Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Yorumların gözüme çarpan büyük bir kısmı meyvesi sayesinde :( Zoro'ya da kılıcı sayesinde desenize :( Meyve gücü sanki bir ayıpmış gibi lanse ediliyor. Meyveyi çıkarsan çöp geyiği var bir de. Adam onca yıl öyle gelişmiş. Meyve sahibi birinin gelişimi daha zor. Çünkü hem haki hem meyve geliştirmek zorundalar. Hem Hakisi hem meyvesi daha gelişmiş insanlara daha çok saygı duyuyorum nedense.
Meyve sayesinde derken belki de Zoro'nun daha iyi bir hakisi olduğuna vurgu yapıyorlardır arkadaşlar :) Ben kararsızım gerçi hiç bir şey demiyorum.

Zoro tam Law klasmanıdır tahminimce.Mangakanın sürekli Zoro'yu saklamasından dolayı belki Zoro 1 tık daha güçlü olabilir ama bu konuya girmeyeyim.

Yeteneklerini değerlendirdiğimiz de Law'ın Zoro'dan ne fazlası var ? Benim tek gördüğüm meyve.Fakat Zoro meyvesiz olmasından dolayı Law'a oranla saf güç+hakiye daha fazla zaman harcamıştır.Bu yüzden haki+saf güçte Zoro az da olsa daha öndedir.Kılıç ustalığında zaten öndedir.Onun dışında dayanıklılık olarak ikisi de çok sağlam adamlar ama Zoro'yu bu konuda yine az da olsa üstün görüyorum.Zaten b.haki de daha iyi olduğunu düşündüğümden savunması doğal olarak Law'dan daha iyidir.Ha genel dövüş yetenekleri bakımından Zoro'yu daha üstün görüyorum ama Law'ın meyve bu dezavantajlarını nötrlüyor gibi bir şey.Counter shock,gamma,injeksiyon gibi teknikler sıkıntı.Zoro bunlardan hangisini yerse büyük sıkıntıya düşer.Aynı şekilde Zoro'nun kılıç teknikleri de Law için sıkıntılı.Bence gayette iki tarafında şansı var.

Yine de Zoro'ya oy attım tabii.

Zoro önce iç organlarını koruyabilecek birşey bulsun sonra tartışılır. Daha dofi bile meyvesi sayesinde kurtulduysa zoro ne hallere düşer.

Kısacası Polat= Luffy
Memati=Zoro
Abdülhey= Sanji deyip çıkaydın ya bu kadar yazmaya gerek yok.
Law'da bu mantıkla Kara oluyor :D :hhh:
Bu forumda en beğendiğim yorumlara girdi şu mesaj. Şimdi gördüm iyi güldüm.

Ace = Süleyman Çakır
Akainu = Testere Necmi
Gorosei = Konsey
7 mayfa babası = Shichibukai :hhh:

Zoro önce iç organlarını koruyabilecek birşey bulsun sonra tartışılır. Daha dofi bile meyvesi sayesinde kurtulduysa zoro ne hallere düşer.
Sırf tehlikeli bir tekniği var diye Zoro'dan çok çok güçlü olmuyor ama.Dof o tekniğe haki savunması yapamadı çünkü beklemiyordu böyle bir şeyi.Haki savunmasıyla etkisi azaltılabilir.Bir de dediğim gibi adam beklemediğinden Law o tekniği yapabildi.Eşit şartlar altındaki bir dövüşte o tekniği Zoro'ya yapma ihtimali elbette var da Zoro'nun kılıç teknikleri de Law için sıkıntılı olur.

Sırf tehlikeli bir tekniği var diye Zoro'dan çok çok güçlü olmuyor ama.Dof o tekniğe haki savunması yapamadı çünkü beklemiyordu böyle bir şeyi.Haki savunmasıyla etkisi azaltılabilir.Bir de dediğim gibi adam beklemediğinden Law o tekniği yapabildi.Eşit şartlar altındaki bir dövüşte o tekniği Zoro'ya yapma ihtimali elbette var da Zoro'nun kılıç teknikleri de Law için sıkıntılı olur.
Zoronun tabiki şansı var hatta kılıç teknikleri konusunda lawdan üstündür ama lawın bütün tekniklerinde tekleme potansiyeli var ve çok tehlikeliler yani zoronun hata yapma lüksü yok.

Zoronun tabiki şansı var hatta kılıç teknikleri konusunda lawdan üstündür ama lawın bütün tekniklerinde tekleme potansiyeli var ve çok tehlikeliler yani zoronun hata yapma lüksü yok.
İşte asıl konu o bence.Hangisi diğerinin açığını bulursa sıkıntı olur.O yüzden iki tarafa da şans veriyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık