Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanıyordum Ki

Küçükken "Sandıklarım" tam liste

Sanıyordum ki
- Bizim televizyonda gördüğümüz kişiler de bizi görebiliyor. O yüzden ailem haber programları, var mısın yok musun gibi sıklıkla kameraya bakılan şeyler izlerken düzgün oturmaya, üstümü başımı düzeltmeye vs. çalışırdım.
- Ben bulutların hepsini birer Allah sanıyordum, annem "Allah kaç?" diye sorduğunda hepsini sayamayacağımı söylüyordum.
- Dinazorların soyunu tüketen meteorun nasıl bütün dünyaya çarptığını anlamıyordum ve çok büyük bir meteor bir yere düştükten sonra yokuş aşağı giderek hepsini ezdi diye düşünüyordum.
- İç sesimi ilk keşfettiğim zaman Allah'a konuşuyorum sanmıştım.

Sanıyordum ki Cennete gidersem ordan bilgisayar oyunları oynayabilirim, hatta online olarak dünyada ki insanlarla belirli kurallara uyarak ( Cennete olduğumu söylemeden vs.) oynamayı isteyecektim. Ne de olsa cennette istediğimiz her şey oluyor mantığından yola çıkarak. Ah küçük ben.
Yalnız cennet inancın varsa olamaz diye bir şey yok. İslam'daki cennet inancı epey geniş. Her istediğiniz olur gibi bir tanımlama var. Bunun yanında dünya cennetin yanında damla değerinde tadında hadisler de mevcut. Yani cennette bilgisayar oyunu oynamak, bir de yapay bir dünya similasyonundaki insanlarla online oynamak imkansız olmasa gerek :D

Tabi böyle şeylere inanıyorsan.

----------

Bir iki şey daha yazayım konuyla ilgili, Stalin, Hitler gibi tipleri Darth Vader, Voldemort, Gargamel gibi falan zannederdim. Yani çizgifilmlerdeki kötülük olsun diye kötülük yapan, dünyayı yok edecem triplerindeki tipler diye düşünürdüm. Hatta bir ansiklopedide Stalin'in bir kız çocuğunu kucaklayıp sevdiği resmi görünce şok olmuştum bu kötü adam değil miydi neden çocuk seviyor diye.

Merkel'in tv'de "ben Almanya'daki Türklerin de başkanıyım" sözünü görüp ne kadar da Türk dostu müthiş bir başkan diye düşünmüştüm. Dedeme bunu söylediğimde "meeeh" minvalinde bir cevap almıştım :D. Tabi o zamanlar bu tür sözlerin herkesce söylenen klişe şeyler olduğundan haberim yoktu.

Osmanlı hep savunma savaşlarıyla büyüdü diye zannederdim. Sırplar, Yunanlılar falan rahat bıraksa minnoş bir beylik olarak takılacaktı halbuki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık