Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, Hükümet Köpekleri miydi?

• Konbuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi

Shichiler denizcilerin köpeği mi?

• Kullanılan toplam oy
    285
Hükümet'in köpeği falan değiller, en basitinden Mihawk istese anında bırakır. Kafasına göre takılmak için Şiçi olmuş, yoksa gücü kuvveti yerinde. Zaten diğerlerini MF'de gördük, pek iplemiyorlar WG'i.

Şidmi hani korktu korkmadı değil bence asıl olay. Çünkü Crocodile'ın WB'ye saldırmaya hazırlandığını gördük. WB'den korkmayan adam hangi Amiral'den korkar..
Crocodile'ın yaptığı şey sence meydan okumak mı yoksa Squardo'nun yaptığı gibi haince arkadan vurmaya çalışmak mı ? Bence ikincisi. Crocodile, Wb'den korkmasa o şekilde değil direk meydan okurdu, ve shichibukai'da olmazdı.

Amiral mevzusunda ise, Akainu'ya arkadan saldırdı daha sonra da Marco'nun takımının arkasına saklandı, yaptığı bir cesaret örneği göremiyorum ben.

Son düzenleme:
Crocodile'ın yaptığı şey sence meydan okumak mı yoksa Squardo'nun yaptığı gibi haince arkadan vurmaya çalışmak mı ? Bence ikincisi. Crocodile, Wb'den korkmasa o şekilde değil direk meydan okurdu, ve shichibukai'da olmazdı.

Amiral mevzusunda ise, Akainu'ya arkadan saldırdı sonra daha sonra da Marco'nun takımının arkasına saklandı, yaptığı bir cesaret örneği göremiyorum ben.
Zamanında da WB'ye dalacak kadar cesur biriymiş bu Crocodile. Ve şu arada saldırmaya gitmiş. Yahu WB'ye direk saldırabilecek bir adamdan bahsediyoruz. Arkadan felanı pek önemli değil. Çünkü WB'nin bir hayvanat olduğunu biliyoruz. Belki arakdan saldırsa bir ihtimal şansı olur diye.:D o yönden atak yapmış. Yani korkma olayı ayrı bir şey. Çekinmek felan gücünü bilmek ayrı şeyler.

Hükümet'in köpeği falan değiller, en basitinden Mihawk istese anında bırakır. Kafasına göre takılmak için Şiçi olmuş, yoksa gücü kuvveti yerinde. Zaten diğerlerini MF'de gördük, pek iplemiyorlar WG'i.
Kafasına göre takılmak istiyorsa şiçi niye oluyor. Sen bir nevi hükümete bağlı oluyorsun. Kafasına göre takılmak isteyen biri Luffy gibi olur. Kimseyi takmaz.

Zamanında da WB'ye dalacak kadar cesur biriymiş bu Crocodile. Ve şu arada saldırmaya gitmiş. Yahu WB'ye direk saldırabilecek bir adamdan bahsediyoruz. Arkadan felanı pek önemli değil. Çünkü WB'nin bir hayvanat olduğunu biliyoruz. Belki arakdan saldırsa bir ihtimal şansı olur diye.:D o yönden atak yapmış. Yani korkma olayı ayrı bir şey. Çekinmek felan gücünü bilmek ayrı şeyler.
Tamamda sen direk meydan okumuş gibi söylüyorsun, arkadan haince saldırmak nasıl korkmamak oluyor ? Doflamingo, Isshou'ya şansı varken tekme atarak indirmeye çalışıyor başarısız oluyor, sonra saldırıyor mu ? Hayır. Yenemeyeceğini ve tek şansının sinsice saldırmak olduğunu biliyor çünkü.

Wb'ye daldığı ile ilgili bir şey bilmiyoruz, Oda'nın söylediğine göre Wb Croco'yu böcek gibi ezmiş ve mahvetmiş, Wb'nin canını sıkmıştır, o da gidip indirmiştir, Wb'nin her yendiği adama, Wb'ye zamanında dalmıştır o yüzden cesurdur diyeceksek ohoo... O zaman Moria'da Kaido'ya dalmıştır ve Moria'da cesurdur dememiz lazım, kaldı ki bu dövüşler nasıl oldu bilmiyoruz gayet rahat şekilde Wb ile Kaido ilk saldıran taraf olmuş olabilir.

Tamamda sen direk meydan okumuş gibi söylüyorsun, arkadan haince saldırmak nasıl korkmamak oluyor ? Doflamingo, Isshou'ya şansı varken tekme atarak indirmeye çalışıyor başarısız oluyor, sonra saldırıyor mu ? Hayır.

Wb'ye daldığı ile ilgili bir şey bilmiyoruz, Oda'nın söylediğine göre Wb Croco'yu böcek gibi ezmiş ve mahvetmiş, Wb'nin canını sıkmıştır, o da gidip indirmiştir, Wb'nin her yendiği adam, Wb'ye zamanında dalmıştır diye cesur olacaksa ohoo...
WB'nin her yendiği adam değil. WB her yendiği adama İsmiyle hitap etmiyordur herhalde di mi ? Crocodile'ın WB ile bir mazisi olduğu çok belli. Yahu WB'den çekinen korkan adam savaşa niye WB için gelsin.

Köpek dediğin itaat eder. Lordların savaşa gelmiş olmalarını köpeklik olarak değerlendirenler neden bu adamların savaşta kafalarına göre takılmalarına gıkını çıkaramıyor ? :rolleyes:

Amiraller korkulacak bir güç. Bunun aksini söyleyecek olan çıkmaz herhalde. Ancak şu size mantıklı geliyor mu ?

Bir amiralden korkacaksın ama amiral burnunun dibindeyken amirale posta koyacaksın! :)

(Sabondy arc.) Kuma tüm tayfanın kaçmasını sağlayıp Rayleigh ile diyaloğa girmiş, Kizaru'ya da restini çekmiştir.

Bir amiralden korkacaksın ama denizciler karşısında yer alacaksın!

(Marineford arc) Jinbei. Ne yani önceden amiralden korkan adam daha sonradan korkmuyorum ülennnn mi dedi! :D

Mihawk Marineford'a köpeklik için mi gitti Luffy ilgisini çektiği için mi ? Aynı Mihawk elinde Luffy ve Zoro posterleriyle Shanks'ın yanına giden Mihawk. Aynı Mihawk shicbukai toplantısına ''ilgimi çeken bazı korsanlar var, onun için geldim'' diyen Mihawk. Adam Luffy-Zoro ikilisinin ilgisini çektiğini göstermek için, sırf bu ikili için bazı hareketler sergilediğini göstermek için daha ne yapsın ? Şunu anlamayıp hala bıdı bıdı yapmanın manası ne ola ki acabaaaa :fool:Aynı Mihawk Shanks geldiğinde ''kankim geldi ben kaçar'' diye değil amirale Sengoku'ya posta koyup giden adam değil mi ? Kısacası adam diyor ki;

-Toplantıya da canım istediği için gelirim savaşa da. İstediğim zaman da giderim. İsteyen gıkını çıkarsın hadi :oleyo2:

Aksini iddia edip bu adamı köpeklik ile suçlayana ancak he he derim :D

Mingo! Adam işler yolunda keyfim tıkırında diyip toplantıya katılıyor. Sonra da aksiyon olsun diye savaşa geliyor. Yukarıda @Tyr manga sayfasını atmış. Bu adam ne diyor ?

Patronum mu oldun üle! Canımı sıkma istediğim zaman lordluğu bırakırım :rolleyes:

Savaşta ne yapıyor ? Croco'ya adamım ol diye teklif götürüyor. Psikopatlık olsun diye milleti birbirine kırdırıyor. Aman denizcilere yardım ediyim kafasında mı sizce Mingo ? Adam zevk alıyor yahu. Sadist herif. ''Kim takar denizcileri!'' kafasında :)

Hancock! Hatun denizcilerin değil aşkın kölesi :D Denizciler çağırdığı için gelmiş olabilir. Ancak çağırdı geldi o zaman köpektir anlayışı yanlış. Çünkü savaşta yaptığı hiçbir şey köpekliğe uygun değil. Luffy ön plandaydı Hancock için. Kadın, denizci-korsan demedi alayını taş etti savaşta. Savaş öncesinde Luffy'yi Impel Down'a sokan kim ?

Law.. Shicbukai olma sebebi tamamen Mingo'dan intikam almakla alakalı. Zaten Law'ı da tanıyoruz. Öyle bir karakteri yok. O yüzden Law konusunu çok açmaya da gerek yok.

Bir Moria var köpek olan benim gözümde. O da köpek olmayacak irade ve karaktere sahip olmadığı için shici oldu. Hadi iradesi ve karakteri olmasa bile köpek olmayacak güce de sahip değil. Jinbei de amiralden güçsüz ama babalar gibi tavrını koydu ortaya. Moria bu ikisine de sahip olmadığı için denizci köpeğidir. Ancak istisnalar kaideler için önem teşkil etmez. Shicbukai denen oluşum 1 kişiden meydana gelmiyor. Bir kişi için tüm shicilere aynı muameleyi yapamayız ;)

Yahu arkadaşlar, shicbukailer zaten bazılarının iddia ettiği köpeklik yapan bir kurum olsa denizciler bu kurumu neden kaldırmak istesin ? Yani bazen yorum yapıyorsunuz ama sırf yorum olsun diye. Başka amaç yok. Evet, shicbukailer denizcilerin o kadar çok işine yarıyor ki denizciler bu kurumu terfi ettirerek dağıtmaya karar verdi! o_O

Aferin size, aferin :alkis:
Telden girdiğim için mesajin hepsini aliyorum lakin bir düzeltme yapmakta fayda var. Mihawk savaşa Luffye olan ilgisi yüzünden gelmiyor, çünkü Luffy'nin savaşa geleceğinden habersiz kendisi. Luffyler de sonradan iştirak ediyor savaşa. O kısım yanlış olmuş.

WB'nin her yendiği adam değil. WB her yendiği adama İsmiyle hitap etmiyordur herhalde di mi ? Crocodile'ın WB ile bir mazisi olduğu çok belli. Yahu WB'den çekinen korkan adam savaşa niye WB için gelsin.
Sence niye ? Ace ne diyor, benim babalığı yenebileceğini mi zannediyorsun, Croco'da diyor ki sadece ben değil bak burada bir sürü onun kellesini almak isteyen kişi var diyor. Croco o savaşın galibinin az çok kim olduğunu tahmin etmiştir, ve fırsattan istifade nasılsa yenilecek bende Wb'den intikamımı alabilirim demiştir, Wb'ye direk olarak meydan okumamış ki bu adama Wb'den korkmuyor diyelim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık