Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Roronoa Zoro - Gözlem Haki

Radar tipi gözlem haki belli algısal/sezgisel gözlem haki belli. Örneklerle rahat bir şekilde ayırt edilebiliyor ;)
Öyle bir şey yok. Keza Geleceği görme diye ayrı bir tür de yok. Sezgi diye adlandırdığın şeyin daha üst düzey halidir sadece. Ahtapot'un saldırılarından sıyrılmasına sezgi demişsin. Zoro, neresine darbe alacağını biliyor ve ona göre hareket ediyor demek oluyor bu. Anlık geleceği görme durumudur bu. Geleceği görme dediğin şey ise anlık değil birkaç saniyeyi kapsayacak şekilde görme oluyor.

Bir tek Usopp'unki farklı diyebiliriz.

@twei

Tashigi Vergo'dan dayak yerken Zoro sadece tuhaf bir aura hissettiğini söylerken Sanji ise bir kadının göz yaşını hissettiğini söylüyor. Bu bilgi ışığında yorum değil gerçek bir bilgi elde etmiş oluyoruz dvey. Buna karşı argüman üretmek istiyorsan Densetsu gibi k.hakiyi benim bilmediğim kategorilere ayırman gerekir.

Öyle bir şey yok. Keza Geleceği görme diye ayrı bir tür de yok. Sezgi diye adlandırdığın şeyin daha üst düzey halidir sadece. Ahtapot'un saldırılarından sıyrılmasına sezgi demişsin. Zoro, neresine darbe alacağını biliyor ve ona göre hareket ediyor demek oluyor bu. Anlık geleceği görme durumudur bu. Geleceği görme dediğin şey ise anlık değil birkaç saniyeyi kapsayacak şekilde görme oluyor.

Bir tek Usopp'unki farklı diyebiliriz.
Ahtapot hakkında nerde ne yazmışım önce onu bi' de ?

Ahtapot hakkında nerde ne yazmışım önce onu bi' de ?
Pardon ikinci resmi görünce o şekilde anlamışım, benim hatam. Fark etmez, Kuma'nın saldırılarından kaçma örneğini verdiğimi farz et onun yerine. K.haki kullandı dersek, o saldırıların nereye denk geleceğini bilerek ona göre kaçınıyor demek oluyor bu. Kata'nın yaptığından bir farkı yok yani. Sadece birisi anlık refleks gibi kısa süreli iken diğer birkaç saniyelik geleceği görmek oluyor.

Şeyden dolayı mı dedin bunu. Hani hangilerinin hangisine yatkın olduğu söylenmişti? Öyleyse Luffy'nin ki demi Sanji den zayıf?
Yok dostum. O hiçbir şeyi kanıtlamaz. Her karakterin yatkın olduğu bir tür vardır, diğerleriyle kıyas yapmak için kullanılamaz bir argümandır bu. Yukarıda yazdım, Tashigi-Zoro-Sanji üçgeni.

@twei

Tashigi Vergo'dan dayak yerken Zoro sadece tuhaf bir aura hissettiğini söylerken Sanji ise bir kadının göz yaşını hissettiğini söylüyor. Bu bilgi ışığında yorum değil gerçek bir bilgi elde etmiş oluyoruz dvey. Buna karşı argüman üretmek istiyorsan Densetsu gibi k.hakiyi benim bilmediğim kategorilere ayırman gerekir.
Parçala yönet diyorsun. O benim alanım değil. Hala Zoro'nun gerçek seviyesini bilsfljhasda

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık