Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sasori mi, Yoksa Deidara mı Daha Güçlüdür?

Sizce hangisi daha güçlü ?

• Kullanılan toplam oy
    72
Canon olmayan yanlış hurafelere inananlar diyorsun bize
Bunu dediğim mesajı alıntılayabilir misin ? Biraz fazla demogoji oldu dostum bu.
ne dediğini bilmiyorsun bir kavramla da suçlarken karşı tarafı.
Ben bir şeyle suçladığımı hatırlamıyorum dostum.

Bunu bil de ona göre yorumlara devam et.
Dostum ben devam ettim zaten tonla kanıtla, direkt mangadan sahnelerle.

adamın kendi çizdiği mangasında karakterinin ağzından bizzat çıkan canon lafları kabul etmiyorsun.
Dostum. Söylemler (statement yani) tek başına sadece bir ipucudur. Ancak söylemler itibar, istikrar, beceri gösterimleri (Feats) ve de başarılar ile desteklendiğinde tam adresini bulur. Kaldı ki orada Deidara'nın hedef şaşırtmak için demediğini %100 kanıtlayabilecek biri var mı ? Yok. Sandığın kadar net bir konu değil o. Ayrıca işine gelince mangaka ne derse o deyip. İşinize gelmeyince o laf boş demektense bu şekilde hepsini belli şekilde desteklenebilir olmalarını beklemek daha adil geliyor bana dostum.

Headcanon demek de bir hakaret ya da suçlama değildir. Çok fazla kendi yorumlaman ve de çıkarımların üzerinden gidiyorsan kendi kafandaki canonu dikkate alıyorsun demektir. Deyimdir bu.

Neyse o söylem olayını geçtik zaten başka bir argümanın varsa. Buyur güzel güzel tartışalım bak ben kaç sayfadır manga panelleri ile doldurdum. Beklerim.

Obito>Nagato>İtachi>Orochimaru>Kisame>Sasori>Kakuzu>Deidara>Konan>Hidan>Zetsu

Şaka maka İtachi altını Zoro alır
Sıralama başlarda güzel sonlarda kötü. Ayrıca şaka maka Zoro orada en fazla 3 kişi falan alabilir. O da şartlara bağlı. Ama konuyu değiştirmeyelim.

Yav şu şannaro diye gelen Sakuraya bak kızın işi bir osmanlıya bakar ama tabi bayanlara vurmayız. Bi tane neydüğü belirsiz hokage yendi diye Sasori göklere çıkarılıyor lakin Deidera Garayı yendi ve sonrada Sasukeye yenildi.

Bu arada Sasori ilk ölen Akatsukimiydi? Biri şunların mefta sıradını bir yazsın bakam. :good:

Yav şu şannaro diye gelen Sakuraya bak kızın işi bir osmanlıya bakar ama tabi bayanlara vurmayız. Bi tane neydüğü belirsiz hokage yendi diye Sasori göklere çıkarılıyor lakin Deidera Garayı yendi ve sonrada Sasukeye yenildi.

Bu arada Sasori ilk ölen Akatsukimiydi? Biri şunların mefta sıradını bir yazsın bakam. :good:
1-Sasori
2-Hidan
3-Kakuzu
4-Deidara
5-İtachi
6-Nagato
7-Kisame
8-Konan
9-Obito

İlk ölen Sasori,son ölen ise Obito.

Son düzenleme:
Doğru ancak Tüm Bedenini uçuracak bir atak yiyince. Anlamı kalmıyor.
Yiyince anlamı kalmaz zaten ama olay yiyip yemeyeceği. O yüzden sadece sağlık olarak bakarsak S>D dedim.

Evet. Zira Shippuden başı Sakura'nın yıkım gücü ile Deidara'nın atacağı düzinelerce farklı boy ve yoğunluktaki bombalar bir değil.

Sasori'nin dövüştüğü Sakura, şu kadarcık kaya için geriye çekilip, gerilip öyle vurmak zorunda (ki o zaman bile kayayı tamamen patlatmıyor sadece daha küçük bloklara dönüşecek şekilde kırabiliyor).

Öte yandan Deidara'nın C3'ü kum köyünün yarısından fazlasını yok edecekti :D

Şunu atsa Sasori + kuklaları + tüm alan gg
Yalnız görüntüye göre yıkım gücü belirliyorsun. Bu bomba yeri dibe göçertti diye güçlü mü oluyor? Bu güçte bir bombayı yoğun olarak kullansa kukla falan kalmazdı zaten katılıyorum ama Sakura'nın Tsunade'ye çok uzak olmayan hızı ve gücü bir kukla alıyordu. Alan vuran bomba bütün hasarı odaklamıyor. Kuklalar zarar görür ama hepsini silip süpüreceğini düşünmüyorum. Gerçek dünyada değiliz ki bu adamların dayanıklılığına fazla gelsin bu.

C3'e gelirsek daha savaş arc başlamadan çakrası azalmış Gaara'nın kumları tarafından durduruluyor. Ama yine de bu atak da aynı şekilde güçlü zira bütün kuklaların aynı yerde durması için bir sebep yok. Çünkü ikisi de birbirlerini tanıyorlar ve görev ortakları. (Bu bence eşleşme avantajına girer ikisi için de.)

Attığın Sakura panelindeki taş ise Akatsuki'nin gizlenme yerine giriş. Deidara'nın patlatacak olduğu kumlu topraklarla bir tutma bence.
Savaş başladığında ise Sakura Hinata'nın 64'lü mü 32'li mi ne vuruşuyla yıktığı adamı tekliyor.

Yere ufak bir vuruşuyla (Shippuuden başı) yeri kaç parçaya ayırıyor ve ciddi bile değil. Bunların üstüne zaten güçlendi az da olsa.

Kukla kontrol hızına Sakura bile uyum sağlıyor bir süre sonra.

Burada Chiyo, Sakura'nun Sasori'nin atak dokusunu ve tarzını çözdüğünü. Bu nokta da onun onu kontrol etmesine bile ihtiyacının olmadığını. Hayal edemeyeceği kadar iyi olduğunu söylüyor. Zaten dövüş boyunca Sasori de övüyor Sakura'yu ve onun reflekslerini vs

Şimdi Sasori ve Chiyo'nun kombat hızını ve uyum sağlama becerisini bu kadar övdüğü Sasuke. Bu arktan sonra gerçekleşecek olan (yani Sasori dövüşü sonrası daha da tecrübe kazanan ve güçlenen Sakuranın olduğu ark) arkta Sasuke ile karşılaşınca şu oluyor;

Sakurai Sasuke'nin ne zaman Naruto'nun yanına geldiğini göremiyor bile .

Sakura'nın karşılaştığı Sasuke'den daha güçlü bir Sasuke ile Deidara karşılaştığında da bu oluyor.

Deidara, Sasuke hareketinin ortasındayken anlamasına rağmen Deidara zamanında kaçıyor.

Zaten Deidara'nın nasıl 2 koluı yokkten Team Gai ile çarpıştığını 1-2 sayfa önce atmış hız farkını göstermiştim. Burada da mıhlamış olduk.

Sakura bile Sasori'ye blitz atabiliyorken. Sakura'nın nasıl hareket ettiğini gözlemleyemediği adamın biraz daha güçlü haline Deidara gayet uyum sağlıyor. Nitekim Sasori'nin kukla kontrol hızının gram anlamı yok.
Zaten kendin de demiş olmadın mı cevabı? Sakura ilk başlarda Chiyo tarafından kontrol edilecek kadar yetersiz kalıyor ama zamanla hızına alışıyor ve tek başına blitz atabiliyor kuklalara.
Gördüğün gibi bu videoda Sakura'nın her atak da kontrol edilerek anca kaçışı var. Ayrıca gücüyle Kazekage'nin metal bloğunu kaç metre uçuruyor. Aynı yumruklarla ise kukla avlıyor.

Sasuke'de ise aynı hatta daha kötü bir durum var. Sasuke'yi kurtarmaya arkadaş canlısı bir havayla gidiyorlar ve daha Sasuke'ye düşmanlık beslemeden Sasuke hızlanıyor. Deidara ile dövüşünde ise iki taraf da dövüşe hazır ve aralarında mesafe var. Sasuke'nin Naruto'gilin yanına şıp diye inmesi gibi kapanmayacak bir mesafe.

Sorduğum sorunun yanıtı olabilecek bir cevap değil bu hocam.
Ben de zaten mümkün dedim. Kesin bir yolunu ben de bilmiyordum. Ama birbirlerinin gizli saldırılarını biliyorlarsa yaklaşmama ihtimali var demek istedim.

Çağıramazdı. Çakrası neredeyse tükenmişti ve bitap haldeydi. Bu yüzden ne olur ne olmaz diye kanının olduğu ufak bir tüpü Suigetsu da bırakmış adam. Yani yapabilse yapardı. Yapamadı işte nokta.
Sasuke hal ayakta hızlanıp yumruklayacak kadar enerjikti. Ki çakra olarak yetersiz saysak bile bu ataktan kaçmak için çakra bırakırdı. Sasori Deidara'yı çok iyi tanıyor Sasuke'nin aksine.

Aksini söylemedik zaten. Ancak Bu Sasuke bile Sakura'nın hareketlerini okuyamadığı bir seviyede idi (Sasori'den de güçlüydü) . Nitekim, MS'in konuyla alakası yok. Chiyo + Sakura'dan iyidir Hebi Sasuke.
O Sasuke kirin bile kullanmadı yalnız hatırladığım kadarıyla Deidara karşısında. Tam anti özellik olmasına rağmen.

Tamam da Deidara'nın olayı bu değil ki. Orada Gaara'yı canlı yakalaması gerektiği için, ona aşırı çakra harcatması gerekiyordu. Bunu da köyü kullanarak yaptı. Deidara'nın ana gücü siviller ile tehdit etmek değil ki ? Bu adamın gücünün ve başarılarının bir parçası değil yani :D :D Sasuke dövüşünde de mi sivillerle tehdit etti. Kolları yokken Team Kakashi + Team Gai arasından da mı halkı tehdit ederek kaçtı ? Ne alaka hocam.
Dediğin örnekler alakasız olmuş biraz çünkü ikisinde de yakında hiç kimse yoktu. Onun dışında canlı yakalaması köye C3 salıp Gaara'yı dev bir savunma yapmak zorunda olduğunu değiştirmiyor. Ya da savunurken açık bulmasını. Bu kesinlikle adil bir dövüş değildi.

Dostum, bunlar ninja dövüşler adil olacak diye bir şey yok. Sasori, 3. kazekage öldürdü diye övebiliyorsun ama bu adil bir şekilde mi oldu ? Bilmiyoruz.

Kaldı ki adamın bir köyün yarısını yok edebilecek atağı var. Ne adil ne değil önemli değil. Katılıyorum farklı şartlar altında Gaara yenilmezdi. Ancak şunu da unutmamak gerek. Deidara en güçlü 2 ultimate atağını ve C2 Ejderini kullanmadan yaptı bunu. O da tam en üst seviyesinde değildi yani.
Yalnız ben öldürdü diye övmedim ki. Ben sadece . Kazekage'ye sahip diye övdüm, yanlış anlaşılmasın. Ama son dediklerine ben de katılıyorum. İzole bir ortamda sonuç değişebilirdi iki taraf için de.

Ama bu tartışmadan sonra Deidara'nın aklımdakinden daha güçlü olduğunu hatırladım. Bana sorsan hala Sasori ya da berabere derim ama Deidara'nın kazanma ihtimali de az değil cidden.

İlk düşündüğümde sasori dedim ama düşündükçe fikrim değişti. Sasoriye büyük saygı vardı seri boyunca deidara ise biraz fazla konuşan karakter olduğu için ve itachiye yenildiği daha küçük görüyordum.

Sonra hesaba şunu koydum, deidara kendini uçurabiliyor hava üstünlüğü çok bariz. Tepede uçup aşağıyı bombalar yorulunca kaçıp dinlenip tekrar gelir.

Bunu dediğim mesajı alıntılayabilir misin ? Biraz fazla demogoji oldu dostum bu.

Ben bir şeyle suçladığımı hatırlamıyorum dostum.

Dostum ben devam ettim zaten tonla kanıtla, direkt mangadan sahnelerle.

Dostum. Söylemler (statement yani) tek başına sadece bir ipucudur. Ancak söylemler itibar, istikrar, beceri gösterimleri (Feats) ve de başarılar ile desteklendiğinde tam adresini bulur. Kaldı ki orada Deidara'nın hedef şaşırtmak için demediğini %100 kanıtlayabilecek biri var mı ? Yok. Sandığın kadar net bir konu değil o. Ayrıca işine gelince mangaka ne derse o deyip. İşinize gelmeyince o laf boş demektense bu şekilde hepsini belli şekilde desteklenebilir olmalarını beklemek daha adil geliyor bana dostum.

Headcanon demek de bir hakaret ya da suçlama değildir. Çok fazla kendi yorumlaman ve de çıkarımların üzerinden gidiyorsan kendi kafandaki canonu dikkate alıyorsun demektir. Deyimdir bu.

Neyse o söylem olayını geçtik zaten başka bir argümanın varsa. Buyur güzel güzel tartışalım bak ben kaç sayfadır manga panelleri ile doldurdum. Beklerim.

Sıralama başlarda güzel sonlarda kötü. Ayrıca şaka maka Zoro orada en fazla 3 kişi falan alabilir. O da şartlara bağlı. Ama konuyu değiştirmeyelim.
Söylediklerim headcanon kavramının açılımıyla ilgiliydi türkçe karşılığıyla ilgili yani ona göre algıladım yani bana yapılan yakıştırmayı.Söylemler nasıl ipucu oluyor. :confused: Şaşırtma gibi yanıltıcı olayları kanıtlayamazsan eğer nasıl ipucu oluyor yani.3.Hokage mangada Profesör diye geçtiği zaman yaaa ben inanmıyorum görmem lazım mı diyeceksin.O adama da mesela tonla övgü var hepsini görmedik diye çöpe mi atalım ?Yada mangaka %100 canon olarak belirtip SBS ve databookta açıklama yaptığı zaman inanmıyorum görmem lazım mı olacak.Bu yüzden bu savunma stilini anlayamıyorum.Eser sahibi olsa kendi hayrete düşer.Yani sadece naruto için geçerli değil bu misal op için de geçerli.Ben seriye o kadar hakim değilim fanatiği yapmamıştı zamanında manga sayfası kurcalayacak halim de yok şu an ama bir tane güzel analiz görmüştüm Sasori hakkında onu bulunca bugün paylaşabilirim.Ne diyeceğini merak ettim.

Son düzenleme:
Şaşırtma gibi yanıltıcı olayları kanıtlayamazsan eğer nasıl ipucu oluyor yani.
Sen ciddi olduğunu kanıtlayabiliyor musun ?

3.Hokage mangada Profesör diye geçtiği zaman yaaa ben inanmıyorum görmem lazım mı diyeceksin.
Profesör çok akademik bir lakap adamın bilginliğinden geliyor bunu feat olarak göremezsin. Ama mesela Hiruzen için Şinobi Tanrısı deniliyordu .Seride Şinobi Tanrısı diye çağırılan üç kişiden biri bu. Diğerleri de Rikudo Sennin ile Hashirama ne yani şimdi Hiruzen en az Hashirama seviye mi ? Aynı Hiruzen için konoha da geliştirilen tüm jutsuları bildiği söyleniyor. O zaman Hİruzen konularında rasengan + hiraishin yapıp üstüne 7 kapı açabilen bir Hiruzen neden konuşmuyoruz ? Mangada geçti sonuçta.

Ancak söylemlerin sağlaması olmadığı için bunun böyle olmadığını biliyoruz. Zabuza, Haku için Kakashi'ye "Yeteneği ve kapasitesi ikimizin toplamından bile daha fazla" dedi. Sonra gitti geninlere yenildi ? Sağlama ne oldu ? Yalan oldu.

Nitekim Söylemler sağlaması varsa, inanılır ise bir anlamı var.

Nagato'nun Deidara'yı daha güçlü görmesi ile Deidara'nın Sasori'yi daha üstün görmesi iki söylem. Bu ikisi birbirini götürse.Sasori için bu laf harici, Deidara'nın üstünde olduğunu ima eden bir feat dizilimi ya da olaylar silsilesi gösterebilirsin dostum ? Gözteremezsin. Tek bir söyleme yapışmış kalmışsın.

Tabiki Sasori. Zaten takım halindeyken Deidara’nın efendisiydi.
Senpai ne zamandan beridir = Efendi oldu ?

Kaldı ki Deidara'da Tobi'nin efendisi idi :D O zaman Deidara, Akatsuki'nin liderinden güçlü mü ? :D Deidara 19 yaşında idi ve ekibe katılan en yeni 2. üye idi. Elbette Sasori, senpaisi olacak.

zaten ama olay yiyip yemeyeceği
Bunu Sasori'nin çok daha yavaş olduğunu kanıtlayarak hallettik zaten.

Sakura'nın Tsunade'ye çok uzak olmayan hızı ve gücü bir kukla alıyordu.
Sasori ile dövüşen Sakura'nın gücü ve hızı Tsunade'ye çooook uzak.

Ve Sakura dövüş stili sebebi ile her seferinde bir ya da 2 kuklaya vurabilir. Ama alan saldırısı böyle bir şey değil .Yumruk ile Bomba arasındaki farkı ayırt etmeden tartışamayız bunu.

Attığın Sakura panelindeki taş ise Akatsuki'nin gizlenme yerine giriş. Deidara'nın patlatacak olduğu kumlu topraklarla bir tutma bence.
Bence sen de bir tutma :D Çünkü Gaara'nın kaldırdığı kum o ufak taş bloğundan çok çok çok daha öte bir güç.

Yere ufak bir vuruşuyla (Shippuuden başı) yeri kaç parçaya ayırıyor ve ciddi bile değil. Bunların üstüne zaten güçlendi az da olsa.
Şu feati paylaşman bile abes. Aga bu tarz gösterimlerin elinde C2, C3, C4, C0 gibi anormal güçte teknikler olan, uçan kaçan. Sasori'den daha hızlı, yakın dövüşü daha iyi olan biri için anlamı yok.

Savaş başladığında ise Sakura Hinata'nın 64'lü mü 32'li mi ne vuruşuyla yıktığı adamı tekliyor.
Savaş Arkı bu VE Sakura burada Byakugo tekniği kullanıyor ? Konuyla alakası ne ?

Deidara ile dövüşünde ise iki taraf da dövüşe hazır ve aralarında mesafe var.
Deidara dövüşündeki mesafe, Takım 7 ile arasındaki mesafe'den daha kısa yalnız. :D Ayrıca arkadaş canlısı olmak ile birini "görememek" alakasız. Ben niye Sakura ağzının ortasına vurmadı demiyorum ki sana. Kız takip edemiyor.

Sasori Deidara'yı çok iyi tanıyor Sasuke'nin aksine.
Daha önce Deidara'yı ölürken mi gördü ? Ne bilsin C0 'ı bilse bile atak 20 KM'yi kaplıyor ve anında olup bitiyor Nasıl kaçacak ? MAnda gibi bir savunması da yok. Hayal kurmayalım.

Dediğin örnekler alakasız olmuş biraz çünkü ikisinde de yakında hiç kimse yoktu. Onun dışında canlı yakalaması köye C3 salıp Gaara'yı dev bir savunma yapmak zorunda olduğunu değiştirmiyor. Ya da savunurken açık bulmasını. Bu kesinlikle adil bir dövüş değildi.
KOnumuz adamın featleri, adil dövüşmesi değil. Sasori'de Chiyo ve Sakura'ya verebildiği tek hasarı sıyrıklardan verdi hiç birine bir atak isabet ettiremedi ancak zehirli silahları olduğundan sıyrıklar bile işe yarıyordu ? Bu adil mi ? Değil ama olmak zorunda mı ? Değil. Peki konumuz adil oluşu mu ? Hiç değil. O yüzden bunu geç

Ama bu tartışmadan sonra Deidara'nın aklımdakinden daha güçlü olduğunu hatırladım. Bana sorsan hala Sasori ya da berabere derim ama Deidara'nın kazanma ihtimali de az değil cidden.
Teşekkürler. Şahsen ben Sasori'ye ancak mağara gibi kapalı bir alanda şans veririm. Açık alanda hiç şans veremiyorum.

Bu arada Sasori ilk ölen Akatsukimiydi?
Evet ilk ölen Akatsuki.

Sasori'nin seride dövüştüğü kişiler -> Sakura + Chiyo + Kankuro + Sai

Deidara'nın -> Kakashi + Naruto + Gaara + Tüm Kum Köyü + Hebi Sasuke + 3 Kuyruklu + Onoki + Sai + Omoi + Kankuro

Deidara'nın dahilerinden biri sayıldığı köyün önemli ve de mangada görebildiğimiz ninjaları -> Muu + Onoki + Kitsuchi + Kurotsuchi + Gari + Han + Roshi + Akatssuchi

Sasori'nin en güçlülerinden sayıldığı köyün önemli ninjaları ve de mangada görebildiğimiz ninjaları -> Gaara, Chiyo, Baki, Kankuro, Temari, 3. Kazekage (kukla olarak)

Deidara'nın en güçlü atağı 20 Km çaplı alandaki her şeyi yok ediyor. Ve patlamanın boyu onlarca, yüzlerce kilometre öteden görülüyor. En güçlü ikinci atağı gene yüzlerce metre içerisindeki canlı her şeyi atomlarına ayıracak nano patlayıcılar yayıyor. Görmek ve sezmek için özel olarak donanımlandırılmış olman lazım. En güçlü 3. atağı ise Bir köyün çok büyük bir bölümünü yok edebiliyor.

Sasori'nin en güçlü atağı bir mağara'nın duvarını parçalıyor.

Bilmem !? Daha ne kadar altınız çizmeliyiz ?

Edit: Ben ankete girdiğimde Deidara %27.3idi. Şimdi yaklaşık 50-50'ye elli olmuş. Aklın yolu bir demek ki mangadan panellerle anlatınca daha fazla insan hem fikir olmuş. Seriyi unutanlar da hatırladılar belki de. Sevindim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık