Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, Hükümet Köpekleri miydi?

• Konbuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi

Shichiler denizcilerin köpeği mi?

• Kullanılan toplam oy
    285
kadın ucmuyor her yere yetişemez değil mi? belki de arayan girenler olduğu için gerek görmedi? tıpkı marconun araya girmesinde yaptığı gibi. bunu bilemeyiz yani.
Bahsettiğim sahneye bakarsan olay yerinde olan 4 kişi var. Jinbe, Luffy, Sakazuki ve Crocodile. Savaş alanının dışında bir yer üstelik, plazada değil.

Crocodile saldırır.
http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-578-page-11.html

Jinbe ve Luffy'yi, Buggy götürdükten sonrası (ki bu bahsettiğim olan bir dakika bile sürmemiştir)
http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-578-page-15.html

Bir sürü adam araya girmiş bile. O sırada Hancock, Marineford açıklarında bekleyen bir Denizci gemisinde duruyor.

http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-580-page-7.html

Bu olaydan önce Jinbe ve Marco, Luffy'yi Sakazuki'den kurtarmış ve kaçırmaya çalışmaktadır, Beyazsakal ise Denizciler'i indirmenin peşindedir. Marco, Luffy'yi kurtarmak için tüm imkanları seferber ederken, Hancock bir köşede korkuyla olayları izlemektedir.

http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-575-page-8.html

Diğer karakterler her yere yetişebiliyorken, Hancock'un olmadığı yerleri gösterince "Kadının her yerde olacak hali yok." şeklinde bir cevap alıyorum. Ondan daha komiği ise, araya girenlerin olduğundan bahsedilmesi. Yani bir köşede bekleyip "Araya giren olmazsa, ben saldırırım" mı diyor kendi kendine? Ateşe su taşıyan karınca olayıdır bu, arkadaşım. İşe yaramasa da, niyetini belli etsin. Dürbünle bakılacak mesafeden adam korunmaz.

Gravity

Bahsettiğim sahneye bakarsan olay yerinde olan 4 kişi var. Jinbe, Luffy, Sakazuki ve Crocodile. Savaş alanının dışında bir yer üstelik, plazada değil.

Crocodile saldırır.
http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-578-page-11.html

Jinbe ve Luffy'yi, Buggy götürdükten sonrası (ki bu bahsettiğim olan bir dakika bile sürmemiştir)
http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-578-page-15.html

Bir sürü adam araya girmiş bile. O sırada Hancock, Marineford açıklarında bekleyen bir Denizci gemisinde duruyor.

http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-580-page-7.html

Bu olaydan önce Jinbe ve Marco, Luffy'yi Sakazuki'den kurtarmış ve kaçırmaya çalışmaktadır, Beyazsakal ise Denizciler'i indirmenin peşindedir. Marco, Luffy'yi kurtarmak için tüm imkanları seferber ederken, Hancock bir köşede korkuyla olayları izlemektedir.

http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-575-page-8.html

Diğer karakterler her yere yetişebiliyorken, Hancock'un olmadığı yerleri gösterince "Kadının her yerde olacak hali yok." şeklinde bir cevap alıyorum. Ondan daha komiği ise, araya girenlerin olduğundan bahsedilmesi. Yani bir köşede bekleyip "Araya giren olmazsa, ben saldırırım" mı diyor kendi kendine? Ateşe su taşıyan karınca olayıdır bu, arkadaşım. İşe yaramasa da, niyetini belli etsin. Dürbünle bakılacak mesafeden adam korunmaz.
Boa korkusundan saldırmadı yani? Bari sen yapma. Sana göre dof da amiralden korktu. Hani smokanın üzerine oturup amiralin tehditi altındayken bile smokayı öldürdüğü sahnede de korktu mu? Zamanı olsa bal gibi kapışacaktı orada. Fujiden tehditi yiyince korkusundan mı tekme attı? Korkusundan mı onu daha sonra indireceğim dedi? Bizimkiler olmasa fujiyi indirmeyi deneyecekti. Belki indiremezdi o ayrı.

Sizin anlamadığınız şey şu: korkuyorsa köpeğidir mantığı içerisindesiniz. Sokakta senden iri ve seni dövebilecek senden güçlü olduğunu bildiğin birisi ile kavga edebilirsin. Dayak yesen bile problem değildir bu. Sizi bunu anlamıyorsunuz.

Korkuyor dediğiniz adamlar korksalar bile köpek gibi yalvaracak değiller. Çıkarlar shichilikten buyur gel derler. Siz ısrarla korkuyorlar diyorsunuz. Korkma diye bir şey de yok. 1 sahne de korkmayan kadın başka sahne de korktuğunu gösteren hiç bir şey yokken bile vay efendim uzaktan mı koruyacak, gitsin yakından korusun diyorsunuz. Emzirseydi?

Hadi diyelimki boa korktu. Hadi dof da korktu diyelim. Diğerleri nerede korktu?

Kuma amiralin elinden tüm tayfayı aldı gitti. Kizarudan mı korktu?

Mihawk madem korkusundan geldi savaşa, giderken niye korkmadı? Hani gel deyince gelecek git deyince gidecekti? Gel derken korkan adam giderken niye korkmadı?

Kuma savaşa korkusundan mı geldi? Kumanın koskoca 800 bölümde korktuğu 1 tane bile sahne yok. Mihawkın hiç yok. BB planları için gelmedi mi? Gün gibi ortada.

1 tanesini size göre korkarken gösterip sonra da hepsi korkak ve köpek diyorsunuz. Ki korksalar dahi bu köpek olduğunu göstermez. Siz de iş yerinizde kovulmaktan korkabilirsiniz bu sizi köpek yapmaz. Ama siz bu şekilde düşünüyorsunuz. Ve maalesef bunun farkında değilsiniz.

Aşağıdaki tespitimi de okursanız sevinirim:

Hayata bakış açınızı değiştirin. 4 yıl felsefe 2 yıldız psikoloji yüksek lisansı yaptım. Bu adamlara köpek diyenlerin patronları karşısında kendini köpek gibi görmeleri, patron olmaları durumda işe köpek almaları gerekir. Kredi borcum var işten çıkamam ne yapsalar he demek zorundayım diyen zihniyettir bu.

0 mantıkla konuşuyorsunuz. Ciddi söylüyorum bir psikiyatıra gidin. Aşağılamak veya hakaret etmek için demiyorum. Bu tamamen içinizdeki yetersizliğin başkaları üzerinden dışa vurumudur. Askerde komutanı tarafından ezilen, okulda öğretmenden dayak yiyen, evde babasından azar işiten bireyin kendindeki güçsüzlüğü kabul etmeyip evde karısını kızını çocuğunu dövmesi gibi basit bir örnekle açıklayabilirim. Ve maleef sizler bu durumda olduğunuzun farkında değilsiniz. Zira niteliksiz birey demek: nitelik sahibi olmayan ve niteliksiz olduğunun da farkında olmayan birey demektir.

Teşekkürler. Kimse alınmasın bu sadece bana üniversitede öğretilen bir tespit.

Boa korkusundan saldırmadı yani? Bari sen yapma. Sana göre dof da amiralden korktu. Hani smokanın üzerine oturup amiralin tehditi altındayken bile smokayı öldürdüğü sahnede de korktu mu? Zamanı olsa bal gibi kapışacaktı orada. Fujiden tehditi yiyince korkusundan mı tekme attı? Korkusundan mı onu daha sonra indireceğim dedi? Bizimkiler olmasa fujiyi indirmeyi deneyecekti. Belki indiremezdi o ayrı.

Sizin anlamadığınız şey şu: korkuyorsa köpeğidir mantığı içerisindesiniz. Sokakta senden iri ve seni dövebilecek senden güçlü olduğunu bildiğin birisi ile kavga edebilirsin. Dayak yesen bile problem değildir bu. Sizi bunu anlamıyorsunuz.

Korkuyor dediğiniz adamlar korksalar bile köpek gibi yalvaracak değiller. Çıkarlar shichilikten buyur gel derler. Siz ısrarla korkuyorlar diyorsunuz. Korkma diye bir şey de yok. 1 sahne de korkmayan kadın başka sahne de korktuğunu gösteren hiç bir şey yokken bile vay efendim uzaktan mı koruyacak, gitsin yakından korusun diyorsunuz. Emzirseydi?

Hadi diyelimki boa korktu. Hadi dof da korktu diyelim. Diğerleri nerede korktu?

Kuma amiralin elinden tüm tayfayı aldı gitti. Kizarudan mı korktu?

Mihawk madem korkusundan geldi savaşa, giderken niye korkmadı? Hani gel deyince gelecek git deyince gidecekti? Gel derken korkan adam giderken niye korkmadı?

Kuma savaşa korkusundan mı geldi? Kumanın koskoca 800 bölümde korktuğu 1 tane bile sahne yok. Mihawkın hiç yok. BB planları için gelmedi mi? Gün gibi ortada.

1 tanesini size göre korkarken gösterip sonra da hepsi korkak ve köpek diyorsunuz. Ki korksalar dahi bu köpek olduğunu göstermez. Siz de iş yerinizde kovulmaktan korkabilirsiniz bu sizi köpek yapmaz. Ama siz bu şekilde düşünüyorsunuz. Ve maalesef bunun farkında değilsiniz.

Aşağıdaki tespitimi de okursanız sevinirim:

Hayata bakış açınızı değiştirin. 4 yıl felsefe 2 yıldız psikoloji yüksek lisansı yaptım. Bu adamlara köpek diyenlerin patronları karşısında kendini köpek gibi görmeleri, patron olmaları durumda işe köpek almaları gerekir. Kredi borcum var işten çıkamam ne yapsalar he demek zorundayım diyen zihniyettir bu.

0 mantıkla konuşuyorsunuz. Ciddi söylüyorum bir psikiyatıra gidin. Aşağılamak veya hakaret etmek için demiyorum. Bu tamamen içinizdeki yetersizliğin başkaları üzerinden dışa vurumudur. Askerde komutanı tarafından ezilen, okulda öğretmenden dayak yiyen, evde babasından azar işiten bireyin kendindeki güçsüzlüğü kabul etmeyip evde karısını kızını çocuğunu dövmesi gibi basit bir örnekle açıklayabilirim. Ve maleef sizler bu durumda olduğunuzun farkında değilsiniz. Zira niteliksiz birey demek: nitelik sahibi olmayan ve niteliksiz olduğunun da farkında olmayan birey demektir.

Teşekkürler. Kimse alınmasın bu sadece bana üniversitede öğretilen bir tespit.
Hoşuna gitmeyen tartışmalarda karşı tarafa niteliksiz vs diye ezmeye kalkarsan bu forumda fazla yaşayamazsın ben sana söyliyim. Tartışma adabını öğren önce.

Gravity

Hoşuna gitmeyen tartışmalarda karşı tarafa niteliksiz vs diye ezmeye kalkarsan bu forumda fazla yaşayamazsın ben sana söyliyim. Tartışma adabını öğren önce.
Ortada bir hakaret yok. Mesleğim gereği bir tanım yapıyorum. Bunu bana değil bilime söyle.

@Taisho ben kendime süperim demiyorum. Benim de kusurlarım var ama ben kabul ediyorum kusurlarımı. Özel olduğu için söylemeyeyim. Arkadaşların da iyiliği için söylüyorum bir psikiyatra gitsinler. Ayıp değil bu. Başı ağrıyan adama ilaç iç demekle aynı şey. Bu kadar basit bir şey. Bunda kimse gücenmemeli. Tıpta ayıp olmaz. Tıpta hakaret de olmaz.

Köpek dediğin itaat eder. Lordların savaşa gelmiş olmalarını köpeklik olarak değerlendirenler neden bu adamların savaşta kafalarına göre takılmalarına gıkını çıkaramıyor ? :rolleyes:

Amiraller korkulacak bir güç. Bunun aksini söyleyecek olan çıkmaz herhalde. Ancak şu size mantıklı geliyor mu ?

Bir amiralden korkacaksın ama amiral burnunun dibindeyken amirale posta koyacaksın! :)

(Sabondy arc.) Kuma tüm tayfanın kaçmasını sağlayıp Rayleigh ile diyaloğa girmiş, Kizaru'ya da restini çekmiştir.

Bir amiralden korkacaksın ama denizciler karşısında yer alacaksın!

(Marineford arc) Jinbei. Ne yani önceden amiralden korkan adam daha sonradan korkmuyorum ülennnn mi dedi! :D

Mihawk Marineford'a köpeklik için mi gitti Luffy ilgisini çektiği için mi ? Aynı Mihawk elinde Luffy ve Zoro posterleriyle Shanks'ın yanına giden Mihawk. Aynı Mihawk shicbukai toplantısına ''ilgimi çeken bazı korsanlar var, onun için geldim'' diyen Mihawk. Adam Luffy-Zoro ikilisinin ilgisini çektiğini göstermek için, sırf bu ikili için bazı hareketler sergilediğini göstermek için daha ne yapsın ? Şunu anlamayıp hala bıdı bıdı yapmanın manası ne ola ki acabaaaa :fool:Aynı Mihawk Shanks geldiğinde ''kankim geldi ben kaçar'' diye değil amirale Sengoku'ya posta koyup giden adam değil mi ? Kısacası adam diyor ki;

-Toplantıya da canım istediği için gelirim savaşa da. İstediğim zaman da giderim. İsteyen gıkını çıkarsın hadi :oleyo2:

Aksini iddia edip bu adamı köpeklik ile suçlayana ancak he he derim :D

Mingo! Adam işler yolunda keyfim tıkırında diyip toplantıya katılıyor. Sonra da aksiyon olsun diye savaşa geliyor. Yukarıda @Tyr manga sayfasını atmış. Bu adam ne diyor ?

Patronum mu oldun üle! Canımı sıkma istediğim zaman lordluğu bırakırım :rolleyes:

Savaşta ne yapıyor ? Croco'ya adamım ol diye teklif götürüyor. Psikopatlık olsun diye milleti birbirine kırdırıyor. Aman denizcilere yardım ediyim kafasında mı sizce Mingo ? Adam zevk alıyor yahu. Sadist herif. ''Kim takar denizcileri!'' kafasında :)

Hancock! Hatun denizcilerin değil aşkın kölesi :D Denizciler çağırdığı için gelmiş olabilir. Ancak çağırdı geldi o zaman köpektir anlayışı yanlış. Çünkü savaşta yaptığı hiçbir şey köpekliğe uygun değil. Luffy ön plandaydı Hancock için. Kadın, denizci-korsan demedi alayını taş etti savaşta. Savaş öncesinde Luffy'yi Impel Down'a sokan kim ?

Law.. Shicbukai olma sebebi tamamen Mingo'dan intikam almakla alakalı. Zaten Law'ı da tanıyoruz. Öyle bir karakteri yok. O yüzden Law konusunu çok açmaya da gerek yok.

Bir Moria var köpek olan benim gözümde. O da köpek olmayacak irade ve karaktere sahip olmadığı için shici oldu. Hadi iradesi ve karakteri olmasa bile köpek olmayacak güce de sahip değil. Jinbei de amiralden güçsüz ama babalar gibi tavrını koydu ortaya. Moria bu ikisine de sahip olmadığı için denizci köpeğidir. Ancak istisnalar kaideler için önem teşkil etmez. Shicbukai denen oluşum 1 kişiden meydana gelmiyor. Bir kişi için tüm shicilere aynı muameleyi yapamayız ;)

Yahu arkadaşlar, shicbukailer zaten bazılarının iddia ettiği köpeklik yapan bir kurum olsa denizciler bu kurumu neden kaldırmak istesin ? Yani bazen yorum yapıyorsunuz ama sırf yorum olsun diye. Başka amaç yok. Evet, shicbukailer denizcilerin o kadar çok işine yarıyor ki denizciler bu kurumu terfi ettirerek dağıtmaya karar verdi! o_O

Aferin size, aferin :alkis:

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık