Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sakazuki, İmparator Yenebilir mi?

İndirebilir mi ?

• Kullanılan toplam oy
    415
Yenebilir mi? Evet, yenebilir. Teorik olarak yenebilmesi lazım. O seviyedeki farklar net bir şekilde bir tarafa kaymamalı. Yonkou vs amiral sonucunun her daim yonkou olması büyük adaletsizlik bence.
Ama yendiğini görür müyüz? Sanmıyorum. En iyi ihtimal olarak Akainu'nun zamanında Kaidou'da yara açmış olduğuna dair bir cümle geçecek seride. Hatta ona yapılacak yorumlar bile belli
"Ama onun dediğine ne kadar güvenebiliriz?"
"Aslında şöyle diyor yani şunu demek istemişte olabilir. O yüzden o yarada dikkat eksikliğinden/karizmasını çizdirmeyecek bir nedenden olmuştur."
"Çeviride sıkıntı vardır."

Herhangi bir şekilde hikayede mümkün görünmüyor bir amiralin yonkou indirmesi kısaca. Olsa süper olur, denizcilere can gelir ama olmaz yani. ODA yonkoucuklarının karizmasını çizmez. En fazla ana karakterler karşısında ya da şaka olarak -Bknz: Usopp, Doflamingo- maymun durumuna düşerler.

Edit: Şöyle bir düşündümde WB ve Akainu benzer avantaj ve dezavantajlara sahip sahnelerde çizilmiş. Yani Akainuyu yaşlı ve hasta WB ile aynı seviyede görebiliriz. Belki tane tane sahneleri yazarım bir ara

Son düzenleme:
Ben amiralleri iki sınıfa ayırıyorum. Pasif ve aktif.

Pasif Amiral:2 yıl önceki Sakazuki ve Kuzan. Ayrıca Borsalino ve Issho.
Aktif Amiraller: Garp, Sengoku ve şimdiki Kuzan ve Sakazuki.

Bu ayrımı yapma nedenim Garp ve Sengoku'nun gençliklerinde WB ve Roger'la savaşmış olduklarından bu karakterlerin her daim birbirini geliştirdiği kanısındayım.
Öte yandan Sakazuki ve Kuzan'ın bu gibi bir rakipleri görünürde yoktu. Haki ise eğitimle bir noktaya kadar gelinse de sonrası için güçlü rakiplerle mücadele edilmesi gerektiğini Ray. söyledi. Ben Sakazuki'nin ilk büyük mücadelesinin WB'ye karşı olduğunu düşünüyorum ardından Kuzan ile yaptığı düelloda da hakisinin geliştiğinden yanayım-aynı şekilde Kuzan da bu düelloda gelişti.

Fevkalbeşer diye adlandırdığım bir grup mevcut.
Roger, Wb, Garp, Sengoku, Ray, Shanks ve Teach. Artık bu gruba Sakazuki ve Kuzan da dahildir benim için.(Dragon için bir şey demeyeceğim, Linlin dev ve Kaido 'şey' olduğu için onları dahil etmedim.

Bu arada Sakazuki'den volkan uyanışı bekliyorum. Yarıçapı atıyorum 50 m lik alanda volkanik patlamalar yapıyor.

Sakazuki Shanks'i yener.
Big Mom dev değil. Beyazsakal gibi büyük insan sadece.

Shanks,Kaido
BM,Teach
Amiraller

Şu anlık güç dengesi bence böyle.Tabii şu 3 sınıfında arasında ufak farklar var.2y önce Aka'nın diğer amirallerden farkı yoktu.Ama denizciler içinde Oda'nın bu adamı daha bi ön plana çıkardığı açık.O yüzden filo amirali olmuş Aka'yı Oda 1 tık güçlendirip şu an ki BM ve Teach seviyesine getirmiş olabilir.O yüzden BM ve Teach karşısında şansı olabilir.Ha tabii emin değilim Oda Aka'ya 2y de hiç p-up vermemişte olabilir.

Artık ''yonkou seviyesi'' ya da ''amiral seviyesi'' şeklinde net bir ayrımın yanlış olduğunu düşünmeye başladım. Yabancı forumlarda da genellikle bu ayrım kullanılmıyor. Unvana/makama göre değil de, kişisel güce göre sınıflandırma yapmak gerektiğini düşünüyorum. Yani karşılaştırılan isimlere bakmadan, direk yonkou>amiral denkleminden yola çıkarak Akainu hiçbir yonkouyu yenemez demek yanlış geliyor. Tek tek kıyaslamak lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık