Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, Hükümet Köpekleri miydi?

• Konbuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi

Shichiler denizcilerin köpeği mi?

• Kullanılan toplam oy
    285
Boa korkusundan saldırmadı yani? Bari sen yapma. Sana göre dof da amiralden korktu. Hani smokanın üzerine oturup amiralin tehditi altındayken bile smokayı öldürdüğü sahnede de korktu mu? Zamanı olsa bal gibi kapışacaktı orada. Fujiden tehditi yiyince korkusundan mı tekme attı? Korkusundan mı onu daha sonra indireceğim dedi? Bizimkiler olmasa fujiyi indirmeyi deneyecekti. Belki indiremezdi o ayrı.

Sizin anlamadığınız şey şu: korkuyorsa köpeğidir mantığı içerisindesiniz. Sokakta senden iri ve seni dövebilecek senden güçlü olduğunu bildiğin birisi ile kavga edebilirsin. Dayak yesen bile problem değildir bu. Sizi bunu anlamıyorsunuz.

Korkuyor dediğiniz adamlar korksalar bile köpek gibi yalvaracak değiller. Çıkarlar shichilikten buyur gel derler. Siz ısrarla korkuyorlar diyorsunuz. Korkma diye bir şey de yok. 1 sahne de korkmayan kadın başka sahne de korktuğunu gösteren hiç bir şey yokken bile vay efendim uzaktan mı koruyacak, gitsin yakından korusun diyorsunuz. Emzirseydi?

Hadi diyelimki boa korktu. Hadi dof da korktu diyelim. Diğerleri nerede korktu?

Kuma amiralin elinden tüm tayfayı aldı gitti. Kizarudan mı korktu?

Mihawk madem korkusundan geldi savaşa, giderken niye korkmadı? Hani gel deyince gelecek git deyince gidecekti? Gel derken korkan adam giderken niye korkmadı?

Kuma savaşa korkusundan mı geldi? Kumanın koskoca 800 bölümde korktuğu 1 tane bile sahne yok. Mihawkın hiç yok. BB planları için gelmedi mi? Gün gibi ortada.

1 tanesini size göre korkarken gösterip sonra da hepsi korkak ve köpek diyorsunuz. Ki korksalar dahi bu köpek olduğunu göstermez. Siz de iş yerinizde kovulmaktan korkabilirsiniz bu sizi köpek yapmaz. Ama siz bu şekilde düşünüyorsunuz. Ve maalesef bunun farkında değilsiniz.

Aşağıdaki tespitimi de okursanız sevinirim:

Hayata bakış açınızı değiştirin. 4 yıl felsefe 2 yıldız psikoloji yüksek lisansı yaptım. Bu adamlara köpek diyenlerin patronları karşısında kendini köpek gibi görmeleri, patron olmaları durumda işe köpek almaları gerekir. Kredi borcum var işten çıkamam ne yapsalar he demek zorundayım diyen zihniyettir bu.

0 mantıkla konuşuyorsunuz. Ciddi söylüyorum bir psikiyatıra gidin. Aşağılamak veya hakaret etmek için demiyorum. Bu tamamen içinizdeki yetersizliğin başkaları üzerinden dışa vurumudur. Askerde komutanı tarafından ezilen, okulda öğretmenden dayak yiyen, evde babasından azar işiten bireyin kendindeki güçsüzlüğü kabul etmeyip evde karısını kızını çocuğunu dövmesi gibi basit bir örnekle açıklayabilirim. Ve maleef sizler bu durumda olduğunuzun farkında değilsiniz. Zira niteliksiz birey demek: nitelik sahibi olmayan ve niteliksiz olduğunun da farkında olmayan birey demektir.

Teşekkürler. Kimse alınmasın bu sadece bana üniversitede öğretilen bir tespit.
.

1. Doflamingo isterse Shichbukai'liği bırakacağını söyledi, ancak mecbur kaldığında gidip hükümetten yardım dilenmedi mi unvanı gitmesin diye, dilendi. Var mı başka açıklaman?

2. Kuma madem ajanlık yapmak için Shichibukai oldu, beyni alındıktan sonra hiçbir işe yaramayacaktı, yani o mevkide kalmasının bir anlamı yoktu. Üstelik bu şekilde Devrim ordusundan çok güçlü bir eleman kaybı yaşanacaktı. Madem istediği zaman bırakabiliyordu, beynini aldırmayıp işine baksaydı. Neden bakmadı?

3. Mihawk açık bir şekilde bir anlaşmadan bahsetti. Anlaşmasını Shanks kapsamıyordu, o da aynen bu şekilde gitti. Bu yüzden de kimse kendisine bir şey diyemedi.

Öncelikle bu sadece hayali bir evren ve biz bu evrenin karakterlerini tartışıyoruz. Bu karakterler hakkındaki görüşlerimizden, bizim psikolojik tahlillerimizi yapamazsın, haddine değil. Yapmaya kalkarsan da, sana "Sen kimsin oluyorsun" diye sorarlar. Herkes kendi düşüncesini kendi mantığı ile açıklıyor, sen kendi düşünceni bildiğin dayatmaya çalışıyorsun.

Yukarıda üç madde verdim, sana göre bunlar mantıksızmış. Mantıksız olan kısımları söylersen sevinirim.

Makam olarak değil de schi.lerin ayrı ayrı değerlendirilmesi daha mantıklı..Genel olarak yeterince güçlü olmadıkları için anlaşma yapma yoluna gitmişler.Çıkar ilişkisi kısaca.

Lordlara köpekler deyince de kapı önünde bekleyen padişah hizmetlileri dediğimizi sandınız galiba? Aslında demek istediğimizi çok ama çok güzel anlıyorsunuz da sadece sevdiğiniz bir karaktere "köpek" yakıştırmasını konduramadığınız için yolun kenarından kenarından dolaşıp duruyorsunuz.

Oda ile bile tartışır bu arkadaş gerekirse sonuna kadar. Sonra da analiz yapar.
Oda:Ben Ace'i öldürdüm.
G:Aslında orada öldürmedin psikolojik olarak sıkıntı + ben haklı olduğumdan ve yanılmayacağımdan dolayı+ Zoro is coming.

Konuya bakmayacaktım aslında da sana sebep geldim uyardım sizleri ama konuyu ben açtım sanıp bana kızdılar. :( shiryu of the rain, master splinter, gravity üçünü de dene tarafını seç.
Boşver canısı.:(
Adam gözlerini forumu tedavi etmeye dikmiş baksana yeni mezun herhal müşteri arıyor.:(

Gravity

Aynayı kendine tutmadan, aklı sıra bizim psikolojik analizimizi yapıyor arkadaş.
Ben süperim demiyorumki kendim için :D Benim de sıkıntılarım var. Maalesef benim yaptığım tespite giren arkadaşlar bu tespiti zaten kabul etmezler :D Ben size iyi niyetle bir şey söylüyorum oysaki. Yukarıdaki sorulara birazdan cevap vericem kimse banlamazsa :p

Ben süperim demiyorumki kendim için :D Benim de sıkıntılarım var. Maalesef benim yaptığım tespite giren arkadaşlar bu tespiti zaten kabul etmezler :D Ben size iyi niyetle bir şey söylüyorum oysaki. Yukarıdaki sorulara birazdan cevap vericem kimse banlamazsa :p
Yok, ban yiyeceksin zaten. Sana bu foruma ilk yazmaya başladığında bu kafayla gidersen ömrünün fazla olmayacağını söylemiştim, o günden bugüne değin hiçbir şey değişmemiş. Sen kuş kadar beyninle insanların hayali bir eserde sevdikleri karakterler hakkında yaptıkları yorumlardan onların niteliklerini ve hayata dair yaşadığı tecrübelerle geldikleri noktayı anlayabileceğini sanıyorsun, daha kötüsü ise yaptığının iyi bir şey olduğunu sanıyorsun. Gerçekten üzüldüm senin adına.

Gravity

.

1. Doflamingo isterse Shichbukai'liği bırakacağını söyledi, ancak mecbur kaldığında gidip hükümetten yardım dilenmedi mi unvanı gitmesin diye, dilendi. Var mı başka açıklaman?

2. Kuma madem ajanlık yapmak için Shichibukai oldu, beyni alındıktan sonra hiçbir işe yaramayacaktı, yani o mevkide kalmasının bir anlamı yoktu. Üstelik bu şekilde Devrim ordusundan çok güçlü bir eleman kaybı yaşanacaktı. Madem istediği zaman bırakabiliyordu, beynini aldırmayıp işine baksaydı. Neden bakmadı?

3. Mihawk açık bir şekilde bir anlaşmadan bahsetti. Anlaşmasını Shanks kapsamıyordu, o da aynen bu şekilde gitti. Bu yüzden de kimse kendisine bir şey diyemedi.

Öncelikle bu sadece hayali bir evren ve biz bu evrenin karakterlerini tartışıyoruz. Bu karakterler hakkındaki görüşlerimizden, bizim psikolojik tahlillerimizi yapamazsın, haddine değil. Yapmaya kalkarsan da, sana "Sen kimsin oluyorsun" diye sorarlar. Herkes kendi düşüncesini kendi mantığı ile açıklıyor, sen kendi düşünceni bildiğin dayatmaya çalışıyorsun.

Yukarıda üç madde verdim, sana göre bunlar mantıksızmış. Mantıksız olan kısımları söylersen sevinirim.
1. dilenmedi. Shichilikten çıkmayı da düşünmedi. Kendin çıkmış gibi gösterip lawı kandırdı. Dof shichilikten çıkması durumunda amirallerden değil kaidou ile muhatap olacağındna korktu. Yani 2 korku veren yerden kaidounun baskın çıkması gerekir. Ki doflamingo amirallerden korkmadığını aokijinin önünde smokayı dilimleyecekken gösterdi. Tek korkusu kaidou.

2. Kumanın devrimin ajanı olduğunu sen de ben de çok iyi biliyoruz. Kuma beyninin alınacağını bilse sence orada durur muydu? Bizimkilerin gemisini korurken hurdaya çıktı adam. Demekii tamir ederken beynini de almışlar. Bilse herhalde kaçardı.

3. Mihawka burada kalıp dövüşeceksin deselerdi dövüşürdü yani Shankse karşı? Jinbei kadar bile onuru yok mu bu adamın. Gördüğümüz üzere tek bir onursuzluk sergilediği sahne yok. Mihawkın bir çok toplantıya gelmediğini de biliyoruz. Onlarda yaptırım yok muydu? Savaşta kendisi gelmek istediği için geldi ve gitmek istediği için de gitti.

Ek olarak: birinin yanında karşılıklı çıkar için çalışan birisini köpek olarak kabul ediyorsak, hepimiz köpeğiz o zaman? Benim patronum ne dese yapıyorum. Köpek miyim ben? Eğer kendinizin köpek olduğunu kabul etmiyorsanız bu shichileri de kabul etmemelisiniz. A = B ise B=A gayet basit mantık.

Sizin mantığınıza göre tüm dünya köpek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık