Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sakazuki, İmparator Yenebilir mi?

İndirebilir mi ?

• Kullanılan toplam oy
    415
Akainu yonkou yarısı bile etmez diyenler var çok garip yav.

Millet sanıyorki WB gibi iki vuruşta gömecekler Sakazuki'yi.

Hiç bir yonkou dan öyle bir güç cikmaz.(belki kaido)

Ama diğer yonkoularda WB gibi kolay hasar almazlar.

Evet dövüşün sonunda biri diğerinin insafına kalmış.
Aokiji bacak ile kol vermiş. Akainu da ise uzuv kaybı yok. Kulağından bir parça ile yanık izleri. Yara almamış değil ama Aokiji'ye kıyasla pek ağır sayılmaz.
Arkadaş sen benim dediğimi okumuyorsun bari mangada yazanı iyi oku, Jinbe diyor ki ''iki tarafta ağır yaralandı'' , sen gelmiş Aokiji'ye kıyasla ağır sayılmaz diyorsun, mangayı sen yazıyorsan bilelim, ben sana mangayı anlatıyorum sen kendi bildiğini okuyorsun. E.Oda başkasının ağzı ile anlatmış işte, Smoker Punk Hazard'da dedi dövüş o kadar başa baş ve çekişmeliydi ki ada ortadan ikiye buz ve magma olarak ayrıldı. Jinbe diyor ki harika şekilde denk olarak eşleştiler, iki tarafta ağır yaralandı. Olay bitmiştir, halen onun kulağıydı bunun bacağıydı diye pazarlık yapmaya çalışıyorsun.

İkisi denk güçte adamlar, uzatmanın manası yok. Akainu kazanır dersin de nasıl kazanır, Aokiji dövüşünden sonra ağır yaralı Akainu'yu o halde paketleyecek adam çok çıkar. Sanki Akainu Aokiji'yi normal bir dövüş kazanmış gibi davranmanın manası yok, Akainu yarı ölü halde kazanmış ondan sonra Akainu'nun karşısında sağlam bir adam koy Akainu yenemeyecektir. Denklik ve fark buradan ileri geliyor.

Arkadaş sen benim dediğimi okumuyorsun bari mangada yazanı iyi oku, Jinbe diyor ki ''iki tarafta ağır yaralandı'' , sen gelmiş Aokiji'ye kıyasla ağır sayılmaz diyorsun, mangayı sen yazıyorsan bilelim, ben sana mangayı anlatıyorum sen kendi bildiğini okuyorsun. E.Oda başkasının ağzı ile anlatmış işte, Smoker Punk Hazard'da dedi dövüş o kadar başa baş ve çekişmeliydi ki ada ortadan ikiye buz ve magma olarak ayrıldı. Jinbe diyor ki harika şekilde denk olarak eşleştiler, iki tarafta ağır yaralandı. Olay bitmiştir, halen onun kulağıydı bunun bacağıydı diye pazarlık yapmaya çalışıyorsun.

İkisi denk güçte adamlar, uzatmanın manası yok. Akainu kazanır dersin de nasıl kazanır, Aokiji dövüşünden sonra ağır yaralı Akainu'yu o halde paketleyecek adam çok çıkar. Sanki Akainu Aokiji'yi normal bir dövüş kazanmış gibi davranmanın manası yok, Akainu yarı ölü halde kazanmış ondan sonra Akainu'nun karşısında sağlam bir adam koy Akainu yenemeyecektir. Denklik ve fark buradan ileri geliyor.
Yahu başkalarıda Luffy'nin 8 metre olduğunu söylüyor. Bunu da direk doğru mu sayalım. Jinbei savaşta kime ne olduğunu görmüş mü bunu mu diyorsun? Ya da Teach'in CP0'dan kaçtığını cidden düşünüyor musun? Böyle bir şeyin de bilgisi geçti. Durum böyleyken ne kadar itibar edilebilir söylenenlere?

Ortada olan bir şey var. Akainu ve Aokiji'nin yaralarını direk kıyaslayabiliyorsak Jinbei'nin söylediklerinin bir önemi kalmıyor. Savaş sonucunda Aokiji, Akainu'nun insafına kalmış. Akainu'nun yara olarak kulağından bir parça ve yanıkları olduğunu görüyoruz. Aokiji'nin ise uzuvları gitmiş. Adam buzdan kol bacak yapamasa sakat kalacaktı. Direk kıyaslayabiliyoruz di mi?

Dövüş çekişmesizdi demedim zaten. Hatta aksine dövüşün çekişmeli olduğundan bahsediyorum. Çünkü meyve güçleri birbirinin tamamen zıttı. Nötrleyici güçteler. Harika şekilde denk eşleşmeleri hepsi bunla alakalı. Ki adanın bile bir yarısının buz bir yarısının magma olması bile bunun göstergesi zaten.

Karaladığım yer ile alakalı olarak diğerlerinin Akainu'yu yendikten sonra üstüne bir başkasını daha alabileceğini mi söylüyorsun. Kusura bakma da bunu neye dayanarak söylüyorsun?

Luffy Lucci'yi yendi ama gidipte onu öldürebilecek takati yoktu. O yüzden yenen adamın zaten insafına kalırda diyemiyoruz.

Son düzenleme:
Yahu başkalarıda Luffy'nin 8 metre olduğunu söylüyor. Bunu da direk doğru mu sayalım. Jinbei savaşta kime ne olduğunu görmüş mü bunu mu diyorsun? Ya da Teach'in CP0'dan kaçtığını cidden düşünüyor musun? Böyle bir şeyin de bilgisi geçti. Durum böyleyken ne kadar itibar edilebilir söylenenlere?
Birader biz Luffy'nin 8 metre olmadığını biliyoruz, bu sebeple diyene de inanmazsın, sen mangada başka hangi bilgiyi okumadın da Jinbe'nin, Smoker'ın dediklerine inanmamaya kalkıyorsun ? Sen bu seriyi okuma o zaman, kimsenin dediğine inanmıyorsun çünkü, kafa yapısına bakarmısın, mangada geçen herşey yanlış çünkü Luffy'ye 8 metre dediler, birader onla bu bir mi ? Sanki Aokiji ile Akainu dövüşü hakkında başka bir şey görmüşsün gibi onunla bunu bir tutmaya kalkıyorsun...

Ortada olan bir şey var. Akainu ve Aokiji'nin yaralarını direk kıyaslayabiliyorsak Jinbei'nin söylediklerinin bir önemi kalmıyor. Savaş sonucunda Aokiji, Akainu'nun insafına kalmış. Akainu'nun yara olarak kulağından bir parça ve yanıkları olduğunu görüyoruz. Aokiji'nin ise uzuvları gitmiş. Adam buzdan kol bacak yapamasa sakat kalacaktı. Direk kıyaslayabiliyoruz di mi?
Diyorum halen devam ediyorsun, sen nereden biliyorsun Aokiji'nin Akainu'nun insafına kaldığını. Luffy 8 metreydi ne oldu. Jinbe'den öğrenmedin mi birader Aokiji'nin Akainu'nun insafına kaldığını, şimdi Jinbe'nin dediğine geliyorsun ama niye. Aynı Jinbe demiş denk güçler, harika eşleşmişler, ikisi ağır yaralanmış, sen bunları duymayıp gelip Jinbe'nin tek söylediği bir lafa inanıyorsun, geri kalanlar için Luffy 8 metre dediler diyorsun yani dediklerinde mantık bulamıyorum.

Dövüş çekişmesizdi demedim zaten.
Diyemezsin zaten, 10 gün dövüşmüş bu adamlar, Dorry ve Brogy'yi saymazsan mangadaki en büyük çekişmeli dövüş bu. Jinbe ve Ace, Neko / Inu ve Jack'in 5 günlük dövüşünü geçmiş adamlar. Çekişmeli olmaması imkan dahilinde değil.

Çünkü meyve güçleri birbirinin tamamen zıttı. Nötrleyici güçteler. Harika şekilde denk eşleşmeleri hepsi bunla alakalı. Ki adanın bile bir yarısının buz bir yarısının magma olması bile bunun göstergesi zaten.
Nereden biliyorsun, Luffy 8 metre demişlerdi dimi. Şimdi sen aynı seviyede olmayan iki adama, iki zıt meyve gücü verirsen o da 10 gün mü sürecek, neye göre bu kanıya vardın, daha önce böyle bir örnek gördün mü. Görmedin, iki zıt logia gücünü koysan, birisi diğerinin seviyesinde olmasa o dövüş 1 gün bile sürmeden biter, çünkü aynı seviyenin adamları değiller, gerekirse Haki ile pataklar yine kazanır, çünkü seviye farkı var olmuş olur. Benim seriden anladığım bu.

Karaladığım yer ile alakalı olarak diğerlerinin Akainu'yu yendikten sonra üstüne bir başkasını daha alabileceğini mi söylüyorsun. Kusura bakma da bunu neye dayanarak söylüyorsun?
Neye dayanarak olacak, tabii ki ''ağır yaralanması'' na dayalı olarak bunu söylüyorum, üstelik 10 günlük bir dövüşten çıkan birisi azda olsa yorulmuştur değil mi, hadi Luffy olmasın, Luffy 11 saat sonra yoruldu, bu adam 240 saatten fazla dövüşmüş, yorulmaması imkan dahilinde değil, üstelik ''ağır yaralı'' tabi ki Aokiji'yi yendikten hemen sonra sağlam bir adam koysan Akainu'yu alacak, alması için tüm şartlar sağlanmış. Hem ağır yaralı, hem yorgun.

Bunu nasıl diyebiliyorsun anlamadım. Akainu ile Aokiji örnekleri bir şeyi kanıtlamaz. İki tane birbirlerini notrleyici güce sahip logia dövüşü o. Aynı Ace vs Jinbei'nin beş gün sürmesi gibi. Ace' in ateş gücüne karşı Jinbei'nin su teknikleri.
Jinbei için Ace' e denkte kimse demez ama bu da bir gerçek.
Meyve güçleri nört falan gibi ucuz bahanelere gerek yok. E.Oda'nın bu dövüşü aktarış tarzı, gerek Jinbe'nin gerek Smoker'ın ağzından söylettirdikleri, gerekse Punk Hazard'ı o şekilde betimlemiş olması çok net şekilde vermek istediği mesajı iletiyor; diyor ki bu iki adam eşit. Bunu kurcalıyo olmak duygusal olarak kendini yakın hissettiğin karakteri kayırmaya çalışmaktan başka birşey değildir açıkçası,

Jinbe ve Ace içinde denk derim, ama Ace'in 17-18 yaşındaki hali için, o zaman denklermiş savaş öyle bitmiş. Ama aradan geçen 2-3 yılda Ace daha çok genç yaşta olmasının etkisiyle güçlenmiş, Jinbe zaten 40 yaşında adam olması sebebiyle olduğu gibi kalmış, olay bu kadar basit..

Birader biz Luffy'nin 8 metre olmadığını biliyoruz, bu sebeple diyene de inanmazsın, sen mangada başka hangi bilgiyi okumadın da Jinbe'nin, Smoker'ın dediklerine inanmamaya kalkıyorsun ? Sen bu seriyi okuma o zaman, kimsenin dediğine inanmıyorsun çünkü, kafa yapısına bakarmısın, mangada geçen herşey yanlış çünkü Luffy'ye 8 metre dediler, birader onla bu bir mi ? Sanki Aokiji ile Akainu dövüşü hakkında başka bir şey görmüşsün gibi onunla bunu bir tutmaya kalkıyorsun...

Diyorum halen devam ediyorsun, sen nereden biliyorsun Aokiji'nin Akainu'nun insafına kaldığını. Luffy 8 metreydi ne oldu. Jinbe'den öğrenmedin mi birader Aokiji'nin Akainu'nun insafına kaldığını, şimdi Jinbe'nin dediğine geliyorsun ama niye. Aynı Jinbe demiş denk güçler, harika eşleşmişler, ikisi ağır yaralanmış, sen bunları duymayıp gelip Jinbe'nin tek söylediği bir lafa inanıyorsun, geri kalanlar için Luffy 8 metre dediler diyorsun yani dediklerinde mantık bulamıyorum.

Diyemezsin zaten, 10 gün dövüşmüş bu adamlar, Dorry ve Brogy'yi saymazsan mangadaki en büyük çekişmeli dövüş bu. Jinbe ve Ace, Neko / Inu ve Jack'in 5 günlük dövüşünü geçmiş adamlar. Çekişmeli olmaması imkan dahilinde değil.

Nereden biliyorsun, Luffy 8 metre demişlerdi dimi. Şimdi sen aynı seviyede olmayan iki adama, iki zıt meyve gücü verirsen o da 10 gün mü sürecek, neye göre bu kanıya vardın, daha önce böyle bir örnek gördün mü. Görmedin, iki zıt logia gücünü koysan, birisi diğerinin seviyesinde olmasa o dövüş 1 gün bile sürmeden biter, çünkü aynı seviyenin adamları değiller, gerekirse Haki ile pataklar yine kazanır, çünkü seviye farkı var olmuş olur. Benim seriden anladığım bu.

Neye dayanarak olacak, tabii ki ''ağır yaralanması'' na dayalı olarak bunu söylüyorum, üstelik 10 günlük bir dövüşten çıkan birisi azda olsa yorulmuştur değil mi, hadi Luffy olmasın, Luffy 11 saat sonra yoruldu, bu adam 260 saatten fazla dövüşmüş, yorulmaması imkan dahilinde değil, üstelik ''ağır yaralı'' tabi ki Aokiji'yi yendikten hemen sonra sağlam bir adam koysan Akainu'yu alacak, alması için tüm şartlar sağlanmış.
Zaten Akainu ve Aokiji'nin yaralarını görene kadar herkes öyle kabul ediyordu. Yaralarını gördükten sonra Aokji'nin kol ve bacak kaybettiğini gördük. Bu kıyas için yeterli veriyi oluşturuyor bize. Teach'in olayına da değinmemişsin. Adam sakat kalıyordu buz meyvesi olmasa. Kolu ve bacağı gitmiş? Daha hangi veriyi arıyorsun?

Ben sana zaten güçlerinin denk olduğunu söylüyorum. Adamların meyve güçleri birbirinin dengi. Birinin meyve yeteneğinin diğerine bir üstünlüğü yok. Adaının bir yarısının buz iken diğer yarısının magma olması da buna kanıttır diyorum. Dövüşlerinin 10 gün sürmesi de bu sebeptendir. Ama aldığı yaraları kıyasladık mı ortaya birisinin daha üstün olduğu sonucu çıkıyor. Zaten birisi bir fark yaratacak ki sonuçta dövüşü kazanan biri olacak di mi?

Son yazdığın yalnız benim dediğim destekler nitelik oluyor. Eğer ki bu tutum ile birilerinin denk savaştığını kabul ediyorsan Akainu'nun da Yonkou Kaptanları ile pekala denk savaşabileceğe iddia edilebilir. Şimdi bu noktada sana soruyorum Akainu ile dövüşen bir Yonkou Kaptanı sonrasında dediğin gibi üstüne başka birisini yenebilir mi?

@straw-hat

Nasıl meyve güçlerinin nötrlüğünden bahsetmek ucuz bir söylem olabiliyor anlamış değilim. Adamların kişiliklerini bile yansıtan o meyve güçleri. Adamlar o güçlerin simgesi olmuşlar.

Ben sana direk aldığı darbeleri kıyasla diyorum. O zaman birinin önde olduğu sonucu çok doğal olarak önüne çıkacaktır.

Ace Jinbei vs'sinde sahip oldukları güçlerin öneminden bahsediyorum. Birisi ateş meyvesi diğeri tam buna zıt olabilecek bir güç. Bu yüzden böyle bir denklik ortaya çıkıyor.

Moriah olayında Jinbei direk tuz kullanabiliyor diye Moriah'ın askerlerini ne kadar kolay yendi sen hatırlıyorsun. Ama fiziksel dövüşen biri olsa dövüşün ne kadar uzayacağı da ortada. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Bu noktada Aokiji ve Akainu için denk güçlerde söylevi yanlış olmuyor. Ama savaştaki tarafların aldığı yaraları kıyaslarsan ve yine kanıt olarak sunduğunuz söylemlerdeki savaşın sonunda Aokiji Akainu'nun insafına kaldı söylevini de göz önüne alırsan Akainu'nun baskın olduğu fark yarattığı ortaya çıkıyor.

Adamlar tamamen eşit ama Akainu kazandı. Öyle bir kazanma da değil. Savaşın sonunda Akainu istese Aokiji'yi öldürebilirdi. Hani Lucci vs Luffy gibi de değil olay anlaşılan. Luffy'nin takati yoktu gidipte öldüremezdi Lucci'yi. Ama Akainu öldürebilecek kadar dinçmiş söylenene göre.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık