Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, Hükümet Köpekleri miydi?

• Konbuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi

Shichiler denizcilerin köpeği mi?

• Kullanılan toplam oy
    285
Ön muayeneni bekle. Önce bir değerlendirsin seni. Hemen nereye öyle kafana göre. :artiz:
Hea o zaman 2-3 cümle kuralım daha iyi değerlendirsin. İsteyerek veya zorunda kalarak hükümetin himayesi altına giriyorlar. Karşılığında itaat etmek zorundalar. Eğer bu karşılıklı çıkar taraflardan biri tarafından bozulursa sonuçlarına katlanacak olan yine tek taraf var gibi :/ Belki köpek benzetmesi biraz kışkırtıcı ama yerinde bir örnek.

Bu ilişki aklıma şunu getiriyor.

Yonkoulardan korkmayan 2-3 kişi var seride.
1-Diğer yonkoular
2-Luffy,
3-Garp

Korkma derecesini bilemem ama diğer karakterler ufak da olsa çok da olsa korkuyorlar bir yonkouyu görünce. Bu dediklerim haricinde.

kör topal

sanırsın shichiler gelmiş bunlara yalvarmış öldürme ne olur köpeğin olayım falan demiş. korkularından geldiler savaşa diyorlar.

boa madem korkuyordu niye aokijiye dalmaya kalktı diyorum. önceliği luffyi korumak diyorlar. ne fark eder. kadın korkmadığını gösterdi.

croco diyorum akainuya daldı, sengokuya posta koydu. cevap veremiyorlar.

bb ile law planlarını yürüttü diyorum. korktular diyorlar :D

kumanin beyni yok diyorum. bizimkilerin gemisini koruduktan sonra hurdaya çıktı diyorum. kendisi korkusundan beynini verdi diyorlar.

hepsi de köpek olmadığını biliyor.

bunlara göre amiraller filo amiralinin köpeğidir. savaş bitti dedi sengoku akainu gigikini çıkaramadı. o da mi köpek?

marco wbnin köpeği falan.

bunların yek bildiği birisi diğerinin lideri ise oburu köpektir.

başka hic bir dayanakları yok.

telden yazmak da ne zor. neyse uyuyorum artık. herkese iyi geceler.
Yahu sanji zaten köpeğin ta kendisi o zaman. Baksana adam İvankov'dan dayak yiyip travesti oluyor. Travesti adasına sığınıyor çünkü tekne yapamıyor. Zaten Luffy onun kaptanı bunların mantığına göre tüm tayfalar köpek.

Dof'un o atarları şöyle bir durum.
Mahallede bir iri çocuk olur. Döver herkesi. Arada hep dayak yiyen ondan korkan atarlanır ama gene de dayağını yer ve korkmaya devam eder.
Hah tam olarak bu işte o olay.

Dof yaşadığı olayın etkisiyle tepki veriyor. Yoksa Fuji'ye vurup DENİZCİLERİ karşısına almak istemez.
Aokiji amiral değil niye hala aynı şey söyleniyor? BB'nin ortağı olduğunu bilse korkardı.
Fakat o an öyle davransa bile dediğim şey işte. Bir anlık patlama onlar.
Kötü durumdayken öyle tepki veriyor. Zaten kötü bir durumda.
O an bu işi halledeyim de sonra onu hallederim diyor. Yani korkmuyor değil.

@Bavs
Korkmanın da çeşitleri var. Öyle ayyy kaçayım şeklinde korkmaz ama içinde bir şeyler pırpır olur.
1 vs 1 durumu olsa korkmaz mı o amiraller? Çok çok az olsa bile korkarlar ölümü hissedecekler çünkü.
O anlamda diyorum. Yoksa gayet cesaretli adamlar ama bir yere kadar. Güçlerinin yettiği yere kadar yani.

Belli bir amaç uğruna "Hükümet Köpeği" oluyorlar. Zaman atlamasından önce Kuma dışında verilen görevleri(Marineford dışında) pek umursayan yoktu. Zaman atlamasından sonrasını bilmiyorum.

Son düzenleme:
Şu yaa tayfa üyeleri de köpek o zaman diyenler herhalde son sayfayı okuyup yorum atıyor. Bin kere yazıldı hala birisi aynı şeyi diyor. Az okuyun yazılanları daha kaç kere açıklanacak bu durum?

@Gravity anket acıyorsun, actıgın ankette insanlara sadece iki secenek sunuyorsun. sonrada köpektiri secenleri psikiyatramı layık görüyorsun :D ilginc biri olsan gerek. bak yorumumun basına, köpek demesemde yazmısım allahtan sen bunu yazmadan... o yüzden psikiyatrdan yırttım galiba :D ama mantıksızlık sende, eger shicbukailerin korktukları için bile hükümete yanastıklarını düşünüyorsak, üsttekini secmek zorunda kalırız. madem yüksek lisans yapmısın o kadarını anlaman lazımdı. yoksa egitimini insanları dar kalıplara mecburen sürükleyip, onlara hakaret etmede ustalasmak üzerinemi yaptın :)

ayrıca olaya köpeklik acısından bakma, ihtiyac ve zorunluluk kavramlarını birleştir öyle bak. 10 calısanım var, hiç biri benden korkmak cekinmek zorunda degil. ancak benden memnunlarsa veya piyasa kötüyse bende kalırlar. ama ne olursa olsun dısarıda bensizde hayatta kalma olasılıkları, benimle olduklarından cok daha düşük degil. basit bir örnek bu. her biri bir sekilde yasamına devam edebilir. shicibukailer ise ya yakalanıyorlar, yada ortalardan kayboluyorlar. yoksa tespit edilip gercekten alınmak istenirlerse alınırlar.

doflamingo ve crocodile hapse atıldı. jinbeide öyle. law luffy sayesinde kurtuldu.hancock, kuma, mihawk ,buggy, weevil bunlar daha hala shicibukailer. moriayıda gözden cıkarttılar kactı, ortalarda yok. bunlarıda dikkate al... son olarakta kimseye hakaret etme, forumun seviyesi algıladıgından daha yüksek, sen kaybedersin, bosuna banlanma ;)

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık