Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Crocodile

Hangisi yener?

• Kullanılan toplam oy
    90
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Daz Bones'u kestikten sonra Zoro Enel'i kesemedi diyorum halen Haki'si vardı diyorsun.

Ayrıca Haki artabilir ama yeteri kadar olup olmadığı önemli, sonuçta herkeste Haki var, bir noktadan sonra kullanılabilir hale geliyor, Luffy istemdışı kullanmış olabilir ve Teach'te kullandığını zannetmiş olabilir, veya pasif halde bulunan Haki'sinden bahsediyor olabilir. Ayrıca evet, Luffy'nin gücü Zoro'dan yüksek, ikisini kıyaslamak saçma.
, Yok diyorsun yetersiz demiyorsun.Resmi attıktan sonrada herkeste haki var demişsin.Dazla dövüşünde 2 çeşit haki kullandı kardeşim, demiri kesen güç herkeste yoktu o zaman.2 dir yok Eneli kesemedi haki yok diyorsun. Sana Marco örneğini verdim oda kesemedi.Enele yetmedi de haki yok diyemezsin.
Crocoyu severim, Yeni dünyada Wb ile kapışmış birini luffynin yenmeside saçmaydı.animede 100 küsür bölümde luffynin yendiği adamı ,Crocoyu kastetmiyorum, 400 küsürde Zoro kesin alır.Logia diye haki yetmez kanla kaplar yine keser.Şunuda belirtiyim Croco zaman atlamadan sonra canavar olacak.Bu son arcta iyice karakterlerin kişiliklerini bozdu Oda.2 yıl önceki prensibler yok artık.Lufy sanji pasta yapsın bir ümit Zoro.Zoro luffyden iradesiz değil.:artiz:

Arkadaşlar saçma fanlık duygularını bir kenara bırakın ve şöyle düşünüyorum ama bu konuda haklısın demeyi öğrenin!
Mf arcı Mihawklar Wbler dolmuş bu mantık yürütmek için doğru ama konu saptırır.Benim gözümde Mf arcında CrocoBoy sadece mangakanın "seri için yenilmeli" mantığının altını çizmek içindi.
Croco Zoro'ya yenilirmiş ulan adam uçsa Zoro yetişemez vs biter.Luffy'nin yenmesi saçma diye her yerde boş yere kum gördük zaten.Öyle her zaaf bilen,elinde su tabancası olan çaylak alamaz Croco'yu.Ama Croco da Mihawk'ı zorlayamaz abartmayın.İmaj toplamak için oluşturulan bir arcta her şeyi ciddiye almayın öyle.Wb ile gençliğinde kapışmasını da abartmayın:Ace Wb'ye katılmasa onun için de Jinbei ile günlerce kapıştı Jinbei sonunda yerden kalkamadı ama Ace Wb ile de kapıştı denilecekti ama biz detaylı görenler Ace Jinbeiden bir tık öndeydi diyoruz en fazla.Yoksa Croco Doffy'e de artislik yapıyor ama Doffy'nin kaç saniyesini alır?Mihawk'ın daha bile az sürer.Mihawk Luffy'i Shanksle konuşuyor yani adamın Luffy'i indirmek gibi bir derdi yok orda ünvanım gitmesin başım ağrımasın diye gittiği eğlence yeri; Vista ile de gösteriş maçı yaptı güç çıkarımı için olduğunu sanmıyorum.Bu kadar savaş tecrübesi olan adam direk zevkine Wb'ye darbe atmasın bir zahmet.

Son düzenleme:
Eğer Robin tarafından kurtarılıp sonra Luffy gibi üzerine su düşüp daha sonrada panzehir alırsa Zoro yener. Serinin yapımcısı istediği gibi ayarlayabilir durumu çünkü Zoroda ana karakterlerden birisi. Crocodile engel olarak çıksaydı karşısına yapımcı bir yolunu bulur Crocodile'ı yendirirdi bana göre. Yetenek ve tecrübe olarak crocodile daha üstün ama eski zoro dan. Crocodile diamante seviyesinde bir adam bence daha ilerisi olduğunu düşünmüyorum limiti çoktan dolmuş birisi.

Eğer Robin tarafından kurtarılıp sonra Luffy gibi üzerine su düşüp daha sonrada panzehir alırsa Zoro yener. Serinin yapımcısı istediği gibi ayarlayabilir durumu çünkü Zoroda ana karakterlerden birisi. Crocodile engel olarak çıksaydı karşısına yapımcı bir yolunu bulur Crocodile'ı yendirirdi bana göre. Yetenek ve tecrübe olarak crocodile daha üstün ama eski zoro dan. Crocodile diamante seviyesinde bir adam bence daha ilerisi olduğunu düşünmüyorum limiti çoktan dolmuş birisi.
Yani diamante tek kolla mihawkı durdurup akainuyu ikiye bölebilirdi öylemi :) Diamante, crocodile nin marine ford da yaptığının %1 bile yapamaz. Limiti dolmuş olsaydı luffy ye karşı yenildikten sonra gelip MF gidişatını değiştiremezdi yani demekki yenilgisinden ders alıp gelişmiş. Diamanteyi ve crocoyu karşılaştırmak olmamış :( .
Herkesin düşüncesine saygım var ama mf nin mangasını birdaha okumanı tavsiye ederim :mincika:

Yani diamante tek kolla mihawkı durdurup akainuyu ikiye bölebilirdi öylemi :) Diamante, crocodile nin marine ford da yaptığının %1 bile yapamaz. Limiti dolmuş olsaydı luffy ye karşı yenildikten sonra gelip MF gidişatını değiştiremezdi yani demekki yenilgisinden ders alıp gelişmiş. Diamanteyi ve crocoyu karşılaştırmak olmamış :( .
Herkesin düşüncesine saygım var ama mf nin mangasını birdaha okumanı tavsiye ederim :mincika:
Doflamingo adamım ol diye teklif sunuyor Crocodile'a. Crocodile teklifi kabul etseydi Diamantenin koltuğuyla eşdeğer olurdu yeri bence.

Slash saldırısında Diamante üstün Croco'dan. Bayrak dalgalandırması ve haki konusunda bilgili ayrıca. Muhtemelen bu adam busou hakide kullanıyor. Crocodile'da haki yoktu en son. Ama değişik saldırıları var kum fırtınası olsun kurutma olsun uçma yeteneği olsun. İkiside hantal tabiki. Bu yüzden aynı seviyelerdedirler bence. Crocodile'ın marinfordta yaptıkları imaj toplama çabasıydı o kadarda kolay lokma olmadığını göstermek için.

Doflamingo adamım ol diye teklif sunuyor Crocodile'a. Crocodile teklifi kabul etseydi Diamantenin koltuğuyla eşdeğer olurdu yeri bence.

Slash saldırısında Diamante üstün Croco'dan. Bayrak dalgalandırması ve haki konusunda bilgili ayrıca. Muhtemelen bu adam busou hakide kullanıyor. Crocodile'da haki yoktu en son. Ama değişik saldırıları var kum fırtınası olsun kurutma olsun uçma yeteneği olsun. İkiside hantal tabiki. Bu yüzden aynı seviyelerdedirler bence. Crocodile'ın marinfordta yaptıkları imaj toplama çabasıydı o kadarda kolay lokma olmadığını göstermek için.

İmaj çabası olmuş olabilir ama başarılı oldu yaptıkları boş değildi yani mf de kaç kişiyi kurtardı yani bi zahmet imaj toplasın :) bu arada op nin başlarında olan çizimleri ve yeni
çizimleri karşılaştırmak yanlış. crocodile istese belki daha etkili bir slash yapabilirdi aynı şekilde diamante de öyle herkes karşısındaki adama göre davranır. Croconun karşısında dofi olsaydı daha etkili bir slash yapmazmıydı sence. Haki konusu zaten yeni dunyaya geçince açıklandı yani diamantenin haki hakkında konuşması gayet mantıklı croco zamanında daha haki diye birşey yoktu veya açıklanmamıştı yani neden croco haki biliyormuş gibi konuşsun ki. Ve ayrıca dofi daha crocoyu yenmeyi başarsın benim tayfaya katılmak istermisin bence boş bir soru. Demekki crocoda potansiyel görüyorki de soruyor bu soruyu sordu. Dostum crocoya bu soruyu sorması diamanteyle aynı seviyede olduğu anlamına mı gelir :) shanks marcoya gel benim tayfaya katıl dedi diye ben beckmanla aynı seviyede mi oluyor ilk defa senden duyuyorum bunu :) ve hala diamante croconun yaptıklarını yapamaz mf de. yani diamantenin böyle birşey yapabilceğine dair kanıt yok ama croco bunu başarmış biri sadece slashları benziyor diye böyle bir çıkarım yapamayız hele iki saldırının aralarında yüzlerce bölüm varken.

Diamante slashda Luffy'den de üstün, zira bu iki karkterde slash atmıyor. İmaj toplama bilmem ne yapma, ne olursa olsun MF'de Croco'nun gücü ondan aşağı diyemeyiz bence.

Doflamingo adamım ol demiyor birlikte çalışma teklifi sunuyor Crocodile'de bu ne küstahlık deyip reddediyor ( kendini benle denk mi görüyorsun diyerek )

Diamante ile Croco denk mantığı çıkmaz bundan.

Diamante slashda Luffy'den de üstün, zira bu iki karkterde slash atmıyor. İmaj toplama bilmem ne yapma, ne olursa olsun MF'de Croco'nun gücü ondan aşağı diyemeyiz bence.
Haklısın aslında birinin daha yıkıcı saldırı yapması daha güçlü olduğunu göstermez ama bir bilgi verir. Birazda yetenek tecrübe ve dövüş stilide önemlidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık