Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Marco & Jozu & Vista

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    208
Haki, saf güç + meyve. Artık ne dersen de. :D
Elması Haki tartmaz, eğer öyleyse Jozu'nun da Hakisi var, üstüne kendi dayanıklılığı ve meyvenin dayanıklılığı. Yani yine etki etmez :D

850 c derecede yanıyor.Sence lav bu kadar sıcak değil midir Ace'in ateşini bile yakan magma meyvesi bu.
Oda'nın o kadar kasacağını zannetmiyorum. Ayrıca ateşin yanması da farklı bir olay. Normalde mantıksız gibi görünse de Oda'nın sözlüğünde hiyerarşik üstünlükten dolayı yanmış.

Bazı meyveler vardır, geçilmesi çok zordur. Karşında bir amiral ve bu meyveleri kullanan kişiler de amiral gücüne yakın kişilerse, amirallerin bu meyveleri geçmesi iyice zorlaşır. Elması kıran birinin olduğunu görmedik, kesen birinin olduğunu görmedik, eriten birinin olduğunu görmedik. Ve ne tasadüftür (!) ki mangaka Jozu'nun karşısına kendisini kırabilecek, kesebilecek ya da eritebilecek bir rakip çıkarmak yerine dondurarak etkisiz hale getirebilecek birini çıkardı. Allah Allah :)

Dikkat edilmesi gereken bir nokta da şu..

Normalde bir vs. olsaydı Marco'nun rakibi Kizaru, Jozu'nun rakibi Akainu olacaktı. Bu karakterlerin sahne aldıkları ilk olayda zaten Kizaru'nun saldırısını Marco, Jozu'nun buzulunu da Akainu durdurmuştu. Ve mangaka buna uygun bir senaryoyla devam etmek yerine Jozu karşısına Akainu'yu değil Aokiji'yi çıkarıyor. Bababababa :D Bazı şeyleri az irdelerseniz tablo ortaya çıkar.

Güç olarak birbirlerine yakın olan kimseler meyve avantaj-dezavantaj durumuna bağlı olarak birbirlerine üstünlük kurabilir. Bu mantıkla Jozu'nun tek başına bile Akainu'yu yenme ihtimali var. Bu 3 kişi Akainu'nun içinden geçer dışından çıkar yani ;)

Jozu'nun Akainuya meyve avantajı olduğunu kim çıkardı , neye dayanarak soyluyorsunuz bunu. Jozu kim Akainuyu yenmek kim.

Jozu , kılıç ustalarının antisi, ateşin yakmadigi , magmanın işlemediği adam oldu çıktı.

Evrende kimse yenemiyor Aokijiden başka helal olsun .

Aynen bu bir gerçekmiş gibi yansıtılıyor. Jozu donabiliyorsa yanabilirde. Mangaka Jozu'yu karşısına çıkarmadı demek serideki karakterleri gerizekalı yapması demek. Serideki karakterler direk olarak bunu düşünemiyor mu yani? Jozu'nun aklından hiç mi geçmedi ulan Akainu'nun karşısına çıkayım sonuçta babaya göre bile ben daha avantajlıyım? Mihawk'ın ataklarının önüne nasıl geçtiyse öyle geçebilirdi? Bu bana pek mantıklı gelmiyor.

Bu arada Jozu'nun buzu ne ya? Jozu'nun buzu mu varmış?

Jozu'nun attığı buz kütlesinden bahsediyorum. Git bi' kavurma ye kendine gel. Ya da çok yediğin için mi böyle oldu bilemiyorum :D

İyi bayramlar bu arada :)
Jozu'nun attığı buzu diyorsun da o Jozu'nun buzu değil. Jozu buz ile mi savaşıyor yani ne demeye getirdin anlamadım? :D Yani senin kurduğun ilişkiden bahsediyorum. Akainu Jozu'nun buzunu eritti aslında Akainu'nun rakibi Jozu olmalıydı gibi bir mantık kurmuşsun anladığım. Ki böyle bir mantık da yok yani.

Sanada iyi bayramlar.:)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık