Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Charlotte Katakuri

Sizce hangi taraf kazanır ?

• Zoro

Kullanılan: 192 40.3%
  • Katakuri

Kullanılan: 297 62.4%

• Kullanılan toplam oy
    476
Bizim tayfa dışındakiler ne kadar güçlenebilir? Eğer Kid, Law, Sabo, BB gibi hikayede daha önemli ve gelişime açık bir karakterse sorun yok ama Kata'nın seri içerisinde ki konumu belli. Bir yonkou sağ kolu fazlası değil. İlerde Bm korsanlarının başına geçse bile niye bizimkiler gibi güçlensin ki? Diyelim güçlendi. Amiral seviyesi falan mı olacak bu adam? Luffy için güzel bir eşikti ve seride ki en iyi dövüşü bu adamlaydı. Daha fazla anlam yüklemeye gerek yok :/

Bak seri bittiğinde zirve halleri, Kata'dan güçlü olacak kişileri rastgele sıralamayla yazayım.
Luffy, İm, Xebec, BB, Roger, Wb, Kong, Sengoku, Garp, Shanks, BM, Kaido, Rayleigh, Gaban, Oden, Yamato, Zoro, Sanji, Kid, Law, Akainu, Fuji, Kizaru, Ryo, Kuzan, Beckman, Shiryu, Mihawk, Dragon, Sabo, Güçlü çıkarsa Goroseiler, Amiral adayları(?), Marco(?), Shiki 30'u geçti bile sanırım.
(?) ile göstermediklerim dışından hangisini seri sonunda Kata'dan güçsüz olmasını bekliyorsun? Tartışmanın başı ve itiraz ettiğim nokta, seri sonunda bu kadar geri kalacak karakterin nasıl oluyorda zirve karakterlerden biri olacak Zoro'dan 2 arc önde olduğuydu. Ha Zoro seri sonu yonkou seviyesi etmez diyorsan farklı bakış açıları diyip geçelim.

Kata>King ama uçurumun olmadığını söylüyorum. Bu seride konum gösterdikleri güçten daha önemli. Çünkü Oda, Luffy dışında ki dövüşlere özenmiyor. Belki ilerde Zoro'nun, Mihawk dövüşü bir istisna olabilir. Onun dışında maalesef hepsi vasat. Koskaca yonkou olan Bm'nin yenilişi belliyken King'in bu şekilde harcanmasına çok takılmıyorum. Aşağı yukarı aynı güçte Kata ile. Gösterdiklere güçlere göre yorum yaparsak Kaido>>>>>>>>Bm ama böyle bir şey yok. Aynı şey Kata>>>>>>>> King içinde geçerli. Kaido>Bm, Kata>King

Kata'nın hız ve gözlemi mükemmel olsa da saldırıcı gücü ve dayanıklılığı aşırı yüksek değil. Zaten bu konularda da çok iyi olsa sağkol değil amiral-yonkou olurdu. Zoro'da farklı yönlerden güçlü. Kata>Zoro demene bir şey demiyorum ama arada uçurum varmış gibi yorumlar komik oluyor hacı. Kim kazanırsa kazansın zorlanır bu dövüşte. Neyse bu kadar tartışma yeter bana. Uzun uzun yazmayı ve okumayı da sevmiyorum :D Eklemek istersen eklersin.
Güzel yazmışsın, eline sağlık.

Ben Katakuri, Yamato ve Weevil'in boşuna gösterildiğini düşünmüyorum. Hikayede yeniden karşımıza çıkacak bu Yonkou evlatları. Yamato'nun tayfaya katılacağını düşünüyorum. Katakuri belle ki müttefik olacak, Weevil'in yarım akıllı bile olsa Karasakal'a karşı savaşma isteği var.

Saydıkları arasında Shiryu'nun, Katakuri'den güçlü olacağını hiç düşünmüyorum. Siz sadece Karasakal son düşman olacağı için son rakip de o olacak öyleyse bu güçlüdür mantığıyla bakıyorsunuz. Zoro'ya şu anda bile rakip olacak potansiyeli yok fakat yine de Zoro'yu zorlayacak görünmezlik meyvesi sayesinde. Bu da Zoro'nun Kenbonshoku Haki'sini geliştirmesi için bir seviye olacak. Ne Zoro'dan güçlü kılıç kullanıcısının, ne Zoro'dan sağlam bir Haki'si vardır. Sadece hızlı ve görünmez olması Zoro'yu zorlayacak. Shiryu'nun çok büyük bir gücü yoktur. Hele Katakuri gibi gözlemi olan ve meyve uyanışı yapan birine etki etmez.

Bu arada Katakuri bir Yonkou sağ kolundan fazlası bence. Bize sağ kol olarak gösterilsede King ve Queen'in gösterdiğinden çok daha yüksek performans sergiledi. Bir tek sağ kollar içinde Beckman'dan aşağıdır ki o da zaten Kizaru'nun bile gözünü korkutan biri yani amiral ligidir. Ayrıca Marco'dan de güçlüdür. Sabo konusunda bir şey diyemem henüz Sabo'yu da tam güç göremedik. Gorosei'ler güçlü olsa bile bir amiral altıdır.

Zoro ile Kata karşılaşır.

Zoro: Senin yiğit bir adam olduğunu duydum. Onurlu bir düello yapacağım için sevinçliyim. Duy...
Kata: Duyduğun doğru. Evet geleceği görebiliyorum.
Zoro: Fena değilsin. Tam da Koca Ana korsanlarının sağ kolundan beklediğim gibi. Dövüşün sonu için ne diyorsun?
Kata: O kadar ileriyi göremiyorum. Yalnızca bir kaç sani... (Bir kaç saniye sonra kesileceğini ve kaybedeceğini görür.) Aslına bakarsan dövüşmeye gerek yok. Direkt sorumu sorayım; anamı da kesecek misin?

Zoro: Senin yiğit bir adam olduğunu duydum. Onurlu bir düello yapacağım için sevinçliyim. Duy...
Zoro: Fena değilsin. Tam da Koca Ana korsanlarının sağ kolundan beklediğim gibi. Dövüşün sonu için ne diyorsun?
Kata: O kadar ileriyi göremiyorum. Yalnızca bir kaç sani... (Bir kaç saniye sonra kesileceğini ve kaybedeceğini görür.) Aslına bakarsan dövüşmeye gerek yok. Direkt sorumu sorayım; anamı da kesecek misin?
ve Zoro rüyasından şu şekilde uyanır... :ehe:

Zoro'yu zaten yener. Önemli olan soru Roger ve Wb'yi yenebilir mi ? Sonuçta bu isimler geleceği görebiliyor mu bilmiyoruz. Wb hiç vuramayabilir bile Kata'ya. Sonuçta Kata daha hızlı.

Sabah sabah iyi güldüm ya :hhh:

Malum tarafın lobisi yine başlamış işi sulandırmaya wb falan katmışlar gerçi hep yapıyor bunu aynı kesim ortaya sunacak argüman bulamayıp sulandırmaya gidiyorlar kaybettikleri konuyu şaşırtın biraz yav hep aynı taktikler bunlar :ehe:

Şuraya kadar olay doğru gelmiş. Buradan sonrasında alttakiler olur.

Zoro: Bir aceleyle hemen yere secdeye yatar. Beni de eğit der. Eğit ki seni geçeyim şeklinde konuşur.

Katakuri: Zoro bunu demeye kalmadan 5 saniye öncesinde Katakuri önce hayal kırıklığına uğrar. 3 saniye öncesinde biraz şaşırır (King'i yendiğini anlar). En sonda da baya baya güler. Yandan Brulee'ye şu gerzeği hazırlayın der. İçinden bu tarz aptallar geleceği görse de aptal olarak kalır der.:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık