı dağıldıktan sonra hanedan üyelerinin farklı ülkelere sürgün edilmesi gibi. Sürgün edenleri ben de sevmiyorum ama savaşı Osmanlı kazansaydı, aynını Osmanlı yapabilirdi.

Osmanlı Hanedanlığının ırkı Türk değil miydi diyorsun hacım. Hımm, bu engin bilginle bizi aydınlattığın için en içten saygılarımı sunuyorum sana. Selçuklu da mesela Türk değildi, Selçuklu idi, Selçuk diye bir ırktan gelirlerdi :artiz:

Basit bir örnekle anlatacak olursak; Osmanlı Devleti içerisinde Osmanlı Hanedanlığı, Kayı Boyu Türklerinden öteberi gelmişlerdir. Osmanlı Devleti içinde yaşayan şahsiyetlere Osmanlı Vatandaşı denir. Herkes Osmanlı Hanedanıyla aynı ırkı paylaşmaz veya soyu paylaşmaz(Ermeniler gibi) ama bazıları paylaşır(Türkler gibi). Ayrıca, biraz daha Osmanlı öncesi döneme in, Kayı boyundan gelmiş olan ama hanedanlıktan olmayan birilerine rastlarsın elbet. İlla Osman Gazi ve evlatlarından bahsetmiyorum, Osman Gazi'nin geldiği Kayı Boyu ve bütün Türklerden bahsediyorum. Hepsi ırkdaş, değil mi?
Sadece şunu atayım tartışmaya girme gibi niyetim yok.

Osmanlı devletini büyüten şey zaten biz kayıyız bunlar da Türk yani ermeniden önemlidir dememeleri.Özetle hoşgörü politikası. Osmanlı devleti hiç bir zaman buna ters düşmemiştir. Çok ilginç olarak. Mesela yunanın bağımsızlığında yaşananlar. Kavalalı osmanlıya da saldırmıştır yani osmanlı değildir. Ancak osmanlıdan yetki alarak davranırdı.

Saçma sapan telkinlerde bulunmuyorum dostum. Sen saçma sapan, bilgisizce bir mesaj yazmak durumunda bulunmuşsun, ben de bilgi sahibi olduktan sonra yazmanı söylemişim. Cariyeymiş, haremmiş? Hayırdır? Kim hakkında konuşuyorsun sen? Ünlü genelev işletmecilerinden mi? Sana sadece o şekilde mesaj yazdığıma teşekkür et, daha ağır bir şey dememişim. Batılı, hayatında bir kere Osmanlı Devletini ziyaret etmemiş hayalperest tarihçilerin kurduğu saçma sapan cümleleri buraya sıralamışsın. Herhalde tarihi de bu çakma tarihçilerden okumuş, öğrenmişsin yada kendi fantezini bize anlatıyorsun. Elin tatihçisi bile haddini bilip, Osmanlı Devletini överken, Osmanlı Torunu dediğimiz kişilerin saçma sapan yergilerini okumak, sinirlerimi bozuyor. Ayrıca, isyandan bahsediyorsun. İsyancıların, isyan ettiklerinde, isyan ettiği hükümdarın gelip çiçeklerle karşılayacağını düşündüklerini mi zannediyorsun? Her biri aileleriyle birlikte katledilmek pahasına bu isyanları yapıyorlar. İsyanları yapanın çocuklarını, yarın babalarının intikamını alsınlar diye şehzade eğitimi verilmesini mi bekliyorsun. Aynı muhabbetler bütün devletlerde yaşanmıştır, konu Roma olsaydı, toz kondurmazdın.
Affedersin ama çok boş bir yorum olmuş bu ya :(
Ben Türkiye'de yaşıyorum, Türküm. Hmm...Türkiye güzellemesi yapmalıyım o zaman :D

Tıpkı Osmanlı dağıldıktan sonra hanedan üyelerinin farklı ülkelere sürgün edilmesi gibi.
Siyasi olarak ikisi grup da ülkenin başına gelmemesi için sürüldü ama etik olarak arada çok büyük fark var. Karamanoğulları dediğin gibi büyük bir beylikti sürgünde çok daha fazla zorluk çektiler. Osmanlı'dan sürülenler ise trenle gemiyle filan gittiler ülkeden. Dönem farkı var evet ama etik olarak ikisini karşılaştırmak pek doğru değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık