Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Dizi] S1B1. Maceranın Şafağı

Bölümü Beğendiniz mi?

• Beğendim

Kullanılan: 32 54.2%
  • İdare eder

Kullanılan: 21 35.6%
  • Olmamış

Kullanılan: 6 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    59
İlk 10 dakikanın bazı bölümlerini Japonca izledim. Fragmandaki kadar kötü durmuyor.

Shanks de fragmandaki kadar kötü durmuyor ama Hem Shanks hem de Benn çok daha karizma olmalıydı.

Garp'ın Dünya Hükümeti hakkında konuşma yapması seriyi bilenler açısından biraz tuhaf durabilir. : ))

Roger'ın idamında Mihawk ve Shanks'in gençliği var. İkisini de pek beğenmedim ama zaten sadece seriyi bilenler anlasın diye birilerini koymuşlar. Çok şükür Dragon'un da yüzü gözükmüyor : ))

Sarışın ufak bir çocuk var beyaz tenli. Smoker muhtemelen. Seri devam ederse Smoker zenci olmayacak : ))

Japonca izleyin arkadaşlar :D Beğenme ihtimaliniz varsa bile İngilizce izlerseniz 2 puan düşer

Edit: Netflixin diğer uyarlamaları ve son zamanlardaki performansına göre iyi bir yapım olmuş. Cidden çok şaşırdım :D

Edit 2 : Lucky Roux bok gibi olmuş

Son düzenleme:
İlk 10 dakikanın bazı bölümlerini Japonca izledim. Fragmandaki kadar kötü durmuyor.

Shanks de fragmandaki kadar kötü durmuyor ama Hem Shanks hem de Benn çok daha karizma olmalıydı.

Garp'ın Dünya Hükümeti hakkında konuşma yapması seriyi bilenler açısından biraz tuhaf durabilir. : ))

Roger'ın idamında Mihawk ve Shanks'in gençliği var. İkisini de pek beğenmedim ama zaten sadece seriyi bilenler anlasın diye birilerini koymuşlar. Çok şükür Dragon'un da yüzü gözükmüyor : ))

Sarışın ufak bir çocuk var beyaz tenli. Smoker muhtemelen. Seri devam ederse Smoker zenci olmayacak : ))
Mihawkçı yapımcı Shanks'a ne kadar kurulduysa Makino'yu bile kötü yapmış. :/

Zoronun dövüş tarzını değiştirmişler fena olmamış ama yine de garip hissettirdi. Shanks'i hiç beğenmedim o eğlenceli fevri tavrı verememiş oyuncu. Naminin peruğu izlerken o kadar kötü gelmiyor. Hikayeyi güzel kısaltmışlar, hiç bilmeyen için güzel ve akıcı olur.
Genel olarak sıfır beklentiyle izlediğim için o kadar cringe olmadım. Çerezlik olarak izlenebilir.

1. bölümü izledim.

Zoro'nun gözlem hakisi var. : ))

Luffy ise daha şimdiden şapkasını lastiğe dönüştürebiliyor : )) (böyle şeyler normal bence)

1. bölüm özelinde tüm fragmanlardan daha iyiydi. İlk fragmanda kötü gözüken şeyler de daha iyi gözüküyordu.

6 yıl önce ilk duyuru geldiğinde çoğumuz One Piece'nin uyarlamanın çok zor olduğunu bu yüzden çok kötü olacağını düşünüyorduk.

Ufak tefek rahatsız eden şeyler dışında böyle bir eser için gayet iyi. Amazon gibi bir yapım yapsa daha kaliteli iş çıkardı muhtemelen ama Netflix özelinde ve uyarlamanın zorluğu düşünülünce iyi iş çıkarılmış.

Zoro'nun Luffy'nin hapsedildiği bölmeyi kaldırma sahnesi yerine ağır kasayı kalma olarak uyarlamışlar.

Emily iyi oyuncu değil ama Luffy'e korsanlardan nefret ederim dediğinde hem seriyi bilenlerin anlayacağı bir nefret tonlaması var. Hem de seriyi bilmeyenler açısından akışı bozmayan bir konuşma olmuş.

En beğenmediğim şey ise Shanks'in sahneleri oldu. Higuma kafasında şişe falan kırmalıydı. Benn'in tip de olmamış dediğim gibi.

One Piece'yi bilmesem çerezlik bir dizi olarak yine de izlerdim The Umbrella Academy ayarında bir iş olmuş derdim. Ama OP özelinde beklenenin ötesinde olmuş. Bu yüzden normalde 7-7,5'luk bir dizi olsa da OP tayfa sebebiyle daha fazla değer görebilir.

Güncel animenin çok ötesinde bir iş olmuş gibi duruyor en azından : ))

Zoro'nun dövüş tarzı iyi olmuş bence dizi açısından böyle olması daha iyi. 1. bölümdeki tüm dövüş sahneleri fragmanlardan daha iyiydi.

İngilizceden devam ama Japoncasını da daha sonra izleyeceğim. Fragmandaki kadar kötü durmuyor dediğim gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık