Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Roronoa Zoro - Gözlem Haki

Bu ne la :D
Zırh haki 3 e ayrılır.

Kokasız zırh,kokalı zırh,atack koka.
Sanji kokasız zırh da ağır ezer :D

Yok dostum. O hiçbir şeyi kanıtlamaz. Her karakterin yatkın olduğu bir tür vardır, diğerleriyle kıyas yapmak için kullanılamaz bir argümandır bu. Yukarıda yazdım, Tashigi-Zoro-Sanji üçgeni.
He onu görmedim zaten meraktan sordum eğer oysa bende onu diyecektim. İyi olma ihtimali var tabi ama bir kadının göz yaşları derken Sanji'nin kadınlar ile ilgili şeyleri malum belki Zoro'nun kılıç olayı gibidir :D

He onu görmedim zaten meraktan sordum eğer oysa bende onu diyecektim. İyi olma ihtimali var tabi ama bir kadının göz yaşları derken Sanji'nin kadınlar ile ilgili şeyleri malum belki Zoro'nun kılıç olayı gibidir :D
Valla çoğunluk gibi ben de direkt k.haki farkından dolayı olduğunu düşünüyorum. Yok o öyle değildir diyorsan bir şey diyemem. :/ Bence sahne yeterince açık.

Pardon ikinci resmi görünce o şekilde anlamışım, benim hatam. Fark etmez, Kuma'nın saldırılarından kaçma örneğini verdiğimi farz et onun yerine. K.haki kullandı dersek, o saldırıların nereye denk geleceğini bilerek ona göre kaçınıyor demek oluyor bu. Kata'nın yaptığından bir farkı yok yani. Sadece birisi anlık refleks gibi kısa süreli iken diğer birkaç saniyelik geleceği görmek oluyor.
Doğru oku bari la :(

Algısal/sezgisel gözlem haki ile geleceği gören haki arasında bir ilişki var zaten. Ama radar tipi haki bunlardan daha farklı..

Mangaka canavar 3'lünün yatkın olduğu haki türlerini söyledi ama bu haki tiplerinden gözlem kendi içinde de ayrıldı. Şu sayfalara bak:

Gözlem haki ile saldırının arkasındaki duyguyu bile hissedebiliyorsun. Rayleigh bu da hakidir diyor. Yani gözlem hakinin kullanım alanı çok geniş. Daha sonra da diyor ki sen canlıların hislerini hissetmeye daha yakınsın.

Demek ki yatkın olduğun türler kişiden kisiye değişiyor.

Doğru oku bari la :(

Algısal/sezgisel gözlem haki ile geleceği gören haki arasında bir ilişki var zaten. Ama radar tipi haki bunlardan daha farklı..

Mangaka canavar 3'lünün yatkın olduğu haki türlerini söyledi ama bu haki tiplerinden gözlem kendi içinde de ayrıldı. Şu sayfalara bak:

Gözlem haki ile saldırının arkasındaki duyguyu bile hissedebiliyorsun. Rayleigh bu da hakidir diyor. Yani gözlem hakinin kullanım alanı çok geniş. Daha sonra da diyor ki sen canlıların hislerini hissetmeye daha yakınsın.

Demek ki yatkın olduğun türler kişiden kisiye değişiyor.
Tekrar pardon gelme üstüme. :(

Ben hala kategorilere ayırma işini yanlış buluyorum. Ona rağmen radara hadi yine tamam diyeyim ama en azından geleceği görme ve sezgi dediğin şeyi ayırma aga. Bariz aynı şey işte. :/ Birisi level 1, diğeri de level 5. Ayrı bir mana aramanın lüzumu yok yani. Gerçi yine radara ayrı gözüyle bakamıyorum. :( Uzaktaki bir şeyi sezmek oluyor sadece.

Ben bu olaya haki depon var ve bu depodaki hakiyi ufaktan şekil değiştirerek kullanma olarak bakıyorum açıkçası. HxH tarzı. Yani birisi radarda iyi ama sezgide kötü olabilir mantığını doğru bulmuyorum kesinlikle. Zira farkı yok mantık olarak. Hepsi sezmeyle alakalı. Yok olmaz diyorsan da yapacak bir şey yok. Fikir ayrılığı diyerek olaysız dağılalım. :/

Son düzenleme:
Tekrar pardon gelme üstüme. :(

Ben hala kategorilere ayırma işini yanlış buluyorum. Ona rağmen radara hadi yine tamam diyeyim ama en azından geleceği görme ve sezgi dediğin şeyi ayırma aga. Bariz aynı şey işte. :/ Birisi level 1, diğeri de level 5. Ayrı bir mana aramanın lüzumu yok yani. Gerçi yine radara ayrı gözüyle bakamıyorum. :( Uzaktaki bir şeyi sezmek oluyor sadece.

Ben bu olaya haki depon var ve bu depodaki hakiyi ufaktan şekil değiştirerek kullanma olarak bakıyorum açıkçası. HxH tarzı. Yani birisi radarda iyi ama sezgide kötü olabilir mantığını doğru bulmuyorum kesinlikle. Zira farkı yok mantık olarak. Hepsi sezmeyle alakalı. Yok olmaz diyorsan da yapacak bir şey yok. Fikir ayrılığı diyerek olaysız dağılalım. :/
Geleceği görme ve algı/sezgiyi şu yüzden ayırıyorum. Dediğin gibi bunların biri 1 level diğeri 5 level. Ama 5 leveli kullanabilen kişi sayısı belki de 1 elin parmağını geçmez. Şimdi sen algı/sezgi kullanan biriyle geleceği görme derecesinde gözlem kullanan birini aynı kefeye koyabilir misin ? Anlatabildim mi bilmiyorum. Son bir örnek vereyim. Diyelim ki seri sonuna algı/sezgi kullanan 35 kişi var. Geleceği görme derecesinde kullanan ise 5 kişi var. Bu ikisi için de aynı tabiri kullanmak doğru ya da uygun olur mu ? Aradaki seviye farkını belirtmek açısından ayırıyorum ben bunları. İkisi birbirinden tamamen farklı şeyler olduğu için değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık