Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sakazuki, İmparator Yenebilir mi?

İndirebilir mi ?

• Kullanılan toplam oy
    415
Yoo neden yanlış anlıyım ?

Benim için Mihawk sadece Mf'ye bağlı bir karakter değil. Sadece benim için değil herkes için de öyle olmalı. Çünkü bu adam daha 50 bölüm olmadan ortaya çıkmış ve sonraki 800 bölümde kendisini değerlendirebileceğimiz şeyler göstermiş. Hiçbir şey göstermese bile, bak hiçbir şey göstermesin.. Mangaka adama DEİKU ünvanı vermiş. Nereye koyacaktım adamı ? Amirallerin altına mı ?
Argümanlar görünen kadarıyla ortaya konulur.
Akainu MF'da WB ile savaşırken Mihawk İzou ve Vista ile dövüşüyor.
Marco ve diğerleri Akainu ile çarpışırken , Luffy'i kurtarmaya Mihawk 'a gitmeyip Vista'ı yolluyor.

Ben Mihawki en çok savunan adamım çünkü onu kişiliğine göre değerlendiriyorum.

Ama Akainu'u böyle vurmaya çalışmanız resmen işinize gelmediğinden.

BB ve tayfası için Robin diyor ki " Marco ve diğerlerini yendikten sonra Yonkou olarak anıldı"

Gel birde bu kareye bak :
https://i.gyazo.com/dcd5717da340cd47a4428396bc32f621.png

Bu adam pekala imparator olabilecek kapasite de.

Bisentoyu durdurmuş, bir saattir aynı şey. Ona bakarsanız Marco da Kizarunun yasakani no magatamasını durdurdu. Hatta bir de vurup uçurdu adamı.Marco amiral alır denir mi?

Argümanlar görünen kadarıyla ortaya konulur.
Akainu MF'da WB ile savaşırken Mihawk İzou ve Vista ile dövüşüyor.
Marco ve diğerleri Akainu ile çarpışırken , Luffy'i kurtarmaya Mihawk 'a gitmeyip Vista'ı yolluyor.

Ben Mihawki en çok savunan adamım çünkü onu kişiliğine göre değerlendiriyorum.

Ama Akainu'u böyle vurmaya çalışmanız resmen işinize gelmediğinden.

BB ve tayfası için Robin diyor ki " Marco ve diğerlerini yendikten sonra Yonkou olarak anıldı"

Gel birde bu kareye bak :
https://i.gyazo.com/dcd5717da340cd47a4428396bc32f621.png

Bu adam pekala imparator olabilecek kapasite de.
Senin de Mihawk'ı net amiral ayarı gördüğünü biliyorum. O attığın sayfada kayda değer tek adamın Marco olduğunu yazmıştım daha evvel. Bunun yanında zaten Wb tayfası bu ekiple Karasakal ile savaşmıyor. Jozu ve Vista var. Arada fark var yani.

Bunu da daha önce dedim. Akainu ya da herhangi bir amiralle benim bir alıp veremediğim yok. Olamaz da. Bir çıkarım yok yani bu adamı yersem.

Akainu bana göre hiçbir imparator alamaz. Ama alırsa da Mama'yı alır sadece. Ama sen gittin yonkouların da üstünde olan adama, Kaido'ya oy vermişsin. Ne dememi bekliyorsun ki ? Bu adamı yenen kişi net bir şekilde kk ayarıdır. Akainu kim kk kim ? Sonra DEİKU ünvanı verilmiş Mihawk'a yonkou deyince çelişkili olan kişi biz oluyoruz :bilmem:

Senin de Mihawk'ı net amiral ayarı gördüğünü biliyorum. O attığın sayfada kayda değer tek adamın Marco olduğunu yazmıştım daha evvel. Bunun yanında zaten Wb tayfası bu ekiple Karasakal ile savaşmıyor. Jozu ve Vista var. Arada fark var yani.

Bunu da daha önce dedim. Akainu ya da herhangi bir amiralle benim bir alıp veremediğim yok. Olamaz da. Bir çıkarım yok yani bu adamı yersem.

Akainu bana göre hiçbir imparator alamaz. Ama alırsa da Mama'yı alır sadece. Ama sen gittin yonkouların da üstünde olan adama, Kaido'ya oy vermişsin. Ne dememi bekliyorsun ki ? Bu adamı yenen kişi net bir şekilde kk ayarıdır. Akainu kim kk kim ? Sonra DEİKU ünvanı verilmiş Mihawk'a yonkou deyince çelişkili olan kişi biz oluyoruz :bilmem:
Ben tüm seçeneklere oy attım 5 oy hakkı var diye tuhaf buldum.
Kaido ve Shanks'i yenemeyecegini defalarca söylemişimdir.

Ben tüm seçeneklere oy attım 5 oy hakkı var diye tuhaf buldum.
Kaido ve Shanks'i yenemeyecegini defalarca söylemişimdir.
Yeneceğini esasen düşünmediğin bir adama neden oy verdiğini bilemezdim ama değil mi ? Hem bunu dün desen şimdiye bu kadar şeyi tartışmamış olurduk. Niye demedin ? Hadi dün demedin, gün içinde o kadar mesaj yazdık, o zaman niye demedin ? Ahh sen ahh :)

Bisentoyu durdurmuş, bir saattir aynı şey. Ona bakarsanız Marco da Kizarunun yasakani no magatamasını durdurdu. Hatta bir de vurup uçurdu adamı.Marco amiral alır denir mi?
Aynı mantık işte.
Marconun amirallere karşı ne kadar şansı varsa(Ki azda olsa var) akainunun durumuda Yonkolara karşı benzerdir.

Yeneceğini esasen düşünmediğin bir adama neden oy verdiğini bilemezdim ama değil mi ? Hem bunu dün desen şimdiye bu kadar şeyi tartışmamış olurduk. Niye demedin ? Hadi dün demedin, gün içinde o kadar mesaj yazdık, o zaman niye demedin ? Ahh sen ahh :)
http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.5180/page-628#post-667811

Bunca şeyi tartışmamızın nedeni bu konuda oluşan çelişki. Çünkü Akainu'nun bir Yonkou ile olan mevcut savaşı ve bıraktığı etkileri görmemen.

Yani şu ankette Bigmom'a yada Teach'e şansı var alabilir demek , diğer konuda sizi harekete geçirip adamı balon ilan ettirdi.

http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.5180/page-628#post-667811

Bunca şeyi tartışmamızın nedeni bu konuda oluşan çelişki. Çünkü Akainu'nun bir Yonkou ile olan mevcut savaşı ve bıraktığı etkileri görmemen.

Yani şu ankette Bigmom'a yada Teach'e şansı var alabilir demek , diğer konuda sizi harekete geçirip adamı balon ilan ettirdi.
Kaido'yu yenebilecek bir insan evladının olmadı şu evrende kim Akainu Kaido'yu yener seçeneceğini görse aynı tepkiyi verirdi. Balon olmasını düşünmem bu yüzden. Onun öncesinde Sakazuki'ye balon dediğim tek mesajım yoktur.

Wb'yi Akainu olmasa başka bir amiral ölümcül yaralar verecekti. Adam zaten oraya ölmeye gelmiş. Kazanma gibi bir ihtimali yok. Ama ne oldu, Akainu gelecek filo amirali olacağı için bunu Akainu'ya yaptırdı. Bu demek değil ki Akainu tek başına yonkou öldürdü ya da her şeyi kendisi yaptı. Ben abartılmasına kızıyorum. Wb sağlıklı olsa da ölümcül yaralar verse o zaman zaten bu mesele abartı değil gerçeklik olarak anılacaktı. Ölü bir adamla kıyaslanıp yüceltilmesi hiç objektif değil.

Gözüm seni arıyordu şu konuyu ne zaman göreceksin diye. :D
Hacı bu aralar pek giremiyorum fırsat oldukça :D Wb ile savaşını biraz farklı yorumlamışsın onu gördüm. Mf'de bariz bi şekilde yaşlılık ne kadar önemli gösterildi. Genç Wb karşısında Sakazuki'nin şansı yok fakat yaşlı Wb Sakazuki karşısında durumu ortada devam etse de kaybedecekti. Öfke patlaması ile 2 tane sağlam geçirdi ama sonrasında ne olduğu önemli. Paşalar gibi kalktı adam korsan avlıyordu. Ace tek attı geçti, Wb korsanları hepsi engel olmaya çabaladı. Yani bu adamın misyonu net, Denizcilerin başı ve en güçlüsü gösterilenler arasında. Yonkou alamıyorsa denizcilerin başı dünya bitmiş demektir.

Son düzenleme:
Senin dediğin gibi ben istediğimi çizerim olayı yaparsa imparatorun seride bir ağırlığı kalmaz ele ayağa düşürür.En güçlü 4 korsan bu.Fakat Akainu 2 senede bir Lucci ve diğerleri gibi daha da güçlendiyse o zaman olabilir.Ancak mf haliyle yerinde saydıysa o şekilde düşünüyorum.

Bak arkadaşlar da yazmış adam yeni imparator olmuş tam gücünde mi belli değil ama 10 gün dövüşen denk ismi yancısı yapıyor.Bariz üstünlüğü olmasa yapamaz bunu.
Aokiji yancısı olduğu nerde geçiyor?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık