Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sabo vs. Marco

Savaşsalar hangisi kazanır?

• Devrim ordusu genel kurmay başkanı Sabo

Kullanılan: 59 35.3%
  • Anka Kuşu Marco

Kullanılan: 97 58.1%
  • Beraberlik

Kullanılan: 11 6.6%

• Kullanılan toplam oy
    167
Anladım. Peki neden Marco'nun özellikleri Katakuri'ye ağır basıyor?
Birinin gözlemi, diğerinin de savunması, kendinden güçlü rakiplere karşı uzun süre dayanabilme imkanı verse de Marco'nun savunmasının sınırının ben Katakurinin gözleminden daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda Linlin'in Marco'yu kendi sağ kolundan üstün gördüğünü de gördük. Kelepçeli halinde bile Amirallerin olduğu bir tarafda ayakta kalıp, Magma tanklamaya kadar dönüş yapabilecek pek sağ kol yok. Bir amiral bile sıkılmış artık hasar görmemesinden ne de olsa yine iyileşirsin diyor Marcoya. Bir de Kaido'nun iki yıldız üyesine karşı 2v1 attırdığı Marco'yu ayrı bir yere koyduğu belli 1v1 Linlin'in sağ koluna yedirmez Oda

Birinin gözlemi, diğerinin de savunması, kendinden güçlü rakiplere karşı uzun süre dayanabilme imkanı verse de Marco'nun savunmasının sınırının ben Katakurinin gözleminden daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda Linlin'in Marco'yu kendi sağ kolundan üstün gördüğünü de gördük. Kelepçeli halinde bile Amirallerin olduğu bir tarafda ayakta kalıp, Magma tanklamaya kadar dönüş yapabilecek pek sağ kol yok. Bir amiral bile sıkılmış artık hasar görmemesinden ne de olsa yine iyileşirsin diyor Marcoya. Bir de Kaido'nun iki yıldız üyelerine karşı 2v1 attırdığı Marco'yu ayrı bir yere koyduğu belli 1v1 Linlin'in sağ koluna yedirmez Oda
Kata'nın geri dönüşünü bekle genç .d

Dostum anlatıyorum zaten.İleri silahlanma dediğim şey.Hyogoro'nun gösterdiği ve Ray'in gösterdiği,son bölümlerde de Luffy'nin kullandığı silahlanmanın gelişmiş hali diyeyim.Ray ve Luffy bu ileri silahlanmanın bile daha gelişmişini kullanıyor Hyogoro amcamıza göre.Rakibin derisinin altına,iç organlarına bile bu teknikle rahatlıkla saldırabiliyorsun.Law'ın gammasını düşün benzeme açısından.Luffy'nin hakisi gelişti ama teknik bazlı diyorum.Fiziksel olarak inanılmaz bir sertliğe sahip bir kokaya sahip değil şu an bile Luffy.Kata ile yaptığı savaşın son kısımlarında bile silahlanmalı yumrukları Kata'nın silahlanmalı yumruklarıyla çarpışınca acısından bağırıyordu.Zira wanoda da Ulti kafa toslama mücadelesinde Luffy'nin kokasını aşıp rahatlıkla canını yakmıştı.
Ryouyu biliyorum zaten . Sağol öğrenmeye çalıştığın için yinede . Forumdaki bazı kişiler ileri silahlanma diye siyahlaşmadan bahsediyor. Bazıları ileri silahlanma diye ryou dan bahsediyor. Bu açıdan sordum. Şimdi dediğim gibi mümkün olduğunca eldeki verilerden konuştum ben. Ancak şöyle bir durum var . Sırf yeri patlattı diye ileri silahlanma bildiği anlamına gelmez. Seride birsürü teknik var. Zaten sabo da ejderha pençesi diyor. İleri silahlanmadan ziyade farklı bir sebebi olabilir. Yani kesin konuşmuyorum. Belki ileri silahlanmadır ve belki değildir. Sen yazdığın zaman biraz kesin gibi konuştun. Bu sebeple yazdım.
Ancak benim fikrim bilmediği yönünde. Belkide biliyordur ama luffynin aksine sürekli değilde sadece bu tekniği kullanacağı zaman açığa çıkarıyordur gücünü.
Yinede akıllara şu soru geliyor:
Karşısında amiral varken bildiği halde ileri silahlanma kullanmayacaksa niye biliyor ki?
Bu bilmediğini doğruluyor bana kalırsa çünkü neredeyse hiçbir saldırısında kullanmadı. Benzer şekilde yeri patlattığı pençe saldırısında burgessin elindeki silahı kırarken dışarıdan çatlamaya başladı. Eğer bu ileri silahlanma olsaydı içeriden kırılıp parçaları yere düşmezmiydi? Gene benzer şekilde Koramirallerin kılıcını ,ve burgessin kafasını tutarken de direk temas ediyor. Eğerki ileri silahlanma bilse burgessin kafası zaten patlamaz mıydı? Dışarıdan bastırdığı epey açık. Yani bunlar bilmediğini kanıtlıyor bana kalırsa. Eğerki bildiğine dair bir kanıtın varsa gösterirsen sevinirim.

Ryouyu biliyorum zaten . Sağol öğrenmeye çalıştığın için yinede . Forumdaki bazı kişiler ileri silahlanma diye siyahlaşmadan bahsediyor. Bazıları ileri silahlanma diye ryou dan bahsediyor. Bu açıdan sordum. Şimdi dediğim gibi mümkün olduğunca eldeki verilerden konuştum ben. Ancak şöyle bir durum var . Sırf yeri patlattı diye ileri silahlanma bildiği anlamına gelmez. Seride birsürü teknik var. Zaten sabo da ejderha pençesi diyor. İleri silahlanmadan ziyade farklı bir sebebi olabilir. Yani kesin konuşmuyorum. Belki ileri silahlanmadır ve belki değildir. Sen yazdığın zaman biraz kesin gibi konuştun. Bu sebeple yazdım.
Ancak benim fikrim bilmediği yönünde. Belkide biliyordur ama luffynin aksine sürekli değilde sadece bu tekniği kullanacağı zaman açığa çıkarıyordur gücünü.
Yinede akıllara şu soru geliyor:
Karşısında amiral varken bildiği halde ileri silahlanma kullanmayacaksa niye biliyor ki?
Bu bilmediğini doğruluyor bana kalırsa çünkü neredeyse hiçbir saldırısında kullanmadı. Benzer şekilde yeri patlattığı pençe saldırısında burgessin elindeki silahı kırarken dışarıdan çatlamaya başladı. Eğer bu ileri silahlanma olsaydı içeriden kırılıp parçaları yere düşmezmiydi? Gene benzer şekilde Koramirallerin kılıcını ,ve burgessin kafasını tutarken de direk temas ediyor. Eğerki ileri silahlanma bilse burgessin kafası zaten patlamaz mıydı? Dışarıdan bastırdığı epey açık. Yani bunlar bilmediğini kanıtlıyor bana kalırsa. Eğerki bildiğine dair bir kanıtın varsa gösterirsen sevinirim.
Ejderha pençesi dediğimiz saldırıyı zaten silahlanma kullanarak yapıyor dostum.Onlarca kokalı saldırı örneği görmedik mi biz mangada.Hangisinden böyle bir etkinin çıktığını gördük.En yakın örneğini Ray ve Luffy'den dolayı gördük zaten.Ki senin de bildiğin gibi Sabo zaten Dragon gibi bir adamın yanında yetişen birisi.Böyle bir tekniği bilmeme ihtimali yok gibi bir şey.İleri silahlanma biliyorsa bile her panelde bunu kullanıcak diye bir şey yok ki.Aynı adamın üvey kardeşi Kaido'ya gözlem kullanmadan dalıp tek de yedi yani arc başında sonuçta :D
Şu panele bak en basitinden.Adam Burgess'ın silahının ucuna doğru darbe yapmasına rağmen komple parçalanmış.Normal bir koka kullanımı olsa mantıken baş kısmının kırılmaya başlaması gerekmez miydi ?
Diğeri de kolezyum sahnesi işte.Adamın atağından dolayı tek hareketle kolezyum meydanı parçalanıyor.

Ejderha pençesi dediğimiz saldırıyı zaten silahlanma kullanarak yapıyor dostum.Onlarca kokalı saldırı örneği görmedik mi biz mangada.Hangisinden böyle bir etkinin çıktığını gördük.En yakın örneğini Ray ve Luffy'den dolayı gördük zaten.Ki senin de bildiğin gibi Sabo zaten Dragon gibi bir adamın yanında yetişen birisi.Böyle bir tekniği bilmeme ihtimali yok gibi bir şey.İleri silahlanma biliyorsa bile her panelde bunu kullanıcak diye bir şey yok ki.Aynı adamın üvey kardeşi Kaido'ya gözlem kullanmadan dalıp tek de yedi yani arc başında sonuçta :D
Şu panele bak en basitinden.Adam Burgess'ın silahının ucuna doğru darbe yapmasına rağmen komple parçalanmış.Normal bir koka kullanımı olsa mantıken baş kısmının kırılmaya başlaması gerekmez miydi ?
Diğeri de kolezyum sahnesi işte.Adamın atağından dolayı tek hareketle kolezyum meydanı parçalanıyor.
Aynen öyle Sabo'nun silahlanması > Katakuri, Marco

Her zaman kullansın demiyorum zaten. Ancak hiç kullanırken görmedik.Luffy nin nasıl bir karekter olduğunu biliyoruz. Zoro bile kaç kez ciddileş dedi. Yonkoular karşısında.
Sabo ise zeki bir karekter olduğu belli.
Şunuda dikkate almak lazım burgess saldıracağı zaman tuttu kolunu. Yani burgesinde aktarmaya çalıştığı bir emerji var. ortadan veya arkadan patlaması gerekiyor.

Ancak yinede senin bildiğini varsayarsak. Simdi luffynin bildiği ileri silahlanma sabodan üstün diyelim bu silahlanma kaidonun derisine işleyebiliyor ve içe zarar veriyor. Bunun altında bir kullanımda bile burges gibi normal insan derisine sahip birinin derinin altındaki kemiklerinin kırılması gerekmiyormu?
Ve şuana kadar normal silahlanma ile yapılan bu tip teknikler görmemiş olabiliriz. Bu gayet normal bişey. Bu zamana kadar bu hakinin kaynağını bile bilmiyorduk. Ayrıca her ne kadar silah kullanılsa da normal hakiyle yapılan benzer saldırılar mevcut . Mesala kılıçlardan slash atılabiliyor. Hakisiz bile yapılabiliyor bu.
Yinede bekleyelim bakalım İleride belli olur bu işin gizemi. Ozaman devam edelim konuşmaya.

Meyveyi yeni yemiş haliyle Fujitora'yı tutuyor.Daha sonra Burgess'ın karşısına çıkıp komalık ediyor.B.haki olarak da gördüğümüz tekniklerine bakarsak serinin en iyi 10 isminden biri bana kalırsa.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık