Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Charlotte Katakuri

Sizce hangi taraf kazanır ?

• Zoro

Kullanılan: 192 40.3%
  • Katakuri

Kullanılan: 297 62.4%

• Kullanılan toplam oy
    476
Yok tabi ki. İlk tanıtıldığında çok efsane bir şey olarak gösterildi her güç gibi. Zamanla o kadar da etkili olmadığı görüldü. Çatıda Luffy kullanmıyor bile ya da kullanıyor ama Kaido karşısında işe yaramıyor. Hangisini seçersen seç.
Luffy bir kere kullandı,hatta şöyle dedi saldırısı çok hızlı geleceği görebilmeme rağmen ucu ucuna sıyrılabildim,işte bu her şeyi açıklıyor.

Biz zaten gülüp geçiyoruz bu yazılanlara :D
Hah işte şöyle ya rahat ol. Zoro yiyip bitirmesin seni. Gülmek senin de hakkın :)
O seriyi ''One Piece'' içinde de okuyabiliyorum zaten fakat senin anlattığın hikaye bambaşka bir seviye.:D
Şimdi reis mübalağa bir san'attır. Ben hikaye yazarım gülerek okursun. Hem eğlenirsin hem de düşünürsün. Kata dövüşte açık verdiği anda ne olur? Bu Rika abartmış yav tek yemez ama çok fena kesilir ha diye düşünürsün. Verilen mesaj yerine ulaşır. Olaysız dağılırız.
Luffy bir kere kullandı,hatta şöyle dedi saldırısı çok hızlı geleceği görebilmeme rağmen ucu ucuna sıyrılabildim,işte bu her şeyi açıklıyor.
Evet bir kere kullandı sadece. Ya işe yaramıyor diye kullanmıyor ya da kullanıyor ama işe yaramıyor. İkisi de işe yaramadığı sonucuna çıkarıyor bizi.

Evet bir kere kullandı sadece. Ya işe yaramıyor diye kullanmıyor ya da kullanıyor ama işe yaramıyor. İkisi de işe yaramadığı sonucuna çıkarıyor bizi.
İşe yaramıyor olur mu yav? :D Gözlem kullanmasaydı daha çatı dövüşünün en başında yine kafaya küsküyü yiyip teke gidecekti. Buradan bile ne kadar işe yaradığı ortadayken sonrasında da aynı şekilde işe yarar olduğu/olacağı açık.

İşe yaramıyor olur mu yav? :D Gözlem kullanmasaydı daha çatı dövüşünün en başında yine kafaya küsküyü yiyip teke gidecekti. Buradan bile ne kadar işe yaradığı ortadayken sonrasında da aynı şekilde işe yarar olduğu/olacağı açık.
Tamam işte bir kere kullandı sonrası yok. Mucizevi bir şey olsa dövüşe etkisini sürekli görürdük.

Mucizeviden kastın Kata'nın Luffy'ye şov yapması gibi galiba doğru anladım değil mi? Ona göre yazayım boşuna yormak istemedim kendimi gece gece. :D
Bir tane mızrak tutturamadı anca tepik atıp şov yaptı o da. Luffy o kadar etkili kullansın demiyorum ama bu güç için en güçlü insanlar arasında bile nadir diye gaz verildi. Seride bunu yapabilen iki kişi var şu ana kadar gördüğümüz. Birisi ana karakter ayrıca. Bu ana karakter seride en güçlü diye tanıtılan adam ile dövüşüyor. İki kere yenildi. Üçüncü turdayız hala bu güçten yararlanmıyor. Sadece bir kez kullandığını gördük. Denemiyor bile şimdi. Çok önemli bir güç olsa bu dövüşe daha çok etki ederdi. Kral haki güçlendirmesi baya etki etti mesela.

Bir tane mızrak tutturamadı anca tepik atıp şov yaptı o da. Luffy o kadar etkili kullansın demiyorum ama bu güç için en güçlü insanlar arasında bile nadir diye gaz verildi. Seride bunu yapabilen iki kişi var şu ana kadar gördüğümüz. Birisi ana karakter ayrıca. Bu ana karakter seride en güçlü diye tanıtılan adam ile dövüşüyor. İki kere yenildi. Üçüncü turdayız hala bu güçten yararlanmıyor. Sadece bir kez kullandığını gördük. Denemiyor bile şimdi. Çok önemli bir güç olsa bu dövüşe daha çok etki ederdi. Kral haki güçlendirmesi baya etki etti mesela.
Koka gibi bir görsele sahip olmadığı için net yorum yapamıyoruz ama bence karakterler zaten sürekli gözlem hakilerini kullanıyorlardır dövüş içinde. Başka bir karakter olsa daha da net görülebilirdi belki ama bu Kaido öyle bir hızlı ki maymun şebelek Luffy geleceği görmesine rağmen ucu ucuna yırtıyor. Yani şurası açık. Kaido isteseydi Thunder Bagua tekniği ile daha dövüşün ilk birkaç saniyesi içinde çatıyı temizleyebilirdi. Bir tek Lütfü'nün iyi kötü şansı olurdu, onun da sebebi gözlem işte. Şu anda o yeteneğe sahip olmasa belki Kaido'ya Kata'da olduğu gibi doğru düzgün vuramayacak veya kendini savunamayacaktı belki de? Bir de bu yönden bakmak lazım.

Şimdi reis mübalağa bir san'attır. Ben hikaye yazarım gülerek okursun. Hem eğlenirsin hem de düşünürsün. Kata dövüşte açık verdiği anda ne olur? Bu Rika abartmış yav tek yemez ama çok fena kesilir ha diye düşünürsün. Verilen mesaj yerine ulaşır. Olaysız dağılırız.
Ben de Zoro'nun kazanacağını düşünüyorum, hatta pek fazla zorlanacağını düşünmüyorum fakat öyle tek atar geçer, hiç zorlanmaz falan çok uçuk şeyler. King Zoro için daha uygun bir rakipti çünkü saldırılarını savuşturmuyordu adam. Hasar almaktan çekinmiyordu. Gözlem hakisi iyi değildi. Irkının özelliğine güveniyordu ve dayanıklılığa da yüksekti. Çoğu saldırıyı ya savunuyordu ya da ırkının özelliği sayesinde hasar almadan geçiştiriyordu. Kata King kadar dayanıklı değil ama kağıt gibi karakterde değil. Hadi ikimizin de gönlü olsun. 1'de değil, 2. kral hakili saldırı da yenilmiş olur Kata. :d

Sıkıntı şurada Sanki Zoro'nun dövüş başladığında çok rahat açık bulup kral hakiyle hemen yenecekmiş gibi mesajlar var. Zoro şu seviyesiyle tam güç dövüşse bile Enma ve kral haki kombinasyonu çok fazla haki harcar ve enerjisini sömürür. Kral hakisini kullanıp hasar veremediği her saldırı Zoro'ya eksi yazar dövüş esnasında. Kata kesinlikle bu seviyedeki Zoro'ya dövüş başında kolay kolay açık vermez. Kolay açık vermeyeceği için ve Zoro'nun da kral hakisini bu kadar erken kullanacağını düşünmediğim için daha fazla uğraşacağını düşünüyorum King'e göre. Şunu dersen bu Zoro, Kata'nın geleceği görmesine rağmen savuşturamayacak kadar hızlı, o yüzden dövüş başladığında tek atar. O zaman pek tartışmamıza gerek yok. :D

Koka gibi bir görsele sahip olmadığı için net yorum yapamıyoruz ama bence karakterler zaten sürekli gözlem hakilerini kullanıyorlardır dövüş içinde. Başka bir karakter olsa daha da net görülebilirdi belki ama bu Kaido öyle bir hızlı ki maymun şebelek Luffy geleceği görmesine rağmen ucu ucuna yırtıyor. Yani şurası açık. Kaido isteseydi Thunder Bagua tekniği ile daha dövüşün ilk birkaç saniyesi içinde çatıyı temizleyebilirdi. Bir tek Lütfü'nün iyi kötü şansı olurdu, onun da sebebi gözlem işte. Şu anda o yeteneğe sahip olmasa belki Kaido'ya Kata'da olduğu gibi doğru düzgün vuramayacak veya kendini savunamayacaktı belki de? Bir de bu yönden bakmak lazım.
Kaido karşısında geleceği görmenin normal bir gözlem kullanımı gibi olduğu anlamı çıkar buradan. Geleceği görecek kadar gözlemi olmayanların Kaido karşısında hiç şansı olmamalı bu mantıkla. Çünkü hızına ayak uyduramazlar. Ama öyle işlemiyor işler. Gözlem fakiri ve yavaş olan bir Big Mom var. Kaido ile dövüşemezdi bu kadın. Bence her güç gibi geleceği görmeye de ilk tanıtıldığında yapılan muamele farklıydı. Sonrası için seriyi bozabilirdi özellikle Luffy'de olması. Oda kıstı bu gücü. Ya da Kata'ya hype yapmak için o dövüşte çok önplana çıkardı. Şu an önemli bir avantajdır yine ama dengeleri bozacak bir güç gibi de durmuyor.

Ne katakurisi kardeşim mazi olmuş üzerine toprak atılmış artık önümüze bakalım.

Shiryu
Amiral
Beckmann bi ihtimall.
Mihawk

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık