Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Zoro hakkında çözemediğim çok şey var da, konunun sınırları dışına çıkmaya gerek yok.
Bence cevap niteliği taşıyan mantıklı bir argüman kalmayınca serideki rol önemini kullanmak konu sınırlarının dışına çıkan şey. Biz sadece ortama ayak uyduruyoruz sıkıntı yok.

Ben karakterin kendi gücünden bahsediyorum sen başka bir karakterin olmayan gücünü mangaka tarafından istese verilir diye bu mesajıma cevap veriyorsun. Meyvenin verdiği güç ve bu güç ile ortaya çıkan teknikler sınırsız bir güç bahşetmiyor ki zaten. Kendi enerjisi ile operasyon odası oluşturuyor ve enerjisi var ise operasyonu gerçekleştiriyor. Doflamingoya countershock ya da gamma knife uyguladığı sahnelerde mess ya da zihin değiştirme operasyonunu uygulamamasını matematik ile nasıl ilişkilendirdin merak ettim doğrusu. Alt tarafı açtığı roomda iki parmağını yana kaydıracak ya da eli ile kalbine mess yapıp kalbini çıkartacak. Az önce karşısındaki güçlü rakibi hemen öldürmek istemediği için öyle yapmıyor dedin şimdide Law seri için önemli bir karakter değil diye bu mantığa karşı çıkıyorsun.

Bende Zoroyu en az Zoro fanları kadar severim, mantığımı ise Zorodan daha çok severim.
Tebrikler, yanlışlarımı ve çeliştiğim yerleri bulmuşsun, mantığını ben de sevdim :)
Hayır yetersiz. Zoro önemli bir rolde diye Luffy hariç herkesten güçlü mü olacak.
Hayır tabi ki Luffy hariç herkesten güçlü olmıcak. Mesela Zoro vs Kid ne olur deseler, Kid derim, çünkü benim gözümde Kid Zoro'yu aşacak bir adam. Kalıdı ki geleceğe gitmemize de gerek yok, Kid şu an bile Zoro'yu yenebilir ama aynı potansiyeli Law'da görmüyorum.

Her kes bu adamın meyvesi çok iyi, Law aslında çok çok daha güçlü... diyor, meyvesi iyiyse gitsin Kaido'yuda yensin o zaman! Kaido'nun kas kafalı, ezik bir adamıyla kalbini değiştirmesi yeterli olur!:/

Tebrikler, yanlışlarımı ve çeliştiğim yerleri bulmuşsun, mantığını ben de sevdim :)

Hayır tabi ki Luffy hariç herkesten güçlü olmıcak. Mesela Zoro vs Kid ne olur deseler, Kid derim, çünkü benim gözümde Kid Zoro'yu aşacak bir adam. Kalıdı ki geleceğe gitmemize de gerek yok, Kid şu an bile Zoro'yu yenebilir ama aynı potansiyeli Law'da görmüyorum.

Her kes bu adamın meyvesi çok iyi, Law aslında çok çok daha güçlü... diyor, meyvesi iyiyse gitsin Kaido'yuda yensin o zaman! Kaido'nun kas kafalı, ezik bir adamıyla kalbini değiştirmesi yeterli olur!:/
Mangaka Luffy, Kid, Law'u yanyana çizdi. Bunun bir sebebi olmalı bence.

Zaman atlamasından sonra her şeyini gördüğümüz Lawın dövüştüğü karakterler; Doflamingo, Smoker, Vergo, Fujitora ve Trebol. Zoronun dövüşürken her şeyini göstermediği karakterler ile Lawın her şeyini vererek dövüştüğü karakterler arasındaki güç farkını tahmin edebilirsin. Lawın önüne Picayı koy 1 dakikada yener. Koy Hordyi saniyede yener. Zoroda Fujitorayla dövüştü ama dövüş diyemeyeceğimiz kadar kısa sürdü.

Birde mangaka Lawın gücünü sonuna kadar kullanmıyor. Mesela Lawın Doflamingoya countershock yaptığı yerde mess yapıp kalbini çıkarsa sonra kalbini kılıç ile delse Doflamingo ölecek ya da Doflamingo ile Trebolün zihinlerini değiştirse ikiside mal olacak. İşte her şeyini gösterdi dediğimiz Law bile mangaka tarafından fixleniyor.
Şu saydığın isimlerden kayda değer bir Mingo ve Vergo var. Gerisi güç açısından ya fos karakterler ya da dövüş değil. Onda da;

Mangakanın gücünü kıstı dediğin Mingo'ya iki kişi daldılar. Dövüş teke tek olsa ki Green Bit köprüsünde oldu, Mingo dalga geçerek yendi Law'ı. Ve Law'ın Mingo'ya tek başına yapabildiği tek şey yanağına çizik atabilmekti :) Bunu değerlendireceksin iki kişiyle dalıp Law'ın şunu Neden yapmadığını sorgulamak olmaz öyle :)

Fujitora'dan sadece kaçtı.

Trebol görüp görebileceğimiz eeeennn çöp karakterdi.

Smoker Vergo'dan bile güç olarak çok uzak bir adamdı. Vergo darbe almayı önemsemeyerek dövüştü ve Smoker'a adeta "Beni yenemezsin" mesajını dayak yiyerek verdi. Böyle psikopat bir adamdı rahmetli.

Falan felan. Öyle yazdığın gibi şununla dövüştü bununla dövüştü gibi bir mevzu yok yani.

Gerçek şu ki, Law Fujitora'nın ufak çapta uyguladığı yer çekimine ıkınırken Zoro Law'a uygulanan çekimin 10 katına maruz kalmasına rağmen değil oradan kurtulmayı Fujitora'ya kontra çıkarabilmeyi başaran bir isim. Zoro fiziksel olarak fersah fersah aşmış Law'ı.

Silahlanma hakisi her fırsatta ön plana çıkarılan biri Law'dan daha az hakiye sahip olamaz. Law ne yapmış silahlanma hakisiyle ? Mingo'nun tellerinden korunmuş. Bravvoooğ :alkis:

Law öyle muazzam hızı olan biri değil. Zoro ayak uydurur. Hatta kısa mesafede Law'ı zora bile sokabilir.

Dayanıklılık konusunu kıyas bile etmem. Zoro bu konuda serinin Beyazsakal'ı, Kaido'su olacak.

Geriye bir tek Law'ın meyve kalıyor. Çok tekdüze, sürekli belirli saldırı yöntemlerini kullandığı (shamless-X saldırı, shamless-X saldırı) bir dövüş tarzı var. Ve çok fazla enerji yiyor. Zoro gibi dayanıklı birine karşı dövüşmek Law'ın en istemeyeceği şey yani. Bahsettiğim shamless-X saldırı kombinasyonunu Zoro çözecek kadar uzatır vs. yi. Sanılanın aksine Zoro'nun gözlem hakisi kötü de değil. Gözlem haki kullandığı en az 7-8 sahne var. Bu dövüş tarzını çözdükten sonra Law'ın enerjisi epey azalır. Sonucu da bir shishi son son belirler :a: Temiz, misss. Akarı yok kokarı yok :good:

Zoro'yu yenemediği için ağlayarak sızlanıp ölümü beklerken çizmez mangaka bu saatten sonra.En azından
buna eminim.

Yani kısacası Zoro'yu kaybedeceği savaşa sokmaz mangaka.Zoro vs Law olursa mangada bilin ki Zoro kazanacaktır. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık