Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sanji'nin Ark Sonu Geleceği Seviye

Sanji'nin Arc Sonu Geleceği Seviye

• Kullanılan toplam oy
    342
Luffy'den bile önce karşılaştı bu adamlar. Sen illa dövüş devam etseydi diyorsan diyecek bir şey yok, ama Sanji en baştan beri Zoro'ya geri adım attıracak kadar kuvvetliydi.
Usoop vs Luffy bundan uzun sürdü :/

Luffy adamdan hasar almamış, Zoro'nun hali ise ortada,
Hemde tek bir darbe ile bu hale gelmiş, sen Luffy uçtu kaçtı diyorsun, taraflı yorum yaptığın belli oluyor. Luffy Aokiji'yi uçurdu ama kimse Luffy'ye büyük iş başardı demedi. Marco Kizaru'yu uçurabiliyor, ama onu yenecek gücü yok. Uçurmakla değil hasar vermekle iş yapılır. Luffy bunu yapmış.

Aynı şey değil. Zoro basıncın içinde Fuji'yi basit bir slash ile geri ittiriyor.
Luffy ise kokalı g3 ile geri ittirip çiizk atabiliyor ama basıncı yiyince Zoro gibi karşılık veremiyor direk savruluyor.
Law'a yine girmiyorum :/

Luffy misal Kizaru'nun tekmesine yumruk ile karşılık verip Kizaru'yu 3 metre geri ittirseydi dediğin kıyaslama olabilirdi :/

Cavendish'in ödülü 330 milyon, basit bir korsanın ödülü 320'lik Zoro'dan yüksek, çok güzel bir yorum yaptın tebrik ediyorum

Ödülü yüksek olup gücü düşük çok adam var :/
Hala kıyaslaman yanlış. Zoro ile Luffy'i kıyasla Cavendish ile Luffy'i değil :/

Ne etkisiz kalması ? Adamda zehir var, vurduğun vakit seni zehirliyor. Kılıçla vurursan seni kılıç yoluyla zehirleyecek hali yok. Kıyaslama yapılamaz. G2 ile vurmuş adam, öyle bir söylüyorsun ki sanki Luffy G2 kullandı ve Hyouzu'yu ıskaladı, Zoro'nun Carrot'u ıskaladığı gibi. Luffy zehirli olduğunu bilse, ona dikkat ederek saldırır, bilgisizlikten gafil avlanmış sen ''hızı etkisiz kaldı'' gibi mantıksız ve saçma bir yorum yapıyorsun. Zehirin halen ne kadar etkili olduğu Yeti kardeşlerden öğrenedin herhalde, Zoro'nun baygın halini tekrar bir hatırla istersen.

Bu yorumu yapmak ile Carrot elektriği Zoro'nun metal kılıçları üzerinden yedirdi ve Zoro'yu etkiledi diyip Zoro'yu eleştirmeye benziyor. Son derece taraflı yorum yapmışsın.

Diğer balık adamlar g2 yumruğunu farkedemiyor hadi farketse bile saldırıp çizik atamıyorlar. Hapsız Hyozou ise farkedip çizik atabiliyor. Luffy'de güçlüymüş diye övüyor adamı hatta.
Ama aynı adam yüzlerce hap alıp g2 hızından daha yavaş Zoro'ya aynı çiziği atamıyor :/
Zehir konusunda sana katılıyorum ama benim derdim zehir değil Luffy'nin yumruğunu farkedip zarar verebilmesi.

Carrot konuşacaksak Luffy'i gemide nasıl boğazlayıp yendiğini de konuşmak lazım.

Devasa değil, ama G4 kullandıracak kadar zorlamaz. Luffy kimlere G4 kullanıyor, kendini tamamen aşan adamlara. Cracker, Luffy'yi mahvetti, 800 üzeri ödülü olan en üst seviyeden Yonko komutanı. Doflamingo, yeni dünyanın silah tüccarı, Law'ı harcamış adam. Bunlara G4 kullanmak zorunda. Zoro'ya karşı değil.

İşte bende g4 kullanmadan yenemeyeceğini iddia ediyorum :/

Herşey hız değilse Carrot nasıl Zoro'ya elektriği oturtabildi ? Hız son derece önemli bir faktör. Brook kılıçustalarını ikiye ayırmış, hız üzerine ve kuvvet üzerine dövüşen kılıçustaları diye. Kendini hıza dahil etmiş, Ryuma, Zoro ve muhtemelen Mihawk kuvvet üzerine dövüşen kılıçustaları. Hakuba hız üzerine dövüşen kılıçustası, adam uyurken bütün gladyatör grubunu tekliyor, Dellinger gibi hız üzerine dövüşen birisini tekliyor, bütün bir vadiyi saniyeler içerisinde koşarak çıkabiliyor. Zoro bunları yapamaz, Zoro ne yapar uzaktan güç üzerine kesmeler atar. Kılıçustaları bile ikiye ayrılmış durumda. Zoro hız olarak Sanji'den geride bu da ona dezavantaj yaşatır. Luffy'de ikiside var, hem hız hem kuvvet, bu sebeple Zoro'dan ve Sanji'den bariz üstün.

Zoro'nun dayanıklılığı eşit falan değildir. Luffy'nin Impel Down ve Marineford'da aldıklarını alsa Zoro mefta olurdu. Ivankov hormon verdi ama potansiyel yoksa hormonda fayda etmez. Zoro Lucci seviyesi darbelere bayılabilen birisi. Luffy Lucci seviyesinde bir adamı indirecek dayanıklılık ve dirence sahip. Ondan öncede Blueno'yu yenip az da olsa efor sarfetmiş bu adam.

Hız önemsiz demiyorum ama herşey değil. Örneklerini verdim zaten.
Hızın bana kalırsa en önemli işe yaradığı şey saldırılardan kolay kaçmak.

Misal Sanji gidip inanılmaz hızlı tekmeler atamıyor ama Zoro ile yarışa girse kazanır. Ama Zoro anlık olarak inanılmaz hızlanabiliyor misal shisi sonson kullandığında bakarsan bir anda kesip yanında geçebiliyor. Hız farklı kullanım yerleri var.
Saldırı hızı dersen Zoro öndedir ama kaçmak içi hız dersen Sanji öndedir.

Ben sana dayanıklılık konusunda kıyaslama yaptım sen bana yok dayanazmış felsefesi yapıyorsun. Cevap vermeye gerek yok.

Databook'da yazan şeyi savunanlara neye göre laf ediyorsunuz anlamıyorum. Bu databook'un daha önce de çevirisi vardı ancak çeviren kişi Zoro fanıydı. Şimdi denk geldiğim başka bir çevirisini atıyorum. Adam Zoro fanı falan değil. Aksine databook'da yazdığı halde Zoro'nun Luffy ile eşit güçte olduğunu kabul etmiyor. Değişik kafalarda biri yani. :) Databook'la ilgili önemli bir not eklemek istiyorum: Bu databook Enies Loby arcından sonra çıkmıştır. Yani sizin kendinize dayanak yaptığınız arc. Hani Lucci'nin rakibi Luffy o yüzden Zoro'dan güçlü, dediğiniz arctan sonra çıkıyor ve Zoro'yla Luffy'nin eşit güçte olduklarını, Zoro'nun Luffy'ye büyük saygı duyduğunu vs. anlatıyor. Bu databook'un da içinde bulunduğu bir inceleme yazısı yazacağım zaten ancak şimdilik bir öngösterim olsun.

http://kurgudunya.com/2011/05/01/one-piece-sari-veribankasi-yellow-databook-roronoa-zoro/
Vista ile Mihawk'ın eşit olduğunu Databook dediği için kabul etmiyorsun da bunu mu kabul ediyorsun.

Dorouki konusunda bana kalırsa durum az çok şöyle.

Luffy lastik olması sayesinde ve neredeyse ölümün eşiğine gelmesiyle Lucci'yi indirebiliyor.
Zoro ve Sanji ise Luffy gibi zorlanmadan yenebiliyorlar. Bu bile Luffy'nin ne kadar güçlü bir tayfaya sahip olduğunu gösterir nitelikte.
Kaptan zorla yenerken tayfası yenmiş denizciler ile dövüşüyor.

Lucci 4000
Luffy 3600
Zoro 3000
Sanji 2800
Kaku 2200
Jyabura 2180

Sanji ile Zoro'nun arasındaki fark ilk başta neden 200 yaptığımı açıklayayım.
Zoro'nun dayanıklılığı sebebiyle. Zoro'ya birkaç Kaku daha getir yenerdi herhalde. Thriller Back'te özellikle bu dayanıklılık mevzusu iyice gösterildi.

Daha sonra Ryuma'dan kılıç alıyor ve 3200'i geçiyordur diye düşünüyorum.

Ben sana daha önce doğru çevirisini paylaşmıştım, Vista'nın kılıç yetenekleri Mihawk'a eşit ve hatta daha üstün olduğu yaptıkları dövüşte gösterildi denmiş.
Birşey sorucam.
Bu dövüşte dediğine göre o anki dövüşe göre mi yorumlanmış.
Yani her daim Vista üstündür mü yoksa bu dövüşte üstün ama Mihawk 2.kişilik açarsa Mihawk üstün gibi birşeyi savunabilir mi ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık