Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 237 54.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 199 45.6%

• Kullanılan toplam oy
    436
Doğru onlarda halkı koruyacağım diye yemin edip halkı asıl ezenlerin bekçi köpekliğini yapmışlar haklısın.
One Piece dünyasında çok kötü bir düzen var. Denizcilerden bu düzende halkı ufak da olsa koruyan bir parça. Korsanlar gibi çalıp çırpmıyorlar, büyük kısmı dünya hükümeti gibi kutsal köpekliği yapmıyor. One Piece dünyasında genel bir barış ortamı olmasının, her yerin savaşla dolu olmamasının sebeplerinden biri denizciler.

One Piece dünyasında çok kötü bir düzen var. Denizcilerden bu düzende halkı ufak da olsa koruyan bir parça. Korsanlar gibi çalıp çırpmıyorlar, büyük kısmı dünya hükümeti gibi kutsal köpekliği yapmıyor. One Piece dünyasında genel bir barış ortamı olmasının, her yerin savaşla dolu olmamasının sebeplerinden biri denizciler.
Denizcileri kötülük yapıyorlar diye eleştirip Kaido gibi korsanların fanı olanlar bir garip geliyor bana. Devrimci fanları daha tutarlı en azından bu konuda.

Denizcilerin Ohara'yı vurma sebebi antik dili öğrenmeleri ve Poneleri okuyabilmeleri. Peki poneleri okuyabilmek neden kötü, çünkü bunları okuyabildiğin zaman antik silahları yeniden yapabilecek bilgiye erişebileceğinizi iddia ediyorlar. Denizciler dünyada bu silahlar yeniden canlanıp kaos hakim olmasın diye Buster Call ile Ohara'yı vurdu, en azından onlara bu söylendi.

Sakazuki'nin yaptığı da kendi bakış açısında gayet mantıklı. Eğer o tahliye gemisinde antik dili bilen tek bir kişi bile olsa Ohara'dakileri katletmelerinin bir anlamı kalmayacaktı çünkü antik dili bilen birisi kaçmış olacaktı. Nitekim adam haklıydı da çünkü Ohara halkı Robin'e pislik gibi davranmasalardı o da tahliye gemisine binip kaçacaktı. Sakazuki dünyaya terör estirecek kitle imha silahlarının bilgisi yayılmasın diye Ohara halkını feda etmeyi mantıklı buldu.

Ecnebilerin "greater good" dediği şeyi yaptı yani. Ha derseniz ki bu Ohara saldırısının amacı bu değildi, e bunu denizciler bilmiyor. Hele o dönem amiral olmayan, sıradan bir koramiral olan Sakazuki'nin bildiğini iddia etmek aymazlıktır.

Mutlu gibi durmuyor hiç.
Ben yaptığını savunmasam da Akainu'nun sert bir adalet anlayışı var. Bu sahne bize bunu gösteriyor. İşini öncelik edinmiş birisi. Karaktere de uyuyor bu hareketi.

Denizci oluşumu içinde kutsalları önemseyenler var ama haz etmeyen, gerçekten halkı korumak için bu yola girmiş kişilerde var. Onlara haksızlık olur tüm denizcileri kutsallara tapıyor gibi görmek.
Yaptığı davranış karakterine uyunca düzgün adam mı oluyor? Teach korsan mesela gitse masum halkı soysa karakterine uyuyor diye adamın yaptığını mı övelim.
Senin mantığını anlamadım burda

Abi adam el yaşında ki bebekerin olduğu gemiyi yok ediyor. Hangi fedakârlık bunu çoçukların ölmesini Gerektiği kadar önemli ki. Aokji ve Saul olmasa Robin de ölecekti orda. Robinin 8 yaşında ki çoçuk be.

Abi yaptığını zaten savunulacak hiç bir yanı yok ama bu herifi hiç gömdüğünüzü görmedim ohara olayı sebebiyle. Bırak gömmeyi en ufak eleştri yapan bile yok. By adamı her türlü hakareti hâk ediyor. Bu adam bi katildir. Korsanlar bile böyle bir katliam yapmadı bu evrende. Kusura bakmayım ama

Abi biraz empati yapın sadece. O gemide ailen olduğunu düşün. sadece 2 saniye düşün beni anlayacağına inanıyorum.

Denizcileri kötülük yapıyorlar diye eleştirip Kaido gibi korsanların fanı olanlar bir garip geliyor bana. Devrimci fanları daha tutarlı en azından bu konuda.
Devrimci fanlarının denizcileri sevmemesi çok normal; denizciler bu bozuk düzen içinde halkı korumaya çalışırken, devrimciler düzeni tümden yıkıp baştan inşa etmek istiyor. Oda devrimcilere iyi bir kurgu verirse hem devrimci hem amiral fanı olabilirim. Ama korsan fanı olup da denizcilerden halkı düşünmüyorlar diye nefret etmek çok komik geliyo bana .d

Devrimci fanlarının denizcileri sevmemesi çok normal; denizciler bu bozuk düzen içinde halkı korumaya çalışırken, devrimciler düzeni tümden yıkıp baştan inşa etmek istiyor. Oda devrimcilere iyi bir kurgu verirse hem devrimci hem amiral fanı olabilirim. Ama korsan fanı olup da denizcilerden halkı düşünmüyorlar diye nefret etmek çok komik geliyo bana .d
Çoçukları katleden biri nasıl halkı koruyor. Kutsalları tanrı olarak gören biri ya da. Daha da önemlisi 5 kadime çay koyarak yalakalık yapan biri.

Halk katlederek halk korunmaz. Geçin bu işleri

Yaptığı davranış karakterine uyunca düzgün adam mı oluyor? Teach korsan mesela gitse masum halkı soysa karakterine uyuyor diye adamın yaptığını mı övelim.
Senin mantığını anlamadım burda

Abi adam el yaşında ki bebekerin olduğu gemiyi yok ediyor. Hangi fedakârlık bunu çoçukların ölmesini Gerektiği kadar önemli ki. Aokji ve Saul olmasa Robin de ölecekti orda. Robinin 8 yaşında ki çoçuk be.

Abi yaptığını zaten savunulacak hiç bir yanı yok ama bu herifi hiç gömdüğünüzü görmedim ohara olayı sebebiyle. Bırak gömmeyi en ufak eleştri yapan bile yok. By adamı her türlü hakareti hâk ediyor. Bu adam bi katildir. Korsanlar bile böyle bir katliam yapmadı bu evrende. Kusura bakmayım ama

Abi biraz empati yapın sadece. O gemide ailen olduğunu düşün. sadece 2 saniye düşün beni anlayacağına inanıyorum.
Ben yaptığını mı övdüm yada çok iyi adamdır mı dedim? Tutarlı bir karakter olduğunu seriye gerçekçilik kattığını söylüyorum. Teach'i de aynı şekilde övebilirim. Bu tip karakterler seriye renk katıyor zaten.

Çoğunluğun iyiliği kavramına inandığı için bunu yapıyor. Itachi olayına benzer bir durum yaptığı fakat Itachi'nin kendiyle çelişen bir sürü noktası varken Akainu öyle değil. O yüzden düzgün yazılmış bir karakter. Sen biraz fazla içselleştiriyorsun ben dışarıdan bir gözle bakıyorum. Sonuçta bu bir manga ne denizciler ne devrimciler gerçek. Bana aşırı fanlık veya haterlık saçma geliyor bu sebeple.

Denizciler konusu mu burası yoksa Sakazuki mi? Bence sen ne tartıştığının farkında olmadan kutsal koruma köpekliği yapan birisini savunuyorsun.Adamlar tut olum tut tut diyor gidip saldırmıyorlar mı? Bi emirle amiralcik köpekcikleri baskın yapıyor mu yapmıyor mu? Ben zaten denizciler kötü demiyorum Sakazuki kuçudur diyorum.

Ben yaptığını mı övdüm yada çok iyi adamdır mı dedim? Tutarlı bir karakter olduğunu seriye gerçekçilik kattığını söylüyorum. Teach'i de aynı şekilde övebilirim. Bu tip karakterler seriye renk katıyor zaten.

Çoğunluğun iyiliği kavramına inandığı için bunu yapıyor. Itachi olayına benzer bir durum yaptığı fakat Itachi'nin kendiyle çelişen bir sürü noktası varken Akainu öyle değil. O yüzden düzgün yazılmış bir karakter. Sen biraz fazla içselleştiriyorsun ben dışarıdan bir gözle bakıyorum. Sonuçta bu bir manga ne denizciler ne devrimciler gerçek. Bu sebeple bana aşırı fanlık veya haterlık saçma geliyor.
Yaptığının neyi gerçekçilik. Hiç kimseyi katletmeden o sözde kaçmış suçluyu yakalaya imkanı var iken. Resmen kendi beceriksizliği ve kutsalları korumak için yapılmış bir eylem. Herhangi bir gerçekçiliği yoktur

Çoğunluğun iyiği için yapmıyor kutsalları korumak için yapıyor. Halkı korumak istese garp gibi amiral olmaz koramiral takılırdı. Ama direk kutsallara hizmet etmek için amiral oluyor

İçselleştirilmi ile alakası yok. Herif hem op evreni için hemde bizim dünyamız için insanlığa sığmayan bir eylem yapıyor. ve benimde doğal olarak merhamet duygusu olan biri olarak yaptığı caniliği eleştiriyorum.

Oldu o zaman herif kurgusal diye her önüne geleni katletsin ona kutsallara köpeklik etsin çoçuk katili olsun sonra "kyaa herif ne kadar gerçekçi ya adam adam "diye öveyim. Yok öyle bir şey.

Aşırı fanlık banada saçma geliyor. Özellikle kurgusal bir karakter olsa bile bir katilin karakterini savunmak çok kötü bir şey

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık