Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sabo vs. Marco

Savaşsalar hangisi kazanır?

• Devrim ordusu genel kurmay başkanı Sabo

Kullanılan: 59 35.3%
  • Anka Kuşu Marco

Kullanılan: 97 58.1%
  • Beraberlik

Kullanılan: 11 6.6%

• Kullanılan toplam oy
    167
Zamanında Marco demişim. Başka bir şeyi de kendimden beklemezdim. :cool:

Sabo oldukça güçlü ve potansiyelli bir çocuk ama Marco bebeliğinden beri zirvelerin savaş alanında pişmiş adam. Meyve desen ortada. King'i titretirken diğer yandan da Queen'i tokatlayan nir yandan da çok güçlü bir virüse karşı oldukça kalabalık bir grubun kötüleşmesini önleyebilmiş adam. Bu seviye için Sabo'ya erken daha. Elbet bir gün ulaşır ama o gün bugün değil.

Bence yenemez. Meyvesini berbat kullanan G3'e şekli değişen Issho'yu Marco allahına kavuştururdu. Sabo'da kızartma yapmış ama Marco döverdi bence

Beckman > Marco > Katakuri > King > Sabo > Çöpyu (Çopliew)
Güncel Sabo>>Dressrosa Sabo.Adam meyveye yeni alışıyordu daha orda.Meyvesinde şu an çok daha kontrol sahibidir aynı zamanda dövüşlere de girdi.Hakisi aynı kalmamıştır.Beckman iki türlü de gidebilir onu katmadan yaparsam.Marco>Kata>Shiryu>King bana göre.

Sabo potansiyeli olan bir karakter. Meyveyi aldığı gibi gayet etkili kullanmıştı ve haki konusunda gerçekten sağlamdı. Marco ise zirvesini yaşıyor. Şu anda karar veremiyorum ama seri sonunda Sabo daha güçlü olacaktır diyebilirim.

Daha güzel anlatayım.
Birincisi marco da iyi bir silahlanmaya sahip. Bunu marineford öncesi kizaru , aokiji , akainu ya hibrit uzuvu olmadan vurmasından anlıyoruz.
Bunun yanında şuan 2vs1 atıyor ve attığı adamlar basit kişiler değil. Normal şartlarda 1vs1 de bile alıp almayacağı muamma olan kişiler. Sırf 2vs1 tutuyor diye karşısındaki kişiler küçük görülmemeli. Ayrıca kingin hibrit formunda olup olmadığı kesin değil. Sabonun marco yerinde olsaydı çoktan gideceğini düşünüyorum.

Bunun yanında iki kişide meyve kullanıcısı biri alev biri mistik zoan.
Sabonun meyveyi yemesinin üstünden çok geçmedi. Bununla beraber haki temelli bir karekter olduğu için meyve gücünü kullanma potansiyeli arkada kalmıştır. Daha çok destek amaçlı kullanıyor meyveyi
En azından en son gördüğümüzde durum buydu. Hem meyvesini hem hakisini aynı anda bu kadar kısa sürede geliştiremeyeceğine göre ikisinden biri daha ön plana düşüyor. Eğer meyvesini güçlendirdiyse şuan o alevler zaten marcoya karşı pek işe yaramayacak . Çünkü marconun alevlerin normal alevlere üstün geldiğini gördük. Bunun yanında hasar alsa bile sabo hem bunu sürekli yapıp hem de haki ile saldıramaz. Bedenini büyüten bir logia kullanıcısı için kendini daha büyütmek sadece daha kolay bir hedef haline getiriyor kişiyi.

Sabo marcoyu daha çabuk sınıra getirir demişsin. Şimdi şöyle bir durum var. Birincisi bu olurken marco nun eli armut toplamayacak.
İkincisi anlattığım yazı dolayısıyla sabo meyvesini aktif kullanamayacak. Yabi marco zaten önde oluyor bu açıdan bakınca.
Durum bu olunca ve manga panellerine baktığımızda ne kadar ciddi saldırılar yaptığını gördük marconun. Karşısındaki kişi alev halina geçse bile gene hasar işleyecek.
Yani marconun bu aşamada kaybetmesi imkansız bana kalırsa. Hemde öyle yüksek zorlukta falan değil. Orta zorlukta alır gibi duruyor.
Marco'nun silahlanması zaten iyi bir seviyede olmak zorunda benim demek istediğim bu değil.Sabo zaten Luffy'nin şu anda kullanabildiği silahlanmayı kullanabilen bir tipti.Dressrosa'da bunu gösteriyor zaten.Marco 2v1 atıyor diye küçük görmedim ben.Aksine büyük iş yapmış diyenlerdenim.Rakiplerin ciddileşmemiş olduğu gerçeği var ama açıkça.Ki Marco bence 1v1de yener ikisini de.Queen ile King antik zoan reis mistik değil.Mistik zoan olan Marco.Anlaşamadığımız nokta ileri silahlanmanın getirdiği büyük saldırı gücü.Sabo zaten bu dediğim silahlanmaya hakim bir arkadaş.Meyve yeni yemişken Fuji ile dövüştü sadece.Onun üzerinden op içinde bile 1 ay gibi bir süre geçmiştir muhtemelen.Meyve konusunda geri olsa da silahlanmada çok büyük ihtimalle önde adam zaten.Hakileri sağlam bir arkadaş Sabo.Marco mümkün değil orta zorlukta yenemez.King dümdüz base halinde yav nasıl net değil.Adamın kanatları normal kendi kanatları.Sadece kılıcını çekmiş Queen açık yaratıyor bu da saldırıyor işte.

Güncel Sabo>>Dressrosa Sabo.Adam meyveye yeni alışıyordu daha orda.Meyvesinde şu an çok daha kontrol sahibidir aynı zamanda dövüşlere de girdi.Hakisi aynı kalmamıştır.Beckman iki türlü de gidebilir onu katmadan yaparsam.Marco>Kata>Shiryu>King bana göre.
Nasıl yani Issho savaşı dediğim Komutanların, 2 Amirale karşı olan savaşı.

Nasıl yani Issho savaşı dediğim Komutanların, 2 Amirale karşı olan savaşı.
Yav biz o savaşı adam akıllı görmedik ki.Yanında 3 tane kendisinden çok alt seviyede adamla dövüşmüş Sabo bir o kesin.Sabo çok potansiyelli eleman Dressrosa'daki halinden çok daha güçlüdür bence.Marco meyvede net üstün.Hakide de Sabo net üstün gibi geliyor.Ha Marco'da ileri silahlanma çıkarsa.Sabo seri sonunda da alamayabilir bu vsyi .d

Marco'nun silahlanması zaten iyi bir seviyede olmak zorunda benim demek istediğim bu değil.Sabo zaten Luffy'nin şu anda kullanabildiği silahlanmayı kullanabilen bir tipti.Dressrosa'da bunu gösteriyor zaten.Marco 2v1 atıyor diye küçük görmedim ben.Aksine büyük iş yapmış diyenlerdenim.Rakiplerin ciddileşmemiş olduğu gerçeği var ama açıkça.Ki Marco bence 1v1de yener ikisini de.Queen ile King antik zoan reis mistik değil.Mistik zoan olan Marco.Anlaşamadığımız nokta ileri silahlanmanın getirdiği büyük saldırı gücü.Sabo zaten bu dediğim silahlanmaya hakim bir arkadaş.Meyve yeni yemişken Fuji ile dövüştü sadece.Onun üzerinden op içinde bile 1 ay gibi bir süre geçmiştir muhtemelen.Meyve konusunda geri olsa da silahlanmada çok büyük ihtimalle önde adam zaten.Hakileri sağlam bir arkadaş Sabo.Marco mümkün değil orta zorlukta yenemez.King dümdüz base halinde yav nasıl net değil.Adamın kanatları normal kendi kanatları.Sadece kılıcını çekmiş Queen açık yaratıyor bu da saldırıyor işte.
Yanlış anlamışsın. Ben marco ve sabonun meyve gücünü söyledim.
Ben eldeki verilerden konuşmaya çalıştım mümkün olduğunca. Sabonun luffyin kullandığı silahlanmaya sahip olduğuna dair net bir bilgi yok. Olsaydi fujjtoranin kılıcına eli temas etmezdi zaten? Diye düşünüyorum. Hakinin sertliği konusuja gelirsek. Luffynin suanki haliyle yakın değildir.bu açıdan luffynin kullandığı haki seviyesine yakın olduğunu sanmıyorum. King hibrit geçmedi diyebiliriz buna lafım yok.
Eğerki ileri silahlanmadan kastın ryou ise ve ileride sabonun bunu bildiği kesinlesirşe marcoyu alabilir. Eğer sadece siyahlaştırmaktan bahsediyorsan. İmkani yok o güçle marcoyu almasının. Alacağı bir güce sahip değil. Zaten sende alması konusundaki aynı fikirdesesin. Orta veya yüksek zorlukta alması kişisel kararla verilen bir durum. Ben ortadan biraz zor alacağını düşünüyorum. O sebeple marco diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık