Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Kaido o kişilerin içine Kocana'yı katmıyor bile, adam vizyonunda gördük yahu, nesi tartışılıyor ki? Gösteriminden çok efektif olarak nasıl gösterilmiş ona bakalım:
H.Haki kullanımında Kaido Kocana'yı 3'e katlar 5'e böler, gözlemde dememe bile gerek yok, herif neredeyse geleceği görüyor Katakuri gibi, armamentte denk olabilirler, bilemiyorum. Meyve yetenekleri konusunda Kocana bayağı işlevsel, hakkını vermek lazım, Kaido'nun çok da aşağı kalır yanı yok. Tartışma 1v1 olduğu için mistik Zoan kullanıcısı benim gözümde 1 tık önde, fiziksel yeteneklerini yüklü miktarda arttırdığı için, onaylanmış olmasa da ejderha formu rejenerasyona sebep oluyor gibi duruyor. Şimdi kaldı fiziksel özellikleri, Kocana mı fiziksel olarak daha kuvvetlidir Kaido mu dersen cevabım yok, Kocana yaşlandığından dolayı elden ayaktan düşmüş olabilir, ama eminim ki Law'ın kafasına vuran Kaido olsaydı kitabını kaydırırdı. Herif sopalayarak Luffy'i öldürdü, bayıltmadı, bayağı öldürdü. Sen yakın dersin, ben alakası yok derim. Kaido havada karada tokatlar Kocana'yı.
Bana kalırsa Kaido gelmiş, geçmiş ve gelecek en güçlü varlıkti. Michael Jordan gibi adamdı, onun da heykelinin altinda daha iyisi gelmedi, gelmez yazar.

Kaido > All ama BM nin de hakkını vermek lazım, hiç uzatmadan en sonki Law sahnesi, bu kadın tek eliyle Marconun ümüğünü sıkıyor, tek koluyla G4 bloklayip tek yumrukla Luffyi ucurabiliyorken üstündeki Lawa defalarca yumruk atmasına rağmen 1 mm oynatamamasi tamamen SAÇMALİKtir. Wanoya bakıp aldanmamak lazım BM Luffynin rakibi olsa çok farklı cizilirdi :)

Bana kalırsa Kaido gelmiş, geçmiş ve gelecek en güçlü varlıkti. Michael Jordan gibi adamdı, onun da heykelinin altinda daha iyisi gelmedi, gelmez yazar.

Kaido > All ama BM nin de hakkını vermek lazım, hiç uzatmadan en sonki Law sahnesi, bu kadın tek eliyle Marconun ümüğünü sıkıyor, tek koluyla G4 bloklayip tek yumrukla Luffyi ucurabiliyorken üstündeki Lawa defalarca yumruk atmasına rağmen 1 mm oynatamamasi tamamen SAÇMALİKtir. Wanoya bakıp aldanmamak lazım BM Luffynin rakibi olsa çok farklı cizilirdi :)
Luffy reyiz Kaido'yu öldürdüğünde geçmiş oldu.:D

Evet. Manga ile destekleyelim.

1. örnek saldırı
Zoro ağır yaralı iken Kaido ile karşılaşıyorlar. Tamamen 1'e 1 bir durum açık bulma falan yok. Sağ alt panelde her ikisinin karşılıklı saldırı hazırlığında olduğunu görebilirsin. Zoro daha hızlı çıkıp kesiyor.
Hemen sonrasında Law Kaido'ya saldırmak istiyor. Hani Kaido'nun sopası ile denk hıza sahip olan Law. Law parmağını kıpırdatana kadar Kaido önce Zoro'ya sonra Law'a saldırıyor.

2. örnek savunma
Saldırı gelirken Law parmağını oynatamadan Zoro saldırının önüne atlıyor ve Law'a onları ışınlaması için zaman kazandırıyor.

Law'ın meyvesini kullanmak için sadece parmağını oynatması gerekiyor. Ancak bu kısa sürede Zoro yer değiştirip saldırı/savunma yapabiliyor. Zoro yavaş mitini bir kenara bırakalım. Koşu yarışı yapmayacaklar. Zoro'nun saldırı çıkma ve savunma yapma hızı gayet iyi.

Sen kaşındın. Kuchiyose no Jutsu @Alpamis
Her saldırıyı aynı hızda düşünmek haksızlık olur. Aynı karakter olan luffy’den bakalım. Senin attığın zoro sahnesinde Kaido burdaki gibi saldırmış :

Law’ın karşı karşıya kaldığı sahnede ise böyle saldırmış:

İkisi aynı luffy. Bi sahnede sıyrıldıktan sonra gear 3’le kontra bile yapmış. Diğer sahnede canını zor kurtarmış.

Her saldırıyı aynı hızda düşünmek haksızlık olur. Aynı karakter olan luffy’den bakalım. Senin attığın zoro sahnesinde Kaido burdaki gibi saldırmış :

Law’ın karşı karşıya kaldığı sahnede ise böyle saldırmış:

İkisi aynı luffy. Bi sahnede sıyrıldıktan sonra gear 3’le kontra bile yapmış. Diğer sahnede canını zor kurtarmış.
Her saldırı aynı hızda olmayabilir ama Zoro ile Law'ın hızını karşılaştıracak elde bu örnekler var yapacak bir şey yok. En azından Zoro yavaş deyip geçenler gibi yapmayıp manga ile destekliyorum. Ayrıca tek örnek bu değil savunma örneğini de verdim.

İkincisi de ikisi aynı Luffy değil. Savaşın başındaki Luffy ile savaş ilerledikçe ortaya çıkan Luffy çok başka. O bölümlerde buna çokça dikkat çekmiştim. Hızı, gücü ve özellikle dayanıklılığı çok arttı dövüş ilerledikçe. Son olarak attığın Luffy'nin kontra yaptığı sayfada flashbacklerden de anlaşılacağı üzere gayet duygu yüklü ve sinirli olduğu görülüyor. Baştakine göre çok ciddi bir Luffy var orda.

Her saldırı aynı hızda olmayabilir ama Zoro ile Law'ın hızını karşılaştıracak elde bu örnekler var yapacak bir şey yok. En azından Zoro yavaş deyip geçenler gibi yapmayıp manga ile destekliyorum. Ayrıca tek örnek bu değil savunma örneğini de verdim.

İkincisi de ikisi aynı Luffy değil. Savaşın başındaki Luffy ile savaş ilerledikçe ortaya çıkan Luffy çok başka. O bölümlerde buna çokça dikkat çekmiştim. Hızı, gücü ve özellikle dayanıklılığı çok arttı dövüş ilerledikçe. Son olarak attığın Luffy'nin kontra yaptığı sayfada flashbacklerden de anlaşılacağı üzere gayet duygu yüklü ve sinirli olduğu görülüyor. Baştakine göre çok ciddi bir Luffy var orda.
Attığım iki sahne arasında 3-5 saniye var.

Kontra yaptığı sahne baştaki haline göre daha ciddi derken ne demek istedin anlamadım. Dövüşün başlangıcı orası zaten.

Bi tarafta Kaido’nun ağır şekilde balyoz kaldırıp indirme hareketi var. Diğer tarafta patlama hızıyla rakibine süper yüksek hızda gitmesi var. İki saldırı arasındaki fark barizken luffy’de bişey aramaya gerek yok. Luffy’nin kendisi “geleceği gördüğüm halde tam sıyrılamadım, herif çok hızlı” diyor zor sıyrıldığı sahneden sonra. Gayet ciddi orda da. İlk sahnede gelecek görmeye ihtiyaç duydu mu belli değil.

Attığım iki sahne arasında 3-5 saniye var.

Kontra yaptığı sahne baştaki haline göre daha ciddi derken ne demek istedin anlamadım. Dövüşün başlangıcı orası zaten.

Bi tarafta Kaido’nun ağır şekilde balyoz kaldırıp indirme hareketi var. Diğer tarafta patlama hızıyla rakibine süper yüksek hızda gitmesi var. İki saldırı arasındaki fark barizken luffy’de bişey aramaya gerek yok. Luffy’nin kendisi “geleceği gördüğüm halde tam sıyrılamadım, herif çok hızlı” diyor. Gayet ciddi orda da. İlk sahnede gelecek görmeye ihtiyaç duydu mu belli değil.
Ağır şekilde mi lasdlasjdlasd

Orada defalarca indirmiş balyozu her seferinde karşılanmış.

Ağır şekilde mi lasdlasjdlasd

Orada defalarca indirmiş balyozu her seferinde karşılanmış.
Ciddi ciddi Zoro hızlı diye atılan sahne bu yani? Sahneler arasında büyük fark var. Law'a geldiği sahnede arkasında yıldırım izi bırakıyor yıldırım gibi gelip geçmiş. Zoro sahnesinde aynı yerde duruyor gibi duruyor. Çok alakasız bir sahne Law ile Zoro'nun hızını kıyaslamak adına.

Law Zoro birbirilerine hız üzerinden fark atıp da kolayca zafer alamazlar.

Zoro ne emir eridir ne yancıdır. Tayfada ki kimse öyle bir şey değil. Zoro bugün Luffy'nin dostu kardeşi gibi bir yerdedir. Tayfada öyle alt üst ilişkisi yok. Ama Zoro bu işin bilincinde biri. Ve Luffy'e saygı duyuyor. Duyması gerektiğini düşünüyor. Kaptan dediği adam ve iradesine şahit olduğu bir adam. Yoksa Zoro Luffy'nin tersini görsün bunu yüzüne vurur. Gerekirse de Luffy'e karşı savaşır.Tersi dediğimde öyle Usopp'un ki gibi bir şey değil. Kendisini hayal dünyasına kaptırmış Dof'un adamları gibi sanmayın Zoro'yu. Tayfadaki herkesin güvenini kazanmıştır Luffy. Ve sonrasında da Luffy'e güven vermişlerdir. Bizim tayfa öyle herhangi bir tayfa gibi değil. Tayfanın bağları fedekarlık üzerine kuruldu. Birbirilerine olan sevgi ve saygıları da her geçen macerada arttı. Emir eri felan yanlış. Ama gerektiği yerde Zoro işin raconuna göre de davranır. Tayfadaki herkes. Luffy bile.:D

Dövüş için Zoro'nun ben yenebileceğini düşünüyorum.
Niyeyse duygulandım bu yoruma.

Ciddi ciddi Zoro hızlı diye atılan sahne bu yani? Sahneler arasında büyük fark var. Law'a geldiği sahnede arkasında yıldırım izi bırakıyor yıldırım gibi gelip geçmiş. Zoro sahnesinde aynı yerde duruyor gibi duruyor. Çok alakasız bir sahne Law ile Zoro'nun hızını kıyaslamak adına.

Law Zoro birbirilerine hız üzerinden fark atıp da kolayca zafer alamazlar.
Zoro'nun daha hızlı olmasına gerek yok, her durumda Law'ı parçalar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık