Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Savaşın Bir Kanunu Var mıdır?

Bir Kural Var mı?

• Evet, belli etikleri olmalı

Kullanılan: 40 65.6%
  • Hayır, kökünü geçtim toprağıda karartacaksın

Kullanılan: 9 14.8%
  • Ortaya karışık, ne gerekirse o ama kararında

Kullanılan: 10 16.4%
  • Kararsızım

Kullanılan: 2 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    61
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şuan ki gündemede uyduğu için geçmişten beri hep aklımı kurcalayan bir soru. Savaşın bir kuralı veya ilkeleri(Ahlaki,etik, vb) varmıdır yoksa belli bir noktaya kadar sonra durmalımıdır. Kısaca değinirsek çocuklar gibi savaşa bir etkisi fazla olmayanlara mudahale edilmelimidir sizce? Benim görüşüm savaşın kuralı olmaz gerekiyorsa Cengizhan gibi köküne kadar gideceksin. Atalarımız boşuna dememiş "Ağaç yaşken eğilir" diye. O küçük çocuk bilenerek sonra başına iş açar, ya bilenmesini yada onu yok edeceksin :). Fikriniz ve görüşleriniz nedir. Anket mevcuttur görüşlerinizi beklerim.

Vardır ve olmalıdır da. İnsandan etik ve ahlaki değerleri aldığında geriye dünyanın en tehlikeli hayvanı kalır. Savaşta savaşamayacak durumda olana dokunulmaz çocuk, yaşlı, engelli vs. Savaşmayana, silahsız olana, teslim olana da zarar verilmez.

Bu konudan feci ban çıkar yalnız. Katliam sevdalısı tipler keyfe keder katliam yapmış iti köpeği övmeye başlar ben olsam ben de yaparım der, onlara karşılık forum kuralları dahilinde bir şey yazamazsın.

Vardır ve olmalıdır da. İnsandan etik ve ahlaki değerleri aldığında geriye dünyanın en tehlikeli hayvanı kalır. Savaşta savaşamayacak durumda olana dokunulmaz çocuk, yaşlı, engelli vs. Savaşmayana, silahsız olana, teslim olana da zarar verilmez.

Bu konudan feci ban çıkar yalnız. Katliam sevdalısı tipler keyfe keder katliam yapmış iti köpeği övmeye başlar ben olsam ben de yaparım der, onlara karşılık forum kuralları dahilinde bir şey yazamazsın.
O tiplerin empatiden yoksun olduğunu düşünüyorum. Burada o tarz yorumlar yapacakların çoğu da bir savaşda bulunmamıştır aslında hiçbiri bulunmamıştır. Bu işler filmden izlemeye benzemez bu tarz şeyleri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık