Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sasori mi, Yoksa Deidara mı Daha Güçlüdür?

Sizce hangisi daha güçlü ?

• Kullanılan toplam oy
    72
Yenilenme=S>D (Adam kukla olmuş zaten zayıf noktası da kalbi vücut olarak.)
Adam kukla ama yenilenmiyor ki ? Aksine bu onu daha kırılgan yapıyor.
Hax özellikler=S>D
Deidara'da C4 gibi bir şey varken. Sasori'nin zehir hax'ı çok ilkel kalır.

Üstünlük=S>D (Sasori patlamaları kendi almak zorunda bile değil.)
Bu da bir başka saçma bakış açısı. Adamın patlamarı o kadar devasa alanları kaplıyorki herif alan vuruyor direkt. Sasori'de payın düşeni alacak. Deidara çekirdek çitler gibi tek tek mini bombalarla kukla patlatacak değil ya. Alana atacak, alanın içinde ne varsa bundan payını alacak.

Büyük eşit değil. Açık ara Deidara. Zeminde daha hızlı oluşunu geçtim üstelik Uçabiliyor.

Deidara'nın cephanesinin bitmesi nadir bir olay değil
Adam cephanesi azken, hazırlığını yapmadan koca bir köye dalıp Kagesini aldı. Tam cephane Deidara'nın cephanesini Sasori nasıl tüketecek. Hele de Deidara her bir atağı ile beşer-onar adet kukla patlatırken. Acaba hangisinin cephane önce biter.

Kendini feda etse bile kaybetme ihtimali var
Nasıl ?

Ayrıca Deidara'nın oyunları Sasori'ye işlemeyecektir
Oyunlar ? Sebep ?

Final tekniğini kullanmasına rağmen ise kaybediyor.
Evet Suigetsu, Sasuke'nin kanıyla mandayı tam zamanında çağırabildiğ iiçin.

Deidara'nın Sasori'ye olan davranışlardan Sasori'nin net daha güçlü olduğu seride belirtildi.Ama açıkçası bazen garip geliyo bana.Deidara'nın yetenekleri Sasori'den daha iyi gibi sanki.

Deidara azıcık akıllı olsa ve yakın dövüşte ustalaşsa çok güzel yetenekleri var aslında.Ama dövüş zekası yok ve yakın dövüşte de bir şey görmedik kendisinden.Halbuki adam doton kullanıcısıydı diye hatırlıyorum.O elementi tıpkı Kakuzu gibi vücudunu sertleştirmek içinde kullansa ve taijutsu yeteneklerini geliştirse hem uzak hem yakın dövüşte çok sağlam bir adam olucaktı.O zaman Sasori falan dinlemezdi bence.
İşte burada biraz da fark tecrübeden ve çakradan ileri geliyordur.Sasori daha akrep benzeri kuklasında tüm saldırıları kontralıyordu mesela.Biliyor neye karşı nasıl dövüşeceğini.Deidara Kakuzu kadar iyi tecrübeli ninja olsa çok daha güçlü olabilirdi ama bence olamamış.Tehlike ve yetenek ile karakterlerin toplam seviyesi birçok seride karıştırılıyor bence. @FistofLove Benim dediğim databook konusu.Databook yalan mı hepsini kapsar şekilde 3. Kazekage demiş gaara diyen yok.

Databook yalan mı
Yalan değil de ana kaynak değil onu da geçtim Onun söylendiği Databook 2. Databook. Yani Shippuden başları. Tüm zamanları kapsamıyor. 2 Databook daha geldi ondan sonra.
İşte burada biraz da fark tecrübeden ve çakradan ileri geliyordur.Sasori daha akrep benzeri kuklasında tüm saldırıları kontralıyordu mesela.Biliyor neye karşı nasıl dövüşeceğini.Deidara Kakuzu kadar iyi tecrübeli ninja olsa çok daha güçlü olabilirdi ama bence olamamış.
Dostum 16-17 yaşındaki tiplerin yüzyıllar ve binlerce yıllık tiranları yendiği seri bu ? :D Tecrübe tek başına hiç bir şey değil. Kaldı ki Sasori öyle deli bir tecrübe de değil. Kırklarında daha. 97 yaşındaki Kakuzu, naruto'nun klon oyunlarına kandı. Üzgünüm ama tecrübe kartın çürür.

Kaldı ki Deidara'nın "çok daha güçlü" olmaya ihtiyacı yok. Sasori'den güçlü ve bu konuda önemli olan da bu.

Adam kukla ama yenilenmiyor ki ? Aksine bu onu daha kırılgan yapıyor.
Orada yenilenme kelimesi biraz yanlış anlaşılmış olabilir. Demek istediğim uzuv kaybının etkisi. Bu adamın kolu da kopsa nafile. Tek kalbi önemli.

Deidara'da C4 gibi bir şey varken. Sasori'nin zehir hax'ı çok ilkel kalır.
C4'ü zaten direkt olarak atak gücüne aldım. Hax olması için sebep ne? Onun dışında Sasori çok değişik teknikler kullanıyor her türlü yakalayabilir.

Bu da bir başka saçma bakış açısı. Adamın patlamarı o kadar devasa alanları kaplıyorki herif alan vuruyor direkt. Sasori'de payın düşeni alacak. Deidara çekirdek çitler gibi tek tek mini bombalarla kukla patlatacak değil ya. Alana atacak, alanın içinde ne varsa bundan payını alacak.
Yalnız her alan saldırısı güçlü olmuyor. Demek istediğin Sakura'nın yumrukla anca aldığı kuklaları deidara silip süpürecek öyle mi? Burada üstünlük her türlü Sasori'de yaklaşma ihtiyacı bile duymaz.

Büyük eşit değil. Açık ara Deidara. Zeminde daha hızlı oluşunu geçtim üstelik Uçabiliyor.
Dediğinin olayı ne? O zaman flash da koşuyor, herhangi bir uçan karakter ondan hızlı öyle mi? Kastettiğim de zaten yazdığım gibi ana vücudu değil kukla kontrol hızı. Uçarken bir kukla bile kaçsa hız olarak üstünlük kurmuştur ya da eşitlemiştir.

Adam cephanesi azken, hazırlığını yapmadan koca bir köye dalıp Kagesini aldı. Tam cephane Deidara'nın cephanesini Sasori nasıl tüketecek. Hele de Deidara her bir atağı ile beşer-onar adet kukla patlatırken. Acaba hangisinin cephane önce biter.
Kendi dediğin kendine yetti zaten. Deidara köye saldırdı. Aynı zamanda Gaara'ya çok büyük çakra harcattı halkı korurken. Ve rakibini tanıyordu, özelliklerini biliyordu. Bunun neresi adil bir dövüş de kazanmış olsun?

Nasıl ?

Oyunlar ? Sebep ?

Evet Suigetsu, Sasuke'nin kanıyla mandayı tam zamanında çağırabildiğ iiçin.
Hiç yaklaşmamış olabilir veyahut özel bir kuklası olmuş olabilir.

Oyun dediğim de zaten belli. Kazanmak için halkı kullanmak vb. . Böyle şeyler Sasori'ye işlemez ki dövüş boş bir yerde olacak, yanında da bir Tobi olmayacak...

Küçücük bir anda rakibini tanısa onu zaten Sasuke kendi de çağırırdı. Ki bahsettiğimiz Sasuke daha ms açmamış bir Sasuke.

İşte burada biraz da fark tecrübeden ve çakradan ileri geliyordur.Sasori daha akrep benzeri kuklasında tüm saldırıları kontralıyordu mesela.Biliyor neye karşı nasıl dövüşeceğini.Deidara Kakuzu kadar iyi tecrübeli ninja olsa çok daha güçlü olabilirdi ama bence olamamış.Tehlike ve yetenek ile karakterlerin toplam seviyesi birçok seride karıştırılıyor bence. @FistofLove Benim dediğim databook konusu.Databook yalan mı hepsini kapsar şekilde 3. Kazekage demiş gaara diyen yok.
Databook bilgisinin yayımlanma tarihi de önemli olabilir aslında burada.

Yalan değil de ana kaynak değil onu da geçtim Onun söylendiği Databook 2. Databook. Yani Shippuden başları. Tüm zamanları kapsamıyor. 2 Databook daha geldi ondan sonra.

Dostum 16-17 yaşındaki tiplerin yüzyıllar ve binlerce yıllık tiranları yendiği seri bu ? :D Tecrübe tek başına hiç bir şey değil. Kaldı ki Sasori öyle deli bir tecrübe de değil. Kırklarında daha. 97 yaşındaki Kakuzu, naruto'nun klon oyunlarına kandı. Üzgünüm ama tecrübe kartın çürür.

Kaldı ki Deidara'nın "çok daha güçlü" olmaya ihtiyacı yok. Sasori'den güçlü ve bu konuda önemli olan da bu.
Valla söylediklerinde haklı olduğunu varsayarsam eğer ( ki varsayamıyorum )Deidara baya boş beleş aptal bir kişilikmiş derim.Niye dersen o kadar ego sahibi olacaksın itachi yendi diye Sasuke’ye Uchiha’ya bileneceksin sonra da şu şu şu benden daha güçlü diye yalan yanlış anlatacaksın savaş ortamlarında millete.Olacak iş değil.Olacak iş olarak görmediğimden adamın kendisi ve ustası hakkında yalan söylemediğini düşünüyorum haliyle.

Valla söylediklerinde haklı olduğunu varsayarsam eğer ( ki varsayamıyorum )Deidara baya boş beleş aptal bir kişilikmiş derim.Niye dersen o kadar ego sahibi olacaksın itachi yendi diye Sasuke’ye Uchiha’ya bileneceksin sonra da şu şu şu benden daha güçlü diye yalan yanlış anlatacaksın savaş ortamlarında millete.Olacak iş değil.Olacak iş olarak görmediğimden adamın kendisi ve ustası hakkında yalan söylemediğini düşünüyorum haliyle.
Gene sen ve gene headcanon çıkarımlar :D :D Alakaya maydanoz aga kusura bakma ama. Yorumlama biçimin biraz garip.

Tek kalbi önemli.
Doğru ancak Tüm Bedenini uçuracak bir atak yiyince. Anlamı kalmıyor.

Hax olması için sebep ne? Onun dışında Sasori çok değişik teknikler kullanıyor her türlü yakalayabilir.
Hax olması için karşı konulabilirliğinin çok düşük olması. Kendi seviyesinin çok üstündekileri bile tehdit edebilir olması lazım. Dojutsu ya da Senjutsun yoksa C4 atağını göremiyorsun bile. Gördün diyelim Ya Raiton kullanıcısı olacaksın ya da 360 derece etrafını kaplayacak savunma jutsuların olacak. Hava falan sızdırmayacak hiç bir şekilde vs vs. Bu haxtır.

Sasori çok değişik şeyler kullanmıyor. Kuklaları farklı farklı uzuvlar ve saldırılarla tekrar tekrar üzerine yolluyor öyle çok çözülemez bir şey olsa Sakura attak dokusunu çözmez ve Sasori bundan etkilenmezdi.Sasori'nin haxı zehri ama dediğim gibi C4 yanında ilkel kalır.

Yalnız her alan saldırısı güçlü olmuyor.
Oluyor.

Adamın en küçük bombası bile böyle patlamalar yaratıyor.

C1 ile C2 arası seviye bir bomba bile şunu yapıp 3 kuyrukluyu ters çevirebiliyor. Su altında bile bu kadar büyük patlama. Karada olsa daha da büyük olurdu.

C2 Ejderinin tükürdüğü küçük ejder şu yıkıma sahip.

Bunlar Deidara'nın isimsiz atakları. Bilmem anlatabiliyor muyum ?

Demek istediğin Sakura'nın yumrukla anca aldığı kuklaları deidara silip süpürecek öyle mi?
Evet. Zira Shippuden başı Sakura'nın yıkım gücü ile Deidara'nın atacağı düzinelerce farklı boy ve yoğunluktaki bombalar bir değil.

Sasori'nin dövüştüğü Sakura, şu kadarcık kaya için geriye çekilip, gerilip öyle vurmak zorunda (ki o zaman bile kayayı tamamen patlatmıyor sadece daha küçük bloklara dönüşecek şekilde kırabiliyor).

Öte yandan Deidara'nın C3'ü kum köyünün yarısından fazlasını yok edecekti :D

Şunu atsa Sasori + kuklaları + tüm alan gg

Dediğinin olayı ne? O zaman flash da koşuyor, herhangi bir uçan karakter ondan hızlı öyle mi?
Daha önceki olaylarımda spoiler kısmının içinde gerekli featler var aç bak. Kastettiğim şey de uçuyor o yüzden daha hızlı demek değil. Bunu nasıl çıkarttın o bile garip.

Kastettiğim de zaten yazdığım gibi ana vücudu değil kukla kontrol hızı. Uçarken bir kukla bile kaçsa hız olarak üstünlük kurmuştur ya da eşitlemiştir.
Kukla kontrol hızına Sakura bile uyum sağlıyor bir süre sonra.

Burada Chiyo, Sakura'nun Sasori'nin atak dokusunu ve tarzını çözdüğünü. Bu nokta da onun onu kontrol etmesine bile ihtiyacının olmadığını. Hayal edemeyeceği kadar iyi olduğunu söylüyor. Zaten dövüş boyunca Sasori de övüyor Sakura'yu ve onun reflekslerini vs

Şimdi Sasori ve Chiyo'nun kombat hızını ve uyum sağlama becerisini bu kadar övdüğü Sasuke. Bu arktan sonra gerçekleşecek olan (yani Sasori dövüşü sonrası daha da tecrübe kazanan ve güçlenen Sakuranın olduğu ark) arkta Sasuke ile karşılaşınca şu oluyor;

Sakurai Sasuke'nin ne zaman Naruto'nun yanına geldiğini göremiyor bile .

Sakura'nın karşılaştığı Sasuke'den daha güçlü bir Sasuke ile Deidara karşılaştığında da bu oluyor.

Deidara, Sasuke hareketinin ortasındayken anlamasına rağmen Deidara zamanında kaçıyor.

Zaten Deidara'nın nasıl 2 koluı yokkten Team Gai ile çarpıştığını 1-2 sayfa önce atmış hız farkını göstermiştim. Burada da mıhlamış olduk.

Sakura bile Sasori'ye blitz atabiliyorken. Sakura'nın nasıl hareket ettiğini gözlemleyemediği adamın biraz daha güçlü haline Deidara gayet uyum sağlıyor. Nitekim Sasori'nin kukla kontrol hızının gram anlamı yok.

Kendi dediğin kendine yetti zaten. Deidara köye saldırdı. Aynı zamanda Gaara'ya çok büyük çakra harcattı halkı korurken. Ve rakibini tanıyordu, özelliklerini biliyordu. Bunun neresi adil bir dövüş de kazanmış olsun?
Dostum, bunlar ninja dövüşler adil olacak diye bir şey yok. Sasori, 3. kazekage öldürdü diye övebiliyorsun ama bu adil bir şekilde mi oldu ? Bilmiyoruz.

Kaldı ki adamın bir köyün yarısını yok edebilecek atağı var. Ne adil ne değil önemli değil. Katılıyorum farklı şartlar altında Gaara yenilmezdi. Ancak şunu da unutmamak gerek. Deidara en güçlü 2 ultimate atağını ve C2 Ejderini kullanmadan yaptı bunu. O da tam en üst seviyesinde değildi yani.

Hiç yaklaşmamış olabilir veyahut özel bir kuklası olmuş olabilir.
Sorduğum sorunun yanıtı olabilecek bir cevap değil bu hocam.

Kazanmak için halkı kullanmak vb. . Böyle şeyler Sasori'ye işlemez ki dövüş boş bir yerde olacak, yanında da bir Tobi olmayacak...
Tamam da Deidara'nın olayı bu değil ki. Orada Gaara'yı canlı yakalaması gerektiği için, ona aşırı çakra harcatması gerekiyordu. Bunu da köyü kullanarak yaptı. Deidara'nın ana gücü siviller ile tehdit etmek değil ki ? Bu adamın gücünün ve başarılarının bir parçası değil yani :D :D Sasuke dövüşünde de mi sivillerle tehdit etti. Kolları yokken Team Kakashi + Team Gai arasından da mı halkı tehdit ederek kaçtı ? Ne alaka hocam.

Küçücük bir anda rakibini tanısa onu zaten Sasuke kendi de çağırırdı.
Çağıramazdı. Çakrası neredeyse tükenmişti ve bitap haldeydi. Bu yüzden ne olur ne olmaz diye kanının olduğu ufak bir tüpü Suigetsu da bırakmış adam. Yani yapabilse yapardı. Yapamadı işte nokta.

Ki bahsettiğimiz Sasuke daha ms açmamış bir Sasuke.
Aksini söylemedik zaten. Ancak Bu Sasuke bile Sakura'nın hareketlerini okuyamadığı bir seviyede idi (Sasori'den de güçlüydü) . Nitekim, MS'in konuyla alakası yok. Chiyo + Sakura'dan iyidir Hebi Sasuke.

Obito>Nagato>İtachi>Orochimaru>Kisame>Sasori>Kakuzu>Deidara>Konan>Hidan>Zetsu

Şaka maka İtachi altını Zoro alır

@FistofLove Hakkaten ne dediğini bilmiyorsun bir kavramla da suçlarken karşı tarafı.Canon olmayan yanlış hurafelere inananlar diyorsun bize ama adamın kendi çizdiği mangasında karakterinin ağzından bizzat çıkan canon lafları kabul etmiyorsun.Yalandır demekle kalmayıp birde üstüne kendi gücünü bilmiyor diyorsun.O laflara göre headcanon olarak suçlayacağın taraf kendinden başkası değil.Bunu bil de ona göre yorumlara devam et.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık