Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Zoro şimdi Fuji'ye karşı sıra bende diyen bir adam, geri saldırı falan yolluyor. Fuji'de yalandan da olsa amiral olmuş ve meyvesi sağlam. Ama Zoro'nun gözü kesiyor. Law'ın da meyve çok ters. Law vs Luffy olsa hiç düşünmem Law derim ama Zoro başka, rakibini ciddiye alır. Kararsızım.

İlk kılıç temasında kesti işte. Bir de uzaktan slashla kesti. Pika kaçıyordu. Pika kaçıyor diye zoro zayıf olmaz. Marinefordda da luffy mihawktan kaçıyordu. Ama saldırmaya kalktığında tek yiyeceğini haki ile görüp gene kaçtı. Bu mihawkın tek atamayacağını göstermez. Seride genelde güçlü adamlara slashla tek atılmıyor. Kılıç teması şart. Mihawk vs mr1, zoro vs pika, zoro vs kaku en güzel örnekler.
Tamam işte. Denk getirdi mi affetmiyor ama denk getirebilecek mi hemen? Vergo'yu anında bitirebilir mi? Vergo'dan düşük Pika bile ne kadar uğraştırdı öyle. Keser arkasına bakmaz demeyle olmuyor yani.

karolla

Tamam işte. Denk getirdi mi affetmiyor ama denk getirebilecek mi hemen? Vergo'yu anında bitirebilir mi? Vergo'dan düşük Pika bile ne kadar uğraştırdı öyle. Keser arkasına bakmaz demeyle olmuyor yani.
Pika meyvesi sayesinde uğraştırdı. Adam Allahın dağından taş saldırısı yapıyor. Vergonun range saldırısı yok. Dibe girdi mi biter. Sanji bile kan aldı diable ile. Zoronun saldırı gücü çok daha yukarıda. Direkt keser geçer. Hele bir de shi shi sonsonu karşılamaya kalkarsa vergo işi yaş. Herkesten dayak yiyen kum torbası smoka neredeyse vergoyu indirecekti :D

Ayrıca law amiralden tırsarken zoro yürümeye çalışıyor amirale bu bile siklet farkını mentaliteyi iradeyi gösterir.

Smoker zaten aşırı güçsüz gösteriliyor pika gibi birşey , vergo sanji seviyesinde bir korsan zaten 1 tık üstü , trebol zaten pikadan güçsüz , doflamingo vs Luffy & Law :)
Pica da Pica. :D Sonuç olarak Law daha güçlü kimselerle karşılaştı. Ve zamanlarıda önemli. Zoro Monet'i avlarken Law Vergo ve Smoker'ı harcıyordu. Zoro bir Pica ile uğraşırken Law Amiral ve Dof ile uğraştı. Sonra Trebolu yedi. Zoro sadece amiralle kısa süreli çarpışmaları oldu. Law Luffy parlasın diye önden Dof ile kapışmasaydı şimdi Law mı Luffy mi diyorduk. Law Luffy'den de güçlüdür demiyorum. Ama Luffy uğruna önden gitti herif. Zoro ise hep önüne biçeceği kişiler geldi. Monet kim mesela?

Pika meyvesi sayesinde uğraştırdı. Adam Allahın dağından taş saldırısı yapıyor. Vergonun range saldırısı yok. Dibe girdi mi biter. Sanji bile kan aldı diable ile. Zoronun saldırı gücü çok daha yukarıda. Direkt keser geçer. Hele bir de shi shi sonsonu karşılamaya kalkarsa vergo işi yaş. Herkesten dayak yiyen kum torbası smoka neredeyse vergoyu indirecekti :D
Vergo daha üst bir pozisyonda ama. Daha güçlü olduğu belli. Hakiyle bloklar, kaçar, savuşturur falan... Zoro açıkça söyledi Pika'ya kendisinden zayıf olduğunu ve buna rağmen çok uğraştırdı. Meyvesi sayesinde olsa da fark etmez. Karakterleri meyvesiyle değerlendirmek lazım.

Oda'nın kurgusu işliyor hep. Misal Akainu vurdu mu affetmez ama sırf bu yüzden dolayı mangaka hemen vurdurtmaz. Kurguya bakar olay.

karolla

Pica da Pica. :D Sonuç olarak Law daha güçlü kimselerle karşılaştı. Ve zamanlarıda önemli. Zoro Monet'i avlarken Law Vergo ve Smoker'ı harcıyordu. Zoro bir Pica ile uğraşırken Law Amiral ve Dof ile uğraştı. Sonra Trebolu yedi. Zoro sadece amiralle kısa süreli çarpışmaları oldu. Law Luffy parlasın diye önden Dof ile kapışmasaydı şimdi Law mı Luffy mi diyorduk. Law Luffy'den de güçlüdür demiyorum. Ama Luffy uğruna önden gitti herif. Zoro ise hep önüne biçeceği kişiler geldi. Monet kim mesela?
Monet luffyi neredeyse donduracaktı. Ama aynı monet zorodan ödü koptu :D

@Raiden tamam da pika kendisi kaçak dövüştü. Zoro uçan kaçan bir adam değil sonuçta. Burada uğraşan zoro değil adam kaçıyor. Delikanlı gibi karşısına çıktığında uğraştırsa haklısın diyeceğim. Ama adam tüyüyor. Ve zoro bu adama serinin başındaki teknikle ayarı verdi gitti. Zoronun çok daha güçlü teknikleri var. Onlardan herhangi birisi ile vergoyu da alır. Sanji ve smoka bile kan aldı vergodan. Zoro mu alamayacak? Haki biten bir şey ve vergo da sürekli koka yapamaz ki yapsa da zoroya sökmeyeceği bence açık. Asurayı şişisonsonu mu durduracak? Neyle durduracak? Saf fizik güçte zorodan mı dayanıklı? Vergonun tek avantajı hızlı olması. Ki kaku da soru yapıyor ve 2 yıl önceki zoro kakunun hızına ayak uydurabiliyordu. Buna da uydurur. Sanki zoro yerine sabit duruyor. Vergonun hız dışında hiç bir +sı yok zoroya karşı. Vergo en fazla pikanın bir tık üstüdür. Zoro da 1 tık daha güçlü teknikle keser. Ki zoro pikaya benim dengim değil diyerek aradaki uçurumu zaten dile getirdi. Vergo ile pika arasında uçurum olsaydı, vergo sanji ve smokadan dayak yemezdi :) Zoro kesmek istedikten sonra da vergo haki ile bloklayamaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu çok özensiz olmuş, kapatılmaması güzel de bi uyarı olsa en azından iyiymiş. Kararsız veya berabere seçeneğinin olmaması zaten ayrı bi saçmalık :)

Dressrosa'dan önce olsa Law derdim büyük ihtimal ama şimdi bizim tayfa ile etkileşimlerinden gördük kü gözümüzde büyüttüğümüz kadar değilmiş. Luffy'den bariz bir gömlek aşağıda kalacağını beklemezdim. Zoro'nun ise daha neyi var neyi yok görmedik Sanji gibi o yüzden net bir şey söyleyemiyor insan. Sanki çok denk karakterler gibi duruyor şimdilik gözümde.(Yani aslında Law bi tık önde duruyor da işte Zoro bir şey göstermediği için denk dedim :))

Tabiki daha güçlü kimselerle karşılaşıcak bugüne kadar ne zaman farklı olduki.Ama Dresrosa'ya geçinçe Pica ile kapışırken Zoro Law Trebol kaldı.
Birisinin hikayesi işlenipte boss karşısına cıkmayan adam yok zaten seride verebildikleri kadar zarar veriyorlar zaten.Sonrasınıda Luffy'ye bırakıyorlar.
Franky cıktıgında savaştıgı adamlara bak Zoro-Sani'nin savaştıgı adamlara.
Arc'lar uzayınca rakip sayısı cogaldı daha cok kişi karşısına cıktılar farklı yönü bu.
@Raiden Aynısı buradada geçerli konumu yüksekmiş tabi yüksek olucak tabi hikayede daha fazla yer kaplıcak Law işleniyor.Cp-0'ın başınıda Robin yendi.Arc'ın en kilit adamı hikayedeki yeri büyüktü.
Bu Pica'dan güçlü yapmaz.Pica'nın meyvesi bile 2 kere harcar.

Erkan dostum çok yanlış düşünüyorsun rütbelere çok önem veriyorsun birazdan ödülü daha fazla demenden korkuyorum vallaha :D Tayfaya ilk katılan kişi zorodur ortak gibidir hatta gibi değil ortaktır.
Zoro Luffy'ye bir şekilde aşık mı ? Zoro neden Luffy'nin tayfasında bulunuyor, ve ona kaptan diyor. Balık adam adasında adam bunu kendi ağzıyla söyledi ; ''Eğer bu kadarını yapamasa, kendime başka bir kaptan bulurdum.'' Açık açık, Luffy benden güçlü bu yüzden kaptanımdır diyor adam. Ondan sonra Pica'ya diyor ki ''Sen benim kaptanımla aşık atamazsın, o yüzden benimle yetinmen gerek.'' Daha ne desin bu adam. Dünyanın hiç bir yanında aynı güçte olan kişiler kaptan-yancı konumunda bulunmazlar, Zoro'da bunu defalarca dile getirmiş zaten. Haliyle Law, manganın genel kurgusu üzerine Zoro'nun kaptanına ortak ilan edilmiş bir karakter, Doflamingo'yu beraber indirdi bu adamlar, eşit derecede ödüle sahipler, ikiside D. bunların hepsi tesadüf diyorsan sen bilirsin, ama bence değil. Oda, gidipte Luffy'ye denk güçte olmayan, Zoro'dan güçlü olmayan birisini Hasır Şapkalara ortak Kaptan ilan etmez, benim seriden anladığım bu.

karolla

Zoro Luffy'ye bir şekilde aşık mı ? Zoro neden Luffy'nin tayfasında bulunuyor, ve ona kaptan diyor. Balık adam adasında adam bunu kendi ağzıyla söyledi ; ''Eğer bu kadarını yapamasa, kendime başka bir kaptan bulurdum.'' Açık açık, Luffy benden güçlü bu yüzden kaptanımdır diyor adam. Ondan sonra Pica'ya diyor ki ''Sen benim kaptanımla aşık atamazsın, o yüzden benimle yetinmen gerek.'' Daha ne desin bu adam. Dünyanın hiç bir yanında aynı güçte olan kişiler kaptan-yancı konumunda bulunmazlar, Zoro'da bunu defalarca dile getirmiş zaten. Haliyle Law, manganın genel kurgusu üzerine Zoro'nun kaptanına ortak ilan edilmiş bir karakter, Doflamingo'yu beraber indirdi bu adamlar, eşit derecede ödüle sahipler, ikiside D. bunların hepsi tesadüf diyorsan sen bilirsin, ama bence değil. Oda, gidipte Luffy'ye denk güçte olmayan, Zoro'dan güçlü olmayan birisini Hasır Şapkalara ortak Kaptan ilan etmez, benim seriden anladığım bu.
Ortak kaptan derken? Law zoroya emir verebilir mi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık