Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Dizi] S1B1. Maceranın Şafağı

Bölümü Beğendiniz mi?

• Beğendim

Kullanılan: 32 54.2%
  • İdare eder

Kullanılan: 21 35.6%
  • Olmamış

Kullanılan: 6 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    59
Sinsi kısmı yanlış çeviri. "Stealth" diyor. Gizlice, sessizce girerim diyor yani. Zaten kendini öyle sanıyor safım. Coby yav he he çekiyor.

Bir de gerçek Luffy çok gerçekçi biri değil. Bir miktar gerçekçi yapmışlar. Nami'yi önce anlamayıp sonradan fark etmesi gibi.

Çok absürd gelmedi bana. Genel olarak çoğu şeyde daha gerçekçi gitmeye çalışmışlar. İyi de olmuş.
Bu da haklı bir bakış açısı. Ama ben şapşallık dozunun bir miktar daha fazla olmasını tercih ederdim. Forumdan birisi(ya da ekşi de miydi emin değilim) Jim Carrey örneği vermişti. Çok da doğru örnek Jim Carrey'in canlandırdığı tipte bir karakter olması beklentimdi. Ama şimdilik o havayı pek alamadım.

Neyse ikinci bölüme geçelim.

Mangaya göre senaryoyu baya değiştirmişler. Özellikle Zoro'nun kurtarılış kısmı bence olmamış. Bu açıdan beğenmedim.

Coby'nin varlığı direkt olarak eksi diyebilirim. Senaryoyu değiştirmişken komple diziden silseydiniz şunu. :(

İdare ederdi.

Dizinin en önemli kısmı Roger’ın idamı olmalıydı, orası çok üstün körü geçilmiş. Korsanlar çağının başlangıcı ihtişamsız kalmış. One Piece okumayan insanları diziye bağlamak için önemli bir unsurdu bence. One Piece açıklaması sonrası dünyanın farklı yerlerinde denize açılan korsanlar, yağmalar vs görmeliydik o hengame bize geçmeliydi. Sadece idamı izleyen insanların koşuşması yetersiz. idam sahnesi öncesi kasaba halkı tarafından Roger’ın şeytanlığından vs de iyice bahsedilmeliydi ki izleyici kim lan bu adam öğrenmiş olsaydı.

Son düzenleme:
Ne iyi ne kötü duruyor ilk bölüm itibariyle.Oyuncuların rollerine ısınmaları sürecektir muhakkak.Kobi mangadakinden daha gıcık itici olmuş : )

Evet ilk bölümü izledim.

Açıkçası ilk bölümden aldığım his "daha iyisi olabilirmiş" hissi özetle.

1. Luffy'i çok beğenmedim açıkçası. Belki mangadaki spastik halleri uyarlama için fazla irrite edici olabilirdi. Ancak o şapşal, salak yönünü pek de hissettirmiyor. Ben Luffy'i hiç bilmesem dizideki hakkında biraz saf ama zeki, sinsi yorumunu yapardım.

2. Zoro iyi olmuş. Bölümün en beğendiğim tarafıydı diyebilirim. 3 kılıç da garip biçimde sakil durmadı.

3. Nami'nin saçları olmamış pek bunu fragman çıktığında bolca söylemiştik zaten ama onun harici olması gerektiği gibi işte.

4. Zoro'nun hemen tamam lan tayfandanım dememesi hoşuma gitti. Zaten Zoro'nun tayfaya katılması, Odanın 22 yaşındaki acemilik zamanlarına denk geldiğinden olsa gerek asla tam olarak oturmuş değildi. Zoro'nun sadakati için olan arkaplanı nasıl verecekler bilmiyorum ama iyi başlangıç.

5. Grand Line haritası üzerinden Buggy konusuna bağlanması hoş değişiklik. Ada kurtarmaca şeklinde gitmemesi iyi bence.

6. Diyaloglar genel olay örgüsü, yani tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama burada tam bir daha iyi yapabilirlermiş hissiyatı bastı beni sürekli. Sanırım bunun sebebi evren uyarlamasına kıyasşa(Konsept, karakterler vs) senaryonun bir tık daha zayıf kalması.
Zoro'nun tayfaya katılışı Manga'da bence gayet iyiydi. Aralarındaki bağ zamanla gelişti. Ama Zoro'nun başından beri kirsanligi ve tayfayi ciddiye alması çok iyiydi. İkisinin birlikte tek başına yaşadıkları da çok iyiydi.

Zoro'nun tayfaya katılışı Manga'da bence gayet iyiydi. Aralarındaki bağ zamanla gelişti. Ama Zoro'nun başından beri kirsanligi ve tayfayi ciddiye alması çok iyiydi. İkisinin birlikte tek başına yaşadıkları da çok iyiydi.
Şimdi doğruya doğru Luffy Zoro'nun hayatını kurtardı ve o yüzden Luffy'e borçlandı. Ama ne bileyim 3 5 bölüme salya sümük bir daha asla yenilmeyeceğim kaptan diyecek kadar da değil.

Bu arada geri alıyorum 2. Bmlüm itibariyle Zoro bağlılığını gene oldu bittiyse getirdiler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık