Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 234 54.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 197 45.7%

• Kullanılan toplam oy
    431
Hadi Hiruzen neyse de İtachinin sırf köye saldıracaklar diye ağzı süt kokan Uchihaları bile katletme operasyonu var. Akainudan farkı nedir ki? :gamyon: Dede de buna çanak tutmuştur.
Yaptıkları olay temelde aynı olsa da sunuluş şekilleri, niyetleri farklı. Ki Hiruzen'in hiçbir kabahati yok zaten.

Bu arada konu dışı yaptırıyorsun Smoker gelip sövecek sonra bana. :(

O denizci para alıyor savaşmak için.Eğer yüreği yoksa gidip çiftçilik yapabilir.Kimse savaşmak zorunda değil evet ama parasını alıyorsan savaşacaksın.
Onu bilmem ama adamı sırf savaşmak istemediği için öldürmesi doğru bir hareket değil bana kalırsa.WB'yi de gördük.Adamın göğsüne Squardo kılıç sapladığı halde adama bir şey yapmadı yahu.Ki o denizcinin yaptığı Squardo'nun yaptığının yanında hiçbir şey.Aynı sebepten ötürü Coby'i de şişlemeye kalktı bu Akainu.

Onu bilmem ama adamı sırf savaşmak istemediği için öldürmesi doğru bir hareket değil bana kalırsa.WB'yi de gördük.Adamın göğsüne Squardo kılıç sapladığı halde adama bir şey yapmadı yahu.Ki o denizcinin yaptığı Squardo'nun yaptığının yanında hiçbir şey.Aynı sebepten ötürü Coby'i de şişlemeye kalktı bu Akainu.
Orta çağda çok daha kötüleri yapılıyordu savaşta kaçanlar için.Coby ise bildiğin korsanları korumaya kalktı.O korsanlar oradan kaçıp çiftliklerine dönmeyecek.Fakiri fukarayı yağmaya,talana dönecek.Orada fişlerini çekmek varken neden denize kaçmalarına izin verilsin ki.Aptalca bir hareketti yaptığı.

Pikachu bu kadar güzel şaşıramıyor. İçe doğru sıçmış işte orada. Üstündeki şok etkisi geçtikten sonra normal moduna dönüyor. O değil de Akainu, inşallah mera mera'nın intikamı temalı bir vs ile Sabo tarafından indirilmez.

Oda o kadar da saçmalamaz.Üst Meyve olduğu için tartışmasız Akainu.Hani gidip Filo Amiralini Devrimcilerin 2 numarasına öldürmezsin

Coby bebesinin yaptığı bence de yanlıştı.Çünkü Aka'nın yerinde olsaydım bende aynen onun gibi WB tarafından yok edebildiğim kadar korsanı yok etmeye veya yakalamaya çalışırdım.

Marco'nun kendisi diyor ''kara para yardımı'' diye.Marco'yu falan ne kadar iyi bir insan olarak görsekte arka planda nasıl yaşadığını,finansmanını nasıl sağladığını bilmiyoruz ki ''kara para yardımı'' sözünden hiçte iyi işlerle uğraşmadıkları belli oluyor.Zaten adı üstünde korsan bunlar.O yüzden Aka'nın bence orda savaşı bitirmeyip devam etmesi doğruydu.Tabii reyiz bunu daha vahşi bir şekilde yaptığı için ''yanlış'' gözükmeye daha müsait ama dediğim gibi ben olsam bende savaşı bitirmez,alayını yakalayana ya da öldürene kadar devam ederdim.

Coby'nin yaptığı da denizcileri kötü gösteren bir hareketti bu arada.Kendi içinde bulunduğu oluşumu lekeleyen,vahşi,kana susamış gösteren bir hareketti.Ha Aka gibilerin vahşi,kana susamış bi tarafları var orası doğru da o esnada yapılcak hareket değildi o.Keşke ölseydi bi boka da yaramıyo zaten.

Coby bebesinin yaptığı bence de yanlıştı.Çünkü Aka'nın yerinde olsaydım bende aynen onun gibi WB tarafından yok edebildiğim kadar korsanı yok etmeye veya yakalamaya çalışırdım.

Marco'nun kendisi diyor ''kara para yardımı'' diye.Marco'yu falan ne kadar iyi bir insan olarak görsekte arka planda nasıl yaşadığını,finansmanını nasıl sağladığını bilmiyoruz ki ''kara para yardımı'' sözünden hiçte iyi işlerle uğraşmadıkları belli oluyor.Zaten adı üstünde korsan bunlar.O yüzden Aka'nın bence orda savaşı bitirmeyip devam etmesi doğruydu.Tabii reyiz bunu daha vahşi bir şekilde yaptığı için ''yanlış'' gözükmeye daha müsait ama dediğim gibi ben olsam bende savaşı bitirmez,alayını yakalayana ya da öldürene kadar devam ederdim.

Coby'nin yaptığı da denizcileri kötü gösteren bir hareketti bu arada.Kendi içinde bulunduğu oluşumu lekeleyen,vahşi,kana susamış gösteren bir hareketti.Ha Aka gibilerin vahşi,kana susamış bi tarafları var orası doğru da o esnada yapılcak hareket değildi o.Keşke ölseydi bi boka da yaramıyo zaten.
+1. Keşke Shanks gereksizi gelmeseydi de Coby malı çıksaydı aradan :/

Coby'nin hareketi sadece savaşı durdurmakla kalmayıp savaşın ana amacının eleştirisiydi. Coby mal ama o kadar kişinin arasında o lafları demekte tabiri caizse yürek isteyen bir hareketti. Akainu'da zıt görüşlere açık olmayan ve dar görüşlü olup bir doğmatik olduğu için Coby'nin marinenin savaşın amacına yönelik eleştirisine (sus ve işini yap!) yanıtını vererek cevaplandırdı.Eleştirilemeyen ve eleştiriye izin vermeyen bir kurum sonsuza kadar eleştirilmeye mahkumdur diyelim en iyisi xD. Savaşın amacı Ace'i öldürmekten öteye gitmeyen ve Beyazsakal'ın ölümü düşünülemeyen bir savaş olarak geçecekti ki olayın gidişatı değiştirilerek Beyazsakalın ölümüne kadar gitti. Yani amaç Ace'in idamına engel olacak kişileri engellemekti. Ace katledilir katledilmez savaş bitmeli ve herkes taraflarına geçmeliydi ki Beyazsakal öfkesine yenik düşerek bu savaşı devam ettirip amacından saptırarak kendi tayfasının ve kendisinin ölümünü önceden hazırladı. Yani Teach orda olmasa ya Kizaru ya da Aokiji Beyazsakalı Akainu'ya karşı yapılan hareketten sonra yaşatacağını düşünmüyorum açıkcası. Ciddileşme meydana gelecek ve tüm tayfa katledilecek açık açık ki orda amirale yapılan hareketi hiç kimse göz ardı edemezdi. Teach'in araya girmesiyle Aokiji ve Kizaru Beyazsakal ve Teach'in arasında ki rekabete karışmayarak ne yaptıklarını çözemedim belki de Sengoku ve Garp'ın müdahalesi onları az da olsa müdahale etmelerini engellemiş olabilir.

Özet olarak:Akainu eleştiriye açık olmadığını veyahut bağlı olduğu kurumu eleştireni anında imha ederek kendi benimsediği adalet anlayışını benimsettirecek kadar kötü ve güçlü karakter. Coby'nin eleştirisi doğru ve eleştiriye açık olmayan bir kurumun herhangi bir şeyinin doğru olması istisnailik söz konusudur. Coby mal ve mal olduğu içinde bir o kadar da cesaretli bir karakter olduğu anlaşılmıştır. Beyazsakal savaşı devam ettirerek kendi sonunu hazırlamış savaşın devamı Marine'ye yüklememiz takdirde kaynağı Beyazsakal olduğu için Marine'yi suçlamak doğru değil. Akainu'nun izlediği tavır bağlı olduğu kurumu etkilediği için ve dolaylı yoldan temsil ettiği için Akainu'nun yaptığı hareketler marineyi de etkilemektedir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık