Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Bir kaç tane Zoro haki olarak önde diyen oldu da. Kaçırdığım bir şey mi var diye düşündüm. Law'ın uzaktan Sanji ile Nami'yi değiştirmesi veridir ama Zoro ile bir etkileşimleri olmadı diye hatırlıyorum. Ama dayanıklık olarak hiç düşünmeden Zoro derim : ) Yani zor bir anket sorusu
Zoro Doflamingo kadar çevik birisi olsa derim ki mess ya da zihin değiştiren tekniklerden kaçabilir ama değil. Mesela bak adam Moriaya gölgesini kaptırıyor. Moria gibi bi adama gölgesini kaptıran adam Lawın odası içinde yemden ibarettir bana göre.

Kendimce neden öyle düşünüyorum söyliyim.

Law meyvesi olan adam.Yani Law güçlenmek için meyve+haki+saf güç geliştirmesi gerekirken Zoro haki+saf kuvvet.
İşte bu mantıkla bakarsan olaya Zoro>Luffy'ye çıkar hatta Zoro> Meyve+haki kullanan karakterlere çıkar.

@Kensei

Yoo çıkmaz.Bana göre Akainu-Aokiji güç olarak nasılsa Zoro-Law'da öyledir.Bu yüzden hakide üstündür bence.Luffy ikisinin de belirgin olarak üstünde.B. hakisinin daha üstte olması normal gelirdi.Potansiyel diyelim.

Hafızamı tazelemek için soruyorum. Hangi sahneler ile gözümüze batırıldı?
Kuma sonrası adamın sunuluş şekli var. Hani mesele o kadar yaraya rağmen ayakta değil sunuluş şekli. Algıları bu yöne eğiyor. Genel de Zoro hep yaralı ama dövüşüyor vs. Tabi Law'ın bu şekilde dövüşlerini görmedik ancak dediğim gibi bize sunulandan bu şekilde düşünmemiz gerektiğini hissediyorum. Yani bana göre Oda Zoro'yu dayanıklılığıyla ön planda bir karakter olarak sunuyor.

@Kensei

Yoo çıkmaz.Bana göre Akainu-Aokiji güç olarak nasılsa Zoro-Law'da öyledir.Bu yüzden hakide üstündür bence.Luffy ikisinin de belirgin olarak üstünde.B. hakisinin daha üstte olması normal gelirdi.Potansiyel diyelim.
Sadece b.haki yönünden bakarsak olabilir belki. Muhtemelen tam olarak öyle olmasa da b.haki fizik gücüyle özdeşleşmiş gibi duruyor

"Bence" demekle olmuyor işte. Zoroyu ihtimaller üzerinden savunduğunuz sürece bu tür tartışmalar bitmez.
O zaman forumdaki vslerin %80i kapatılsın.Görmediğimiz 2 ton karakterin vs konusu var.

Seride kimin hakisinin daha üstte olduğunu anlamak zaten zor.Kendi tahminlerimiz üzerinden yorumlucaz tabi.Bunda sıkıntı yok.

Kuma sonrası adamın sunuluş şekli var. Hani mesele o kadar yaraya rağmen ayakta değil sunuluş şekli. Algıları bu yöne eğiyor. Genel de Zoro hep yaralı ama dövüşüyor vs. Tabi Law'ın bu şekilde dövüşlerini görmedik ancak dediğim gibi bize sunulandan bu şekilde düşünmemiz gerektiğini hissediyorum. Yani bana göre Oda Zoro'yu dayanıklılığıyla ön planda bir karakter olarak sunuyor.
Law'da kurşun yemişken dövüştü, üstüne kolu koptu devam etti. Zoro şüphesizki çok dayanıklı ama kendi jenerasyonunun "en"i mi ? Genelde eniymiş gibi bahsediliyor.

Law'da kurşun yemişken dövüştü, üstüne kolu koptu devam etti. Zoro şüphesizki çok dayanıklı ama kendi jenerasyonunun "en"i mi ? Genelde eniymiş gibi bahsediliyor.
Dediğim gibi Law tabiki kırılgan değil daha üstün de olabilir ama bu şekilde hissettiriyor çoğu insana bu da sunuluş şekliyle alakalı dediğim gibi. Yani Zoro fanlığıyla alakası yoktur çünkü hangisini daha çok seviyorum bilmiyorum. Zaten yaptığım yorum dayanıklılık olarak olabilir belki ama haki olarak kimin üstün olduğu çok belirsiz ikisi de olabilir anlamındaydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık