Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, Hükümet Köpekleri miydi?

• Konbuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi

Shichiler denizcilerin köpeği mi?

• Kullanılan toplam oy
    285

Gravity

Tamam da bir şeyler uğruna köpeklik yapıyorsun işte. Kendini kullandırıyorsun.
Köpeklik yani bu.
Daha kaç kişi bu bundan bu bundan shichi oldu diye yazacak? 10 kişi daha yazarsa shichiler köpek olmaktan çıkacak kesin bilgi yayalım.

Bir de istifa edenleri gösteren var. Onları da bin defa yazmışlar.
Köpeklikten çıkmışlar işte onlar o an.
Fakat diğer shichiler köpekliğe devam ediyor. Olay bu. On kere yazmayın aynı şeyi.

1-Sahiplerinden korkuyorlar.
2-Boyun eğip onların emirlerini dinliyorlar.
3-Yani köpeklik yapıyorlar işte.
4-Sahip-Köpek ilişkisinde tabiki iki tarafında çıkarı vardır. Sahip emir verir. Köpek uygular. Köpek bunun karşılığında sevgi ve yemek alır.

Yazmayın on defa aynı şeyleri.
1. korktuklarina dair sahne yok. bu senin uydurman. korkması gerekir diye düşünüyorsun.
2.jinbei kuma bb mihawk emir dinlemedi. boanin savaşta yaptıkları ortada. hala emir dinliyor diyorsun.
3.asilsiz iddia
4. yav hehe

sen patronunla calision adam sana para verio sen de emirleri yerine getirion. kopekmisin? askerlerin hepsi köpek o zaman. süper mantık. gitmeyelim askere.

İstediği zaman ayrılabilir fakat ayrılmadığı süre boyunca hükümetin köpeği durumundalar.

Kaido Dof'a saldırsa hükümet korur. Fuji yardım etti Dof'a. Neden? Çünkü Law köpekliği bırakmıştı Dof ise hala hükümetin köpeğiydi.
İşte böyle şeylerden korunuyorsun hükümet köpekliği karşılığında.

Doflamingo hükümetin Sengokudan öte yetkilisine söylediği laflar:
'' Ne zamandan beri patronum oldun ,hükümette ne kadar gücün olursa olsun bana sökmez ben korsanım istediğim an Lordluktan ayrılırım''

Kim köpek acaba kendi mekanlarında posta yiyen adamlar mı yoksa atarını koyup çekip giden mi.
Bunu neden söyleyebildiğini hepimiz biliyoruz yapma gözünü seveyim.
Adam eski bir kutsal ejder. Ne diyor ''ben Marjejoisten geldim hükümetin gizli sırları vs bilgi sahibiyim ben konuşursam dünya yerinden oynar onlardan bundan çekiniyor'' Normalde olsa bu atarı koyabilir miydi? Yada başka bir shibukai bu atarı yapabilir miydi? Hiç sanmam.
Ayrıca boş yaptığınıda öğrendik. Adam ''shibukaliği bırak'' lafını duyunca kan ter içinde kaldı. Ne dümenler çevirdi bırakmamak için.

Yalnız tespit gibi tespit yapayım hayır köpek değil diyenlerinin bir kısmının mantığı şu şekilde.

-Bizim Mihawk shichibukai değil miydi yav? Aynen shichibukaiydi. Hayır köpek değiller!!!!!!!!!

Croco-Boy

O barış elçisini hapse tıktılar anında işlerine gelmeyince. Milletin dediği o. Savaş lordu dinlemek zorunda bak savaşa gelmedi mi ya da işlerine gelmedimi unvanı alıp ya hapse tıkıyorlar ya da direkt saldırıyorlar. Magellan soru sormadan Teache ayarı verdi, Jinbei Croco işine gelmeyince hapse girdi, Moria işine gelince Kumaya git al şunu dendi işine gelmeyince Dofa git öldür şunu dendi ki Dof kutsuz malların soyundan olduğu için en az dinleyeniydi yap dediler yaptı, savaş dediler geldi savaştı, Hancock savaşta kaç kere laf çevirdi çünkü mecburdu, Sentomaru amiral falan değil ama yeri geldi hayırdır bacım dikkat et kendine dedi uzar gider. Köpek kelimesini kullanmaktan ziyade hükümetin emrine girip bu sayede rahat edip diğer korsanlara karşı tehdit unsuru yapıldılar mı?
Evet. Amirallerden güçsüzler mi? Evet zira öbür türlü zaten istediklerini yaparlar Rayleigh bile o yaşında rahat takılıyor kimseyi göndermeye kalkışmıyorlar farkındaysan.
Senin genel tartışmadaki esas savunduğun şey amiral schichi seviyesi ile ilgiliydi. Bu ise tartışmada ki bir kısımdı sadece. Aç öyle bir konu biz de görelim hatta kim ne diyor.
Sen 3 tane cümle 3 tane sahne ezberlemişsin. Gelip gidip aynı pilavı pişirip milletin önüne sunuyorsun. Ha bir de ne olursa olsun kabul etmeme olayın var. Tartışma konusu açıyorsan bazı noktalarda karşındaki çoğunluğa hak vermek zorundasın. Buraya yorum atan adamların yarısı ( bir kısmı boş beleş yorumcu onları saymıyorum ) bu mangayı yalayıp yutmuş ayrıca gelecek teori ve diğer konularda master deegre olmuşlar ve düşüncelerini sorduğun TARAFLI soruya ithafen yazıyorlar buraya ve sen kabul etmiyorsun bile. Laf anlatmaya değmez

Sen 3 tane cümle 3 tane sahne ezberlemişsin. Gelip gidip aynı pilavı pişirip milletin önüne sunuyorsun. Ha bir de ne olursa olsun kabul etmeme olayın var. Tartışma konusu açıyorsan bazı noktalarda karşındaki çoğunluğa hak vermek zorundasın. Buraya yorum atan adamların yarısı ( bir kısmı boş beleş yorumcu onları saymıyorum ) bu mangayı yalayıp yutmuş ayrıca gelecek teori ve diğer konularda master deegre olmuşlar ve düşüncelerini sorduğun TARAFLI soruya ithafen yazıyorlar buraya ve sen kabul etmiyorsun bile. Laf anlatmaya değmez
Konuya açan ben değilim. @Gravity
2 yorumum var ayrıca bu konuda neyi ne zaman tekrar tekrar söylemişim?
Ki benimle çoğu noktada aynı şeyleri söylemişsin. Yanlış mı alıntıladın hayırdır?
Edit: Kendimden şüphe edip tek tek sayfalara baktım. Aynen konunun açılma nedeniyle ilgili bir konuyla ilgili de yine bir yorumum var sadece. Konu sahibi gravity nickli arkadaş.

Son düzenleme:
Doflamingo'nun şu atar sahnesini koymuşlar da, yanlış hatırlamıyorsam Law buna "Shichibukai unvanını bırakacaksın" dediğinde yüzünün şekli değişmişti ve koşa koşa hükümete gidip de, haberi yalanlamak zorunda kalmıştı. Madem bu kadar kolay bırakabiliyordu, bu kadar tantana ne diye çıktı diye sorarım ben adama.

Hancock'un Kuzan'a dalacağı örneği verilmiş de korkmadığına kanıt olarak, bu arkadaşlara sormak istediğim; Sakazuki, Jinbe ve Luffy'yi deli gibi kovalarken bu arkadaş neredeydi acaba? Newgate'in en dandik tümen komutanları bile adamın karşısına çıkmışken üstelik.

Gravity

Doflamingo'nun şu atar sahnesini koymuşlar da, yanlış hatırlamıyorsam Law buna "Shichibukai unvanını bırakacaksın" dediğinde yüzünün şekli değişmişti ve koşa koşa hükümete gidip de, haberi yalanlamak zorunda kalmıştı. Madem bu kadar kolay bırakabiliyordu, bu kadar tantana ne diye çıktı diye sorarım ben adama.

Hancock'un Kuzan'a dalacağı örneği verilmiş de korkmadığına kanıt olarak, bu arkadaşlara sormak istediğim; Sakazuki, Jinbe ve Luffy'yi deli gibi kovalarken bu arkadaş neredeydi acaba? Newgate'in en dandik tümen komutanları bile adamın karşısına çıkmışken üstelik.
kadın ucmuyor her yere yetişemez değil mi? belki de arayan girenler olduğu için gerek görmedi? tıpkı marconun araya girmesinde yaptığı gibi. bunu bilemeyiz yani.

cogunlukla( tamamı degil) köpek demesemde, evet gücsüzlüklerinden dolayı shicibukai oluyorlar.

- crocodile; wbden dayak yedi, o kadar etkilenmişki, tek basına gücünün yetmiyecegini anlamıs... ordu gücü ve antik silah arıyor :D luffy kk olucam dediginde, söyledikleri kendi korkusuydu.

- jinbei; gücü hiç bir seye yetmiyor. birseyler yapabilmek için shicibukai oluyor. ama bir yonko hayranı, çünkü gücünü ve ismiyle bile neler yapabilecegini bizzat görüyor. daha yonko tayfasına katılamamıs bir acemiyi bile yenemedi. ve ancak wbnin adamlarından biri olarak hareket edebilecek capı oldugunu gösterdi, crocodileda böyleydi dikkat. (bknz; marineford savası)

- buggy; göt korkusuna shicibukai oldu. zaten o korkuya hersey olur :D

- hancock; gücü adayı korumaya yetmiyecegi için, shicibukai olmus. acıkca savasa gelmiyecegim ama unvan bende kalsın diyor. çünkü savasa gitmek istemesede, unvana ihtiyacı oldugunun farkında. bosu bosuna öldürülebilirdi. akainuyla hancocku eşleştirin, mantıgınız yolu gösterir.

- law; shicibukailik gücüne ihtiyacı oldugu için aldı. yani korku degil plan esas. ama bir amirali kendininde alamıyacagını, dofun da alamıyacagını biliyor. ve onun yetişmesinde katkısı olan doffy gibi totoyu saglama almak için shicbukai oluyor. böylelikle hem dokunulmaz oluyor, hem istedigi yere girebiliyor.

- bb ; teachin cok fazla gücü ve cesareti olsa yeni dünyada bir sürü 100 üstü adam var orda yakalardı. ama o zaman amirallerin veya yonkoların sag kollarının hedefinde olabilirdi. yanlıslıkla bir yonkoya bile hedef olabilirdi. oda shicibukai oldu, amirallerden kurtuldu, impel downa girdi. hersey plana göre gitsede shiliewin sözüyle, deprem meyvesini alamasa dagılacaktılar ;) çünkü o meyveyi alamadıktan sonra shicibukaide kalamıyacagına göre her türlü öldürülürlerdi ;)

ha birde acein yerine akainunun dövüsütügünü hayal edin( tek meyvesiyle ...)

- mihawk ; fanlarına göre canı istedigi için shicbukai. amirallerden korkmayan bir adam olması durumu mümkün ve nadir istisnalardan biri. gelgelelim onun gücünde bile olsam, bende shicibukai olurdum, yada shanksın tayfaya katılırdım. eger bir tayfaya katılmak istemiyorsam, akainu gibi bir azman peşine düşmemesi için en makul durum shicibukai olmaktır.

- dof; ona ayrılan koca arcta, zaten amirallerden cekindigi gösterildi. unvanını kaybetmemek için tüm nufuzunu kullanıp, dünyayı aldatmak zorunda kaldı. zaten mangaka gösterdiki, isshonun sakası yok. ve kimse anlamıyor galiba inatla ama; akainu, isshoyu oraya doflamingo+law+luffyi öldürsün diye gönderdi :D

- moria; adamdaki yonko korkusu kimsede yok... ezikliginden, tüm tayfası öldürülünce bari zombilerden tayfa yapayım demiş...:D

- kuma; mihawk gibi istisnalardan. muhtemelen dragonun emriyle shicbukai yapıldı. ama onun arkası kalın. sonucta her türlü bir amiralden daha güclü olan bir adama ve hükümet kadar güclü bir olusuma calısıyor.

- weevil; gücü bir amirali alabilirmi mihawkla birlikte tek tartısabilecegimiz kişi. üstelik denizciler hikayeye göre onun için zephryden vazgeciyorlar. yani mihawk gibi güc olarak korkutulamıyacak iki kişiden biri. gelgelelim ondada mihawk gibi düşünmek lazım. bir hedefi var ekstra ve o hedefe giderken yanlıslıkla karsısına kizaru cıksa ne olur ? en mantıklısı ki mantık onda degil, yanındaki gudubette var. shicbukai olmaktır :)

benim kişisel fikirlerim bunlar.

Son düzenleme:
Bu konunun sebebi @carpe d. em dediği gibi Mihawktır. Mihawk'dan da nereye dayanacağını az çok tahmin edebiliyorsunuz. Buradan çıkaracağı olumlu sonuçla fikrini doğruymuş gibi gösterecektir.Yahu adamın neden gelmedi savaşa dedikleri de ofsayt.Jinbei gelemiyor çünkü hapiste,aynı durum Croco içinde geçerli. BB desek planını uyguluyordu. MF'ye gelemeden Magellan durumdan şüphelenip tayfasıyla beraber tekliyor.Geriye 2 kişi kalıyor. Bunlardan Hancock Luffy için karşı hamleler yapıyor fakat bu da nafile çabalardan birisi sonuç olarak hala Shici.Gelelim Mihawk'a emredildiği gibi Luffy'e saldıran adam değil mi bu adam ? Bu adamın savaş sonu gidişinden açtı zaten bu konuyu . Yazdığım gibi savaş sonuçlanıyor ve gidiyor. Dof'a gelecek olursak adam Shiciliğinin düştüğü öğrenilmesin diye yalan haber yaptırıyor.Sonrasında Issho gelip Shici oluşumunu kaldıracağım dediğinde totosu tutuşan adamda Dof.Daha da bir şey yazmaya gerek yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık