Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Kozuki Oden

Kim kazanır?

• Akainu

Kullanılan: 226 64.0%
  • Oden

Kullanılan: 115 32.6%
  • Berabere

Kullanılan: 12 3.4%

• Kullanılan toplam oy
    353
Dünyanın en güçlü adamın'dan üst üstte aldığı darbelere rağmen ayağa kalkıp savaşabilen bir adam'dan bahsediyoruz çift meyvesi olan ve tüm tayfası yanın da olmasına rağmen kaçan yonkou karasakal'dan bahsediyoruz. Bu yüzden Oden ne kadar güçlü olursa olsun Akainu alır .
Dünyanın en güçlü adamı %80 ölü, %20 yaşıyor haldeyken dünyanın en güçlü adamını etiket olarak kullanıp Akainu'yu övmek ne kadar havalı değil mi ? Bir de buna karakteri itibariyle gereksiz dövüşlerden kaçınıp hayatını planlar dahilinde yaşayan BB'yi ekleyince insanın Akainu demekten başka çaresi kalmıyor gerçekten! :good:

Dünyanın en güçlü adamı %80 ölü, %20 yaşıyor haldeyken dünyanın en güçlü adamını etiket olarak kullanıp Akainu'yu övmek ne kadar havalı değil mi ? Bir de buna karakteri itibariyle gereksiz dövüşlerden kaçınıp hayatını planlar dahilinde yaşayan BB'yi ekleyince insanın Akainu demekten başka çaresi kalmıyor gerçekten! :good:
oooo o olmaz bu olmaz şu olmaz diyerek bu işler yürümez dünyanın en güçlü adamı mf yi ortadan ikiye yardı tüm gücüyle hırsıyla akainuya saldırdı ve birden fazla kez saldırdı akainunun dayanaklılığı ne kadar üstün ki ayağa kalktı bb olayına gelince adam kendi diyor onunla savaşamayız topuk diye 2 meyvesi var tüm tayfası var ve buna rağmen adam kaçıyor. Ama bunalr sayılmıyor ne sayılır genç kaidoyu yaralamış öldürememiş yaralı haliyle kaidonun tek attığı roger'ın test saldırısıyla havaya uçmuş adam akainuyu alacak buna anca gülünür :D :D :D bakınız oden güçsüz demiyorum güçlü çok güçlü ama akainu daha güçlü .

Neden Kaido'nun Oden'e arkadan vurduğu göz ününde bulunduruluyor da Beyazbıyık'ın Akainu'ya arkadan vurduğu göz ardı ediliyor? Ki Akainu karşılık da verebildi az da olsa. Biri teke tek dövüş diğeri diğeri meydan dövüşü. Meydan dövüşünden odaklanmak daha zor.

oooo o olmaz bu olmaz şu olmaz diyerek bu işler yürümez dünyanın en güçlü adamı mf yi ortadan ikiye yardı tüm gücüyle hırsıyla akainuya saldırdı ve birden fazla kez saldırdı akainunun dayanaklılığı ne kadar üstün ki ayağa kalktı bb olayına gelince adam kendi diyor onunla savaşamayız topuk diye 2 meyvesi var tüm tayfası var ve buna rağmen adam kaçıyor. Ama bunalr sayılmıyor ne sayılır genç kaidoyu yaralamış öldürememiş yaralı haliyle kaidonun tek attığı roger'ın test saldırısıyla havaya uçmuş adam akainuyu alacak buna anca gülünür :D :D :D bakınız oden güçsüz demiyorum güçlü çok güçlü ama akainu daha güçlü .
Seninki sonuç odaklı bir bakış açısı. Sonuç odaklı bir bakış açısıyla Op yorumlanmaz bana göre. O yüzden istediğini düşünebilirsin.

Amiralciler ve kılıççılar insanı harbiden yoruyor... Akainu denen adam, dünyanın en güçlü adamı olarak adlandırılan WBnin yüzünü yaktı mı? Yaktı. MFyi 2ye bölen saldırıyı yedikten sonra hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalktı mı? Kalktı. Oden denen adam kimsenin yara izi veremediği dünyanın en güçlü yaratığını Kaidoyu kesti mi? Kesti. Kaido 20 yıl sonra bile Oden korkusuyla titriyor mu? Titriyor. Yok WB ölüyomuşmuş yok Kaido gençmiş de zirvesinde değilmişmiş sadece karşı tarafı haksız duruma düşürmek için konan argümanlar ve 104 sayfanın hepsinde aynı cümleler geçiyor. Baskınlık kurma konusu söz konusu değilken neden bu gerginlik? Akainu güçsüz olsaydı WBnin karşısına o kadar emin çıkamazdı, Oden güçsüz olsaydı Rogerın saldırısından sonra ayağa kalkamazdı. Yemin ediyorum gerildim.

Oden flashbacki, sonrası ve MFyi yeniden okudum az önce. Karakterler laf edildiği kadar güçsüz ya da abartıldığı kadar güçlü mü diye. Neyse ki görüşüm değişmedi. KF abartma ve gömme timleri iyi çalışıyor helal olsun.

Konuda bahsedilen tüm manga sayfaları da bunlar:
(Baya resim var dikkat edin)
saldırıdan hemen sonra akainu:

Son düzenleme:
Wb Akainu'yu arkadan yakalamış o hışımla hayatının vuruşunu yapmıştır. Bu seride karakterlerin duygu durumları önemli cinnet geçirmiş Wb hayvan gibi vurur ki zaten vurdu da. Akainu bu yüzden sabaha kadar övülse yeri var çünkü seride olan şey adamın bu saldırılara dayanıp bir müddet saf dışı kaldıktan sonra tekrar savaşacak gücü bulabilmesidir. Ama hep demişimdir çizilen bu sahne mangakanın kendi elleriyle oluşturduğu Wb efsanesine yapılmış çok büyük saygısızlıktır. Hem serideki karakterlerin ağzından yaptırdığı yorumlar hem karakterin kendisine verdiği ağırlık hem de çizdiği ölüm şekli ve iki kral diye vurgulamasıyla anlıyoruz ki Oda istiyor ki biz Wb'ye saygı duyalım büyük adam diyelim. Tamam yaprağım diyelim öyle adam zaten ama bu adama sen o intikamı aldırmadın ya Akainu ölsün demiyorum ama en azından komple savaş dışı kalıp komalık olmalıydı bunu yapmadın ya kendi yarattığı karaktere saygısı olmayan bir adamsın olum.

Wb Akainu'yu arkadan yakalamış o hışımla hayatının vuruşunu yapmıştır. Bu seride karakterlerin duygu durumları önemli cinnet geçirmiş Wb hayvan gibi vurur ki zaten vurdu da. Akainu bu yüzden sabaha kadar övülse yeri var çünkü seride olan şey adamın bu saldırılara dayanıp bir müddet saf dışı kaldıktan sonra tekrar savaşacak gücü bulabilmesidir. Ama hep demişimdir çizilen bu sahne mangakanın kendi elleriyle oluşturduğu Wb efsanesine yapılmış çok büyük saygısızlıktır. Hem serideki karakterlerin ağzından yaptırdığı yorumlar hem karakterin kendisine verdiği ağırlık hem de çizdiği ölüm şekli ve iki kral diye vurgulamasıyla anlıyoruz ki Oda istiyor ki biz Wb'ye saygı duyalım büyük adam diyelim. Tamam yaprağım diyelim öyle adam zaten ama bu adama sen o intikamı aldırmadın ya Akainu ölsün demiyorum ama en azından komple savaş dışı kalıp komalık olmalıydı bunu yapmadın ya kendi yarattığı karaktere saygısı olmayan bir adamsın olum.
Bu durumda devreye Akainunun gücü ve dayanıklılığı giriyor. Biraz da bunu kanıtlamaya çabalamış gibi. Üstelik WB Akainunun yaşayıp yaşayamadığını göremeden ölüyor. Adam huzur içinde gitti

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık