Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ryuma'nın Seviyesi

Ryuma'nın Gücü?

• Kullanılan toplam oy
    303
Yahu adam ejderha kesti.Wanonun Oden dahil samuraylarına shogunlarına bakıyoruz seviye ortada.Ryumanın Ejderha kesmesinden yola çıkarak yok yonkou yok en güçlü denmesi bana saçma geliyor.Görünen köy kılavuz istemez Wano’dakilerin sahip oldukları seviye ortada öyle bir karakter yok.
Konu ejderha değil. Ryuma kendi yaşadığı dönemde dünyadaki en güçlü kişiymiş. Ayrıca kendi kılıcını karartacak kadar güçlü bir kılıç ustası. Oden karartamadı oradan hesap et ryumanın gücünü. Ayrıca Ryuma, wanoyu saldıran herkesi saniyeler içinde yeniyormuş.

Ciddili yorum. Bence şu an güç seviyeleri şöyle:
-----
Evrenin zirveleri: Im-Joyboy

Dünya'ya hükmedecek gücü zorlayanlar: Xebec-BB(seri sonu ama belki şu an arka planda o seviyeyi görmüş olabilir)

KK ve rakipleri: Roger-WB-Garp

Denizlere hükmedenler, Yonkou kaptanları-Filo amiralleri: Luffy, Shanks, Mihawk, Akainu, BB, Sengoku, Kaido vs
-----
Ryuma hakkında bildiğimiz elle tutulur tek şey hükümetin elinden Wano'yu kurtarması ve yaydığı dehşetle yüzlerce yıl geri dönmelerini engellemesi. Yonkou diyeceğimiz kişiler için bu biraz fazla bir başarı. Yüzlerce yıl sonra kimse takmaz yonkouyu. KK veya Xebec seviyesi daha makul. KK ve Xebec seviyesi aynı da olabilir tabii. Onun hakkında da net bilgimiz yok. Yonkou üstü olduğu net bence.

Ryuma’nın kendi efsanesini birkaç kere yatıp kalkarak, danaya girer gibi girerek yarattığını sanmıyorum.
Güç seviyesi olarak kıyaslayacaksak şimdilik Ryuma, Nika uyanışı açmış ve bunda ustalaşmış Luffy ile denk diyebiliriz.
İlerde yeni güçler ortaya çıkması ve Ryuma hakkında edineceğimiz yeni bilgiler doğrultusunda tekrar değerlendirmek gerekiyor.
Ayrıca Luffy’nin geçmiş Joyboy’u aştığı yerde, Zoro’da, Ryuma’yı aşacaktır.

Ryuma'yla ilgili tek çekincem; Oda'nın, Zoro gibi Ryuma'yı da arka plana atması ve Joy Boy'a yancı yapması. Umarım böyle olmaz da, Calgara&Noland gibi olurlar. Aksi taktirde, güçlü de olsa beş para etmeyecek.

Yeni güç seviyesi 1 - Im 2 - Ryuma 3-Joy Boy ve Xebec 4 - Roger ve Wb Serinin en güçlü ilk 6 ismi bazıları aynı sırayı paylaşıyor.Saka ilk 10 bile giremiyor şu tabloda.

Buna katılıyorum. Bu Luffy'de zaten Bb dövüşü sonrası Luffy eder. Kk seviyesinin üst sınırı yani. Son İm dövüşünde de D nin iradesini uyandırıp güçlense kk+ olur Luffy.
Ben antik çağda yaşamış tanrı olarak bilinen karakterlerin günümüz krallarından üstün olduğunu düşünmeye başladım.
Kılıç Tanrısı Ryuma, Güneş Tanrısı Joyboy, karanlık meyvesinin antik çağdaki sahibi, ölümsüzse İm’in kendisi veya geçmişdeki atası bunlar bana göre KK seviyesini üstündedir.
Yeni nesilde karşılık gelen adamlar bunları geçecek diye düşünüyorum.
Bu adamların kendi arasındaki güç dengesine ise şimdilik bir şey diyemeyeceğim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık