Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sasori mi, Yoksa Deidara mı Daha Güçlüdür?

Sizce hangisi daha güçlü ?

• Kullanılan toplam oy
    72
Saçma sapan bir argüman.

Kum köyünün kazandığı bir savaş mı var ? Baki' de Kum Köyünün Kakashi'si ama aralarında dağlar var :D Minato gibi 1000 kişilik cepheyi tek elden bertaraf eden. Hakkında "Gördüğünüz yerde direnmeyin kaçın" emri verilmiş. Bir adam ile Sasori ne alaka ? Kaldı ki Sasori'nin 3. Dünya Savaşında köyü için kahraman olduğu söylenmiyor sadece çok fazla kişi öldürüp onlardan kuklalar yaptığı. Öldürdüğü kişilerin kanları kumları kızıla boyadığından da "Kızıl Kumun Sasorisi" lakabı aldığı söyleniyor. Ama Asuma'nın bile bingo kitabında S class ninja geçtiği şu alemde . Savaşta çok fodder öldürüp isim , katil ismi kazanmış olmanın Minato ile alakası ne ? :D :D
Minato ile akran işte :( Adam tekniği sayesinde genç kalmış diye küçümsüyorsun. Sıfatı küçük ama kendi büyük bir şinobi Sasori. Yoksa Minato ile denk iması var açıkça.

Yav bu Sasori size naptıda böyle savunuyonuz adamı :D Deidera hokage gücünde bi adamdı ama Sasoride böyle birşey görmedim ben. Yok Sasori 3. Kazekageyi öldürmüş, yav yatağına akrep koymuştur.?

Sasuke’nin o derece zorlanmasının 2 sebebi var:
Yalnız bu mantıkla Deidara'nın da o denli zorlanmasının en fazla 2-3 sebebi var. Hatta Deidara'nın adamı öldürememiş olması bile dışarıdan müdahale ile oluyor. Tobi'nin yaptığından daha öte bişi bu. İpten akldı adamı.

Sasori kendine çok ters düşmanlara denk geldi. Herif 1000 kukla çağırıyor ve bi çizik alsan ölüsün daha ne olsun? Karşısına kukla çağıran biri gelince o kuklalara çizik atmanın anlamı kalmadı.
Sasori'de onlara tersti yalnız. Chiyo, Sasori'yi biliyor, kuklacılığı biliyorda. Sasori de onu biliyor yani. kaldı ki zehir kullanıcısısın ve kapalı bir alanda dövüşüyorsun .Bundan iyi setup mı olur ? Sasori bundan bile adam akıllı faydalanamadı. En çok saçaklanan ve budaklanan en çok yer kaplayan atağı bile Chiyo'nun kontrol etmediği Sakura'nın sadece omzuna yüzeysel bir sıyrıka atabilmiş .Sasori'nin kendisi ve atakları bu denli yavaşlar.

Deidara ise kil stoğu neredeyse bitmiş, iki kolu kopmuş halde ağzında kunai varken Team Gai + Team Kakashi'den kurtuluyor kurtulurken de az kalsın onları ölüme yolluyordu.

Deidara hem daha yıkıcı hem daha uzun menzilli,hem daha hax üstelik fiziksel özellikleri de aşırı üstün. Çok hızlı Sasori için.

Zehir denk getirse bile Sasori. Deidara'nın her daim C0 ile beraberliği garantileme şansı var.

Deidara'nın Sasori'ye olan davranışlardan Sasori'nin net daha güçlü olduğu seride belirtildi.Ama açıkçası bazen garip geliyo bana.Deidara'nın yetenekleri Sasori'den daha iyi gibi sanki.

Deidara azıcık akıllı olsa ve yakın dövüşte ustalaşsa çok güzel yetenekleri var aslında.Ama dövüş zekası yok ve yakın dövüşte de bir şey görmedik kendisinden.Halbuki adam doton kullanıcısıydı diye hatırlıyorum.O elementi tıpkı Kakuzu gibi vücudunu sertleştirmek içinde kullansa ve taijutsu yeteneklerini geliştirse hem uzak hem yakın dövüşte çok sağlam bir adam olucaktı.O zaman Sasori falan dinlemezdi bence.

Örnekleme zahmetine girer misin ? Tahtadan şeyler nasıl süper patlamalardan zarar almıyor ? :D
Deidara çiğnedikçe patlama gücü artıyor diye hatırlıyorum.(narutoyu detaylı olarak hatırlamıyorum zaten yorumu öylesine yazdım, yanlışsa kusura bakmayın) Güçsüz kuklalar patlar ama kukla azaldıkça hızlanıyor ve daha güçlü kuklalar kalıyor. O kadar hızlı çiğnediği bombalar çok güçlü olmadığından bir kukla iki iki üç bomba atması gerekecek zamanlar. O kadar kukla kendilerini indirene kadar Deidara'ya saldırmayacak değil ya. Alırlar o sırada işte.(dediğim gibi narutoda ki yan karakterleri çok hatırlamıyorum yanlışsa kusura bakmayın.)

Değil. Zira Gaara kagelik yapmaya başlayalı daha çok az olmuştu orada. Yoksa savaş Arkında falan Gaara çok net Kum Köyünün en güçlüsü olduğunu gösterdi.

Kaldı ki, 3. Kazekage'yi savaşarak yendiği söylenmiyor. Hiç bir detay yok. Suikast de olabilir ,zehirleme de ,zihin kontrolü de ,vs vs...

Sasori'nin elinde olanlar -> 2 tane asla aslını yaşatmayan söylem + Databook puano

Deidara'nın elinde olanlar -> Geriye kalan hemen her şey ve Akatsuki'de daha büyük öneme sahip oluşu.

Akatsuki lideri, Pain'nin bile Deidara seviyesi yıkım seviyesine yetişebilmesi için tüm bedenlerin çakrasını tek bir bedene yönlendirmesi ve Nagato'ya belli bir yakınlıkta durması gerekiyor.

Sasori, Sakura + Chiyo ile başı belada iken. Deidara, element ve plot dezavantajına rağmen Sasuke'yi neredeyse öldürüyordu.

Sasori, Sakura'nın hızından ve rakibi okuma yeteneğinden etkilenirken (Shippuden başı taze chunnin Sakura bu) Deidara iki kolu yokken aynı anda Team Gai + Team Kakashi ile kovalamaca oynayıp neredeyse 8'ini birden öldürmek üzere idi.

Sasori'nin bir bijuu avlamışlığı yokken Deidara 2 tane avladı. Birine low diff çektiler diğerinde de kil stoğu az iken daldı Gaara'ya sonuç ortada.

İki kolu olmayan Deidara'nın çakrası azalmışken başından şunlar geçiyor. Ve hala rakiplerine karşı üstünlük kurup neredeyse sekizini birden öldürüp kaçabiliyor.

Adam, kyuubi çakrası sızdıranNarutodan yiyor bu darbeleri . Naruto çocukken bu çakrayı sızdırınca Orochimaru'nun dev yılanını sırtıyla durduruyordu oradan hesap edin. Sakura'nın Sasori kuklalarına vurduğundan daha güçlüdür Naruto burada büyük ihtimal.

Adam kolları yokken kil klonu ile kawarimi yapıp Naruto'dan kaçıyor.

O kadar dayaktan sonra hala gülecek kadar keyfi yerinde. Kollar yok, Kil Stoğu yok. Çakra azalmış halde.

Tam o sırada yorgun olan Gai ekibi ile karşılaşıveriyor.

Kolları yokken ağzında tek bir kunai ile Neji + Gai + Lee ile taijutsu çarpıştırıyor bunu yaparken de bir yandan Tenten'in uzun mesafe ataklarından kaçıyor.

Bir ara yere düşmüş kil kuşunun kalanını buluyor ve hemen onu yiyerek ondan bomba yaratıyor. Gai ve Kakashi'lerden kaçarak.

Kakashi daha patlama çok büyümeden ışınlamasına rağmen devasa bir alan yok olmuş. Kakashi bu olaydan sonra 1.5 ark boyunca hastanede kalacaktı.

Bakın Deidara'nın en iyi featlerini bile atmadım.

Nasıl üç kuyrukluyu düşük zorlukla yendiğini nasıl Kum Köyüne tek başına kili azken dalıp Gaara'yı aldığını. Nasıl Onoki'den korkmadığını ya da Pain'in onun ölümünü çok bir kayıp görmesini. Nano seviye atomik bombasından ya da 20 KM çapa sahip devasa nükleerimsi atağından falan da bahsetmiyorum.

Deidara'nın seride gördüğümüz en kötü halinde iken yapabildiklerini attım. En Kötü halinde yapabildikleri bile Sakura + Chiyo dövüşünde Sasori'nin yaptıklarından daha etkileyici neredeyse. Adamın dezavantajları düşünülünce.

Sasorinin konsepti ve tasarımı bence Deidara'dan çok daha hoştu ancak ister harcandı deyin isterse her zaman zayıftı deyin. Farketmez. Finalde, Deidara çok çok daha güçlü birisi.

Kisame(base)-Kakuzu-Sasori Akatsuki'nin aşağıları ise ve orochimaru, Itachi-Nagato-Tobi de üstleri ise Deidara da ortada kalandır (Konan biraz belirsiz).

Deidara azıcık akıllı olsa ve yakın dövüşte ustalaşsa çok güzel yetenekleri var aslında.Ama dövüş zekası yok ve yakın dövüşte de bir şey görmedik kendisinden.Halbuki adam doton kullanıcısıydı diye hatırlıyorum.
Deidara iyi bir taktisyen ve yakın dövüşte de gayet iyi. Sasori'den çok daha iyi o kesin. Örneği yukarıda.

Uzun uzun yazasım geldi yazayım bari :) (İzleyeli oldu biraz hatam olabilir.)
Deidara'nın Itachi ile olan savaşına sakladığı bazı teknikleri saymazsak kendisi bile Sasori'nin daha güçlü olduğunu kabul ediyor. Ayrıca bu dövüşte ikisinin de zirve halleri ve dış etkenlerin olmadığını sayıyorum. Yani Sasori'nin büyükannesi ile savaşması gibi...
Gizli tekniklere ve tam güce gelirsek Sasori'nin gücü çok açık bir güç. Sasori'yi kandırması için kuklaları kullanması bile olayı değiştirir. Ayrıca zirve halinde 3. Kazekage'ye sahip. Kendini kullanmaya başladığı anda ise Chiyu nine ve Sakura'ya üstünlük kuruyor denebilir bir süre.
Ayrıca çok ölümcül zehirler kullanıyor ki Chiyu nine Sakura'yı yönetmese Sakura ölecek, Sakura'nın tıbbi yetenkleri ve gücü olmasa Chiyu ölecek. Ki burada Sakura güç ve hız olarak çok üst yerlerde hatta biraz gelişip byakugou açıp yenilenme gücü kazandığı anda Tsunade'yi geçiyor ve mastered kcm1 naruto ve ms (Ems de olabilir) Sasuke'ye denk olduğu söyleniyor. Yani hafife alınacak gibi değil. Ayrıca Sasori'nin kullanmadığı komboları vardır belki, kim bilir? Kısacası Sasori hax özellikleri de katarsak çok güçlü bir karakter.

Gel gelelim Deidara'ya. Mangekyo açmamış lanet işaretli 3 tomoe Sasuke ile denk dövüşüyor. Ayrıca bu dövüşte elementsel olarak dezavantajlı durumda. Gel gelelim ki yaptıklarının çoğu genjutsu ile geçiştiriliyor. Final tekniğini kullanmasına rağmen ise kaybediyor. Genjutsu ile kendine zarar verdirilebileceğini ve elementsel sorunu çıkarırsak gayet güçlü. Şimdi başka featlerine bakalım:
-Gaara ile dövüşüp kazandığını görüyoruz ama bunu gerçekten güç olarak üstün sayabilir miyiz bilmiyorum. Saldıran taraf Deidara ve düşman hakkında bilgisi var. Gaara ise hazırlıksız ve dövüş sırasında halk için çok büyük miktarda çakra harcıyor. Ayrıca burada Sasori'nin daha güçlü olduğunu da belirtiyor.
-
-Kakashi'nin Kamui'sine karşı bir kolunu kaybederek kaçabiliyor kıl payı.
-Akatsuki'ye gelmeden Itachi'ye karşı aciz kalıyor ama bunu katmıyorum.
KATSU!

Atak gücü=D>S
Defans=S>D
Hax özellikler=S>D
Yenilenme=S>D (Adam kukla olmuş zaten zayıf noktası da kalbi vücut olarak.)
Hız=D>=S (Kuklaları daha yavaş olarak düşündüm ve ana vücudu katmadım.)
Üstünlük=S>D (Sasori patlamaları kendi almak zorunda bile değil.)
Dayanıklılık (Savaşma süresi olarak)=S>D (Kukla olmasını geç zaten Deidara'nın cephanesinin bitmesi nadir bir olay değil ve Sasori çok uzun süre devam edebilir.)
Neyse sonuç olarak kendini feda etmediği sürece Deidara için kazanma yolu görmüyorum. Kendini feda etse bile kaybetme ihtimali var ama berabere biter denebilir planladığı gibi giderse. Ayrıca Deidara'nın oyunları Sasori'ye işlemeyecektir. En fazla eşitlik olur o da kesin bile değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık