Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Dizi] S1B1. Maceranın Şafağı

Bölümü Beğendiniz mi?

• Beğendim

Kullanılan: 32 54.2%
  • İdare eder

Kullanılan: 21 35.6%
  • Olmamış

Kullanılan: 6 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    59
Evet ilk bölümü izledim.

Açıkçası ilk bölümden aldığım his "daha iyisi olabilirmiş" hissi özetle.

1. Luffy'i çok beğenmedim açıkçası. Belki mangadaki spastik halleri uyarlama için fazla irrite edici olabilirdi. Ancak o şapşal, salak yönünü pek de hissettirmiyor. Ben Luffy'i hiç bilmesem dizideki hakkında biraz saf ama zeki, sinsi yorumunu yapardım.

2. Zoro iyi olmuş. Bölümün en beğendiğim tarafıydı diyebilirim. 3 kılıç da garip biçimde sakil durmadı.

3. Nami'nin saçları olmamış pek bunu fragman çıktığında bolca söylemiştik zaten ama onun harici olması gerektiği gibi işte.

4. Zoro'nun hemen tamam lan tayfandanım dememesi hoşuma gitti. Zaten Zoro'nun tayfaya katılması, Odanın 22 yaşındaki acemilik zamanlarına denk geldiğinden olsa gerek asla tam olarak oturmuş değildi. Zoro'nun sadakati için olan arkaplanı nasıl verecekler bilmiyorum ama iyi başlangıç.

5. Grand Line haritası üzerinden Buggy konusuna bağlanması hoş değişiklik. Ada kurtarmaca şeklinde gitmemesi iyi bence.

6. Diyaloglar genel olay örgüsü, yani tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama burada tam bir daha iyi yapabilirlermiş hissiyatı bastı beni sürekli. Sanırım bunun sebebi evren uyarlamasına kıyasşa(Konsept, karakterler vs) senaryonun bir tık daha zayıf kalması.

Dizide sadece önemli anları verdikleri için daha sık denk gelecek.
Luffy'nin Alvida'nın gemisine çıkması pek de en önemli anlardan değil. Yani Luffy gizlice yapılan kötü bir plan görünce yanlarına gidip sakın yapmayın loo diye bağıran bir karakter(kuro arc). Ama burada Coby'e şissst sessiz ol diyor. Bir de denizci üssüne sızma konusunda sinsiyimdir heheheh demesi var ki Luffy sinsiliğe tepki olarak yaşayan birisi. Denizci üssündeyken Nami'nin yaptığı sarkazm'ı anlamayıp ne tesadüf ama dediği zaman "oh be gerçek Luffy bu" dedim sonunda ama onda da şaka şaka demesiyle batırdı alsodlele. Gerçek Luffy öyle bir durumda anlamamakta ısrar eder, ama onlar da kim onlarla güçlerimizi birleştirelim der anca Nami'nin kes gerizekalı demesiyle susardı lsxpdlekld

Luffy'nin Alvida'nın gemisine çıkması pek de en önemli anlardan değil. Yani Luffy gizlice yapılan kötü bir plan görünce yanlarına gidip sakın yapmayın loo diye bağıran bir karakter(kuro arc). Ama burada Coby'e şissst sessiz ol diyor. Bir de denizci üssüne sızma konusunda sinsiyimdir heheheh demesi var ki Luffy sinsiliğe tepki olarak yaşayan birisi. Denizci üssündeyken Nami'nin yaptığı sarkazm'ı anlamayıp ne tesadüf ama dediği zaman "oh be gerçek Luffy bu" dedim sonunda ama onda da şaka şaka demesiyle batırdı alsodlele. Gerçek Luffy öyle bir durumda anlamamakta ısrar eder, ama onlar da kim onlarla güçlerimizi birleştirelim der anca Nami'nin kes gerizekalı demesiyle susardı lsxpdlekld
Genel olarak dediğinde haklısın. Yine şapşal ama öyle çok moron değil.

Dediğin sahnede Nami'nin tavrından mallık yaptığını anlayıp öyle şaka yaptım diyor. Yine başka sahneler de var böyle ama dediğin gibi mangada olduğu kadar aptal değil.
Garp da komik bir karakter değil mesela. Sadece karizma. Karakterlere de dokunmuşlar yani.

Dediğin sahnede Nami'nin tavrından mallık yaptığını anlayıp öyle şaka yaptım diyor.
Evet onu anladım, Nami'nin yüz ifadesinden pek de ciddi olmadığını anlayıp şaka olduğunu anladı. Ancak gerçek Luffy anlamazdı işte.

Garp da komik bir karakter değil mesela. Sadece karizma. Karakterlere de dokunmuşlar yani.
Daha diğer bölümleri izlemedim. Ama Garp ile ilgili şöyle bir şey var, Garp ilk çok korkunç denizci diye tanıtıldı. Sonra Luffy'nin dedesi olması ve Luffy gibi biraz troll bir tip olmasıyla güldürdü. O hissiyatı geniş bir zaman aralığında vermek istemişlerdir diye iyimserlik yapacağım. Yani troll ve komik yanına sonradan tanık oluruz belki.

Evet onu anladım, Nami'nin yüz ifadesinden pek de ciddi olmadığını anlayıp şaka olduğunu anladı. Ancak gerçek Luffy anlamazdı işte.

Daha diğer bölümleri izlemedim. Ama Garp ile ilgili şöyle bir şey var, Garp ilk çok korkunç denizci diye tanıtıldı. Sonra Luffy'nin dedesi olması ve Luffy gibi biraz troll bir tip olmasıyla güldürdü. O hissiyatı geniş bir zaman aralığında vermek istemişlerdir diye iyimserlik yapacağım. Yani troll ve komik yanına sonradan tanık oluruz belki.
Öncesinde de komikti uykuya kalıyordu paso kahkaha atıyordu vs. bence böyle bir tercih yapmışlar.

Kötü olmuş mu bence hayır. Ama karakterlerin kişiliğine hiç dokunmamalarını isteyenler için kötü.

Buggy'de de değişiklik var.

Ama izlediğim iki bölüm için Shanks kısımları ve Shu SHu'nun hikayesinin çıkarılması dışında benim için can sıkan bir şey olmadı.

Sinsi kısmı yanlış çeviri. "Stealth" diyor. Gizlice, sessizce girerim diyor yani. Zaten kendini öyle sanıyor safım. Coby yav he he çekiyor.

Bir de gerçek Luffy çok gerçekçi biri değil. Bir miktar gerçekçi yapmışlar. Nami'yi önce anlamayıp sonradan fark etmesi gibi.

Çok absürd gelmedi bana. Genel olarak çoğu şeyde daha gerçekçi gitmeye çalışmışlar. İyi de olmuş.

Öncesinde de komikti uykuya kalıyordu paso kahkaha atıyordu vs. bence böyle bir tercih yapmışlar.

Kötü olmuş mu bence hayır. Ama karakterlerin kişiliğine hiç dokunmamalarını isteyenler için kötü.

Buggy'de de değişiklik var.

Ama izlediğim iki bölüm için Shanks kısımları ve Shu SHu'nun hikayesinin çıkarılması dışında benim için can sıkan bir şey olmadı.
Enies Lobbiesdeki ilk tanıtıldığı sahneden bahsediyorum. Kapak hikayesinden değil. Açıkçası çoğu insan animeden izlediği için o mevzuları pek bilmiyordur bile. Yani o 2 sn süren abooov süper denizci geliyoru yaymak için.

Ama dediğin gibi bir şey varsa eksi yedi benden. Animedeki kadar troll olmasına gerek yok. Ama ufak esprilerle daha eğlenceli bir karakter olabilirmiş. Neyse izleyip göreceğiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık